Dron ve službách rozpadlíka

Vše, co obsahuje alespoň kousek drátku a nevejde se do jiné sekce...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Desouza
Příspěvky: 813
Registrován: 02.08.2012 19:07
Pohlaví: muž
Bydliště: Za koncem světa

Re: Dron ve službách rozpadlíka

Příspěvek od Desouza »

Napadá-li tě jiná možnost jak se to událo , sem s ní.
Ale jo , mladej kluk , převrtaná vzduchovka , čistá trefa. ;)
Dnešní mladí jsou s prominutím " sebestřední arogantní zmrdi ".
Někteří určitě . Otázkou ale je , kdo to ty některé naučil ?
Vincit omnia veritas .
Toran@ga
Příspěvky: 307
Registrován: 05.03.2015 17:02
Pohlaví: muž

Re: Dron ve službách rozpadlíka

Příspěvek od Toran@ga »

já se teď pokusím droník s mladým postavit :)
Pro sebe bych chtěl spíš letadlo, nemáte měkdo tip na éro s FPV?

edit: pokud možno start z ruky
TomSmith
Příspěvky: 1273
Registrován: 17.02.2015 14:33
Pohlaví: muž

Re: Dron ve službách rozpadlíka

Příspěvek od TomSmith »

Pokud letadlo a pro začátečníka tak nějaký "pryžolet" z EPP a pod. to se dobře spravuje ;-)
Pokud to má umět i nějaký videopřenos tak něco s tlačnou vrtulí třeba Funtic a pod..
Start z ruky není problém, horší je přistání, tam už se to musí nacvičit. Do ruky se přistává blbě ale i to se dá časem naučit ... ale nesmí foukat, nebo se to musí "ogyrovat".
Uživatelský avatar
sunny-x
Příspěvky: 154
Registrován: 18.10.2015 21:53
Pohlaví: muž
Bydliště: Beskydy

Re: Dron ve službách rozpadlíka

Příspěvek od sunny-x »

Mě to přijde celé divné a info jen jednostranné.

Trefit z kulovnice pohybující se "dron" je velice nepravděpodobné a z brokovnice tak max na 100m (aby broky aspoň něco poškodily). Pokud došlo skutečně ke střelbě, tak střelec nemohl být dále než cca 100 - 150m. Přijde mi velice nepravděpodobné, že by "pilot dronu" neviděl či nezahlédl střelce z této vzdálenosti. Navíc by střelec musel střílet v blízkosti obydlí či dokonce jeho směrem. To ani "opilý nimrod" neudělá.

Spíše to vypadá na vyřizování sousedských vztahů (připravená výkonná vzduchovka a palba na krátkou vzdálenost-30m?) nebo pojišťovací podvod (nevím o pojistce na "drona" kryjící vlastní ztráty).

Myslím, že o výsledku ještě uslyšíme...
Když střílí konzument Kolalokovy limonády, netřeba volat lékaře.
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Dron ve službách rozpadlíka

Příspěvek od dracekvo »

Toran@ga píše:já se teď pokusím droník s mladým postavit :)
Pro sebe bych chtěl spíš letadlo, nemáte měkdo tip na éro s FPV?

edit: pokud možno start z ruky
Moje první letadlo bylo z EPP Skysurfer X8. Jako první letadlo rozhodně doporučuju jakékoliv bublinky s vrtulí v zadu. V případě pádu se jen pochroumá čumák a nehrozí destrukce vrtule s motorem. Letadel tohoto typu je hodně, ještě třeba taková Beta 1400 tad...
Taky výhoda je, že se v čechách nechá koupit jakákoliv část jako náhradní díl. Jen sem tam měnil regulátor, motor a vrtuli, aby to mělo trošku grády. Serva sem nechal setové. Lítám na 2x3S 1400mAh baterky z malé koptéry.
A doporučuju koupit nějaké slušnější rádio. Hlavně aby mělo telemetrii. Není nic horšího, než si bez varování odletět z dosahu rádia. Mě třeba geniální řešení připadá Taranis x9d. Kupoval sem bazarovej. Ještě je tady dobrý, že tuhle vysílačku lze připojit na PC simulátor pomocí obyčejhého USB kabelu a není potřeba nějaký spešl kabel jako u jiných vysílaček. Simulátor doporučuju. Jinak přes FPV se lítá krásně, ani není potřeba moc velkej trénink, protože člověk jakoby furt kouká ve směru letu, takže nehrozí zmotání směrů páček a tak. Ale pro létání na oči LOS (bez FPV)už to nějakej trénink na simulátoru chce.

Na FPV na letadle sem měl nějakou levnou kameru DAL700, obyč vysílač 5.8GHz 600mW. Ale tu kameru už bych nikdy nekoupil. Raději pár stovek připlatit a koupit si nějakou lepší.


Tady je jak to lítá. Záznam je samozřejmě z fullHD kamery. V FPV je klasickej přenos PAL a není moc kvalitní.

https://www.youtube.com/watch?v=yGqtVEnPn4w&t=9s

a takhle sem si lítal
IMG_20160918_172053.jpg
IMG_20160918_172104.jpg
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3469
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Dron ve službách rozpadlíka

Příspěvek od Hohepa »

Termokamera Flir pro drony :o
https://www.conrad.cz/termokamera-flir- ... x.k1534119
Tak to už je fakt nářez. Dohledat "ztracenou" osobu v lese nebo piclou zvěř snadno a soukromě.
TomSmith
Příspěvky: 1273
Registrován: 17.02.2015 14:33
Pohlaví: muž

Re: Dron ve službách rozpadlíka

Příspěvek od TomSmith »

Kdyby jen zvěř ... třeba policie takto "dohledává" konopné farmy fungující v polorozpadlých statcích. V termokameře taková navenek zbořenina pěkně svítí (osvětlení, vytápění, klimatizace atd. ;)
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Dron ve službách rozpadlíka

Příspěvek od DeadMan »

Dneska mi dorazil balíček z Číny a můj průzkumný systém Jeníček je konečně kompletní :mrgreen:

https://www.aliexpress.com/item/DJI-PHA ... autifyAB=0
Přílohy
IMG_20180524_161836_1.jpg
IMG_20180524_161943_1.jpg
IMG_20180524_162007_1.jpg
IMG_20180524_162020_1.jpg
You cannot kill me as I am already dead!
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Dron ve službách rozpadlíka

Příspěvek od Rafael »

Koupil jsem dětem k Vánocům Forever LUNA DR-400. Vybíral jsem hlavně podle ceny, naživo jsem žádný dron neviděl, tak jen podle netu. A taky jsem nevěděl jestli ho ocení tak jsem nechtěl moc investovat...
Po vybalení z krabice musel synovec hned přepájet vývody k baterii. Při mojí smůle s nákupem nejrůznějších šmejdů jsem to považoval celkem za úspěch.
Létal jak měl a ještě i dnes po půl roce funguje. A to zažil několik havárií a sundávání z vysokých stromů než se s ním naučili. Jo, ještě pak vyměnil kameru. Ne, že by ta původní nefungovala, ale chtěl větší rozlišení.
*
Osobně jsem velmi překvapen co taková blbinka dokáže. Napadla mě kontrola střech, komínů, průzkum nejbližšího okolí ať nemusím šmatlat po sadu, kde co roste kvete atd. Anebo když jsem včelařil tak pro hledání rojů po stromech.
(Je neskutečné jaké lety zručnosti a kličkování i v hustě zarostlém terénu s ním synovec dokáže).
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Dron ve službách rozpadlíka

Příspěvek od DeadMan »

Taky jsem tu LUNU klukovi koupil (asi nejrozumnější volba na začátek) :D

Pokud se dítě naučí létat s tímto dronem, tak potom s Phantomem a podobnými nebude mít žádný problém, protože tyto levné drony nemají takové fičury jako ty drahé a musí se opravdu pilotovat :!:
You cannot kill me as I am already dead!
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Dron ve službách rozpadlíka

Příspěvek od kregan »

dorazilo mi mailem
Ahoj,

provádíme s kolegy z FSV UK a ČVUT výzkum zaměřený na vnímání hrozeb plynoucích z použití bezpilotních technologií (dronů). V jeho rámci budeme pořádat tzv. focus group s veřejností, která nevlastní drony. Pokud byste byli ochotni se diskuze zúčastnit a dorazit na krátké povídání dnes od 18:00 (délka diskuze cca 2 hodiny) do budovy Hollar (Smetanovo nábřeží 6), budeme Vám velmi vděční. Kromě možnosti se aktivně zapojit do výzkumu nabízíme finanční odměnu 500 Kč a drobné občerstvení.

Zájemce prosím o zaslání emailu na: sarah.komasova@fsv.cuni.cz
Čím víc víš, tím míň neseš.
Fantozzi
Příspěvky: 117
Registrován: 13.03.2016 17:27

Re: Dron ve službách rozpadlíka

Příspěvek od Fantozzi »

DeadMan S Phantomem sem se ucil litat, pak sem presel na Dji Matrice, ktera ma i s prislusenstvim nejakych 13-15 kg, docela sem se toho bal hlavne, ze to rozbiju, ale zjistil sem ze ten vetsi dron se mnohem lepe ovlada a to i v ati modu, nez Phantom, ktery mel neustale vypadky signalu a problem s rusenim.
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Dron ve službách rozpadlíka

Příspěvek od DeadMan »

To to věřím, ale já to mám jako jedno z mnoha hobby a to za dron opravdu nedám 100-150tis. ;)
You cannot kill me as I am already dead!
Fantozzi
Příspěvky: 117
Registrován: 13.03.2016 17:27

Re: Dron ve službách rozpadlíka

Příspěvek od Fantozzi »

DeadMan Ja ti rozumim, jenom sem tim chtel rict, ze byt se to nezda tak pomerne velky a na prvni pohled nemotorny dron se ovlada lepe nez mensi lehky dron. Paradoxne i komisar u zkousek si myslel, ze kdyz odlitas povinné sestavy s velkym dronem nemusis uz predvadet jak zvladas mensi dron, pritom je to spise opacne. Zvladnes li mensi dron navic v Ati (bez gps) modu zvladnes ten velky taky.
štek
Příspěvky: 150
Registrován: 03.01.2016 1:04
Pohlaví: muž

Re: Dron ve službách rozpadlíka

Příspěvek od štek »

Jak říkáš. Když zvládneš zaletět sestavu s mojí závodní přemotorovanou kvadrou bez stabilizace, gps a podobných pičovin zvladneš už letět s jakýmkoliv dronem.
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Dron ve službách rozpadlíka

Příspěvek od DeadMan »

Jednotka bleskového průzkumu :mrgreen:

Kdo pozná o jakou lokalitu se jedná (kolo nebylo foceno v místě vzletu)?
Přílohy
IMG_20180811_163427_1.jpg
DJI_0002_1.jpg
You cannot kill me as I am already dead!
oldschool
Příspěvky: 92
Registrován: 19.12.2015 12:38
Bydliště: Nahoře vpravo

Re: Dron ve službách rozpadlíka

Příspěvek od oldschool »

Šilheřovice.....co jsem vyhrál? :lol:
Uživatelský avatar
K4cer
VIP
Příspěvky: 1686
Registrován: 30.03.2014 20:37
Pohlaví: muž

Re: Dron ve službách rozpadlíka

Příspěvek od K4cer »

Té velmi užitečná sestava :nod s velkým rozpadlickým potenciálem

Dělá to fotky nebo video (případně jaký rozlišení/délka videa)? Co potřebuješ k shlédnutí (předpokládám že to nejde live stream k pilotovi), jde koukat na záběry po přistání, nebo to musíš donýst domů ke kompu?
Můžeš bejt osel, ale musíš si umět poradit :>
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Dron ve službách rozpadlíka

Příspěvek od DeadMan »

Co jsi vyhrál? Mé uznání :P

Dron umí natáčet a fotit v rozlišení 2,7K (délka dle kapacity Sd karkty).

Obraz se přenáší live přímo k pilotovi, ale na mobilu je to moc malé a chtělo by to alespoň tablet.

Doma se potom samozřejmě záběry dají pěkně analyzovat na PC monitoru.
You cannot kill me as I am already dead!
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Dron ve službách rozpadlíka

Příspěvek od DeadMan »

DJI oficiálně představil nového Mavica 2

Nabízí dvě verze a jedna z nich je vybavena kamerou se zoomem!

https://m.youtube.com/watch?v=7SembcsxrQw

Tohle je pecka :yes
You cannot kill me as I am already dead!
Odpovědět