Zavírací nože

...aneb pily, lopaty, lezecké vybavení apod.
Odpovědět
Zorge
Příspěvky: 165
Registrován: 29.09.2013 15:30
Pohlaví: muž
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Zavírací nože

Příspěvek od Zorge »

Tak co jsem se tak prokousal znovu názory a nápady, tak motýl jde do... a místo toho vybíral multitool.
Uživatelský avatar
Venet
Příspěvky: 1122
Registrován: 12.01.2011 22:48

Re: Zavírací nože

Příspěvek od Venet »

Motýľ má zlú reputáciu. Ja mám multitúl v aute, a pri sebe švajčiara a opinel. Jedno aj druhé je dostatočne paštikárskeho vzhľadu. Aj keď, ten opinel je tak trochu vyladený na jednoručné otváranie ;)
Cogito, ergo armatum sum.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Zavírací nože

Příspěvek od Bill Masen »

Možná je to proto, že motýlek je primárně útočná zbraň, nebo má alespoň takovou pověst a vzhled. Roztočit v obchodě motejla, abych rozřízl karton s mlíkem není dobrý nápad.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4500
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Zavírací nože

Příspěvek od Serža »

v ČR by se asi nic nestalo, ale v NDR by na tebe naskákalo komando....o UK ani nemluvě....
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Zorge
Příspěvky: 165
Registrován: 29.09.2013 15:30
Pohlaví: muž
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Zavírací nože

Příspěvek od Zorge »

Samozřejmě, že jsem s ním taky zkoušel frajeřiny, ale zkoncilo to pořezanýma kloubkama. A není to aspoň u nás filmová masáž? Je fakt,že každý druhý vagabund ve filmu ho má, tak má takovou pověst. Ještě, že Rambo byl klaďas.
Cep
Příspěvky: 1705
Registrován: 09.04.2015 11:22
Pohlaví: muž

Re: Zavírací nože

Příspěvek od Cep »

Dočetl jsem se, že 'motýlek' prvně spáchali asi Francouzi a když se dostal na Filipíny, tak jej adaptovali do bojových umění (je to zkrátka zavírák, který je jednoduše 'kovářsky' vyrobitelný, není potřeba žádná pružina nebo tvarovat objímku jak na Opinelu.. ).
Takže na západě jej postihl osud nunčaků...
Zorge
Příspěvky: 165
Registrován: 29.09.2013 15:30
Pohlaví: muž
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Zavírací nože

Příspěvek od Zorge »

Takže až v PA době budu potřebovat vyrobit zavirak, tak motýl je "jednoduchá" konstrukce. Takže máme druhé plus :) .když jsem "žral Segala", tak jsem v peněžence nosil starou telefonní kartu, na které jsem měl na hraně nalepenou žiletku s asi 2mm přečuhujícím ostřím. Kokoto-frajeřina a bráno podle pohledu na motýlek tak by ne mě asi dneska volaly urnu :D .
Nuwara
Příspěvky: 553
Registrován: 17.02.2012 11:07
Pohlaví: muž

Re: Zavírací nože

Příspěvek od Nuwara »

A co takhle klasické zavírání břitvy, není to náhodou ještě jednodušší? :-)
„Náhoda nepomůže tomu, kdo si nepomůže sám.“
Sofoklés
Zorge
Příspěvky: 165
Registrován: 29.09.2013 15:30
Pohlaví: muž
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Zavírací nože

Příspěvek od Zorge »

Tak ti nevím. Vykoumat, aby se sám neotvíral, aby jsi měl správný, ideálně asi 180ti stupňový úhel otevření, aby se nezaviral... No, asi zkusím vzít nějaký starý nůž a zkusim obojí.
Strelec45
VIP
Příspěvky: 1187
Registrován: 17.02.2013 9:59
Pohlaví: muž

Re: Zavírací nože

Příspěvek od Strelec45 »

Řešíte kraviny, já si pomoh v krámě 30 cm bowiákem. A CO! No nic, nikdo se nedivil, nikdo nekřičel, nikdo si skoro nevšiml. 8-) Zakázaný to není, zatím, nosit se to může i viditelně, nikde na to předpis není. Pokud nebudu oblečen nějak nápaditě extremisticky, nikdo si nevšimne. :roll:
Osobně nosím "lovecký" zavírák MIKOV asi tak 20 letý, až ho ztratím, bude nějaký podobný. Nebo podobně velký. Taky mívám Wegnera, dneska Victorinox. Samože ten největší, páč malý nože jsou perořízky a ty nějak nepotřebuju. :mrgreen:
Všeliké to kvaltování, toliko pro hovado vhodné jest.
Zorge
Příspěvky: 165
Registrován: 29.09.2013 15:30
Pohlaví: muž
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Zavírací nože

Příspěvek od Zorge »

A je někde předpis ohledně chladných zbraní, které by mohli být brány jako zákeřné? Např nůž ve vycházkové holy...
Strelec45
VIP
Příspěvky: 1187
Registrován: 17.02.2013 9:59
Pohlaví: muž

Re: Zavírací nože

Příspěvek od Strelec45 »

Ne. Jediný předpis je na zbraně střelné a palné.
Všeliké to kvaltování, toliko pro hovado vhodné jest.
Zorge
Příspěvky: 165
Registrován: 29.09.2013 15:30
Pohlaví: muž
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Zavírací nože

Příspěvek od Zorge »

Takže se na to lidi jenom špatně dívají. Jinak jsem ho stejně dal k šipku a koupil si multitool. Stejně jak to udělal někdo v jiném vlákně. Takový obyčejný a uvidí se jaké nástroje používám a jaké ne a podle toho se rozhodnu který z tech kvalitních.
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Zavírací nože

Příspěvek od PeFi »

Zorge píše:A je někde předpis ohledně chladných zbraní, které by mohli být brány jako zákeřné? Např nůž ve vycházkové holy...
U nás ne, ve většině evropských zemi však již dávno předpisy jsou a jsou mnohdy celkem šílené. Takže bacha při cestách za hranice.
skagerak
Příspěvky: 444
Registrován: 18.03.2018 14:25

Re: Zavírací nože

Příspěvek od skagerak »

U nás "nestřelné zbraně" vypadly ze zákona o zbraních už za minulého režimu....

(ale třeba pro účely tr.zák, se pochopitelně nůž jako zbraň brát i nadále může..)
Strelec45
VIP
Příspěvky: 1187
Registrován: 17.02.2013 9:59
Pohlaví: muž

Re: Zavírací nože

Příspěvek od Strelec45 »

Zbraň je cokoli, čím učiníš útok účinnějším... 8-) Tedy i propiska, boxer, taška s cihlou uvnitř :mrgreen: , pásek, kámen apod. Všechno může být zbraň.
Všeliké to kvaltování, toliko pro hovado vhodné jest.
Uživatelský avatar
Nightmare
Příspěvky: 493
Registrován: 23.08.2013 20:12
Pohlaví: muž

Re: Zavírací nože

Příspěvek od Nightmare »

skagerak píše:U nás "nestřelné zbraně" vypadly ze zákona o zbraních už za minulého režimu....

(ale třeba pro účely tr.zák, se pochopitelně nůž jako zbraň brát i nadále může..)

On se i bere. Bohužel, jelikož významně pomáhá policejním statistikám útoků s legálně drženou zbraní.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Zavírací nože

Příspěvek od Bill Masen »

Tak jsem dokončil modifikaci Opinelu No 9. S výsledkem jsem spokojený.
DSC_3201.JPG
DSC_3202.JPG
DSC_3203.JPG
Uživatelský avatar
Václaf
VIP
Příspěvky: 1315
Registrován: 24.01.2013 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Dolní Přím 82

Re: Zavírací nože

Příspěvek od Václaf »

Václaf píše: 25.12.2013 18:02 Tak dnes mi ježíšek u tchána zanechal totok,tak uvidíme jak bude fachat. U offcí zatím dobrý na přeříznutí špagátu na balíku :rofl
Tak po letech jsem si vzpomněl,že ho pořád mám a stále nosím v kapse na stavbu,k ovcím,se psy,prostě pořád a i když už není žádný fešák,stále slouží :hand
Přílohy
IMG_20200324_150705.jpg
Čechy čechům !!!!!
jk61
Příspěvky: 6
Registrován: 26.02.2021 23:28
Pohlaví: muž

Re: Zavírací nože

Příspěvek od jk61 »

Zdravím všechny uživatele - já, čerstvý a nezkušený greenhorn! Čím déle se tu pročítám, tím jasnější je, že vybrat si zavírák do kapsy je takřka nadlidský úkol. A tak bych si dovolil první dotaz: Máte někdo zkušenost s noži z Ruska, případně touto firmou?
https://www.ruske-noze.cz/53-zaviraci-noze#/show-all
Díky za rady!
Odpovědět