Lee Loader

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Lee Loader

Příspěvek od viktor »

jsem si dneska poridil celou sadu merek od lee 0,3 az 4,3 cm3 takze hodim k leaderu tu spravnou :D
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
JaPi
Příspěvky: 87
Registrován: 02.12.2015 16:43
Bydliště: Praha-východ

Re: Lee Loader

Příspěvek od JaPi »

Ad laborační tabulky - to je informace pro toho, kdo by chtěl začít.
Osobně používám jenom Lovex, takže mám stažené jejich laborace (jsou např na reloader.cz) . Nepletu si hlavu nějakýma americkýma grainama, vážím normálně v gramech, takže na Sellier Bellot střelu 9,55 g a prach S60 je doporučená navážka 2.7 g a celá patrona má být dlouhá 70,8 mm a to je všechno, co potřebuju vědět, není potřeba žádné knihy.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Lee Loader

Příspěvek od devlop »

to co není nutné přikurtovat ke stolu, lze to "sebrat a jít" a přebíjí to náboje splňuje také "Lee Breech Lock Hand Press". Oproti minimalistickému "Lee Loader" to nepotřebuje kladívko a pevnou podložku a používají se klasické matrice, což je podle mého názoru mnohem variabilnější. Asi to bude chtít vynaložit trochu více síly než u přepákováneho stolního listu, takže 50kg hipster v legínách by s tím mohl mít problém, hmotnost je samozřejmě taky větší než u Lee Loader, ale podle mne, lepší volba než Lee Loader.
Obrázek
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4506
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Lee Loader

Příspěvek od Serža »

takže na úpravu nábojnic a pod.Lee Loader a na zalisování tohle? pěkné...
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Lee Loader

Příspěvek od viktor »

nad tim jsem taky premeslel ale nenapadlo me na co by to bylo dobry.. loader je fakt malinkatej ale tohle uz ne, navic to neni komplet jeste matrice, atd.. proste moc velky a vubec, ale asi to ma sve kupce, loader umi docela dobre zalisovat, ale je to o rane a sikovnosti, proste chce to do toho bacit porad stejne
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
JaPi
Příspěvky: 87
Registrován: 02.12.2015 16:43
Bydliště: Praha-východ

Re: Lee Loader

Příspěvek od JaPi »

Hand press mám taky, ale používám ho hlavně na formátování nábojnic. Lee loader nepovažuju za žádnou náhražku lisu někam do divočiny, ale cajk na normální přebíjení, rozuměj chci udělat patronu, která bude mít parametry tovární výroby, ale za méně peněz. Normální patrona do 308 win stojí cca 20,- Kč a já jsem schopen si přebít do vlastní nábojnice za cca 8,-Kč. Střely 2908 SeBe, prach Lovex S60 z Limitu za 660,-/půl kila a normální SeBe zápalka. Vůbec nevymýšlím žádnou spešl laboraci, prostě tam dám , co předepisuje výrobce. Loader je cca 1200 Kč + je potřeba zkracovač, šupléra, váha a pár dalších blbin za cca 1200,- , mám to vypsané ve vláknu Náboje - zkušenosti a názory strana 22.
Jestřáb
Příspěvky: 47
Registrován: 15.09.2014 9:00

Re: Lee Loader

Příspěvek od Jestřáb »

Kedr píše:Já bych se ovšem na takového jedince klidně přes nějaké plexi kouknul. Pod luger sypu D032 - při představě, že to dotyčný nasype v padesáti grainech pod .308 mi roste úsměv na tváři :mrgreen: :mrgreen:

Ještě doporučuju do batohu tu velkou výroční knihu od Lee nebo Lymanu s laboračníma tabulkama a taky vešteckou kouli pro přibližné určování prachu, který by zrovna v daném náboji mohl být nasypaný :mrgreen:
Tak teď jsem jsem se málem smíchy po.... :lol: :lol: :lol:
V tu chvíli by měl ze své hromové hole opravdickou "rozpadlickou" zbraň :mrgreen: :mrgreen:
No nic, jdu si otřít klávesnici od slz smíchu, furt si představuju jak frajer sesejpá na pařezu tu nejrychlejší dvousložkovou potvoru z Pardubic a s prsty v uších a s přimhouřenýma očima na něj zírá pán přes plexi :lol: :lol: :lol:

Jinak mě se lee loader líbí. Pro člověka co si tím nechce přebíjet kvanta nábojů měsíčně na střelnici, ale má to právě pro PA dobu (kde si bude někde v úkrytu tlouct náboje) docela dobrá pomůcka. A taky díky lee loaderu, který si koupil kamarád, jsem se nakonec rozhodl pro přebíjení. Cenově to pro mě nemá smysl pořizovat, za tu cenu mám sadu matric, ale pro někoho kdo lis nemá, to není veliký výdaj.
Uživatelský avatar
Zarozak
Příspěvky: 758
Registrován: 07.05.2017 12:29
Bydliště: Za Rohem

Re: Lee Loader

Příspěvek od Zarozak »

Jelikož jsem se po letech jal oprášit a opět větrat mé stařičké PPčko,ale po shlédnutí současných cen 7,65Brk mě málem kleplo,tak začínám uvažovat o nějakém tom přebíjení vlastních čajíčků.Mám v plánu střílet malé,pravidelné objemy cca do 200ks měsíčně a tudíž bych se chtěl s cenou dostat opravdu co nejníže.Docela se mi líbí tento kapesní Loader,ale nikde nevidím nic v této ráži,což mě docela děsí.Dělá se to vůbec a jde to u nás koupit i pro tuto ráži??

Případně vy,co přebíjíte tuto ráži,mohli by jste poradit,jak a co budu potřebovat pro přebíjení za co možná nejnižší pořizovací náklad??
Mám v dílně klasické dílenské lisy,šly by na něco takového použít?Např. místo mlácení paličkou nebo ve spojení s koupí matric do přebíjecích lisů?Dále budu potřebovat formátovat určitě i celé nábojnice,různě je sbírám,kde se dá a některé asi nebyly od pohledu střílené zrovna ze zánovních komor.
Ještě bych dodal,že čas u mě nehraje žádnou roli a trochu dřiny navíc mi nevadí

Co tedy budu všechno potřebovat za vercajk na přebíjení 7,65Brk s co nejnižším vstupním nákladem a s možností přežehlení nábojnice?

Díky
mr_tricoder
Příspěvky: 76
Registrován: 25.02.2012 8:26

Re: Lee Loader

Příspěvek od mr_tricoder »

Jestli chces usetrit tak kup normalne lis, alespon Lee turret 4diru. Jestli mas chut delat 200 ks mesicne a lee loaderu palickou, tak kup rovnou 10kilovou - at se mas cim prastit :)

Ja prebijim na lee turret cca taky 200 mesicne a muze me trefit jak to trva dlouho. Kamarad koupil na 7,65br rovnou
lee loadmaster.

Turret u strobla za 8500 loadmaster za 10500. Oboji sada pro jednu razi komplet se vsim, co stejnak zjistis, ze musis nejak koupit (udelat, zbastlit). Akorat prikoupis vahy na 0,001 gramu / 0,1 grain
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Lee Loader

Příspěvek od Nicotinick »

Nejjednodušší lis od Lee , stačí Cčkový za cca 1400,-, sada 3 matric za cca 1200,- , šuplera (ideálně digi), elektronická váha za pár stovek na desetinu grainu, nějaké mazadlo na hilzny. A hoooodně ale hooodně trpělivosti. :) Jestli myslíš žehlení celého náboje, tak to tuším ani Lee v 7,65 Br. nedělá, ale formátovací matrice ze sady ti nábojnice srovná.
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Lee Loader

Příspěvek od viktor »

ceckovej lis od LEE fakt ne, mel jsem ho a za moc fakt nestoji
strob taky dela kurzy prebijeni https://cs.strobl.cz/kurzy-prebijeni-streliva/
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Lee Loader

Příspěvek od Nicotinick »

Na těch pár stovek válcových nábojnic s minimální velikostí povrchu jako 6,35 a 7,65 nebo kalibraci střel bohatě stačí. Na serioznější přebíjení větších hilzen ve větším počtu už se to chce samozřejmě poohlédnout po něčem jiném.
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Uživatelský avatar
Zarozak
Příspěvky: 758
Registrován: 07.05.2017 12:29
Bydliště: Za Rohem

Re: Lee Loader

Příspěvek od Zarozak »

Dik za rady
V cem konkretne je ten C lis tak spatny??Jde mi hlavne o tu funkci srovnani nabojnice,hodne,co jsem po strelnicich ruzne posbiral,ma vydut spise blize ke dnu nebo prohly krcek,mnohdy je do svoji komory nezasunu cele,tak jak jsou...
Jakym zpusobem zehlite 7,65ky?Dival jsem se na ty matrice a nenarazil jsem tam na nic co by zformatovalo celou hylznu az po rantl.Je ale pravda,ze se v tom hovno vyznam :rock
Dale jsem si vsim,ze ne vsechny sady obsahuji krimpovaci matrice?Co strely ty se musi taky vzdy protlacovat nejakym kalibrem?I ty koupene?
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Lee Loader

Příspěvek od viktor »

no kdysi jsem si ho koupil s myslenkou ze to bude jen kalibracni lis na strely a ani to nevydrzel moc dlouho, jo par naboju to prebije asi bez problemu ale itak mi prijde na to moc drahej :-)
Osobne si myslim ze nej volba pro většinu prebijecu je Turet od Lee. protože na nem prebijes skoro vse a to ještě s rozumnou rychlosti a za ve srovnani s tim ostatním o nizkou cenu. Navíc když te to fakt porestane bavit tak ho celkem snadno posles dal proste ho prodas, C lis od Lee mam takovy dojem ze se ho nezbavíš..
Zarozaku kup si něco o prebijeni třeba tohle, ono asi nic jiného stejne není a usetris cas a peniza jak sobe tak i nam :-)https://cs.strobl.cz/petr-leitner-kniha ... vch-zbran/
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Uživatelský avatar
Zarozak
Příspěvky: 758
Registrován: 07.05.2017 12:29
Bydliště: Za Rohem

Re: Lee Loader

Příspěvek od Zarozak »

Ok
Sice čtu takové bichle velmi rád,ale co jsem zatím pochytil,tak přebíjení jednoduchého pistolového náboje na nějaké to kropení terčů není zase taková věda,aby se muselo zvlášť investovat ještě do samostudia :chuckle

Takže sečteno s cenama pro nejlevnější možné rozumné a kvalitní přebíjení 7,65Brk s ohledem na dlouhodobější životnost budu potřebovat tento cajk:

LEE BREECH LOCK CHALLENGER PRESS..............2285,-
7,65BR (.32 ACP) CARBIDE LEE 3 DIE SET...........992,-
FACTORY CRIMP DIE 7,65 BR (.32 ACP)..............531,-
LEE PERFECT POWDER MEASURE......................716,-
přesná digi váha ...................................cca 500,-

zápalky,střely,prach dejme tomu pro začátek 200ks v místním krámě cca do 1500,- nábojnice,mazadla a jiné detaily vlastní

Poprosil bych jen o radu,zdali mám na seznamu všechno nebo budu ještě něco důležitého potřebovat(rady typu hodně nervů,dobrou náladu atd. mě nechávají chladným) :D

dík
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Lee Loader

Příspěvek od Nicotinick »

Přihoď si tam min jeden stojan (držák) na nábojnice. Mimochodem odkud máš ty ceny ?
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
krvfx
VIP
Příspěvky: 1617
Registrován: 15.08.2013 9:25
Pohlaví: muž

Re: Lee Loader

Příspěvek od krvfx »

A nebo kup turret a život bude o mnoho jednodušší.
Uživatelský avatar
Zarozak
Příspěvky: 758
Registrován: 07.05.2017 12:29
Bydliště: Za Rohem

Re: Lee Loader

Příspěvek od Zarozak »

Drzak je to,do ceho se davaji naprachovane pripravene hylzny na osazeni koulema?To by slo asi vyrobit doma
Ceny jsou z brownells cesko
Turret by byl super,ale v te cene bych mel jen holy lis bez niceho,takto bych mel celou potrebnou sestavu a jak jsem psal v mem objemu streliva/mesic cas ani prace stravena prebijenim na jednooperaku nehraje zadnou roli
Uživatelský avatar
brven
Příspěvky: 90
Registrován: 30.08.2012 8:20
Bydliště: na dědině

Re: Lee Loader

Příspěvek od brven »

Myslím si, že touto etapou prošel téměř každý začínající přebíječ. "Chci JENOM".... Ekonomika bývá tím prvotním impulsem. Jenže praxe bývá jiná, prvně zjistíš, že to jde, hurá, začneš víc střílet protože jsi vlastně ušetřil a najednou máš na přebití větší objemy. No když máš víc kvérů různých ráží, tak proč nezačít přebíjet i ty? Vždyť přece už máš lis a stačí "jen" dokoupit matrice, že? No a nedej bože aby tě vlastní přebíjení chytlo, další a další investice tě neminou. Proto to píšu, že je to můj vlastní příběh. Mám kamaráda, který mě všechny blbosti rozmluvil a koupil jsem před lety Turret. Dneska je Xnásobně zaplacenej. Je to tvoje volba, ale dej si poradit, přebíječů je tady dost a až na výjimky :roll: obvykle radí dobře.
krvfx
VIP
Příspěvky: 1617
Registrován: 15.08.2013 9:25
Pohlaví: muž

Re: Lee Loader

Příspěvek od krvfx »

Nový model turretu na pistolové naboje je jen o tisícovku dražší.
Odpovědět