Regulace EU - zákaz držení zbraní

Obranné spreje, pasti, improvizace, atd. Ale také vše o ukládání zbraní, netradičních zbraních a všeobecně o zbraních.
Odpovědět
Chorche
VIP
Příspěvky: 3275
Registrován: 28.02.2013 13:11

Re: Regulace EU - zákaz držení zbraní

Příspěvek od Chorche »

tygrsdrakem píše:Je každého volba, jestli se rozhodne rezignovat a nadávat, bojovat s tím na vlastní pěst, nebo se spojit s osatními a zkusit společně zachránit, co se dá. Já preferuju společný postup
tady se zase motaj ty zmíněný hrušky s jabkama... Nikdo tu asi neni proti spojování, nebo společnýmu postupu v nějaký NEZÁVISLÝ organizaci (typu LEX apod). Tady se řešilo to, zda se stát členem organizace, kterou zaštiťuje stát, armáda, tudíž defakto SYSTÉM. Proto tu padla ta analogie s SA. Nezávislá organizace tě nemůže a nebude posílat do Stalingradu. Ta systémová jo.
Uživatelský avatar
K4cer
VIP
Příspěvky: 1686
Registrován: 30.03.2014 20:37
Pohlaví: muž

Re: Regulace EU - zákaz držení zbraní

Příspěvek od K4cer »

Hele, zatím nás nikdo do stalingradu neposílá, momentálně nás právě posílá brusel doprdele se zbraňema.
Takže je nutný hasit tohle a teď, a potenciální rizika řešit potom - nebo nám je seberou a pošlou nás tam stejně tak, akorát to už nebudeme mít možnost volby.

Míra možnosti posílání vozbrojených lidí do stalingradu je nepřímo úměrná jejich nasrání na verchušku, takže zas tak jednoduchý by to nebylo. S nevozbrojenými zatočej jak se jim bude chtít.

Se tady dokola řeší že Maximusovo řešení není dokonalý. Tyvole, to víme. Ale přišel někdo s lepším, nebo alespoň vůbec nějakým jiným? Nepřišel, takže buď TO nebo .. co?
Můžeš bejt osel, ale musíš si umět poradit :>
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Regulace EU - zákaz držení zbraní

Příspěvek od Maximus »

To Chorche, proto také lide jako já, vedení GUNLEXu a mnozí další bojují za tři cesty jak z této "šlamastyky":
1) cesta skrze TO, která je plně v gesci armády, ovšem se striktním důrazem na význam a smysl slova TERITORIALNI. Je to cesta nejlépe uhájitelná a má největší smysl pro posílení státu i samotných občanů. Kdo prošel nějakým výcvikem (klidně i v rámci airsoftu :)), tak jasně chápe jasnou převahu organizované a sehrané ozbrojené skupiny nad sebelépe vycvičenými jednotlivci či neorganizovanou masou "takystřelců"
2) členství ve střelecké organizaci, která se alespoň "pro forma" bude tvářit jako součást obrany státu, ale kromě účasti jednou ročně na střelbách a absolvování nějakého bloku přednášek nebude k ničemu zavazovat
3) status "sběratele", která bude umožňovat nadále držet, ale nikoliv nosit. Je otázka, jak dlouho a zda vůbec bude možné toto udržet proti tlaku EU.

Nyní se někteří politici kasají, jak budou držet pozice českých střelců. Osobně ale většině z nich nevěřím, že když dostanou na výběr jestli kandidátka na volební listině/teplé místečko nebo jejich svědomí, tak že si nezvolí první možnost. Po parlamentních volbách a následně během tlaku na implemenntaci toho EU fašistického nesmyslu do našich zákonů se ukáže, kdo je charakter a kdo trpí atrofií chorda dorsalis.
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
prof. Orfanik
Příspěvky: 369
Registrován: 16.05.2013 7:51

Re: Regulace EU - zákaz držení zbraní

Příspěvek od prof. Orfanik »

Takže když už podobenství, přidám i já jedno. Jistý antický hrdina dostal za úkol udělet něco z jedním absolutně
zahnojeným chlívem v takové míře, že se zvířata pomalu topila v přibývajícím hnoji ( zákony, vyhlášky, směrnice,
nařízení .... ). Stávající řešení bylo takové, že čeledínové OHNULI hřbety a trochu zvýšili podlahu, aby je ty stou-
pající sračky zahltily co nejpozději. Jaké řešení asi zvolil onen antický hrdina ???
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Regulace EU - zákaz držení zbraní

Příspěvek od Maximus »

To prof. Orfanik: Pokud jsi přesvědčen, ze zvládneš úkoly hodne Herkula, tak směle do toho. Já se pak s klidem budu moci věnovat více svým dalším koníčkům jako třeba myslivosti či astronomii, ani rodina by se nezlobila za vícero času se mnou a když si občas zajdu provětrat kosu na střelnici, tak ti rad přinesu na místní oltář nějakou obětinu :).
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
cipis
Příspěvky: 4834
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Regulace EU - zákaz držení zbraní

Příspěvek od cipis »

Čéče, úplně jednoduše. Udělej si ten zbroják, hned, okamžitě. A pořiď potom co nejvíc těch strašných zbraní. A samozřejmě přesvědč všechny okolo, aby to udělali také ...
A to myslím vážně.
Hatamoto píše:Zdravím,
nejsem sice držitelem ZP a jediné co dokážu vystřelit jsou hromy z mojí :moon
ale snaha EK mě celkem děsí, co to bude přístě? Každopadně, lopatičku z dětství mám a možná bych dokázal nějaký ten drn na pomyslnou "hráz" dotlačit. Třeba to pár kapek pochytá... Každopádně jsem však ještě nikde nenarazil, jak Maximovo a Tygrovo usilí podpořit, je nějaký způsob jak se zapojit a kde, prosím? Jestli jsem někde přehlédl odkaz, nebo podobně, omlouvám se :hand

Klidně SZ.

Ať se daří,
H.
prof. Orfanik
Příspěvky: 369
Registrován: 16.05.2013 7:51

Re: Regulace EU - zákaz držení zbraní

Příspěvek od prof. Orfanik »

ad Maximus: Nikdy jsem si nemyslel, že jsem Hercules, spíše si připadám jako trpaslík, jehož velikost se limitně
blíží nule (to není z mojí hlavy). Spíše jsem se pokusil upozornit na to, že cca 300.000 majitelů ZP, jejich rodinných
příslušníků + všech Déčkařů je halda beden Herkulíků, kteří by onen chlív mohly při volbách řádně nabourat, ne-li
zbourat. Připadá mi to daleko efektivnější, než metodou pasivního odporu vyrábět spolky v područí státu a čekat
na libovůli klozetů z Prahy a Brusele.
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Regulace EU - zákaz držení zbraní

Příspěvek od Maximus »

Takéby se mi líbilo, kdyby střelecká komunita dokázala veskrze spolu držet v těžkých časech. Nicméně prachbídná účast střelců na předchozích peticích a postoj různých "dědků svazarmovců", kteří také patří do střelecké komunity mě zrovna nenaplňuje takovým optimizmem, abych jen pasivně sledoval jak to dopadne a u toho jen občas se bil hrdě v hruď. Je mi totiž jasné, jak by to při takovém pasivním postoji dopadlo.
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Chorche
VIP
Příspěvky: 3275
Registrován: 28.02.2013 13:11

Re: Regulace EU - zákaz držení zbraní

Příspěvek od Chorche »

prof. Orfanik píše:onen chlív mohly při volbách řádně nabourat
Docela by mě zajímalo jakym způsobem by sis to bourání při volbách přectavoval. Když teda pominu fakt totální roztříštěnost střelecký obce jak zmínil maximus. Koho by jako měli ty střelci volit aby měli jistotu že je vytáhne ze sračky.
soumrak
Příspěvky: 24
Registrován: 23.11.2016 23:11
Pohlaví: muž

Re: Regulace EU - zákaz držení zbraní

Příspěvek od soumrak »

prece tebe Chorche :)
Chorche
VIP
Příspěvky: 3275
Registrován: 28.02.2013 13:11

Re: Regulace EU - zákaz držení zbraní

Příspěvek od Chorche »

tak na to zapomeň, mě ani nenapadne se jakkoliv angažovat f politice. Hnusí se mi to. A dlouhodobě neznam jediný politický uskupení který by bylo pro mě volitelný.
prof. Orfanik
Příspěvky: 369
Registrován: 16.05.2013 7:51

Re: Regulace EU - zákaz držení zbraní

Příspěvek od prof. Orfanik »

Jako svazarmovský mlaďoch jsem přes různé peripetie ( od uniformy důstojníka ČSLA, přes výslechy vojenské
kontrarozvědky, "sliby" dva roky na tvrdo, pomocného dělníka až po opět nadějné sny v pozicí zaměstnance ob-
chodního oddělení fabriky čítající cca 1.100 zaměstnanců v popřevratovém období ) dospěl k názoru, že nemohu
nikomu radit jaké partaji dát svůj hlas. Roztříštěnost a nesourodost celé české střelecké obce je mi dostatečně
známa a nedělám si iluze o tom,že do voleb půjdou střelci jako jeden muž. Přesto si i jako stařec sním svůj sen
o změně stávajícího systému, který v mnohém předčí ten minulý. Ten aspoň přímo mluvil o diktatuře proletari-
átu, kdežto ten současný lže o demokracii. Řešení neznám, vím pouze jediné, že bez likvidace chlívu plného
fekálu je přistoupení na jejich hru cestou do pekel.
tygrsdrakem
VIP
Příspěvky: 579
Registrován: 01.06.2013 18:23

Re: Regulace EU - zákaz držení zbraní

Příspěvek od tygrsdrakem »

Profesore, uvědom si jednu zásadní věc: Aby bylo možno ve volbách kolektivně "vymést Augiášův chlív", musla by střelecká veřejnost být schopná jednotné akce. Čili musela by být organizovaná. Pokud chceš, aby 300 tisíc držitelů ZP (což je mimochodem zlomek celé populace) nakráčelo jako jeden muž do volebních místností a provětralo zatuchlé politické bažiny, musíš každému z nich dát odpověď na několik otázek:
- Kdo a jak rozhodne, kterou stranu volit?
- Jak moc se můžu spolehnout na to, že ostatní do toho půjdou taky?
- Proč právě tomuhle člověku / názorovému proudu mám věřit?
a tak dále...

A do extrému vzato: V souvislosti s prohlubujícím se demokratickým deficitem EU jsem opakovaně slyšel úvahy o aktivaci článku 23 LZPS. V případě, že si to vývoj situace vyžádá, kdo a jakým způsobem o tom rozhodne? Kdo může mít morální mandát k převzetí moci, včetně všech fatálních důsledků, které z toho můžou plynout?

Proto, a nejen proto, potřebujeme organizovanou teritoriální obranu, která v případě selhání centrálních orgánů dokáže zajistit pořádek a bezpečnost v oblasti své působnosti, a bude mít podporu širokých vrstev obyvatelstva. A která i za normálních okolností bude už svou prostou existencí představovat protiváhu centralistických tendencí ve společnosti.
„Naši experti tam provedli pár vrtů, a zjistili, že je tam ohrožena demokracie."
Chorche
VIP
Příspěvky: 3275
Registrován: 28.02.2013 13:11

Re: Regulace EU - zákaz držení zbraní

Příspěvek od Chorche »

jak může představovat protiváhu, když bude zřízena a řízená systémem (armádou) ??? Proto sem psal, že toto by mělo smysl pouze v přípdadě že by organizace byla na systému nezávislá, tj. forma nějakýho občanskýho združení. Jinak podle toho co uvádíš by se jednalo defakto o vojenskej puč... :twisted: A to u nás vskutku nehrozí...
tygrsdrakem
VIP
Příspěvky: 579
Registrován: 01.06.2013 18:23

Re: Regulace EU - zákaz držení zbraní

Příspěvek od tygrsdrakem »

Nezavislost TO by prave mela but garantovana zakonem ktery by jednoznacne urcil za jakych okolnosti muze armada jeji cleny povolat a k jakemu ucelu. Zasadne by to mela byt jen ochrana civilniho obyvatelstva v ramci teritoria.
„Naši experti tam provedli pár vrtů, a zjistili, že je tam ohrožena demokracie."
Chorche
VIP
Příspěvky: 3275
Registrován: 28.02.2013 13:11

Re: Regulace EU - zákaz držení zbraní

Příspěvek od Chorche »

no a když armáda řízená systémem nepovolá vůbec tak co ? Prostě cokoli je závislý jakkoli na systému (podléhá jeho řízení) tak v týdle věci nedává smysl. Chybou lexu je to, že masivně nenabírá nový členy. Vidím obdobu třeba v letecký amatérský asociaci, která sice má od státu přímo nařízeno, že spravuje agendu lehkýho letectví, který nespadá pod úřad civilního letectví, ale je to nestátní organizace. A byť nenařizuje pilotum aby byly jejíma členama, v poctatě neznám jedinýho kterej by členem nebyl. A tadle asociace se bije za práva všech, kdo maj v lehkym letectví co dočinění. Nejenom za práva pilotů, ale i škol, výrobců atd. A to nejen na naší půdě, ale i na evropský půdě - u tý stejný evropský komise kerá se sere do střelců. Protože ta se sere i do lítačů, obdobnym způsobem (směrem k omezenim až zákazu lechkýho lítání). Lidi od lítání todle vidí a LAA podporujou.
tygrsdrakem
VIP
Příspěvky: 579
Registrován: 01.06.2013 18:23

Re: Regulace EU - zákaz držení zbraní

Příspěvek od tygrsdrakem »

No vidis to je treba krasnej priklad organizace, ktera haji prava svych clenu, ale diky tomu ze dela pro stat jeste neco navic, tak taky vic veci muze.
„Naši experti tam provedli pár vrtů, a zjistili, že je tam ohrožena demokracie."
Nuwara
Příspěvky: 553
Registrován: 17.02.2012 11:07
Pohlaví: muž

Re: Regulace EU - zákaz držení zbraní

Příspěvek od Nuwara »

Tak už se Chorche přestaň bíti v prsa a mlátit prázdnou slámu a něco dělej.
Jestli budeš jen sedět u internetu a psát o všem, že to nemá cenu, jsi jen nula, která umí tak maximálně tlachat. Až budeš podnikat nějaké reálné kroky, které mi přijdou smysluplné, rád tě podpořím... Možná se mýlím, ale zatím jsem si od tebe žádných nevšiml.
A to neplatí jen tobě, je to myšleno obecně, tak si to prosím neber osobně, jsi z této skupiny jen nejviditelnější.
„Náhoda nepomůže tomu, kdo si nepomůže sám.“
Sofoklés
Chorche
VIP
Příspěvky: 3275
Registrován: 28.02.2013 13:11

Re: Regulace EU - zákaz držení zbraní

Příspěvek od Chorche »

nuwara, je to srandovní, ale nejvěčí vybízeči bití v prsa sou právě ty vo kerejch svět nikdy nic neslyšel... takže osobně to neberu, to bych se musel dávno zastřelit, ale moje přidaná hodnota v týdle záležitosti tkví právě v mym tlachání. Kerý se sice spoustě lidem nelíbí, ale někerejm třeba pomůže v sebevzdělání ;) A někerý třeba navede na lepší (když už ne správnou) cestu. To je muj cíl a to činim nejlíp jak dokážu.
Chorche
VIP
Příspěvky: 3275
Registrován: 28.02.2013 13:11

Re: Regulace EU - zákaz držení zbraní

Příspěvek od Chorche »

tygrsdrakem píše:diky tomu ze dela pro stat
to si to nepochopil správně, ona nedělá nic pro stát. LAA se podařilo uzmout část agendy patřící původně státu a spravuje jí sama. Je to jako by např. hobby střelectví přešlo z agendy policie pod agendu lexu. Včetně výcviku, získání zbrojáků, registrace zbraní atd. Vo tom je LAA.
Odpovědět