Jak bylo dnes

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Odpovědět
krvfx
VIP
Příspěvky: 1617
Registrován: 15.08.2013 9:25
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od krvfx »

Po návratu domů nás přivítal náš kocour. Nic netuše, jdu vyhodit odpadky z cesty. Na druhé straně baráku před manželkou zdrhá kočka, evidentně není ok, běží jak zfetovaná a zaleze do dřevníku. Na světlo čumí, ale jinak moc nereaguje, nesnaží se utéct. Kouknu na zahradu a tam je druhá kočka, úplně tuhá. Vypadá to, že asi řádil travič koček. Naše naštěstí žere jen z misky (snad), tak vypadá zatím ok.
Jezbo
Příspěvky: 95
Registrován: 28.12.2012 21:02
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Jezbo »

Kámošovi takhle někdo odrovnal psa. Nebo spíš mu odrovnal ledviny a pes pomalu umíral. Byl to takovej velikánskej loula co ani nezaštěkal. Bydleli celkem mimo lidi a jedinej jejich soused je v pohodě. Těmhle duševním mrzákům byl dával sežrat jejich vlastní medicínu. Nejlépe skrz držku s vymlacenýma zubama.
Cep
Příspěvky: 1705
Registrován: 09.04.2015 11:22
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Cep »

Včera s dětmi na kontrole rovnátek. Paní na příjmu mi při vracení průkazek povídá:
"Zastáváte názor, že správný muž má mít v kapse nůž?" Zarazilo mne to, asi si všimla klipsu na kapse..
Tak jsem se zeptal: "Potřebujete půjčit?"
"Nepotřebuju, mám svůj."
+1 za všímavost
+1 za připravenost
Uživatelský avatar
Václaf
VIP
Příspěvky: 1315
Registrován: 24.01.2013 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Dolní Přím 82

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Václaf »

Dnes jsem si přivezl dom kočičku na mazlení :rofl Lee Endfield :rofl :clap
Čechy čechům !!!!!
AkilaGreyWolf
Příspěvky: 13
Registrován: 14.03.2018 9:00
Pohlaví: muž
Bydliště: Severní Čechy - Nedaleko je jeden kopec s vysílačem. :-)

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od AkilaGreyWolf »

Jak bylo dnes. Na prd, pořád se mě drží kašel a rýma, nicméně jsem si prozkoumal batoh do lesa, co jsem sehnal za padesát korun. :-) Velkou polní vz. 85, v zánovním stavu.
Vrrr... :-) Jen ten, kdo je připravený, přežije jednou peklo na Zemi.
Uživatelský avatar
Foxy
VIP
Příspěvky: 534
Registrován: 13.10.2012 18:39
Bydliště: Jižně od Prahy

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Foxy »

Jak bylo dnes?

Tady v Praze chumelí,
vzduchem víří bílé vločky,
přikrčeně, opatrně
kladou tlapky černé kočky.
Březen bílý pole sílí,
sypače však sypou sůl,
silničáři zase šílí
čumím na to jako vůl.
Ze sněhu je slaná břečka,
na rez aut je zaděláno,
snad to člověk nějak přečká,
i zítřejší kalné ráno.
Když je zle, je to vlastně fajn, protože by mohlo být i hůře.
Když už je tak zle, že horší už to být nemůže, je to vlastně fajn, protože pak už může být jen lépe.
colek
VIP
Příspěvky: 686
Registrován: 18.02.2011 18:36
Pohlaví: muž
Bydliště: Vysočina

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od colek »

Dneska jsme obnovili chov slepic,staré do mrazáku na polívku,nové do výběhu.Jinak je hnusně. :puke
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8782
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Fabulous »

Se sněhem se roztrh pytel,
A mě zase vomrz pytel...

Taky jsem básník!
Uživatelský avatar
brven
Příspěvky: 90
Registrován: 30.08.2012 8:20
Bydliště: na dědině

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od brven »

Nevím kam to dát, možná do Krize... Nicméně, dneska jsem se díky to mu zkur.. počasí potuloval po webu víc než jindy a taky jsem zabrousil na bazarhunting. A najednou mi začal bzíkat comp, že přerušuje spojení na nějaký bitcoinový server. Nedalo mi to a začal jsem pátrat odkud ta potvora volá, na svým compu jsem nic nenašel, tak opět zkusil web, nic do té doby než jsem opět zabrousil na hunting a ejhle - opět varování, původce Google Chrome a volá "coinhive.min.js". Tak jsem udělal kontrolu webu a co jsem našel? V rootu webu se opravdu nachází coinhive.com!!!!! viz obrázek.
trojan_hunting.JPG
Zkoušel jsem to i na jiným compu a opravdu to tam je.

Nejsem analytik, ale mám dost dobrý důvod se domnívat, že web má bezpečnostní problém. Vzhledem k tomu, že tam chodí zřejmě dost zdejších rozpadlíků, tak dávám sem a byl bych rád, kdyby někdo povolanější se k tomu vyjádřil, případně to uvedl na pravou míru, dík. Dost mě to překvapilo a nějak uvažuji, zda to nemá nějaký i jiný důvod, třeba podusit zájemce o takové ošklivé stránky kde se obchoduje se zbraněmi.
Uživatelský avatar
Václaf
VIP
Příspěvky: 1315
Registrován: 24.01.2013 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Dolní Přím 82

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Václaf »

Já počítačům nerozumím vůbec,ale za poslední asi tři dny,no od té doby co mi odešel monitor a dal jsem jinej. Tak mi to hlásí také při každé návštěvě,vždy to zachytí avast a já to vykřížkuju,víc jsem si toho nevšímal...
Čechy čechům !!!!!
acmik
Příspěvky: 42
Registrován: 04.02.2017 21:03
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od acmik »

Hromada webů do dneska dělá "by design" a hodně kvůli nabourání. Oboje svědčí o špatném provozovatelovi.
Uživatelský avatar
OldSoldier
Příspěvky: 181
Registrován: 25.02.2014 10:58
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha a okolí

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od OldSoldier »

Ja bych to videl jinak, a to tak, že to tam dali provozovatelé webu. Princip je jednoduchy - prijdete na web, ktery zacne vyuzivat vasi kapacitu pocitace pro tezeni cryptomeny, kdy vytezek pak jde provozovateli webu.

Uprimne? Pro me je tohle vic v pohode nez weby preplnene reklamnimi bannery, kde pro ne neni ani poradne videt text.
Trace
Příspěvky: 768
Registrován: 21.01.2016 22:17

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Trace »

Pokud budete projizdet web s defaultne vypnutym javascriptem, nejaky coinhive se vam ani nemuze spustit a reklamy take v podstate neuvidite.

Slovicko ke googleni: NoScript
F-35 je neviditelne letadlo a proto ho cinske, ruske a iranske radary nemohou videt. Kdo tvrdi opak, je dezolat.
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od kregan »

To je super. Tak jsem ten NoScript zkusil a teď se ho nemůžu zbavit. Jak se dá do háje?
Čím víc víš, tím míň neseš.
Trace
Příspěvky: 768
Registrován: 21.01.2016 22:17

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Trace »

https://support.mozilla.org/en-US/kb/di ... and-themes

Něco na něm nefunguje? Základní idea tohoto addonu je taková, že bude fungovat jako whitelist stránek, kterým se javascript povolí. Zbytek stránek bude mít javascript zakázán by default.

Výhody zakázaného javascriptu:
1) bezpečnost - většina webového škodlivého či parazitního (coinhive) kódu je v javascriptu
2) téměř žádné reklamy - drtivá většina reklam je v javascriptu
3) spousta volných systémových zdrojů (rychlejší komp) - javascript je hladový po zdrojích
4) delší výdrž baterie v notebooku/mobilu

Nevýhody zakázaného javascriptu:
1) Některé stránky by default nepůjdou (email od seznamu), javascript se na nich bude muset ručně povolit (což je otrava)
2) některé stránky (rozpad) při vypnutém javascriptu pošlou vaše heslo po síti v plaintextu
Naposledy upravil(a) Trace dne 19.03.2018 14:04, celkem upraveno 1 x.
F-35 je neviditelne letadlo a proto ho cinske, ruske a iranske radary nemohou videt. Kdo tvrdi opak, je dezolat.
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od kregan »

Jo, to mám taky, akorát nemůžu najít "menu button Fx57menu New Fx Menu and choose Add-ons Fx57Addons-icon Add-ons"
Tady na Rozpadu nemůžu citovat, mail mě nepustí do plný verze a nejdou mi koupit letenky. Nic pro mě.
Čím víc víš, tím míň neseš.
Trace
Příspěvky: 768
Registrován: 21.01.2016 22:17

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Trace »

posílám screen

dopsal jsem v předchozím příspěvku výhody/nevýhody noscriptu které mě zrovna napadly
Přílohy
addons.png
F-35 je neviditelne letadlo a proto ho cinske, ruske a iranske radary nemohou videt. Kdo tvrdi opak, je dezolat.
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od kregan »

Sem to zrušil, restartoval a stejně mě to nechce pustit.
EDIT: vyřešeno, jak řikám, nic pro mě
Naposledy upravil(a) kregan dne 19.03.2018 14:26, celkem upraveno 1 x.
Čím víc víš, tím míň neseš.
AkilaGreyWolf
Příspěvky: 13
Registrován: 14.03.2018 9:00
Pohlaví: muž
Bydliště: Severní Čechy - Nedaleko je jeden kopec s vysílačem. :-)

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od AkilaGreyWolf »

Mám konečně doma RS Bushcraft 2 a první dojem je super, takže dnes jsem spokojený a v týdnu jde na test do lesa. :)
Vrrr... :-) Jen ten, kdo je připravený, přežije jednou peklo na Zemi.
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4240
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Lyster »

Já mam dneska plnou hlavu chatky se zahradou. Přemýšlím o koupi malé zahrádky se zděnou chatkou na kraji města. Zítra se na to jedu podívat. Tak držte palce. :)
Odpovědět