Mobilní telefony

Vysílačky, mobily, kódy a šifry...
Odpovědět
golem
Příspěvky: 1727
Registrován: 14.01.2011 2:36

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od golem »

Jak k ní nejsnáz přijít v Čechách? Dá se tu aktivovat, nemusí se prvně připojit do domovské sítě?
reddy
Příspěvky: 1
Registrován: 16.12.2017 5:55
Pohlaví: muž

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od reddy »

Zdravím všechny,
Nemám možnost založit nové téma, ale chtěl bych upozornit na program pro mobilní telefony s androidem. Jedná se o komunikační program pro smíšenou topologii. Jmenuje se Serval Mesh. Zkoušeli jste někdo a jaké máte zkušenosti s použitím v terénu? Nepotřebuje to ani data v telefonu, ani funkční BTSky.

Odkaz na stránky projektu: http://www.servalproject.org/
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od Bill Masen »

Ahoj všem, narazil jsem na ebay na telefon, kterej mě docela zaujal. Vkworld Stone V3 Plus. Kromě odolnosti, vodotěsnosti a dlouhé výdrže se ještě chlubí silným signálem. Máte ho někdo?
Uživatelský avatar
El Yubiyo
Příspěvky: 12
Registrován: 10.12.2017 9:29
Pohlaví: muž

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od El Yubiyo »

A čo tento?
BM70 Mini Small GSM Mobile Phone Bluetooth Dialer Headset Cellphone Earphone
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od Bill Masen »

Ani super výdrž, ani super signál, ale zato je supermrňavej, tak se dá snadno ztratit.
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3465
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od Hohepa »

a nebo snadno schovat ;)
ne nadarmo vězeňské služby tlačí na jejich zákaz.
Být to na lithiovou baterku tak si to pořídím do KPZky jako rezervu.
S aku bych to nosil furt vybytý
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4240
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od Lyster »

Dneska mi přišly hodinky Smartwatch DZ09. Stály mě celých 499 Kč a musím říct, že zatím super. :)
Není tam klasický Andorid, jen vlastní systém. Takže tam není možné nic doinstalovávat. Ale notifikace mi přes Android BT notifikation na mobil chodí i třeba z Hangouts, který tam doinstalovaný není.
Lze tam vložit i samostatně SIM a micro SD karta 32GB.

Existuje i výkonnější verze s Androidem QW09, ale ta stojí na českých shopech kolem 2500Kč.
Za pětikilčo hodinky, které můžete použít i jako samostatný mobil, je myslím naprosto super. Hraji si s nimi zatím jen hodinu, ale zatím super. A i když dost špatně vidím, tak display je celkem čitelný. Samozřejmě na sluníčku to bude pro mě krapet horší.

https://www.youtube.com/watch?v=VuUABz4sIIQ
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od proforma »

golem píše:Jak k ní nejsnáz přijít v Čechách? Dá se tu aktivovat, nemusí se prvně připojit do domovské sítě?
Goleme, objednas na 4ka.sk, postou to neposilaji, je nutno vyzvednout na Slovensku. Poprosis nejakeho slovenskeho rozpadlika, aby Ti ji vyzvedl, aktivoval a poslal :-) Anebo si tam holt udelej nejakou sluzebku nebo dovolenku :-)
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
voron
Příspěvky: 81
Registrován: 15.11.2016 16:49

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od voron »

Ahojte rozpadlici! Nahodou sa ku mne dostal mobil motorola ES400... Je to starsie PDA zariadenie, vcelku sa mi paci koncept, vyuzil by som aj veci ako citacka kodov (v praci to bezne pouzivam), je tam rozsirena bateria- cize ma telefon zaujal. Ale je tam windows mobile, dokonca este nejaka divna verzia profesional- nikdy som mobil s windowsom nemal- co som sa s tym asi den hral, tak som zistil, ze obchod windows (nieco ako google play pre android) nefunguje- tj. nedaju sa z neho stahovat programy... :shock:
A teraz neviem- ma s tymto OS niekto skusenosti? Daju sa tam natahat nejke zaujimave aplikacie a telefon moze fungovat, alebo to mam rovno hodit za psom? :D
Pripadne bol by mi niekto ochotny pomoct to rozhybat?
Uživatelský avatar
Ludo
Příspěvky: 133
Registrován: 22.07.2012 0:09

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od Ludo »

Citanie kodov zvladne dneska hociaky smartphone s prislusnou aplikaciou. Co sa tyka Windows obchodu, tak ES400 je z roku 2010. To je ako ako mat telefon s Android 2.1, a tam Google tiez podporu marketu (dneska Google Play) usekol.

Instalovanie aplikacii stiahnutych od tretich stran samozrejme mozne je, ale treba pocitat s tym, ze vsetko to bude dost zastarane a hlavne pokial ide o klientov webovych sluzieb velmi pravdepodobne nefunkcne.
voron
Příspěvky: 81
Registrován: 15.11.2016 16:49

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od voron »

Vdaka za vysvetlenie! Ono ja sa o tie mobily moc nezaujimam, tak si rad necham poradit od niekoho skusenejsieho. Posledna otazka-je mozne tam stiahnut nieco na geocaching a vyuzivat ho aspon tymto sposobom,(snad nieco ako trekbuddy alebo nejaky podobny freeware) alebo to pre tu neaktualnost podpory nema vobec zmysel?
postak
Příspěvky: 84
Registrován: 23.03.2013 10:26
Pohlaví: muž

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od postak »

je tu někdo komu vydržel funkční telefon BV 6000 a nebo jeho odvozeniny? Před třemi lety jsem po něm koukal par lidi si je koupilo a dnes už ho z nich nikdo nema, sekal se, rozpadal, odchazely repraky i mikrofony, ti co ho koupili v CZ firmě po několika reklamacích většinou pohořeli ale asi neznám ty co měli štěstí a mohou mi to vyvrátit. :idea:
Uživatelský avatar
Hdm
Příspěvky: 1002
Registrován: 01.08.2012 15:12
Bydliště: Orlické hory

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od Hdm »

Vorone, pokud to funguje na 100% tak si to schovej tak na 10 - 20 let a pak když to pořád pojede to prodáš draho jako historický funkční kousek. To bych v tom viděl jako jedinou hodnotu ;-)
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od štaflík »

Mám BV6000 dva roky. Jsem naprosto spokojen. Jenom jsem ho musel flashnout. Odolnost mechanická i vůči vodě super. Stabilní, rychlý jak blázen, výborná GPS. Foťák by mohl být lepší ale není zlý. Po dvou letech velmi prasackeho chování k baterii začíná baterka slabnout, ale dva dny dá furt v klidu. Další bude zase Blackview. Už mají outdoory se slušnými Sony Exmor foťáky a baterkama až 10000!
Nuwara
Příspěvky: 553
Registrován: 17.02.2012 11:07
Pohlaví: muž

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od Nuwara »

Mám s BV6000. Měl mechanicky poškozený (plocha displeje padla na kovovou hranu a než přišel nový z číny, tak jsem fungoval s pavoukem). Poškozenému blbnul i reproduktor, ale s novým dílem opět v pohodě. Baterka super výdrž, GPS není nejhorší, ale mohla by být lepší. Akorát mi blbne SW, samo mi to instaluje nějaký malware, k reinstalaci systému jsem se zatím nedostal...
Doporučil bych? No, za tu cenu asi ano, ale důraz je na slovo asi. V mém okolí jsou ještě další dva a relativně bez problémů, ale počítal bych, že můžeš trefit špatný kousek...
„Náhoda nepomůže tomu, kdo si nepomůže sám.“
Sofoklés
Uživatelský avatar
Patrol
Příspěvky: 1169
Registrován: 24.08.2015 14:38

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od Patrol »

Cenovka hrozná, ale jinak asi docela dobrá odolná hračka.

https://www.securitymagazin.cz/testy/in ... 61411.html
Jen mrtvé ryby plavou s proudem.
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od kregan »

Sháním nový mobil. Požadavky LTE, dual SIM, wi-fi. Odolnost výhodou. Do užšího výberu se dostal [url=Zhttps://mobilni-telefony.heureka.cz/archos-sense-50x/specifikace/#section]Archos Sense 50X[/url] a Oukitel C4. Máte s nimi někdo zkušenost?
Čím víc víš, tím míň neseš.
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2911
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od bacil »

Kup si pořádný outdoor futrál. To se mi osvědčilo nejlépe. Kupuji to v číně, tady je malý výběr a draho
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od kregan »

Spíš to řeším pojištěním proti rozbití. Je to pak o starost míň.
Čím víc víš, tím míň neseš.
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od štaflík »

Myslím, že BlackView je prověřenější značka, než Oukitel apod. Často mají (měli) nedotažený SW, ale to se dá řešit.
Jinak některé Áčkové Samsungy mají IP68 a celokovou konstrukci. Úplně křehké nejsou. Dtto jejich XCover. Papírově na prd parametry, ale reálně to mají celkem vyladěné a funguje jim to.
Odpovědět