Jak bylo dnes

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Odpovědět
Uživatelský avatar
DanBlack
Příspěvky: 1480
Registrován: 02.02.2012 23:19
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Severní Čechy

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od DanBlack »

BiSon píše: ...
Asi málokdo mo zkušenost s více než jednou kamerou aktuálně na trhu.
...
Můžu říct, že kamera pod 3kKč je víc pro zlost než k užitku - blbým držákem počínaje, přes občasné samovypínání (když je nejvíc potřeba :-x ) až k mizerné kvalitě záznamu.
Osobní zkušenost (= jezdila se mnou v autě) mám se třema/čtyřma a další 2-3 jiné jsem nastavoval a vychytával závady.

Killer feature:
  • 60FPS (bouračka je fakt rychlý děj)
    lepení co nejblíže ke sklu (minimalizace vibrací)
    kondenzátor (aku do dvou let chcípne)
    polarizační filtr (jinak vidíte prd)
------------------------------------------------------------------
Štěstí neexistuje...jsou jen průsery co dobře dopadly.
Uživatelský avatar
brven
Příspěvky: 90
Registrován: 30.08.2012 8:20
Bydliště: na dědině

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od brven »

[quote="mukl"]...žádnou! Protože mne, a myslím nejsem sám, toto šmírování všech a všude, už z principu začíná srát!
Na kamery na každým rohu ve veřejným prostoru jsem taky alergickej, jenže.... Kamerou v autě chráníš sám sebe, ve chvílích kdy je jinak slovo proti slovu, příkladů je na netu bezpočet. Moje zkušenost z poslední zimy byla ta, že jsem se potkal zrcátkama v zatáčce s protijedoucím. Mě se nestalo nic, kromě černé šmouhy na laku, tu jsem lihem posléze umyl. Protijedoucímu ovšem vlál pahýl šrotu. Zastavili jsme a borec na mě vylítnul, jak že to jezdím. Já na to, že po své straně ovšem on ne. Pár slovní přestřelek a tak povídám, tož se na to půjdem podívat na kameru. "Vy máte kameru" vyboulil bulvy. Řekl jsem ženě ať uvolní sedadlo spolujezdce (vozím kameru u pravýho sloupku kvůli bengám) a začal jsem hledat situaci. A Ejhle... borec najednou, " dobře já si to nechám spravit" podal překvapené ženě ruku a pak mě a vůbec nečekal až to najdu a zmizel. Celá situace byla vyřešena za cca 5 minut. Bez kamery by to bylo slovo proti slovu a zdržení na cestě podstatně delší. Už těch kritických situací za 4 roky mam asi 5. Jinak k dotazu jakou kameru, já mám Eltrinex, magnetický držák, baterku jsem měnil po dvou letech za vyšší kapacitu. Rozlišení a noční režim v pohodě. Tož tak...
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Matěj »

Jak bylo/je dnes... Dnes má kulaté výročí úmrtí můj dědeček, jehož životní kariéra částečně ovlivnila i to, že jsem ve 20 letech sám ,,podepsal", byť už se toho děda nedožil. Tak mě napadlo při prohlížení alba, blýsknout jeho metály a pochlubit se jím. Na rozdíl ode mě, dostal řadu ocenění, já si ,,vybojoval" jedno a to za zrušení útvaru, ačkoliv to nebylo mou zásluhou. :lol:
Ke každému metálu je samozřejmě dekret, ale vzhledem k tomu, že sdílím s dědou příjmení, tak v rámci jisté konspirace jsem je nefotil. :mrgreen:
Ostatní pamětní medaile jako 40 let od osvobození ČSSR sovětskou armádou, Dukelskou pamětní medaili apod., jsem nefotil, to dostal hádám, na rozdíl od tohoto, skoro každý. Zajímavý je válečný kříž vlevo. Dle dektretu udělen v roce 47, podle vzpomínek dědy, za akce proti Banderovcům na Slovensku, ovšem nikdy o tom moc nemluvil, vyjma jedné příhody, kdy jeho vyděšení mladí vojáci rozstříleli stádo ovcí v domění, že jsou to Banderovci...
Každopádně tak či tak, měl děda, jako volyňský Čech válečnou cestu celkem rušnou, prvně budoval okopy jako civilista kdesi v SSSR, potom jej povolali do sovětské armády (viz ruská vyznamenání), kde to dotáhl k důstojnické hodnosti, následně dobrovolně vstoupil do československého vojska, kde mu uznali jen hodnost četaře a až po válce získal zpět důstojnickou hodnost a v armádě strávil prakticky celý zbytek život až do důchodu, kdy k překvapení zbytku rodiny se z něj stal zapálený zahrádář. :-)
A aby si někdo nemyslel, že se chlubím cizím peřím, to rozhodně ne, já jen vzpomínám na dědu. ;)
Přílohy
IMG_20180721_124402.jpg
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4507
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Serža »

Hohepa píše:Ona ta hranice kdy se nic nestane je hóóódně tenoučká .
Neber to osobně ,ale řečeno obecně,
za poslední tři roky bych měl takhle auto zrušený snad desetkrát, pokud bych neuhnul, nepřibrzdil, nezatroubil .....
Jenže auto zatím rušit nechci, tak jsem vždy "ustoupil jako moudřejší" bez ohledu že předpisy byli na mé straně.

Také nejsem svatý a občas krapet překročím rychlost, zaparkuji v Praze na zónách né zrovna korektně....... :angel
Ale co se týká přednosti v jízdě tak si dávám extrapozor a na to boužel čím dál víc magorů razí heslo " Jedu já, tak mám přednost ! "

P.S.: řidičák mám od května 1987 a zatím bez bouračky a musím zaklepat i bez pokuty
přesně takhle jsem to myslel...taky už jsem mockrát řešil situace, kdy jsem měl přednost a někdo "mi to tam poslal", tak jsem radši ustoupil...no, už to neudělám a zahojím se na pánově povinném ručení. BTW kamera v takové situaci je VELKÉ plus
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
golem
Příspěvky: 1727
Registrován: 14.01.2011 2:36

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od golem »

Pánové, udělat z "Já sice předpisy tak nějak trochu vyhodnocuju a kde jsou zbytečné, tam je občas beru maličko jako neakceptované doporučení :D , ale velmi s citem a jako prase také nejezdím." tohle: "za poslední tři roky bych měl takhle auto zrušený snad desetkrát, pokud bych neuhnul, nepřibrzdil, nezatroubil .....
Jenže auto zatím rušit nechci, tak jsem vždy "ustoupil jako moudřejší" bez ohledu že předpisy byli na mé straně
.", to už asi vyžaduje nějakou snahu, ne? :lol:
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3470
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Hohepa »

Psal jsem
Neber to osobně ,ale řečeno obecně
tedy nebylo to míněno jako atak na tvé šoférské dovednosti ale odůvodnění vzrůstající potřeby vlastnictví palubní kamery .
A domnívám se že ani od Serži v principu ne.
Proto mne udivuje, že tak kejháš :head
golem
Příspěvky: 1727
Registrován: 14.01.2011 2:36

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od golem »

No vidíš, a Serža, který se na začátku této plodné diskuze ujal mojí definice teď tvrdí, že to myslel přesně tak, jak jsi nakonec napsal. Tím už se jenom bavím... :lol:

Ale tímhle ne:
Hohepa píše:Proto mne udivuje, že tak kejháš :head
Přibrzdi.
Permonik
Příspěvky: 499
Registrován: 01.11.2016 10:32
Pohlaví: muž
Bydliště: JM

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Permonik »

Zrovna dneska, po delší době, tak cestou na střelnici a zpět tři události. První, tak na Tčku, kde jsem najížděl z boku, tak po rovné části z leva s přiřítila sanitka. Ono to není úplně rovné, takže je tam vidět jen kousek. Spěchali asi a tak jeli poněkud rychleji a vzdálenost rozhledu prostě nestačila. Vždy si ale dávám pozor, přestože tam mám přednost zprava, ale často tam na to lidi zapomínají. Takže i v průběhu najíždění opakovaně kontroluji, což se vyplatilo a ubrzdil jsem to tak tak chlup před nima. Ono to taky zadupl, ale pro něj už by to bylo pozdě. Samo hned při po zadupnutí rozsvítil maják a asi by se hádal, že jel s majákem celou dobu.
Druhá, ve stoupání, v zatáčce a s vlnitou cestou (auto občas zmizí pod horizont a pak vykoukne), tak borec proti předjížděl autobus. No brzdil jsem i očima, ale vyšlo to. Tady by asi byla kamera zrovna zbytečná, když byl v protisměru.
Třetí byly serpentýny, kde to protijedoucí bral prostředkem a jen tak tak jsme se vyhli. To první i třetí místo znám, takže si tam dávám extra pozor, i když jsem v právu. O blbce tam není nouze. Ideální místa pro ty, co by chtěli na povinné ručení nový blatník :D
golem
Příspěvky: 1727
Registrován: 14.01.2011 2:36

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od golem »

Tak tohle jsou situace, kdy bys možná nepřišel ty k novému blatníku, ale pozůstalí po tobě by přišli k novému autu... :D
Oni po silnicích jezdí různí exoti, část z nich je naprosto bezohledná, druhá část absolutně nemá odhad a nepředvídá, ve finále to vyjde nastejno.
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3470
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Hohepa »

a bohu žel obě skupiny jsou posléze přesvědčeny, že se ničeho nedopustili a vinna je na druhé straně..

Po jedné takové menší krizové situaci, kde to pak dál pokračovalo dvěma pruhy u mě před křižovatkou zastavil člen té prvé skupiny se staženým zrcátkem a řval " Ty čůráku to jsi neviděl že dávám blinkr ? "
Měl jsem v autě ženu, dítě a tchána tak jsem jen odpověděl , " Vy nevíte že podle předpisů pokud odbočujete z pruhu do pruhu, musíte dát přednost a neohrozit auta v pruhu již jedoucí ? "
Na chvíli se zarazil , pak ze sebe vyrazil " a co řidičská solidárnost ! " a neb byl v tom levém a měl před sebou volno tak velmi rychle odjel .......
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Bill Masen »

Hohepa píše:...se staženým zrcátkem...
:chuckle
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3470
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Hohepa »

okénkem
sorry sem se upsal
Uživatelský avatar
DanBlack
Příspěvky: 1480
Registrován: 02.02.2012 23:19
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Severní Čechy

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od DanBlack »

Mno, já četl ...se staženým zadkem... :rofl
------------------------------------------------------------------
Štěstí neexistuje...jsou jen průsery co dobře dopadly.
Uživatelský avatar
jolky palky
Příspěvky: 384
Registrován: 12.12.2014 21:56
Bydliště: KH kraj

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od jolky palky »

Dnes v 8:34 se nám narodila druhá dcera. Starší jsem teď uspal a nalil si skleničku Don Papa...
„Nestřílejte, vždyť jsou tady lidi!“
Uživatelský avatar
Jason
Příspěvky: 662
Registrován: 19.11.2012 11:30
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Jason »

velika gratulace!!!
Říkali mi, že můžu být čím chci. Tak jsem se stal ostudou své rodiny.
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3470
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Hohepa »

přidáván se ke gratulaci :F
Tomáš
Příspěvky: 466
Registrován: 29.08.2012 7:36

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Tomáš »

Gratulace a dobrá volba pití :yes
majsner
Příspěvky: 246
Registrován: 14.01.2011 18:17
Bydliště: Sudetenland

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od majsner »

Mazel tov! :hand
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

:F :hand
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
Václaf
VIP
Příspěvky: 1315
Registrován: 24.01.2013 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Dolní Přím 82

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Václaf »

Jendo,blahopřál jsem Ti už v sms :hand Ale pár postřehů,jdeš do dalšího kola? Neboť momentálně máš doma tři dámy a další pokračování Tvého příjmení končí u Tebe. Druhá věc mi přijde velmi vtipná,počáteční písmena křestních jmen Tvých dam v pořadí dle narození,samo včetně manželky mi dává zajímavou zkratku KTM,je to záměr? Motorku ještě nemáš :rofl Ať holky rostou a jste všichni zdraví,šťastný atd.
P.S: už máš alespoň kuličkového Glocka pro holky ať si zvykají na úchop? Za několik let budeš vysypávat broky z nábojů a nahrazovat je solí při střelbě k vratům,byť jen z kozlice,či co momentálně máš :hand :beer
Čechy čechům !!!!!
Odpovědět