Puškohledy, kolimátory

Dalekohledy, puškohledy, kolimátory, noční vidění, atd.
Odpovědět
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: Puškohledy, kolimátory

Příspěvek od hrd »

ACOG má vždy, byť třeba jen malé (1.5x), zvětšení, tak bych ho mezi kolimátory neřadil
kolimátorů, co mají vypálenou osnovu, moc není, od Vortexu, jestli se nepletu, pouze jeden nebo dva modely (Spitfire)
(pomiňme, že to vlastně není kolimátor, ale "red-dot" se tomu říká, tak to asi není tak podstatné)
jinak EOTech opticky super, ale za ty peníze nic moc kvalita, už jsem za ty roky tolikrát viděl někoho odcházet se slovy "zhasla mi televize", že bych na něj určitě nevsadil (narozdíl třeba od Aimpointu nebo Trijiconu)
yoky
Příspěvky: 76
Registrován: 10.08.2018 20:20

Re: Puškohledy, kolimátory

Příspěvek od yoky »

hrd dík doufám, že mi Eotech exps 3.0 neodejde. Ale fakt je, že už jsem viděl a slyšel o úmrtí EOTECHu. Dokonce měli nějaké problémy se změnou teplot. Ale to už bz mělo být vyřešeno. Jinak pokud by Eo odešlo do nebe tak už jen asi Vortex. Aimpoint je hodnocen vemi dobře, ale ceny obdobné jako u Eotech. ACOG 39k and up. Problém u starších Eotechů (dlouhánů) byl, že normální články umístěné podělně následkem rázů při střelbě oddalovqaly kontakty až došlo ke ztrátě kontaktu a Eo usnul. Proto u prďocha je baterie napříč, ale zase je to A123. Co je dobré u Vortexu je celoživotní záruka a firma si za svými výrobky stojí.
jameson363
Příspěvky: 633
Registrován: 29.12.2012 0:02
Pohlaví: muž

Re: Puškohledy, kolimátory

Příspěvek od jameson363 »

Novejsi EOTechy by snad mely mit drivejsi vady odstranene, ale jeden nikdy nevi.

Kazdopadne kdo poradne zkusil EOTech, vetsinou nechce nic jinyho, protoze ta fukcnost je proste super.

Ale je to neco jako boty Merrell, taky si je nekupujes kvuli vydrzi, ale hlavne kvuli komfortu.
yoky
Příspěvky: 76
Registrován: 10.08.2018 20:20

Re: Puškohledy, kolimátory

Příspěvek od yoky »

ZUatím ho mám cca 2 roky a jsem spokojen. Jen by mohl být trochu lehčí a to mám prďocha.
Jenyk
Příspěvky: 45
Registrován: 04.01.2016 13:41

Re: Puškohledy, kolimátory

Příspěvek od Jenyk »

VOMZ Pilad P1x42 na brokovnici, pár set ran už dal a drží. Za mne spokojenost.
Uživatelský avatar
Zarozak
Příspěvky: 758
Registrován: 07.05.2017 12:29
Bydliště: Za Rohem

Re: Puškohledy, kolimátory

Příspěvek od Zarozak »

Měl bych dotaz na ty,kteří je mají,viděli,osahali nebo se v tom prostě vyznají....
Zajímá mě porovnání těchto dvou kolimátorů,který z nich je lepší,zajímá mě kvalita optiky,velikost a čistota tečky,výdrž,výdrž baterie,větší potenciál do budoucna.Uvažuju o ruském kolimátoru na ruskou zbraň,ať to k sobě ladí a můj strop je v tomto případě do 7tis,jedná se o střelbu na 100m

NPZ PKU-2
vs
VOMZ Pilad P1x20 AVIS
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Puškohledy, kolimátory

Příspěvek od Matěj »

Trváš jen na ruské výrobě (potažmo běloruské)? Měl jsem nějaké jejich vyrobky ještě v době, kdy jsem měl AK. Neříkám, že jsou kvalitou optiky špatné, ale v porovnání se západními renomovanými výrobci je znát už rozdíl jak ve kvalitě zpracování, tak hlavně hmotností. Zjednodušeně řečeno, možná by obrazně přežily přejetí pásákem, ale pronesou se. Cenově mnohdy ty rozdíly už nejsou takové, aby hrály vyloženě ve prospěch východní produkce. Bavím se o vyšší třídě.
Uživatelský avatar
Zarozak
Příspěvky: 758
Registrován: 07.05.2017 12:29
Bydliště: Za Rohem

Re: Puškohledy, kolimátory

Příspěvek od Zarozak »

Víceméně trvám na ruské(běloruské) provenienci,vyjímku bych udělal jen,kdyby se v té cenové relaci vyskytoval nějaký kvalitní západní kousek s leptanou osnovou.Ty šílené sovětské výtvory se mi právě líbí a od mala už vím,že rusové optiku vždycky uměli udělat jak kvalitně,tak nezničitelně i dnes jsou jejich dalekohledy furt žádaný artikl
Avis jde sehnat na ebay do 3tis, NPZ PKU gen.1,2 do 5tis.Tady bych to nekupoval,je to zbytečně předražené,takže v této relaci je něco západního viz. výše?
jameson363
Příspěvky: 633
Registrován: 29.12.2012 0:02
Pohlaví: muž

Re: Puškohledy, kolimátory

Příspěvek od jameson363 »

Nejsem si jistej, jak moc je to za ty prachy opravdu ruske. Myslim, ze to bude stejne made in china jako vsechno podobnyho v dane cenove kategorii.

Jinak kdyz se kouknete na moderni fotky ruskych zvlastnich sil, tak vetsina pouziva EOTechy nebo Aimpointy.
yoky
Příspěvky: 76
Registrován: 10.08.2018 20:20

Re: Puškohledy, kolimátory

Příspěvek od yoky »

je to take. I na odstrelovacky kupuji to co bull s Nimitz his vyzkouseno a doporuceno.
opavak
Příspěvky: 359
Registrován: 05.12.2013 14:46
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha

Re: Puškohledy, kolimátory

Příspěvek od opavak »

[quote="Zarozak"]Měl bych dotaz

Tak určitě NPZ PKU-2 bo je to i s rychlo-montáží a v podstatě se jedná o Aimpoint T1 - výhoda je v tom, že pokud ho (NPZ) namontuješ na gastrubku od Ultimaku tak pořád uvidíš i přes mechanická mířidla (u zbraní typu AK) a nemusíš měnit přirozené zalícení o pažbu (opěrku) ... u Piladu si nejsem jistý bo mi připadá dost vysoký a to by pak vyžadovalo laborování s nějakou další přídavnou lícnicí.
Doufej v nejlepší, počítej s nejhorším !
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: Puškohledy, kolimátory

Příspěvek od hrd »

Kopie Aimpointu dela kdekdo, ale lisi se zejmena zivostnosti baterie.
Kopie nemusi byt dostatecne nizka (nerikam, ze neni, jen ze nemusi), Aimpoint je OK, ale napr. Vortex Sparc byl jen o malicko vys a uz na miridla nebylo videt (leda by se vytahlo hledi az nakonec).
Uživatelský avatar
Zarozak
Příspěvky: 758
Registrován: 07.05.2017 12:29
Bydliště: Za Rohem

Re: Puškohledy, kolimátory

Příspěvek od Zarozak »

To jo PKU-2 je opravdu hodně nízký,ale zaráží mě jedna věc.Má tečku 4 MOA,s čímž podle mě nepůjde přesně zamířit střed terče na 100m.Střílím na 100m s tečkou 2MOA a tam to jde,tečka je stále menší než černé na terči,je to ale už pro mě na hraně.S větší tečkou už by to asi nešlo.A ten Avis má zase právě tečku 2MOA.
Nejde mi o to kolimákem trefovat jen do 25-50m při nějakých akčních střelbách,ale i mířenou střelbu na 100m.
Ideální by bylo něco s vypálenou osnovou a tečkou cca 1MOA,ale to v nějaké rozumné cenové hladině není bohužel :?
Uživatelský avatar
Zarozak
Příspěvky: 758
Registrován: 07.05.2017 12:29
Bydliště: Za Rohem

Re: Puškohledy, kolimátory

Příspěvek od Zarozak »

jameson363 píše:Nejsem si jistej, jak moc je to za ty prachy opravdu ruske. Myslim, ze to bude stejne made in china jako vsechno podobnyho v dane cenove kategorii.

Jinak kdyz se kouknete na moderni fotky ruskych zvlastnich sil, tak vetsina pouziva EOTechy nebo Aimpointy.
I za ty prachy je to fakt ruské,jen je to přímo od rusa nebo bělorusa a dodání je opravdu rychlé,pozbývá to jen holt tu klasickou českou vysokohorskou přiřážku,kdyby to někomu chybělo
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: Puškohledy, kolimátory

Příspěvek od Ray »

Má prosím někdo tip na levnej mikro red dot, kterej by ale přežil na polymerovém nadpažbí ráže 7,62x39 (SKS)? Nebyl by přímo na railu na nadpažbí, ale ještě na 45° úhlové monáži. Díky
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
Uživatelský avatar
Rookie81
Příspěvky: 240
Registrován: 02.02.2011 21:14
Pohlaví: muž
Bydliště: moravské slovácko

Re: Puškohledy, kolimátory

Příspěvek od Rookie81 »

taky poprosím o doporučení, mikro kolimátor na závěr pistole. Díval jsem se na Docter C a na Vortex Viper, oba cenově kolem 7tisíc. Jsou dobré, nebo mám radši přišetřit na RMR?
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Příspěvky: 1607
Registrován: 30.01.2011 14:33

Re: Puškohledy, kolimátory

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

Mate nekdo prakticke zkusenosti s pouzivanim zvetsovaku za kolimatorem? Mam ted na ARku puskohled 1-6, ale uplne mi to nevyhovuje, tak zvazuji prechod na kolimator + zvetsovak.
jameson363
Příspěvky: 633
Registrován: 29.12.2012 0:02
Pohlaví: muž

Re: Puškohledy, kolimátory

Příspěvek od jameson363 »

Rainier Wolfcastle píše:Mate nekdo prakticke zkusenosti s pouzivanim zvetsovaku za kolimatorem? Mam ted na ARku puskohled 1-6, ale uplne mi to nevyhovuje, tak zvazuji prechod na kolimator + zvetsovak.
Z ostry jsem v tyhle kombinaci strilel jen parkrat, ale pouzivam to na airsoft a je to super. EOTech mam origo, magnifier kopii, respektive udajne spis low-end na ostry, co rikal kamos, kterej mi to objednaval. Samozrejme kdo na to ma, je lepsi origo magnifier, ale kopie imho +- staci, dulezity vsak je kvalitni montaz, aby pevne drzela a dobre se ovladala, nektery maj fakt stupidni packy na odklopeni. Podle me jedny z nejlepsich dela LaRue, sehnatelnost v CR naprd, ale Best patron nebo guns trade by mohli umet.
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: Puškohledy, kolimátory

Příspěvek od hrd »

Ze zvetsovaku pry je dobry Vortex, za me muzu doporucit montaz od Aimpointu, neni levna, ale dovazet napr. LaRue nebude asi levnejsi. Osobne preferuji sundavaci montaz oproti odklopne, protoze vetsinu casu se pouziva jen kolimator, tak je zbytecne se s tim tahat na pusce a i riskovat poskozeni optiky nebo montaze.
jameson363
Příspěvky: 633
Registrován: 29.12.2012 0:02
Pohlaví: muž

Re: Puškohledy, kolimátory

Příspěvek od jameson363 »

LaRue je rychlosundavaci a zaroven odklopna.* Osobne teda povazuju neodklapeci magnifier za uplnou blbost. Vetsinou mas magnifier, abys mohl rozumne rychle menit moznost strelby a blizka na dalku a naopak. Samozrejme nemame v Cechach takovy moznosti strelby jako na americkejch strelnicich, ale v realny situaci se odklapeni urcite hodi. Minimalne je i vyklopenej magnifier dobrej na lepsi identifikaci cile a jeho okoli ;-)

*Respektive zalezi co se mysli tim sundavaci. Nektery modely se asi sundavaji lepe, ze pulka montaze zustane na pusce. LaRue ma proste klasickou ARMS QD packu a sundas to cele.
Odpovědět