Cigarety IQOS

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Cigarety IQOS

Příspěvek od dracekvo »

Ahoj,

nezkoušel jste někdo tyto cigára? Máte k tomu nějaké poznatky, pomohlo vám to třeba přestat kouřit úplně?
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Cigarety IQOS

Příspěvek od Bill Masen »

Ahoj, používám od samého začátku, tedy od loňských prázdnin. Na normální cígo chuť nemám a smrdí mi. Za mě dobrý, používám to i v hospodě. Můžu ti poslat kód na slevu 200,-
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Cigarety IQOS

Příspěvek od dracekvo »

Tak to je super, to mi k tomu něco povíš :)

1. K čemu jsou ty kódy, že je všude všichni inzerujou. Že dostanu slevu já, to chápu a ty z toho taky něco dostaneš? :)
2. Nechá se žváro použít víckrát? Tj, že si třeba dám 3 prdry a pak zbytek si nechám na později?
3. Omezil si nějak díky tomu kouření, nebo kouříš vesměs furt stejně?

kód klidně pošli, ale ještě nejsem rozhodnutej.

Dík
Uživatelský avatar
Alstratt
Příspěvky: 1151
Registrován: 01.08.2015 16:34
Bydliště: US

Re: Cigarety IQOS

Příspěvek od Alstratt »

Mozna to sem nepatri tak se nezlobte ale zkusim. Sice nekourim nechutna mi to vubec, ale hodne od lidi znam a tez nekdy pouzivam je kvalitni vaporizer. Muzes si do nej dat tabak nebo nejake bylinky podle sebe a doma nebo pres power banku to treba nabijes a jedes dal. Skodlivost mala a pokud si koupis dost kvalitni tak asi vubec. Na tech spickovych prenosnych vapikach si muzes nastavovat i teplotu takze bylinky nijak nepalis a zaroven nejsou vyrobeny ani z plastu ale z kvalitnich materialu. Spicky v tomto jsou DaVinci IQ a Pax 3. To jsou ty nejlepsi kapesni prenosne, jinak bohate postaci pro nekoho kdo by s tim zacinal nejaky levnejsi nemusi hned porizovat tyto drahe a ucel splni dobre. Po nekolika mesicich/letech by se penize z cigaret mely vratit kdyz clovek pouziva vapik, samozrejme zalezi jak casto kouri dotycny. Zaroven je to bez tech hnusnych skodlivin ktere byvaji u klasickych cigaret kde tabak clovek primo pali. Kdyz si clovek pestuje sam bylinky a susi si je tak si ani bylinky/susene smesi kupovat nemusi. Ucel to splni taky chutna to o dost lepe, a clovek se pak uz nechce vracet k cigaretam. Tabak neberu, cas od casu si davam bylinky na rozumnou teplotu takze inhaluji zdrave vypary.
The more you sweat in training, the less you bleed in combat.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Cigarety IQOS

Příspěvek od Bill Masen »

1. K čemu jsou ty kódy, že je všude všichni inzerujou. Že dostanu slevu já, to chápu a ty z toho taky něco dostaneš? :)
Jasně, ty budeš mít slevu 200,- a já dostanu dárkový kupóny do alzy za 600,-
2. Nechá se žváro použít víckrát? Tj, že si třeba dám 3 prdry a pak zbytek si nechám na později?
Funguje to tak, že to cígo napíchneš na trn, kterej ho zahřejvá. To bys to musel v průběhu vypnout a pak tam znovu strčit. Chuťově to ale bude naprd. Zkoušel jsem tam nacpat už jednou vykouřený cígo a už to nedávalo. Ten cyklus kouření je u mě kratší, než u normálního cíga, ale to je subjektivní.
3. Omezil si nějak díky tomu kouření, nebo kouříš vesměs furt stejně?
Neomezil jsem nic, kouřím pořád stejně, možná i víc. Můžeš kouřit v hospodě, doma, v zavřeným autě a nic pak nesmrdí.

Klidně se ptej
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3465
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Cigarety IQOS

Příspěvek od Hohepa »

No trochu nesouhlasím .
s tímhle verkem kouřil jeden bejvalej kolega.
Tvrdíc, že to nesmrdí to vobčas na firmě bafal na chodbě i v interiéru dílny.
Ten smrad jsem z toho cítil i po pěti minutách a spolehlivě jsem poznal, že tam s tím prošel i když jsme se minuli.
No nakopal bych ho ..... :moon

Jsem kuřák a ANO nesmrdí to jako cigareta , smrdí to jinak, divně , ve mně to evokuje smrad vyhořelé elektroniky - trafo, ten hnědej papír kterým se prokládalo vynutí nebo pertinax a podobně ...

Dřív jsem dával běžně krabku denně, tedy dvacet.
Před deseti lety jsem to omezil, tedy skoro přestal , dnes vykouřím v průměru cca 3 až 5 víc ne a není problém, když si celý víkend nedám žádnou.
V tom mi obrovsky pomohla e-cigarety.
( a zákaz kouření v práci )
Když se mi křivila huba absťákem , tak jsem si dal jednoho dva prásky a byl klid.
To právě s normální cigaretou nejde, tu když si někdo zapálí tak ji i dokouří.
A jak čtu , tak s tímhle verkem také ne.

Proč s tím neseknu úplně ? Protože mi to chutná.
Uživatelský avatar
Jason
Příspěvky: 662
Registrován: 19.11.2012 11:30
Pohlaví: muž

Re: Cigarety IQOS

Příspěvek od Jason »

Ja se taky zapojim s moji zkusenosti... Kouril jsem cca 20 let z toho 15 absolutne pravidelne, nebyl kolikrat problem dat denne 2 krabicky, kdyz jsem daval jednu tak jsem se chvalil jak jsem to omezil. Pred 14 mesicema jsem presel na elektronickou cigaretu, od te doby jsem mel asi 5 cigaret (vzdy na nejake kalbe kdyz jsem byl ve stavu "nevnimam nad ranem"). MOje poznatky:

-prvni mesic jsem docela vykaslaval, telo se hodne cistilo
-do 3 mesicu mi zmizelo takove to kuracke pokaslavani
-vyrazne se zlepsila chut a cich, o tom smradu ze sebe ani nemluvim
-ted jsem naprosto v pohode co se tyce chuti na cigaro - zkousel jsem si dat za strizliva a nedokouril jsem pac mi nechutnalo a pekne jsem se posral

Par rad ohlende koureni e-cigarety (pouze vlastni a VYZKOUSENE rady)
-zacit s naplnema obsahujici velke mnozsti nikotinu (prepocty jsou na vsech strankach)
-s e-cigaretou zachazet stejne jako s normalnima - kdyz clovek doma nekouril tak v tom pokracovat
-alespon ze zacatku se hlidat v tom jak dlouho kouris - aby jsi nesel ven "na cigaro" a nepotahoval 30min
-prichute jsem volil tabakove - abych nemel takove ktere bych kouril vyslovene pro chut
-postupne snizovat davku nikotinu
-porad myslet na to ze to neni vselek a ze je to nejake extra zdrave

Me to silene moc pomohlo, ze silne zavislosti jsem se dostal do stavu ze si to v klidu pokourim (uz uplne bez nikotinu) a kdyz si cigaretu zapomenu tak uple v klidu se ji nemusim dotknout treba celej vikend...
Říkali mi, že můžu být čím chci. Tak jsem se stal ostudou své rodiny.
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Cigarety IQOS

Příspěvek od dracekvo »

Já kouřím asi relativně málo proti ostatním. Krabka je tak na 2-3 dni.
Doma ani v autě nekouřím a nehodlám to zavádět. Kouřit chodím na půdu nebo ven, tak mě to aspoň trošku odrazuje, protože sem třeba línej se zvednout a někam jít :D

Akorát mě mrzí, že ten iqos nejde dávkovat a musí se vykouřit celé cigáro. Mě by stačilo třeba večer si dát pár prásků na zahnání chutě a je to. Takže asi nic.

A e-cigára se bojím. Je střašně moc výrobců. Co vím tak když to bylo v módě, tak to tu u nás každej měl a většině se to nějak rozbilo, nebo jim z toho začala téct náplň.
Taky je otázka jestli je ta vodička nějak hlídaná a nejsou v tom nějaký chemikálie ještě horší než v cigaretě.
Uživatelský avatar
Jason
Příspěvky: 662
Registrován: 19.11.2012 11:30
Pohlaví: muž

Re: Cigarety IQOS

Příspěvek od Jason »

ja se zase budu jenom vyjadrot k e-cigaretam:

-je par vyrobcu kteri jsou uplne v pohode - neni to jenom o mode ale taky to neco vydrzi. Kdyztak poslu odkaz SZ na obchod kde kupuji ja at me nekdo nenarkne z reklamy
-obrovska vyhoda je ze si klidne das dva prasky a strcis do kapsy a je to...
-co se tyce slozeni naplni - vsechny co se u nas prodavaji tak musi vyt certifikovane (pres zkusebnu). Ja sam na sobe vidim ze jsem na tom zdravotne o 1000% lepe...
Říkali mi, že můžu být čím chci. Tak jsem se stal ostudou své rodiny.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Cigarety IQOS

Příspěvek od Bill Masen »

Hele dráčku můžeš, stejně jako s normálním cigárem. To je ale taky hnusný, když ho zapálíš podruhý. e-cigaretu považuju za náhražku, iQOS za evoluci. Oni touto cestou jdou i další výrobci, iQOS je Phillip Morriss, pak je nově na trhu British American Tobaco, japonci mají taky něco. Tak je to už tak šest let a přešlo na to přes devadesát procent kuřáků.
Ty výhody, jak psal Jason, ještě bych doplnil o ranní erekce. :wasntme
Uživatelský avatar
Jason
Příspěvky: 662
Registrován: 19.11.2012 11:30
Pohlaví: muž

Re: Cigarety IQOS

Příspěvek od Jason »

ranni erekce mam pravidelne v prubehu celeho dne :D :D
Říkali mi, že můžu být čím chci. Tak jsem se stal ostudou své rodiny.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4352
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Cigarety IQOS

Příspěvek od bivoj »

Já taky kdysi zkoušel různý náhražky, elektrický cigára atp.

A pak jsem přišel na to, že nejlepší je prostě přestat kouřit. Úplně.
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Cigarety IQOS

Příspěvek od proforma »

Mate nekdo zkusenosti s timhle? http://www.ekozvaro.cz/ Na jejich strankach uvadeji, ze 1 napln lze kourit opakovane, tedy prave tech par prasku. Hodne nad tim uvazuju od podzimu a ze se tu objevila tahle diskuse, mne potesilo :-)
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
krvfx
VIP
Příspěvky: 1617
Registrován: 15.08.2013 9:25
Pohlaví: muž

Re: Cigarety IQOS

Příspěvek od krvfx »

Mírně OT - cigaret jsem se zbavil pomocí "žvýkacího tabáku" - jmenuje se to tak jenom kvůli EU, jinak je to v podstatě snus, který je zakázaný. Na nikotinu jsem závislý pořád, ale alespoň si nezasírám plíce. Závislost je taky trochu jiného typu, nemá tak intenzivní "craving" jako po cigáru, takže budoucí odvykání bude jednodušší. Přechod na "žvýkací" tabák vyžaduje řádově nižší vůli než přestat úplně:)
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Cigarety IQOS

Příspěvek od Bill Masen »

Proformo tohle je úplně to samý jako iQOS, jenom neoriginální výrobek. Takovejhle věcí se na eBay válí mraky.
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Cigarety IQOS

Příspěvek od dracekvo »

Tak sem si nakonec objednal jednu z levnějších propisek na tu kapalinu + nějakou náhradní hlavu + zásobu vodiček. Vzal sem jich několik balení s postupně nižším obsahem nikotinu.
Uvidíme.
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Cigarety IQOS

Příspěvek od dracekvo »

Update po týdnu.
Vykouřil sem zatím asi 1/4 lahvičky 10ml za 90kč a pořád mám originál žhavící hlavu :) Cigáro mě občas láká, ale stačí si trošku potahat z tužky a je to v poho.
Chuť na jazyku je výborná objednal sem liquid Emporio - RY4.
Cenově bych nyní dal za cígára asi 360,-kč. Takže investice za tužku je nyní zaplacená a dál pojedu do plusu.
Ze začátku to chtělo se s tím naučit správně kouřit, ale teď už zcela bez problému. Výhoda je, že můžu dát třeba jen dva prásky a odložit to. To u IQOS nejde.
Ale není to úplně ono jako ten rituál kouření cigarety, takže kouřím znatelně méně, proto tak malá spotřeba liquidu.
Radek07
Příspěvky: 1182
Registrován: 30.07.2011 11:30

Re: Cigarety IQOS

Příspěvek od Radek07 »

RY4 jsem používal na začátku pouze jako přídavek k tabákové příchuti Camel nebo marlboro (dnes turecký tabák).

Ted si kupuji Liquid 1l a míchám si vlastní příchutě. Napr. tabák s hruškou, s jablkem, s ry4. Vyjde to řádově levněji než už namíchané kupované liquidy. Dříve jsem taky měl 24mg nikotinu - teď už jsem po 5-ti letech na 0mg.
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Cigarety IQOS

Příspěvek od dracekvo »

Já mám 12g nikotinu. A mám nakoupenu sadu postupně na 0g. Až budu na nule, tak toho nechám úplně.
Kdybych si začal míchat a expedimentovat s příchutěma, tak by mě to nejspíš začlo bavit a nepřestal bych :)
Bakly1
Příspěvky: 107
Registrován: 12.05.2017 11:55

Re: Cigarety IQOS

Příspěvek od Bakly1 »

kouřil jsem kolem krabky denně a asi před třema lety jsem postupně přešel na "tužku" a začal čmoudit liquidy. Dával jsem tuším 16 ku různý příchutě a v pohodě mi to nahradilo cigára. Pak jsem já nevím po roce a něco začal postupně snižovat nikotin v liquidu a vždycky když mi to přestalo vadit tak jsem znova ubral. Hulil sem sice stylem "furt u huby" ale dostal jsem postupně až na nulu. Tu nulu jsem pak hulil asi čtvrt roku, jak jsem furt musel něco tahat ale nakonec sem to odložil úplně a asi od března-dubna jsem úplně bez a od léta si na to ani nevzpomenu. Byl to sice velmi dlouhej proces ale moc nebolel absťáčky byly praktickny neznatelné oproti tomu když jsem zkusil odložit cigáro naráz.
Odpovědět