Jak bylo dnes

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Odpovědět
Uživatelský avatar
brven
Příspěvky: 90
Registrován: 30.08.2012 8:20
Bydliště: na dědině

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od brven »

Dobrých zpráv není nikdy dost, na huntingu se chytli za nos a dneska usilovně pracovali, už je web čistej, tímto doplňuji moji předešlou zprávu o trojanovi na serveru. Doufám, že jim to vydrží.
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4245
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Lyster »

Lyster píše:Já mam dneska plnou hlavu chatky se zahradou. Přemýšlím o koupi malé zahrádky se zděnou chatkou na kraji města. Zítra se na to jedu podívat. Tak držte palce. :)
Tak jsem zaváhal. Je to pryč. :(
Uživatelský avatar
ecart
Příspěvky: 429
Registrován: 24.02.2018 21:52
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od ecart »

Lyster - nebuď smutnej. Ono to vždycky vypadá, že se jedná o životní příležitost, ale pravda je taková, že se to bude ještě 100x opakovat. A možná najdeš i něco lepšího!

Výběr pozemku, domu, chatky se stejně nesmí uspěchat. Vůbec nejdůležitější je ten pozemek - chatu zbouráš, ale pozemek nepřestěhuješ. Máš už třeba seznam priorit, co všechno tam musí/nesmí být?
V mým seznamu třeba chybělo "do 1km od pozemku nesmí vést motokrosová dráha", nebo "v obci nesmí probíhat pravidelné festivaly s velkou návštěvností". :lol:
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

Lyster píše:
Lyster píše:Já mam dneska plnou hlavu chatky se zahradou. Přemýšlím o koupi malé zahrádky se zděnou chatkou na kraji města. Zítra se na to jedu podívat. Tak držte palce. :)
Tak jsem zaváhal. Je to pryč. :(
Jo, to znam. Takhle jsem hledala byt. Kdyz uz se mi neco libilo, 2x mi to nekdo vyfoukl pred nosem. Potom uz jsem chodila na prohlidky s hotovosti a kdyz se mi pak nejaky dalsi libil, zaplatila jsem rezervacni zalohu na miste, hned po prohlidce. Zajemci, kteri kontaktovali realitku hodinu po prohlidce, se hooodne divili :D Byl to ode mne docela risk, ale u dobrych nemovitosti se holt neda nic jineho delat. Dobre nastudovat vsechno mozne dopredu, na prohlidce ujasnit detaily, oblhlidnout sousedy a nevahat... Tak priste :-)
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od kregan »

Jj, v Praze stejná zkušenost. Poptávka je velká.
Čím víc víš, tím míň neseš.
opavak
Příspěvky: 359
Registrován: 05.12.2013 14:46
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od opavak »

Dnes výměna mířidel a stojiny u nedávno pořízeného "Gločka" + údržba osobní "zlounské sestavičky" :lol:
Přílohy
20180320_120511[1].jpg
20180320_121525[1].jpg
Doufej v nejlepší, počítej s nejhorším !
Uživatelský avatar
ecart
Příspěvky: 429
Registrován: 24.02.2018 21:52
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od ecart »

Můžu potvrdit co píše Proforma, měl jsem to podobně s prvním pronájem bytu (bylo to mimo Prahu).

Majitel pronajímal 6 bytů v nově zrekonstruovaným atypickým baráku. Každej byl trošku jinej, velikost, okna, atd. Všechno jsem si dopředu nastudoval z výkresů a fotek od realitky. Když pak byla hromadná prohlídka se všema zájemcema, tak u třetího bytu jsem si jen na místě potvrdil, že to je ten co chci a že je OK. Zařval jsem "ten si beru já" a realitní bábě vrazil zálohu do její otevřené tlamy. Sklapla, polkla a vykulila oči. Ve finále byla asi ráda, jelikož ostatní zájemce to dost vyděsilo, když viděli, jak rychle to může zmizet.

Dodnes se za to chování trochu stydím, ale vtom bytě jsem pak prožil několik šťastnejch let, takže na to vzpomínám rád :chuckle

Příprava je prostě nejdůležitější
Uživatelský avatar
ecart
Příspěvky: 429
Registrován: 24.02.2018 21:52
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od ecart »

Pan Bože, Opaváku tebe bych fakt nechtěl potkat na opačné straně barikády :shock:
opavak
Příspěvky: 359
Registrován: 05.12.2013 14:46
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od opavak »

Zvláštní, na střelnici to také všichni říkají... a přítom já takový něžný romantik :lol:
Doufej v nejlepší, počítej s nejhorším !
Uživatelský avatar
ecart
Příspěvky: 429
Registrován: 24.02.2018 21:52
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od ecart »

Po dnešním zhlédnutí Opavákova arzenálu jsem do svého bugout bagu zařadil velkou bílou vlajku. Zítra přidám ještě teleskopický klacek.
opavak
Příspěvky: 359
Registrován: 05.12.2013 14:46
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od opavak »

ecart píše:Po dnešním zhlédnutí Opavákova arzenálu jsem do svého bugout bagu zařadil velkou bílou vlajku. Zítra přidám ještě teleskopický klacek.
Bílá vlajka? ...ty jsi Francouz? :lol: ... a tohle je jen část mého arzenálu - tzv. "pražská sada".
Doufej v nejlepší, počítej s nejhorším !
Uživatelský avatar
Foxy
VIP
Příspěvky: 534
Registrován: 13.10.2012 18:39
Bydliště: Jižně od Prahy

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Foxy »

Hmmm... To abych si na tebe opatřil kulomet (Sphaerobolus stellatus).
Když je zle, je to vlastně fajn, protože by mohlo být i hůře.
Když už je tak zle, že horší už to být nemůže, je to vlastně fajn, protože pak už může být jen lépe.
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od štaflík »

opavak píše:Dnes výměna mířidel a stojiny u nedávno pořízeného "Gločka" + údržba osobní "zlounské sestavičky" :lol:
Heh, já měnil mířidla na Mlokovi těsně před tebou. :D Cos tam dal? Já dozadu kovová Glock luminiscenční (mám rád to "účko" a tritiovou mouchu Glock. Ale ani jejich toolem na montáž mušky se mi ji nedaří utáhnout, abych byl spokojen. Klíč naráží na vedení hlavně v závěru...
opavak
Příspěvky: 359
Registrován: 05.12.2013 14:46
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od opavak »

Nástroj jsem použil jen k sejmutí původních plasťáků a nové hledí ze sady mířidel (Truglo TFO) jsem natloukl silonovou paličkou ...šroubek mušky a červíka hledí jsem zalepil modrým LOCTITE. Je třeba dodržet puškařské pravidlo, že se vše(čepy, mířidla...) vždy "zastrkává nebo vystrkává" zleva doprava ;) Potíž s Glock klíčem mušky jsem nikdy neměl...předpokládám, že bude problém v malém "odstupu" závitu mušky od vnitřní hrany čela závěru...pokud tedy není nic s hlavou šroubku a do klíče se normálně vejde. Někdy může v otvoru pro mušku zůstat kus starého lepidla tak je to třeba vyškrábnout.
Doufej v nejlepší, počítej s nejhorším !
Uživatelský avatar
Hdm
Příspěvky: 1003
Registrován: 01.08.2012 15:12
Bydliště: Orlické hory

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Hdm »

Dnes mě potěšil tento článek:
https://www.novinky.cz/domaci/466643-sm ... ce-eu.html
Smazat třídní fotky a shánět podpisy rodičů. Školy děsí nová směrnice EU
Další polínko pod kotel si EU hodila, v diskuzi je vidět nálada lidí ;-)
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od štaflík »

Opavak: jo přesně. Malý odstup závitu mouchy od vnitřní hrany čela závěru.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Bill Masen »

TAK PANE KANTŮREK, PŮJDEME. ALBERT VÁM UVAŘÍ ČAJ.
poznámka čtenáře k poznámce překladatele: díky
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4506
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Serža »

o tohle se určitě musel postarat SMRŤ osobně :cry:
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
Venet
Příspěvky: 1122
Registrován: 12.01.2011 22:48

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Venet »

Och, to som nevedel. :( A zrovna som v polovičke Posledního kontinentu. (Zeměplochu už mám niekoľkokrát skoro komplet celú prečítanú, ale...) Tak si išiel pokecať s mistrom Pratchettom
PS: Bill napísal si to geniálne. Sám Kantůrek by na Teba bol hrdý
Cogito, ergo armatum sum.
Uživatelský avatar
jolky palky
Příspěvky: 384
Registrován: 12.12.2014 21:56
Bydliště: KH kraj

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od jolky palky »

Dostal jsem růži :F ..... Do nohy. 10 dní teď musím sedět doma na prdeli s hnátou narovnanou a žrát co 8 hodin lentilky. Venku nádherně a mě svrbí ruce. Doma skoro 2 letý špunt a zbouchlá žena... Práce neschopný hladový krk doma, co se nudí a je nerudný. :evil:
„Nestřílejte, vždyť jsou tady lidi!“
Odpovědět