Sa58 a jeho klony

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
hausnumero
Příspěvky: 176
Registrován: 13.06.2013 22:11
Pohlaví: muž

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od hausnumero »

Všimli jste si, jak najednou u ZS spadly ceny vz. 58, Škorpiona, Špagina atd... na polovičku? Že by klesal zájem?
Uživatelský avatar
Ibex
VIP
Příspěvky: 784
Registrován: 20.11.2015 8:48
Pohlaví: muž
Bydliště: Jihočech

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od Ibex »

nebo se včas zbavuje v budoucnu neprodejného zboží... :evil:
Jeste se nestalo, aby to nejak nedopadlo..
hausnumero
Příspěvky: 176
Registrován: 13.06.2013 22:11
Pohlaví: muž

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od hausnumero »

tomas.kontakt píše:nebo se včas zbavuje v budoucnu neprodejného zboží... :evil:
To mne také napadlo, ale chtěl jsem si jen ověřit, zda to ostatní vidí také tak.... Zřejmě ZS má více informací než my a vědí, že to bude neprodejné....
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8788
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od Fabulous »

Gazela běžně stávala u ZS pod 5 tis. Hledáte zas něco, co není :ne
Uživatelský avatar
Ibex
VIP
Příspěvky: 784
Registrován: 20.11.2015 8:48
Pohlaví: muž
Bydliště: Jihočech

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od Ibex »

doufám, že máš pravdu... :hand
Jeste se nestalo, aby to nejak nedopadlo..
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od devlop »

No popravdě, Gazela v bukovém zapažbení za 6tis která na fotce vypadá jako netknutá panna je docela hodně cool, když vezmu v potaz že před měsícem se Gazela s dřevotřískou prodávala/prodává u jiných obchodníku za cca 11tis...

možný důvod? 20.10.2016
http://gunlex.cz/clanky/hlavni-clanky/2 ... z-trialogu

návrh *kurvené podělané sluníčkové zamr*dané rady EU:
"do kategorie A se mají přesunout samonabíjecí zbraně vyrobené ze samočinných, stejně jako samonabíjecí dlouhé zbraně, které lze zkrátit na délku menší než 60 cm sklopením nebo zasunutím pažby nebo jejím odejmutím bez nástrojů. Zakázány mají být zásobníky s kapacitou větší než 20 nábojů pro krátké zbraně a 10 nábojů pro dlouhé zbraně; u koho se najde zásobník s kapacitou větší než povolenou, ten má být dodatečně potrestán zabavením všech zbraní kategorie A a B"

a protinávrh o něco málo zkur*eného parlamentu EU:
"do kategorie A se mají přesunout samonabíjecí zbraně vyrobené ze samočinných, u kterých není zaručeno, že způsob konverze vylučuje zpětnou úpravu na samočinnou zbraň. Zakázány mají být také dlouhé samonabíjecí zbraně, které lze sklopením či zasunutím pažby zkrátit pod 60 cm. Mělo by být zakázáno používání zásobníků s kapacitou vyšší než 20 nábojů a při nákupu zásobníku by se mělo prokazovat, že nabyvatel legálně vlastní odpovídající zbraň"

Edit: existuje zásobník do SA58 na <20 nábojů?

jestli to dobře chápu, tak něco z toho se prostě schváli, jiná možnost pravděpodobně neexistuje. Byl bych moc rád, kdyby mi to někdo vyvrátil, protože mám v plánu si pro tu gazelu za šest za dva týdny do zelensportu přijet :)
Radek07
Příspěvky: 1186
Registrován: 30.07.2011 11:30

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od Radek07 »

nechci být pachatelem dobrých zpráv, ale raději pořídit a mít než nemít a už nepořídit
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od Nicotinick »

Tvl to jsou zase spekulace. :roll: Sice je na to jiné vlákno.....

1. Ten návrh směrnice ještě neprošel EP, nikdo neví v jakém stavu projde...
2. Pak následuje povinnost členských zemí "implementovat", nikdo neví v jakém stavu, jestli a hlavně kdy....
3. Po celé Evropě budou volby...v jakém stavu bude EU za rok, dva ?
4. Pod dojmem přívalu imigráčků se skupovalo kdeco, převis poptávky pominul, Kosy zlevnily....
5. Kdo se bojí, sere v síni :roll:
6. Radek07 to vystihnul...
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Cep
Příspěvky: 1706
Registrován: 09.04.2015 11:22
Pohlaví: muž

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od Cep »

Už se bude jen vyjednávat mezi návrhem EK a EU parlamentu, jak to bude po schválení ...
Zlevňují zbraně, kde výrazně roste cena střeliva.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od devlop »

nespekuluji, jen zkoumám příčina - následek
souhlasím s Radek07, proto do toho jdu a lepší mít doma Sa58 za super peníz už teď (i když s vidinou, že za rok dva to bude možná Ačko)
Uživatelský avatar
the.marek
VIP
Příspěvky: 1702
Registrován: 07.04.2013 13:35
Pohlaví: muž

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od the.marek »

Tema Ukrajina je definitivne mrtvy, migrantske tema uz taky dost utichlo, tak byla jen otazka casu, kdy se tu opet zacne resit toto defekacni tema...
Nikdy nenaser šest chlapů, když máš jen pětiranný revolver ...
Uživatelský avatar
Ibex
VIP
Příspěvky: 784
Registrován: 20.11.2015 8:48
Pohlaví: muž
Bydliště: Jihočech

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od Ibex »

v pondělí si vyzvedávám nákupko na kosu :twisted:
Jeste se nestalo, aby to nejak nedopadlo..
vrbodol
Příspěvky: 633
Registrován: 14.07.2012 21:08

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od vrbodol »

Je to jednoduchý .Kdo chtěl kosu má ji už dávno a za ty prachy co za to chtěli při dnešní cene střeliva to bylo prostě neprodejný.Jo kde jsou ty časy co byla rána za 3 kačky to jsem pomalu na střelnici netahal ani krátkou a furt kosil.Nemít ji tak v současný době za to 10 taky nedám.V mí kose mi prasklo to přídavný pérko na spoušti,ale zjistil jsem to až při čištění.Nevim jak bylo prasklé dlouho ,ale kosa normálně chodila,tak to zatim nechám bez něj.Máte to někdo taky tak?
Kivan
Příspěvky: 109
Registrován: 20.10.2016 19:28

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od Kivan »

Já jsem kosil zadarmo a fungovala perfektně, dával jsem ji torturu a pořád střílela,bláto, sníh, sračky, používal jsem jí jako pádlo, kyj, hůl a pořád fungovala. Kosa byla super, kolikrát jsem si říkal, kde té mojí je konec?
Soška
Příspěvky: 74
Registrován: 31.08.2014 11:35

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od Soška »

Nevíte jestli je možné ještě někde sehnat loveckou variantu? Něco jako KSK Holice, ale ta už se nedělá. Dík
Uživatelský avatar
Walt
Příspěvky: 131
Registrován: 27.07.2015 4:54

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od Walt »

uprava zasobniku je videt v tomto videu
smutny pohled na nabijeni pomoci zpulky plneho pasku ci prebijeni po vystreleni peti ran

https://www.youtube.com/watch?v=ZufLsEvmc5E
Uživatelský avatar
youwee
Příspěvky: 8
Registrován: 04.11.2016 8:01

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od youwee »

Asi ti vypadl tento odkaz..?
https://www.youtube.com/watch?v=JaLxYUCBKDQ

Vím že se to tu už někde probíralo, ale nedošlo to do zdárného konce. Mohl by prosím někdo změřit délku zásobníku na 20 ran? Chci ho zkrátit a nevím o kolik....
Uživatelský avatar
xFuriousDx
Příspěvky: 49
Registrován: 21.02.2015 0:15
Pohlaví: muž

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od xFuriousDx »

Ahoj kluci,
rad bych se zeptal jak nastrelit kosu na 25m strelnici kdyz chci trefovat stred na 100m. Nasel jsem tabulky, ktere ale zacinaji na 50m. Delal jsem nejake tuningove upravy kosy a potrebuji znovu nastrelit jak zeleza, tak kolimator. Budu rad za rady. Zatim chci mit v trezoru nastrelenou zbran alespon z 25m strelnice, nez se dostanu na 100m.... to jen pro pripad pruseru :D
Nuwara
Příspěvky: 553
Registrován: 17.02.2012 11:07
Pohlaví: muž

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od Nuwara »

Nastřel to podle těch 50 m, rozdíl je na takhle krátké vzdálenosti minimální, řekněme v řádu milimetrů a to opravdu řešit nemusíš...
„Náhoda nepomůže tomu, kdo si nepomůže sám.“
Sofoklés
JOBU
Příspěvky: 1820
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Sa58 a jeho klony

Příspěvek od JOBU »

Na 25m má byť zásah 3cm nad zámernou,cieľnik U,alebo 3 (je to to isté).Prípadne na 100m cieľnik 1 na zámernú,alebo 100m cieľnik U 28 cm nad zámernou a rozptyl do 10cm.
Odpovědět