Citáty

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Citáty

Příspěvek od Bill Masen »

odsud jsem to zkopíroval, ale narazil jsem na to v seriálu Vražedná čísla.
Uživatelský avatar
Milli
Příspěvky: 342
Registrován: 28.12.2011 22:52
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha, Znojmo

Re: Citáty

Příspěvek od Milli »

Lpění na tradicích není uctívání popela, ale udržování ohně.
Život se neměří počtem nádechů a výdechů, ale počtem okamžiků, které nám braly dech.
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Citáty

Příspěvek od Maximus »

"Každý Čech je rozený nacionalista, který podřizuje svým zájmům všechny ostatní povinnosti. Nemylte se, čím víc se Čech ohýbá, tím je nebezpečnější. Němec ze staré Říše se rozplývá, když něco takového vidí.
Neurath se málem rozplynul úplně, česká šlechta si ho omotala okolo prstu! Ještě půl roku a výroba by tam klesla na pětadvacet procent! Čech je ze všech Slovanů nejnebezpečnější, protože je pilný. Má disciplínu, má pořádek, je spíš mongoloidní než slovanský. Své skutečné plány dokáže skrývat za jakousi loajalitu."

A. Hitler, 25. ledna 1942

P.S.: Kéž by se tato nelidská zrůda nemýlila alespoň v tomto mínění o nás
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Citáty

Příspěvek od Maximus »

Pracujme tak, abychom vlast předali potomkům lepší, než v jakém stavu nám ji zanechali předkové.
Josef Jungmann
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Uživatelský avatar
Kapo
Příspěvky: 1294
Registrován: 10.04.2012 12:35
Bydliště: na samote u lesa

Re: Citáty

Příspěvek od Kapo »

"Keď sa nespravodlivosť stane zákonom, odpor sa stane povinnosťou - triedny boj proti moci."
Přílohy
Keď sa nespravodlivosť stane zákonom, odpor sa stane povinnosťou - triedny boj proti moci..jpg
Kto nepozná prístav, do ktorého pláva, tomu žiaden vietor nie je dosť dobrý.
čimango
Příspěvky: 392
Registrován: 04.11.2012 15:05
Pohlaví: muž

Re: Citáty

Příspěvek od čimango »

Čím upřeněji hledíte do světla, tím víc vás oslňuje, až nakonec začnete pomalu propadat pokušení, které vás navádí, abyste se otočili a podívali se, jak dlouhý, mocný a temný je teď váš stín…

Terry Pratchett, Carpe Jugulum
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5322
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Citáty

Příspěvek od Rafael »

„Považuji nějaké Piráty a Zelené za větší zlo než tu dnešní vyčpělou, bezbarvou, ideologicky naprosto prázdnou, zbytkovou komunistickou stranu,“

Václav Klaus st. v Partii na TV Prima.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5322
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Citáty

Příspěvek od Rafael »

„Bitevní seskupení, která stojí na obou stranách, jsou nám všem dobře známa: na jedné straně, a to je moje strana, stojí svoboda, demokracie, tradiční rodina a běžné, v dějinách osvědčené lidské chování, suverenita evropských národních států, patriotismus, zahraniční cesty a pobyty namísto migrace.“
*
„Na druhé straně stojí politická korektnost, multikulturalismus, humanrightismus, feminismus, genderismus a agresivita homosexualismu, masová migrace, paní Merkelová, pánové Schulz (šéf SPD) a Juncker (šéf EK), nedobrovolná a nespontánní unifikace, centralizace, harmonizace a standardizace Evropy.“

Václav Klaus v předvečer svých 77. narozenin.
*
(Před léty by mě ani ve snu nenapadla, že s ním budu v něčem souhlasit a dokonce jeho moudra nějak šířit). :mrgreen:
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Citáty

Příspěvek od Maximus »

"Je nejvyšší čas, aby nalil Evropanům čistého vína“… „Nikdy nebudeme schopni migraci zastavit.“… „Za minulý rok zajistila EU pobyt dalším 700 000 lidem a je to nejen naše morální povinnost, ale i nezbytná ekonomická a sociální potřeba stárnoucího kontinentu.“ … „Migranty, mobilitu a pluralismus musíme uznat jako normu naší politiky, jako trvalou migrační a azylovou politiku. Jediné, co musíme změnit, je kolektivní myšlení Evropy.“

Eurokomisař pro migraci Dimitris Avramopoulos v článku „Migranti v Evropě zůstanou“ (8.12.2017)
V4 EXIT.png
V4 EXIT.png (10.55 KiB) Zobrazeno 9410 x
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
golem
Příspěvky: 1727
Registrován: 14.01.2011 2:36

Re: Citáty

Příspěvek od golem »

”Statistika je jako bikiny. Co odhaluje, je zajímavé. Co skrývá, je
podstatné.” (Aaron Levenstein)

“Politik používá statistiku jako opilý člověk pouliční lampu – spíš
na podporu, než na osvětlení.” (Andrew Lang)
golem
Příspěvky: 1727
Registrován: 14.01.2011 2:36

Re: Citáty

Příspěvek od golem »

„Jmenujte mi příklad jediné multietnické nebo multikulturní společnosti, kde původní obyvatelstvo stále žije - takže Austrálie a Spojené státy vypadávají, protože původní obyvatelstvo tam bylo vyhlazeno... Neznám takovou.“

nizozemský ministr zahraničí Stef Blok
golem
Příspěvky: 1727
Registrován: 14.01.2011 2:36

Re: Citáty

Příspěvek od golem »

„Cit ani vůle nejsou argument, chybí-li rozum.“ (TGM)
Uživatelský avatar
Vapik
Příspěvky: 45
Registrován: 19.01.2018 15:27
Pohlaví: muž

Re: Citáty

Příspěvek od Vapik »

„Mír nepřijde dřív, dokud Arabové nebudou víc milovat svoje děti než nenávidět Izrael.“ Bývala premiérka Izraele Golda Meirová. Ač osobně nejsem bezvýhradný obdivovatel Izraele tak tohle se mi opravdu líbí.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5322
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Citáty

Příspěvek od Rafael »

Maassen končí.(http://neviditelnypes.lidovky.cz/poche- ... cirkus_nef)
Zvolna nastává doba, kdy by se Evropský parlament a jeho Komise měl začít zabývat stavem demokracie ve Spolkové republice Německo a v jejích médiích.
Aston.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5322
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Citáty

Příspěvek od Rafael »

Dej člověku kladivo - vytvoří civilizaci.
Dej ho muslimovi - bude zabíjet křesťany.
Dej ho dobroserovi - daruje ho muslimovi...
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8782
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Citáty

Příspěvek od Fabulous »

„Pokud jsi někdy miloval ženu nebo zemi, prožil jsi výjimečné štěstí, a zemřeš-li potom, to už není důležité.“

Ernest Hemingway

Jeden z mých oblíbených citátů. Najde se zde vzdělaný rozpadlík a vyhledá mi zdroj v angličtině?
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1129
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Citáty

Příspěvek od Haluziak »

Fabulous, zajímavé, české stránky s tím nemají problém ale v angličtině ani ťuk. Ne že bych to vzdal ale po půl hodině mám i jiné věci na práci, snad se někdy zadaří nebo bude úspěšný někdo jiný. Přidám ti nad to jiný citát od Hemingwaye:

"There is no hunting like the hunting of man, and those who have hunted armed men long enough and liked it, never care for anything else thereafter.

A jeden na který jsem narazil dnes po youtube hledání vrtulníkové scény z We were soldiers (Údolí stínů, Mel Gibson)

Beware of old men, in a profession where men die young.
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8782
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Citáty

Příspěvek od Fabulous »

Také jsem hledal. Dlouho. A nenalezl. Dokonce jsem pár knížek od Hemingwaye kdysi četl a neuvědomuji si, že by to někde bylo. Tak alespoň přidávám ještě dvě moudra v originálním znění:

“Every man's life ends the same way. It is only the details of how he lived and how he died that distinguish one man from another.”

The shortest answer is doing the thing.

― Ernest Hemingway
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5322
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Citáty

Příspěvek od Rafael »

Začal jsem s čenichaním v 6:00 hod. A s malými přestávkami doteď. Jsem jsem do toho nějak zakousnul a zkoušel vše možné.
Nakonec si myslím, že on ten citát pronesl někde v baru :D Nemohl jsem ho k žádnému jeho dílu přiřadit.
Jinak "několik" Hemingwayových citátů je i tady:
https://www.goodreads.com/author/quotes ... way?page=1
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Citáty

Příspěvek od Matěj »

I kdyby to EM neřekl, tak je to pěkný citát. Dle Googlu (a jen minutového hledání) asi není autentický, ale to je asi nakonec jedno...
Odpovědět