Mobilní telefony

Vysílačky, mobily, kódy a šifry...
Odpovědět
Uživatelský avatar
DanBlack
Příspěvky: 1478
Registrován: 02.02.2012 23:19
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Severní Čechy

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od DanBlack »

------------------------------------------------------------------
Štěstí neexistuje...jsou jen průsery co dobře dopadly.
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od štaflík »

To Runbo je evidentně v šasi co používá Blackview. Takže odolnost bude stejná. Ale oproti němu je slabší (méně RAM) a o dost dražší. IMHO nesmyslný kauf.
Nuwara
Příspěvky: 553
Registrován: 17.02.2012 11:07
Pohlaví: muž

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od Nuwara »

Souhlas se Štaflíkem. Mám ten samý (několik měsíců) a celkově jsem spokojen, jen mu musím občas domluvit restartem. Nicméně za cenu lehce přes 4000 to víc než jde. Je to přímo Blackview, žádný brand a kupoval jsem ho v nějakém českém eshopu. SW rovnou v češtině a aktuální, nechal jsem původní android a nestěžuji si...
„Náhoda nepomůže tomu, kdo si nepomůže sám.“
Sofoklés
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od dracekvo »

Já ho zkusím koupit. Problém těhle odolnejch telefonů je, že většinou jsou o dost dražší než neodolní kolegové a navíc mají tak rok až dva starej HW. Proto jsem si zatím ještě žádný nekoupil.
Tenhle novej tel by mohl šlapat docela obstojně. I když P20 není žádný zázrak a je to spiše nižší střední třída, měl by plně dostačovat. Hry na telefonu neprovozuju.
Uživatelský avatar
Alstratt
Příspěvky: 1152
Registrován: 01.08.2015 16:34
Bydliště: US

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od Alstratt »

Nechci vam do toho kecat, ale nevyjde lepsi si koupit normalni dotykac a koupit na nej poradne ochrane pouzdro pres ktere ho muzete ovladat? Tak to mam ja. Kdyz si na nej poridite/vyrobite odolny pouzdro a do toho vlozite telefon a nejakou tenkou power banku (napr. Anker PowerCore Slim 5000mAh) tak to mate pekne pohromade a vydrzi vam taky nejakou dobu. Takova moznost pro ty nahanece vykonu ktery nemaji ty odolne telefony tak vykonne.
The more you sweat in training, the less you bleed in combat.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od proforma »

Ted jsem byla v servisu se starickou Nokii. Cvicne jsem se zeptala, jaky by mi doporucili odolny mobil - z jejich zkusenosti s opravami. Ukazali mi tam 3 rozbity Blackviewy (vsechny sklo) a pred nimi a Emgetony varovali - ze pry na to nejsou nahradni dily, vyrobce je nedodava, chce, aby si lidi koupili novej. Doporucovali Aligatora, tam pry s opravami neni zadny problem, podpora je. A jeste CAT. Nejlepsi pry byly Sonimy, ale ty uz se nevyrabi.

To jen pro zvazeni vsech hledisek :-)
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od dracekvo »

V rychlosti jsem kouknul na blackview a sklo se dá normálně sehnat. Tahat mobil ve voděodolném pouzdru a ještě k tomu mít přilepenou powerbanku se mi moc nechce. :)
Vzhledem k tomu, že už asi 5 let používám Motorola Droid 4, který nijak odolný není a nepovedlo se mi ho nějak zničit, beru odolnost jako takový malý bonus, který snad nikdy využívat nebudu. Kdyby Droid už nezaostával výkonově, neměl bych důvod měnit. Ta plnohodnotná qwerty klávesnice mi bude hodně chybět.
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od štaflík »

Na BW na gearbestu apod. seženeš víceméně cokoliv za pár šupů. Problém se skly je v tom, že Gorilla se sice neškrábe, ale ráda praská. Takže oblepit krycím sklem (ne fólií!) a problém je redukován.
K výkonu : 8 jader, 3 GB RAM a 32 GB úložiště plus karta v ničem neomezuje.
Uživatelský avatar
DanBlack
Příspěvky: 1478
Registrován: 02.02.2012 23:19
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Severní Čechy

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od DanBlack »

Tak mi dorazil "card phone" Aiek X7 za strašlivých 320Kč... :ugeek:
Parametry jsou srovnatelné s plackou co má kolega Lyster - HW vypínač, LED baterka, etc.

Ale mám drobnou potíž, pokud ho chci mít jako záložní mobil potřebuju do něj SIMku (nechci vyndavat SIM ze smartfounu)
Víte někdo jak dlouho vydrží neaktivovaná předplacená karta?
Další možností je twinsim, ale dávat 99Kč/měsíc jen za rezervní kartu fakt nehodlám. :shock:
------------------------------------------------------------------
Štěstí neexistuje...jsou jen průsery co dobře dopadly.
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od dracekvo »

Mám nepoužívanou simku t-mobile a je potřeba jí jednou za rok nabít za 200,- jinak se deaktivuje. U jiných operátorů to bude asi podobné.
Uživatelský avatar
DanBlack
Příspěvky: 1478
Registrován: 02.02.2012 23:19
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Severní Čechy

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od DanBlack »

Problém vyřešen. :yes
Vodafone, na rozdíl od těch dalších dvou má "DvojSIMku" zcela zdarma.

Jinak jsem myslel jak dlouho vydrží neaktivovaná karta, tzn. před rozbalením balíčku...
Aktivovaná karta potřebuje alespoň jeden hovor každých 6-12 měsíců, pouhé dobíjení nestačí. (takhle mi zrušili kartu v alarmu - posílal jen SMS)
------------------------------------------------------------------
Štěstí neexistuje...jsou jen průsery co dobře dopadly.
Kubak
Příspěvky: 86
Registrován: 10.09.2015 23:22

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od Kubak »

Řešením by mohl být i nulový tarif od Vodafone :)


https://www.vodafone.cz/pece/osobni-a-f ... e-balicky/
"Podstatná otázka není, jestli se to stane, ale kdy se to stane" Eugene Habiger, generál USAF
Uživatelský avatar
DanBlack
Příspěvky: 1478
Registrován: 02.02.2012 23:19
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Severní Čechy

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od DanBlack »

Přímo na té stránce píšou:
Pokud po dobu 13 měsíců tarif nijak nevyužijete (neprovedete hovor, nepošlete SMS nebo nevyužijete jiné placené služby), můžeme podle Podmínek Tarifu na míru tarif a telefonní číslo zrušit. :x

Jinak jsem dopátral, že O2 má expiraci neaktivované SIM 12měsíců od data prodeje(!), takže jako nouzovka k dlouhodobému uložení naprosto nevhodné. Nečekám, že ostatní to maj jinak... :envy
------------------------------------------------------------------
Štěstí neexistuje...jsou jen průsery co dobře dopadly.
Kubak
Příspěvky: 86
Registrován: 10.09.2015 23:22

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od Kubak »

Co vím, tak pokud máš u VDF nějaké jiné číslo na smlouvu, tak ti to nulové číslo podrží bez problémů po dobu trvání smlouvy (většinou na 24m). A pořád tam mají "můžeme" ...
"Podstatná otázka není, jestli se to stane, ale kdy se to stane" Eugene Habiger, generál USAF
Jenda
Příspěvky: 288
Registrován: 24.12.2013 9:46
Bydliště: JO70FB
Kontaktovat uživatele:

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od Jenda »

DanBlack píše:Víte někdo jak dlouho vydrží neaktivovaná předplacená karta?
Kaktus to má napsané na obalu. Dva roky.
dracekvo píše:Mám nepoužívanou simku t-mobile a je potřeba jí jednou za rok nabít za 200,- jinak se deaktivuje. U jiných operátorů to bude asi podobné.
Kaktus chce jenom 50 Kč za rok.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od Bill Masen »

Se záložní simkou bych se asi vykašlal na všechny kaktusy, lamy, dragony, klokany i gorily a ostatní zvířecí operátory a šel bych do jednoho z O2, Vodafon, T-mobil, tedy provozovatele sítí. Ti to hned tak nezabalej.
Orioncz
Příspěvky: 1
Registrován: 19.10.2017 10:35
Pohlaví: muž

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od Orioncz »

Ahoj lidi.Já si včera objednal Blesk mobil za 150kč a dostal jsem rovnou 2 simky s nabitým kreditem 150kč a je tam psáno,že "Tuto SIM kartu aktivujte do 31.12.2019.Tudíž vydrží bez aktivace a nabití víc jak 2 roky(150kč je tam nabito automaticky po vložení do mobilu)
Nuwara
Příspěvky: 553
Registrován: 17.02.2012 11:07
Pohlaví: muž

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od Nuwara »

Čekal bych oblíbenou kombinaci tří slabik :-)
„Náhoda nepomůže tomu, kdo si nepomůže sám.“
Sofoklés
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4506
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od Serža »

Orioncz píše:Ahoj lidi.Já si včera objednal Blesk mobil za 150kč a dostal jsem rovnou 2 simky s nabitým kreditem 150kč a je tam psáno,že "Tuto SIM kartu aktivujte do 31.12.2019.Tudíž vydrží bez aktivace a nabití víc jak 2 roky(150kč je tam nabito automaticky po vložení do mobilu)
jestli v roce 2019 ještě budou předplacenky legální...
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od proforma »

DanBlack píše:Další možností je twinsim, ale dávat 99Kč/měsíc jen za rezervní kartu fakt nehodlám. :shock:
Dane, jako zalozni SIMku mam slovenskou 4ku. Staci dobit 4 € jednou za 16 mesicu (jde to pres web kartou, nemusis jezdit do SK kupovat nejaky kupony), volani a sms po cely EU za 4 centy/min. nebo sms. Navic tady v CR roamuje se vsema operatorama, takze kdyz se dostanu do oblasti, kde muj standardni ma spatny signal, proste chytim jineho. Pouzivam ji i na registraci telefonniho cisla do ruznych e-shopu a dalsich e-sluzeb, ktere vyzaduji uvedeni telefonu - na slovensky cislo mi zadny otravny obchodni nabidky nevolaj :-) Muzu vrele doporucit :-)
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Odpovědět