Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
berny
Příspěvky: 33
Registrován: 05.12.2017 21:01

Re: Czechgun Gladiator .45 SCP a .500 HD

Příspěvek od berny »

s predovkami to na slovensku nevyzera moc ruzovo. dokonca ked si citam tzv. webforum.sk, zda sa ze novela bude mat velu uzitocnych idiotov aj medzi streleckou verejnostou.
takze rychle kupit a potom sa uvidi :D
zedik
Příspěvky: 987
Registrován: 29.03.2016 20:41
Pohlaví: muž

Re: Czechgun Gladiator .45 SCP a .500 HD

Příspěvek od zedik »

S novelou na slovensku má vstoupit v platnost zákaz nošení zbraní bez vývrtu - tedy i perkusů nebo se pletu? Obecně ta slovenská novela je masakr daleko nad rámec EU požadavků
berny
Příspěvky: 33
Registrován: 05.12.2017 21:01

Re: Czechgun Gladiator .45 SCP a .500 HD

Příspěvek od berny »

ano je to tak nejak. prave tychto gladiatorov sa to tyka dost. v podstate by sa s nimi nesmelo ani na strelnicu.
d-s
Příspěvky: 810
Registrován: 18.10.2015 22:40

Re: Czechgun Gladiator .45 SCP a .500 HD

Příspěvek od d-s »

podla prispevkov sudruhov prislusnikov na slovenskom zbranovom fore mame byt radi ze to bude takto lebo inde to maju aj horsie... a <dopln si podla chute> ludom aj tak do ruk nepatri... ach jaj

gladiator pred vstupenim novely do platnosti aj tak kazdy sudny clovek "preda", ci nie?
registraciou sa straca (aspon pre mna) 99% jeho vyznamu
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8789
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Czechgun Gladiator .45 SCP a .500 HD

Příspěvek od Fabulous »

Zde bych parafrázoval přísloví: Kdo rychle koupí, dvakrát koupí...
berny
Příspěvky: 33
Registrován: 05.12.2017 21:01

Re: Czechgun Gladiator .45 SCP a .500 HD

Příspěvek od berny »

a potom aby clovek menil statne obcianstvo ked mu bude do zbierky chybat model E :D
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8789
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Czechgun Gladiator .45 SCP a .500 HD

Příspěvek od Fabulous »

Model E v budoucnu bude buď krátká brokovnice nebo verze na jednotný náboj. Každopádně vše pravděpodobně na zbroják a ještě chvíli to potrvá. Teď jsme zahlceni výrobou Déčka.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5349
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Czechgun Gladiator .45 SCP a .500 HD

Příspěvek od Rafael »

Fabulous píše:Zde bych parafrázoval přísloví: Kdo rychle koupí, dvakrát koupí...
Svatou pravdu má asi Fab.
(Dodnes mě mrzí, že jsem si kdysi, jako milovník westernů apod. nekoupil pár tehdy běžně dostupných a relativně levných perkusáků...).
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Czechgun Gladiator .45 SCP a .500 HD

Příspěvek od dracekvo »

A pořád můžu koupit teď a potom koupit znovu na papír abych si z toho mohl chodit i střílet.
A samozřejmě po zavedení toho omezení nelegální verzi nechám ekologicky zlikvidovat. ;)
TomSmith
Příspěvky: 1274
Registrován: 17.02.2015 14:33
Pohlaví: muž

Re: Czechgun Gladiator .45 SCP a .500 HD

Příspěvek od TomSmith »

Já bych to prodal hned jak to dorazí z e-shopu.
A hned bych úspěšný prodej zviditelnil na nějaké té ksichtoknize 8-) ;)
Strelec45
VIP
Příspěvky: 1187
Registrován: 17.02.2013 9:59
Pohlaví: muž

Re: Czechgun Gladiator .45 SCP a .500 HD

Příspěvek od Strelec45 »

Rafael píše:
Fabulous píše:Zde bych parafrázoval přísloví: Kdo rychle koupí, dvakrát koupí...
Svatou pravdu má asi Fab.
(Dodnes mě mrzí, že jsem si kdysi, jako milovník westernů apod. nekoupil pár tehdy běžně dostupných a relativně levných perkusáků...).
To ještě pořád můžeš, akorát to bude s techničákem. Na huntingbazaru se objevují docela často.
Všeliké to kvaltování, toliko pro hovado vhodné jest.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8789
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Czechgun Gladiator .45 SCP a .500 HD

Příspěvek od Fabulous »

Dají se koupit v Polsku.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5349
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Czechgun Gladiator .45 SCP a .500 HD

Příspěvek od Rafael »

O tom Polsku vím, ale...
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Piista
Příspěvky: 7
Registrován: 28.11.2018 17:52

Re: Czechgun Gladiator .45 SCP a .500 HD

Příspěvek od Piista »

zedik píše:S novelou na slovensku má vstoupit v platnost zákaz nošení zbraní bez vývrtu - tedy i perkusů nebo se pletu? Obecně ta slovenská novela je masakr daleko nad rámec EU požadavků
To je docela zvlastni, nerikalo Policejni Prezidium na Slovensku nekolikrat, ze nechce jit nad ramec EU smernice?
By mne zajimalo co se zmenilo...
perlufanda
Příspěvky: 122
Registrován: 26.09.2017 11:49
Pohlaví: muž

Re: Czechgun Gladiator .45 SCP a .500 HD

Příspěvek od perlufanda »

Podle mě někdo z poslanců objevil, že existuje Gladiátor :head . Aspoň bude model D2 a C3 - verze s drážkovanou hlavní pro slovenské zákazníky :mrgreen: Přece se nepřipravíte o 1/3 trhu, ne?
Piista
Příspěvky: 7
Registrován: 28.11.2018 17:52

Re: Czechgun Gladiator .45 SCP a .500 HD

Příspěvek od Piista »

...tady nekdo s drazkama neda pokoj :lol:
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Czechgun Gladiator .45 SCP a .500 HD

Příspěvek od kregan »

Mě by se nejvíc líbila verze .410/.45 LC i za cenu toho, že to bude na ZP.
Čím víc víš, tím míň neseš.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Czechgun Gladiator .45 SCP a .500 HD

Příspěvek od Bill Masen »

perlufanda píše:...verze s drážkovanou hlavní pro slovenské zákazníky...
Tady někdo dostane přes drážku :chuckle
perlufanda
Příspěvky: 122
Registrován: 26.09.2017 11:49
Pohlaví: muž

Re: Czechgun Gladiator .45 SCP a .500 HD

Příspěvek od perlufanda »

uz tech par ryh ve vyvrtu radsi necham at nedostanu ban :oops: 500stovka je dobra jaka je a 45hd bude muj dalsi prirustek tusim tak za rok :D
perlufanda
Příspěvky: 122
Registrován: 26.09.2017 11:49
Pohlaví: muž

Re: Czechgun Gladiator .45 SCP a .500 HD

Příspěvek od perlufanda »

Koukám na Vašich stránkách do pdf návodu o čištění a mám dotaz:

1 - u 500 stovky pro velké čištění potřebuji oba šroubováky T8 a T10?

2 - Velká servisní sada - kompletní sada všech drobných dílů zbraně - Co to je?, Jsou to ty podložky a šroubky u edice Professional nebo to je komplet vnitřek? Na co to přijde? V e-shopu to není.

3 - jistící kulička - něco takového má i Great Gun v přeřaďovači, jednou mi vyskočila do koberce a manželka měla zakázáno vysávat do nálezu. Jde to přiobjednat?

4 - Ballistol a Motorex Gun Care - je to jedno nebo je každý vhodnější na něco jiného? U GG jsem vše při té primitivnosti vyvařil v jarové vodě, vysušil, pak WD pro vytěsnění vlhkosti, utřel a nakonec dal BFG Gun Oil a zas utřel. No problém. Tady se mi popravdě při koukání na obrázek vnitřností velké čištění nechce dělat v míře nezbytně nutné(nehledě na to, že píšete o kontaktování výrobce nebo puškaře s razítkem :oops: ). Na střelectví jsem četl o čištění perkusních revolverů a čištění vnitřností(ne válec s hlavní) a lidi píšou, že tak jednou za rok pořádně(někdo používá na konzervaci vazelínu???). Jak je to možné, když ten černý prach je silně korozi podporující a u GG se mi do vnitřností spolehlivě dostal? Jednou jsem čistil až další den a koroze už začínala. Hlaveň, pistony a kontejnery se zápalníky jsou jasné, ale spaliny jsou stejné i v mechanismu a tam ty pružinky neuhnijí? V případě Gladiátora se tam dostanou sice minimálně, ale jsou tam. Čím mechanismus mažete, než zbraně rozesíláte k zákazníkům? Nějak v tom čištění nemám jasno a o svého miláčka se budu starat jak o miminko. U služební ČZ a bezdýmného prachu tyhle věci nečistíme ani po x letech(nikdo zbraně nestahuje k čištění) a vše funguje, ale u černoprachu mám z toho strach.

5 - 450 HD je fakt těžší jak 500 HD? Nešlo by k prototypu 450 HD něco bližšího(jako třeba foto? :rofl ).
Odpovědět