Výběr luku

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Uživatelský avatar
Baca
VIP
Příspěvky: 1499
Registrován: 19.03.2014 19:42
Pohlaví: muž

Re: Výběr luku

Příspěvek od Baca »

Skus si ho vyrobit za par supov :-) Tu je navod


http://www.maclab.sk/clanky/pvc-luk.php
Uživatelský avatar
Wilderness
VIP
Příspěvky: 427
Registrován: 04.04.2014 19:47
Pohlaví: muž

Re: Výběr luku

Příspěvek od Wilderness »

No krasnejsi radu jsem si nemohl prat :D

To uz jsem taky jednou zkousel avsak po tom co me jedno rameno seklo pres drzku do vyroby skladanek uz nefusuju.. :shake
Strelec45
VIP
Příspěvky: 1187
Registrován: 17.02.2013 9:59
Pohlaví: muž

Re: Výběr luku

Příspěvek od Strelec45 »

Já mám teď čerstvě 35 liber, ale zdá se mi to na lov málo. Prvotně bych určitě nevybíral spíš podle síly vlastních zádových svalů, než že budu nelegálně něco lovit. :D A pokud máš na mysli až na PA, tak raději teď slabší a naučit se to ovládat a poté silnější. Zkušenosti s tím nemám, ale 50 liber by mělo stačit. ;) Tam už má šíp docela pěknou rychlost. Chce si to prostě vyzkoušet...
Uživatelský avatar
Baca
VIP
Příspěvky: 1499
Registrován: 19.03.2014 19:42
Pohlaví: muž

Re: Výběr luku

Příspěvek od Baca »

Wildernes. UZ som si jeden vyrobil, robil som ho v hroznych dielenskych podmienkach tak nebol prave sumerny a padala tetiva po kazdom stvrtom vystrele. Urobil som si reflex z jedneho kusa PVC trubky, teda nie deleny. Na 30 krokov dreveny sip zhruba 80g len zo zastruhanou spickou preletel krizom cez PLNU plastovu autochladnicku. Cez zeleninu. Pri zhruba 45 stupnovom naklone na plny natah letel sip asi 120m do dialky. :-) Takze to nebol len taky lunaparkovy klacek :-) Tetivu som si sam motal z dakronu na sitie priemyselnych gigbagov :-) Navod som videl na trubke a navijacku som si urobi zo starej cievky na nite. Dohromady asi pol hodina piplacky :-D
Uživatelský avatar
Wilderness
VIP
Příspěvky: 427
Registrován: 04.04.2014 19:47
Pohlaví: muž

Re: Výběr luku

Příspěvek od Wilderness »

Baca je hold sikovnej... :yes

Strelec: diky. Ja mam moznost sehnat kolem 40 lbs tak budu pokoukavat po tech 50ti. Do drazsich vazne nechci jit uz i z toho duvodu, ze primarne mam radsi ostep. :rock
Ale skladanky se mi prave libi kvuli te jejich skladnosti apod.
cirda
Příspěvky: 2
Registrován: 21.02.2018 20:59

Re: Výběr luku

Příspěvek od cirda »

Aldurn píše:Plánuji začít s lukostřelbou. Nějaké informace jsem si už přečetl v různých fórech a diskuzích, zatím bych chtěl zkusit reflexní luk, některý, který by byl pro mě jako začátečníka vhodný.
Tento reflexní luk není špatný do začátku a pokud tě to chytne koupíš si dražší:

http://www.chrchlet.cz/produkt/luk-ragi ... -66-32lbs/
Nebo tento ale už je to vyšší liga a kvalita.
http://www.chrchlet.cz/produkt/luk-ragi ... s-longbow/

Tak jako obvykle: Spam. Ban. Fab
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Výběr luku

Příspěvek od štaflík »

Hmmm, zdá se mi to, nebo jde reklamu pane Cirdo? Cítím vůni tropického ovoce...
Uživatelský avatar
J-e-n-n-y
VIP
Příspěvky: 872
Registrován: 26.03.2015 8:56
Pohlaví: žena
Bydliště: Novojičínsko

Re: Výběr luku

Příspěvek od J-e-n-n-y »

Máte prosím někdo zkušenost s luky z Decathlonu? Je to za tu cenu dobrá volba pro začátečníka?

Např. Luk Initech 2 https://www.decathlon.cz/luk-initech-2- ... 74629.html

Luk 500 https://www.decathlon.cz/luk-500-pro-pr ... 36939.html
Kdo je připraven, není překvapen.
vilik010
Příspěvky: 108
Registrován: 23.08.2014 13:03
Pohlaví: muž

Re: Výběr luku

Příspěvek od vilik010 »

Tím druhým jsem se učil střílet z luku. Za ty prachy super ...
turista
Příspěvky: 67
Registrován: 27.08.2013 14:32

Re: Výběr luku

Příspěvek od turista »

To: Jenny
Jestli by nebylo lepší koupit třeba nějaký Jandao skládací. Důvody :
1. můžeš si vybrat sílu nátahu, délku.
2. Náhradní díly jsou běžně v prodeji ( něco i na Alliku ) (včetně tětiv) . Kdo to vyrábí Decathlonu čert ví.
3. U základních modelů se vejdeš taky do 2k.

Varianta B koukám teď na Alliku po luku Junxing (80USD + cca 30USD příslušenství )
Trace
Příspěvky: 768
Registrován: 21.01.2016 22:17

Re: Výběr luku

Příspěvek od Trace »

Možná bude dobré s koupí luku ještě chvíli počkat, než se toto
(Anglicky) https://www.youtube.com/watch?v=f3fcNyZoEIw (Archery in "Cheat Mode"?)
dostane do prodeje. Borec velmi inovoval lukostřelbu, pojmenoval to Instant Legolas :)
F-35 je neviditelne letadlo a proto ho cinske, ruske a iranske radary nemohou videt. Kdo tvrdi opak, je dezolat.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Výběr luku

Příspěvek od bivoj »

Těžká a zbytečná kravina - jako zajímavost a ukázka konstrukčního umu OK (Joerg je v tomto správnej šílenec, jeho kanál sleduju už léta), ale v praxi je to totálně k ničemu. S dobrým toulcem a trochou cviku budete rychlejší a hlavně daleko přesnější jak s tímhle vehementem.
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Trace
Příspěvky: 768
Registrován: 21.01.2016 22:17

Re: Výběr luku

Příspěvek od Trace »

Já se lukostřelbě cca rok/rok a půl věnoval a dobře vím, že "trocha cviku" v této disciplíně je málo. Za tuto dobu se člověk naučí mít rozumný soustřel, ale nemá jistotu, že bude zasahovat to, na co míří. Souhlasím s tím, že Joerg dělá spoustu nepraktických věcí, kterým se věnuje jen proto, že ho baví. Ale pokud by tato crossbow konverze byla vyrobena rozumně (dural etc), tak je to dle mého názoru velmi použitelná inovace.
F-35 je neviditelne letadlo a proto ho cinske, ruske a iranske radary nemohou videt. Kdo tvrdi opak, je dezolat.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Výběr luku

Příspěvek od bivoj »

Tak to trochu cviku jsem měl dát do uvozovek, ono to vyznělo trochu jinak než jsem myslel, ale zase netřeba to dramatizovat - velmi dobře se dá natrénovat už během několika měsíců, ale člověk se tomu musí opravdu intenzivně a naplno věnovat. U mě to kdysi hodně hodně dávno bylo za necelé dva měsíce (prázdniny) naprosto rapidní zlepšení.
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Výběr luku

Příspěvek od bivoj »

Trace píše: 08.02.2020 22:24...Ale pokud by tato crossbow konverze byla vyrobena rozumně (dural etc), tak je to dle mého názoru velmi použitelná inovace...
Asi tě slyšeli ;) ...: https://www.youtube.com/watch?v=sy_bJQaD3Uc
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Strelec45
VIP
Příspěvky: 1187
Registrován: 17.02.2013 9:59
Pohlaví: muž

Re: Výběr luku

Příspěvek od Strelec45 »

Tak teď to vypadá opravdu smysluplně. Hučku dolů... 8-)
Všeliké to kvaltování, toliko pro hovado vhodné jest.
Uživatelský avatar
MFG
Příspěvky: 267
Registrován: 05.04.2015 1:41
Pohlaví: muž

Re: Výběr luku

Příspěvek od MFG »

Mozna pridam par slov pro lidi co sem prijdou a uvazuji o lukostrelbe.

Urcite bych nezacinal sci-fi vypadajicim lukem za vyhodnou cenu z asijskych shopu, vynechal bych asi i mistry stavitele luku (14.000CZK+), zatim to neocenite. Ja mam rad reflexni luk, takz e bych ho na zacatek preferoval, ale pokud chcete zacit rychle lovit, tak bude kladka asi vhodnejsi. Kladka jde ale samodomo vyrobit dost blbe, reflexni luk myslim zvladnete spise

Lukostrelba ma dlouhou historii, takze bych se zkusil naucit techniku, kterou strili vetsina sveta, zacinali tak i nekteri showmani co tu jsou zmineni. Muj nejvetsi omyl byl, ze to nakoukam z videa ... ztratil jsem tak par mesicu ... lekce s trenerem za 150CZK me posunula behem dne mnohem vice.

1. poridte “cvicny luk” a par duralovych sipu (vic vydrzi nez je rozlamete), natah radeji slabsi, myslim ze jsem zacinal na 24-26; Potom par tydnu/mesicu trenovat spravnou techniku, neni od veci si zaplatit par hodin s trenerem, posune vas to hodne kupredu a usetrite si slepe ulicky.

2. Trenovat 3x tydne, okolo jedne hodiny, radeji mene vystrelu a vice hlidat techniku, zpocatku mensi vzdalenost, prodluzovat postupne. Po par tydnech zesili telo, resp partie ktere normalne clovek tolik nevytezuje; Zaroven si vybudujete rozumny “soustrel” se kterym se da dale pracovat - to neznamena trefovat stred, ale lita mi to stale do stejneho kolace cca 15cm

3. Ted uz mate predstavu co to obnasi, zacinaji se objevovat preference, vite co vam na stavajici vybave vadi, co naopak chcete zachovat, prijdete si ze uz to fakt dobre davate - cas na nakup lepsiho nacini. Sportvovni konci na 32 myslim, lovecke zacinaji mit smysl od 45 dle meho nazoru, 60 zatim asi jeste neutahnete a nebo jo, ale neco si natrhnete ;)

4. S novym lukem, ktery je mnohem lepsi nez ten predchozi, s novymi sipy ... zacinate uplne od zacatku, lita to vsude jinde nez ma, prijde frustrace. Po dalsich par tydnech to tam ale zacne padat, pokud udrzite techniku (prubezne kontrola trenera prosim)
, tak se srovna soustrel, 50m najednou neni nekonecne daleko, sice jeste prijdou obdobi kdy to litat nebude, ale clovek to zacne mit pod kontrolou

5. Zacnete koketovat s myslenkou poridit neco na lov ... to uz jsme nad temi 45lb, jiny uchop, nove sipy s hroty co “projdou” ... opet to chvilku lita vsude mozne, ale zaklad uz tam je a tak behem par “dni” to zacne padat

6. Prechod od tercovnice se znamou vzdalenosti ke strelbe na 3D cile (staticke), jsme uz venku v terenu, z/do kopce, ruzne vzdalenosti, prekazky v ceste ... potrebujete dostat pod kontrolu strelbu na neznamou, ale uz relativne dost velkou vzdalenost, aby jste (pokud chcete) mohli prejit k lovu.

Tady jsem ja skoncil, staci mi mit dovednost “v supliku”, maso si zatim koupim. Pytlaceni je nelegalni, bacha na to, pokud vas nekdo pristihne s lukem v honitbe, muzete mit problem. Doporucuji pritom nastudovat, co vse muze spadat do honitby nebo jak tomu rikaji (mam okno)

Vybava: cvicny luk do 2.500CZK, par sipu, nutne prislusenstvi ... kdyzi jsem poridl komplet vybavu do 5.000CZK vcetne karbon sipu, dost veci z te doby pouzivam dodnes. Znam par lidi co maji ten cvicny luk s Decathlonu, Samick mi prijde lepsi https://archery.cz/luky/cvicne-luky ale nevim zda ho jeste maji.

Je ale mozne tuhle fázi preskocit a rovnou nakoupit “kvalitu”, nicmene stejne asi budete menit dle pozdejsich preferenci, takze s cvicnym usetrite a mozna s nim bude pokracovat pozdeji nekdo jiny z rodiny ;)

Trochu jsem se rozvasnil, omluva za cestinu, pisi na telefonu a uz na to nevidim. Pokud bude zajem, mohu postnout nejake linky na vybavu, ale musel bych to znovu nastudovat, nevim co je aktualne k dispozici. Kdyztak dejte vedet ...dobry soustrel ;)
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Výběr luku

Příspěvek od viktor »

co jsem tady asi nenasel ale mozna jsem to rehledl…..
pro začátek a vůbec pro lukostřelbu je dobre vyreseny cil, proste poradnu tercovnici jinak mate rychle po treningu… takze nez luk a tech je dost bych se zameril na tercovnici a sipy….lepsi slabej luk a hodne sipu ..
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1131
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Výběr luku

Příspěvek od Haluziak »

MacGyver píše: 26.11.2014 11:18 Poradte dobry obchod s lukostreleckym vybavenim kde mají vyber a poradi. Cim bliz Brna, tim lip, ale není podmínkou. Dik.
Kámoš chodí do freebow v Tišnově, mě říkal, že pokud budu chtít začít, že si tam mám taky zajít. Ale ruku do ohně za to nedám - nikdá jsem tam nebyl.
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Odpovědět