Lee Loader

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Uživatelský avatar
Zarozak
Příspěvky: 758
Registrován: 07.05.2017 12:29
Bydliště: Za Rohem

Re: Lee Loader

Příspěvek od Zarozak »

Ano,dival jsem se na nej,ale....je to jen vicemene na pistolove naboje,takze zase nejake omezeni.Ten objem neni dan tim,ze jsem limitovany poctem vystrilenych ran,ale je to objem ktery mi vychazi pri moji radoby mirence na urcity omezeny cas na strelnici,kde ted jezdim-jen jeden den v tydnu a jen 2 hodiny casu.Jinak strelnice nema chybu,pohoda kafe cigarko k tomu,zadne bezhlave sypani tisicu ran nekam a nervozni cekani,kdy se pujde k tercum.Me to takhle proste vyhovuje.Jinak kdyby jste meli tipa,kde by sla sestava lee sehnat jeste levneji,nez jsem napsal,tak sem s nim
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Lee Loader

Příspěvek od viktor »

j tvůj seznam je komplet :-) nakonec doplnit to jde vždy. Mazadla atd tak na to dej bacha, na pistolove je nutne nepotrebujes ale usnadni ti praci , tak bud jen original na nabojnice spray s toji spotřebou streliva je to investice cca 300 Kc na desitky let :-)
lanolin ve vhodnem rozpoustedle, napr ether :-)
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
dolmar
Příspěvky: 305
Registrován: 09.03.2014 8:46
Bydliště: Střední Čechy

Re: Lee Loader

Příspěvek od dolmar »

Kup si turret, je to fakt pohoda, a ušetříš za ten držák nábojnic :) Teď jsem na něm přebil první várku .223, takže nejen pistolový náboje.
krvfx
VIP
Příspěvky: 1617
Registrován: 15.08.2013 9:25
Pohlaví: muž

Re: Lee Loader

Příspěvek od krvfx »

Ale ten nový turret je asi nižší, takže nevím, jestli by šly 223 i na něm.
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Lee Loader

Příspěvek od viktor »

novej jsem ještě na zivo nevidel, svetlost bude asi stejna nižší je zakladna, pakovani je slabsi, sel bych do klasiky https://cs.strobl.cz/lee-classic-turret-press/ krytky je to jedno ale na puskovy potrebujes zabrat...
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Uživatelský avatar
brven
Příspěvky: 90
Registrován: 30.08.2012 8:20
Bydliště: na dědině

Re: Lee Loader

Příspěvek od brven »

K tomu mazání nábojnic, mažu úspěšně puškový nábojnice olejem pro automatický převodovky. Deci na 5 let...
Wdog
Příspěvky: 512
Registrován: 15.05.2013 15:43

Re: Lee Loader

Příspěvek od Wdog »

Asi bychom měli přejmenovat název vlákna :-)

Zarozak:
- na seznam si ještě přidej delaborační kladívko a digi šupleru (ta stačí za dvě kila z Lidlu)
- pokud máš karbidové pistolové matrice, nemusíš mazat nábojnice
- jestli máš vystřelené nábojnice špinavé, musíš je vyprat, ale to na stačí pet-flaška, jar, kys. citronová, a usušit na radiátoru či v troubě.
- určitě prohlédni také tuzemské eshopy reloader cz a štrobl, pokud umíš jazyky a zásilky ze zahraniční tak i ebay nebo německé aukce. U Brownells je totiž často poznámka "skladem v US", pak nevím, jak dlouho trvá dodání. Ty dva výše zmíněné tuzemské, pokud mají skladem, tak dodávají bleskově.
- posledních nekolik spodních milimetrů klasickou matricí nezformátuješ nikdy, protože ta část nábojnice je kryta v shellholderu. Ale zase okraj a ta část těsně nad nad ním se moc nenafukuje, je tam okraj, dno a silná stěna nábojnice.
- jestli lis od LEE takový či lepší je skoro jedno, kup si levný, a když tě to chytí a půjdeš víc do hloubky, není časem problém lis prostě vyměnit za lepší.
- LEE Loader je pro mne pomůcka tak na 10 ks nábojů ročně, nebo někam do srubu do hor, kam si ho musíš donést na zádech. To už je, lepší ten LEE hand-press, ale pokud pořebíjíš doma u stolu, tak je lepší klasický stolní lis, to je jasné.
Uživatelský avatar
Zarozak
Příspěvky: 758
Registrován: 07.05.2017 12:29
Bydliště: Za Rohem

Re: Lee Loader

Příspěvek od Zarozak »

Chlapi,díky moc za rady,je to z praxe a to nikde víceméně nevyčtu :yes

Ten loader,kdybych do něj šel,tak by mě(možná píšu nesmysl) napadla myšlenka ty matrice cpát pod 1t dílenský hřebenový lis s lisovacíma ploškama vypodloženýma mosaznýma vložkama aby se plochy na matricích nepoškodily kontaktem ocel-ocel.
https://www.rucni-naradi.cz/proma-ap-1? ... E&ggdtgl=1

Vzniknul by tak jakýsi ultralaciný(lis mám) jednooperák s neomezenou životností,bez nutnosti mlátit paličkou,jediná vada na kráse,pokud by to bylo takto možné provozovat by byla ta,že ta sada loader nedokáže zformátovat celou nábojnici a nevím jestli by pod takový lis šla nacpat ta krimpovací matrice 32acp,která se prodává zvlášť

Třeba při brouzdání jsem na jiném foru našel návod od týpka,který úspěšně přebíjí i ocelové 7,62x39 s berdanem a vyjde ho to na pár šupů,to by bylo pro mě taky dost zajímavé i za cenu toho,že by se co 2 roky musela koupit nová sada matric

Myslíte,že by šel loader v součinnosti s tímto lisem použít s tím,že by se na formátování celé nábojnice dokoupila krimpovací matrice 32 acp??
Kdyby to možné nebylo,z jakého důvodu??Případně nějaké jednoduché přípravky aby to pasovalo by asi utočit šly

Omlouvám se za debilní otázky,ale neviděl jsem nikdy loader naživo,takže nedokážu posoudit co by tomu vadilo nebo nevadilo :angel
Uživatelský avatar
brven
Příspěvky: 90
Registrován: 30.08.2012 8:20
Bydliště: na dědině

Re: Lee Loader

Příspěvek od brven »

Kutilství je úžasná věc, vyrobit se dá cokoli, viz vlákno tank samodomo, smekám před takovými kteří to dotáhnou do konce. Jenže tank v železářství nekoupíš, hotový lis ano. Když už vymýšlíš takový udělátory, tak si raději pohlídej bazary a běž do nějakého staršího lisu, a když tě to náhodou bavit nebude tak to holt zase pošleš dál. U tý Promy musíš vymyslet uchycení držáku nábojnice (shellholderu), to by až tak problém nebyl, ale ten vrch bude ořech pokud to má být v ose. Nezapomeň, že tu nábojnici nejen zasouváš, ale musíš jí taky vytáhnout z matrice. Jak už jsem psal dříve, taky jsem prvně vymýšlel alternativy jak to udělat samo domo, jako za komančů, naštěstí mi to rozmluvili. Howgh.
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Lee Loader

Příspěvek od viktor »

:head :head :head
je naprosto neuveritelny jake usili a naklady venuji lide neustale opetovnym a overovanim cest které nikam nevedou ... ale asi diky za ne :-)
zarovka v prednim svetle automobilu se take blbe vymenuje pres vyfuk, ale je asi dobre to experimentalne overit :-)
viktor
ps : mate jeste nejaky fakt superslozity a nakladny zpusob jak se dostat k mozna pouzitelnemu prebitemu naboji ?
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Uživatelský avatar
Zarozak
Příspěvky: 758
Registrován: 07.05.2017 12:29
Bydliště: Za Rohem

Re: Lee Loader

Příspěvek od Zarozak »

:D
Tady jde spíš o to,využít krámy,které se doma válejí k lejnu a jsou k dispozici zadarmo a v neposlední řadě jsou taky nepopsatelně bytelnější,v nějaký spanilý účel.Ale pokud někdo přepočítává svůj volný čas na peníze,tak máš pravdu,je to samozřejmě těžce nelukrativní a zcela prodělečné

Jinak ta proma,pokud by byla připevněná např. k pevnému ponku ze spodní strany,má taky zpětný chod a nábojnici z matrice by to asi vytáhlo.Kdyby se do podkladního otočného kotouče navrtaly 4 otvory se závitem pro matrice a držák nábojnic zakomponoval do hřebenu,vzniknul by tak v podstatě takový samodomo turret :chuckle
TomSmith
Příspěvky: 1273
Registrován: 17.02.2015 14:33
Pohlaví: muž

Re: Lee Loader

Příspěvek od TomSmith »

Je to blbina, pokud ale silou mocí chceš ušetřit a využít ten hřebenák, tak pod něj použij to z názvu vlákna Lee Loader. Nebudeš mlátit kladivem, kladivo nahradíš tim hřebenovým lisem ... ale vydrží ti to jen chvilku než zjistíš že je to opruz a koupíš pořádný lis ;-)
Wdog
Příspěvky: 512
Registrován: 15.05.2013 15:43

Re: Lee Loader

Příspěvek od Wdog »

Zarozak:

zcela souhlasím s kolegy, nevyplatí se to technicky ani ekonomicky. Ale na průkopnících slepých uliček se taky můžeme lecos naučit ... musíš vzít v úvahu, že většina současných přebíjecích pomůcek byly vymyšlena v US již před cca 60-80-ti lety, od té doby se to jen vylepšuje, takže již mnohé byly vymyšleno. Tebe omlouvá jedině to, že tě to baví, nudil by ses doma po mnoho dalších večerů a víkendů, takže můžeš vynaložit volný čas na výrobu pomůcek a redukcí.

Ten nápad s matricemi dole a shellholderem nahoře nebude fungovat, matrice a shellholdery jsou dělané na opačně, shellholder dole. Když ho otočíš, nábojnice vypadne.

Teoreticky upravit běžný hřebenový lis půjde, ale musíš:
- udělat dole přesně v ose držák na shellholder
- udělat nahoře přesně v ose držák s vnitřním závitem na matrice, s tím, že nad ním musí být ještě volný prostor (matrice se šroubují shora)
- udělat na lisu nastavitelný doraz
- lis musí chodit přesně v ose

Myšlenka na použití Lee Loaderu v přizpůsobeném běžném lisu není podle mne dobrá, Lee Loader je jen provizorní pomůcka na provizorní výrobu malého množství nábojů.

Ještě jednou musím zdůraznit, takřka vše již bylo vymyšlené, zn. Lee, RCBC, Lyman, Redding, Hornady ... a další. Jediná nepříjemnost, je to drahé. Ale lze kupovat buďto levnější značku Lee, a nebo ty druhé značky z druhé ruky.
Uživatelský avatar
Zarozak
Příspěvky: 758
Registrován: 07.05.2017 12:29
Bydliště: Za Rohem

Re: Lee Loader

Příspěvek od Zarozak »

Wdog

Tam je spis jiny problem a to,ze s shellholderem nahore by neslo osazovat naprachovane hylzny-prach by se vysypal.Proto by to chtelo lis otocit hore kopytama a pripevnit ho na ponk zespod-hrebenem dule.Na hreben zavrtat diru na shellholder,dirka v nem jiz uprostred je a potom vymyslet upevneni otocne desky sroubem,aby nevypadla pri otoceni lisu.Do desky by se daly v ose k hrebenu vyvrtat 4 otvory se zavitem na matrice a potom jenom otacet deskou pri zmene matric a desku vzdy dotahnout/zaaretovat klicem.Matrice by byly normalne nahore jako u turretu a lisovalo by se pohybem paky nahoru.Pri tezsim ponku by to nemel byt problem,ten prevod hrebenu by mel i tak dost sily na snadne ovladani.Tou vahou hrebenu by sjel shellholder vzdycky pekne sam dolu.Vyhoda takoveho reseni by byla absolutne neomezena zivotnost lisu a mozna fyzicky lehci ovladani pri prebijeni opravdu vzpurnych naboju.Pro me tedy velka vyhoda lisu zdarma.Zkusim vecer sesmolit nejaky nacrt jak to myslim
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Lee Loader

Příspěvek od Nicotinick »

Téměř každý slušný přebíjecí lis, pokud se dodržují nějaká pravidla a není to úplný lowend, je na doživotí. Znám taky jednoho takového šikovného kutila,....po třech měsících jebání se vlastní cestou to hodil v dílně do rohu a koupil si RCBS Turreta :) , ale držím palce. ;)
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8782
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Lee Loader

Příspěvek od Fabulous »

Ale Cimrman by měl radost...

Ano, samozřejmě, znovu vymýšlet věc, kterou si lze koupit za pár šušňů, je píčovina :ne
Uživatelský avatar
Zarozak
Příspěvky: 758
Registrován: 07.05.2017 12:29
Bydliště: Za Rohem

Re: Lee Loader

Příspěvek od Zarozak »

No par susnu...cca 6t tezce vydelanych penez je pro mnohe spis na zamysleni jestli se vyplati vubec prebijet.Nebo denni davka na jednoho migranta v reichu.Asi jsem z jine planety,nevim :?
Wdog
Příspěvky: 512
Registrován: 15.05.2013 15:43

Re: Lee Loader

Příspěvek od Wdog »

Zarozak:
ale když ten tvůj lis primontuješ na ponk zespodu, tak u přebíjení budeš ležet pod ponkem nebo krutě ohýbat hřbet? ... nebo ho dás na ponk, do klece z pořádných jeklů, ale to budeš svařovat tři dny a zabere ti půl ponku. .... hmmm .. :shock:

Lisy jednoperáky od Lee začínají cenou na 2,5 tis., a ty dražší lze s trochou štěstí pořídit z druhé ruky. Teď jsem bral pro kamaráda Lyman T-mag (starší verze, otočná hlava se šesti), přišel na něco málo přes tři tisíce.

Osobně si myslím, že čistě ekonomicky pro nejběžnější dobře dostupné náboje při jejich malé spotřebě se přebíjení nevyplatí.
Vyplatí se ale velmi, když jsou tam i jiné důvody .... hodně velká spotřeba nábojů, přebíjení drahých puškových, potřeba velmi přesných nábojů na míru, přebíjení neběžných ráží, atd... .. a taky že tě to třeba baví ....
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4352
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Lee Loader

Příspěvek od bivoj »

Zarozak píše:...jestli se vyplati vubec prebijet...
Znám spoustu lidí, co si přebíjí. (Já také.) Někdo málo, nekdo středně, někdo hodně. Ale neznám z nich nikoho, kdo by to dělal na nějakém domorobo zařízení - a to přesto, že mnoho z těch, co začínalo přebíjet v malých objemech, se ze začátku snažilo také vydat tvojí cestou nějakého toho "domácího lisu" z dostupných materiálů a zařízení.

Všichni ti, co to zkusili nakonec přešli na normální tovární přebíjecí lisy od známých výrobců. A všichni bez vyjímky říkají, že kdyby nebyli na začátku takoví blbci a nesnažili se vymyslet vymyšlené, tak si ušetří spoustu času, nervů a ve finále i peněz!

Proč si asi myslíš, že se ti zde už na dvou stránkách všichni snaží říct, že děláš blbost? Že si máš koupit lis z druhé ruky v bazaru a nemáš vymýšlet pičoviny? Proč si myslíš, že ti to všichni ti lidé, včetně mě, radí??? Že jsme všichni agenti Lee, RCBC, Lyman, Redding, Hornady...???

Pokud přebíjet chceš, kup si v bazaru lis a přebíjej. Pokud přebíjet nechceš, nebo se ti to s koupeným lisem nevyplatí, nepřebíjej.
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
Zarozak
Příspěvky: 758
Registrován: 07.05.2017 12:29
Bydliště: Za Rohem

Re: Lee Loader

Příspěvek od Zarozak »

Casto se tady objevuje kup lis z druhe ruky,za par supu,ja jsem koupil za tolik a tolik.Ja to uz teda nejakou dobu sleduju,naposledy pred cca 3 dny,ale rozhodne jsem na lis za par supu z druhe ruky nikde na bazaru teda nenarazil.Moje predstava koupi krute jeteho lisu za par supu je dejme tomu: novy jednooperak 2650,- jety jednooperak 1300-1500,-.......o jeteho dillona za 24t opravdu nemam zajem
Odpovědět