Trvanlivé konzervy

Odpovědět
jameson363
Příspěvky: 633
Registrován: 29.12.2012 0:02
Pohlaví: muž

Re: Trvanlivé konzervy

Příspěvek od jameson363 »

https://youtu.be/vkWM6mz_JVo?t=967

Nezavidim tem, komu nejede burakovy maslo. Ja po shlednuti videa zase par plechovek prikoupim, zda se, ze nemusi rotovat tak casto :D
Boeday
Příspěvky: 11
Registrován: 26.12.2018 1:34

expresmenu

Příspěvek od Boeday »

čau
tato firma vyrábí balíčky s jídlem s trvanlivostí 3 roky. Kamarád to měl na horách, je to chuťově dobré, 2 porce stojí 100-130 Kč. Španělský ptáček, krůta, rajská, hovězí se slaninou... mají prý nějaké speciální patentované řešení na konzervaci. Nevím, ale letos jsem to vyzkoušel a pár balení nakoupím místo konzerv. Chuťově můžu doporučit, jestli by uměli s tím svým patentovaným konzervárenským řešením udělat i delší trvanlivost nevím, ale plánuju se jich po svátcích zeptat (a také zda by neudělali lepší cenu na větší balení, chci nakoupit cca 50 porcí). Web je expresmenu.cz. Petr
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3469
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Trvanlivé konzervy

Příspěvek od Hohepa »

No je to skoro na banán,
ale je fakt že oproti podobnému adventure menu to i přes přílohu prodávanou zvlášť ( zase si můžeme vybrat),
vypadá cenově výhodnější
expres menu - jelení guláš + brambory s cibulkou = 122 Kč za 500g
adventure menu - JELENÍ RAGÚ S BRAMBOROVÝMI ŠPALÍČKY =149 Kč za 400g

Konzervováno obé v pytlících tedy asi +/- to samé
Sofi
Příspěvky: 71
Registrován: 22.11.2018 9:12
Pohlaví: žena

Re: Trvanlivé konzervy

Příspěvek od Sofi »

My to ještě nezkoušeli, ale znám dost lidí, kteří si to chválí. Taky se chystáme na testovací várku.
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Trvanlivé konzervy

Příspěvek od dracekvo »

Hele,
jak je to s těma konzervama v lídlu? Ten oldenhauser už není? Nevíte někdo?
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3469
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Trvanlivé konzervy

Příspěvek od Hohepa »

Taky jsem ho tam už dost dlouho neviděl a to nemyslím jen oldenhauser ale i toho přebrendovaného nástupce
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4245
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Trvanlivé konzervy

Příspěvek od Lyster »

Adventure Menu představuje novou řadu jídel a spouští kampaň na HITHITu
https://www.vybaven.cz/trvanlive-potrav ... a-hithitu/
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Trvanlivé konzervy

Příspěvek od dracekvo »

Jak se nyní tvářit na konzervy vyrobené v Polsku?
Tech jejich skandálů s jídlem už bylo trošku moc, tak jsem se rozhodl pro bojkot polských potravin.

Jenže, ze je konzerva třeba německá, nemusí znamenat, ze maso v ní nepochází z Polska.
:-/
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4506
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Trvanlivé konzervy

Příspěvek od Serža »

předpovídám, že umřeš hladem :twisted:
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Sofi
Příspěvky: 71
Registrován: 22.11.2018 9:12
Pohlaví: žena

Re: Trvanlivé konzervy

Příspěvek od Sofi »

A co kupovat kvalitní české konzervy? Teda já vím, že jsou trošku cenově jinde, ale aspoň je v nich Jídlo ;)
Rolid
Příspěvky: 21
Registrován: 01.08.2014 14:22
Pohlaví: muž

Re: Trvanlivé konzervy

Příspěvek od Rolid »

Netušim co se všichno bojíte. Až budete mít hlad tak voblížete všechno vašima zjizvenýma jazykama. Jinak k tomu polsku: Když to pořádně uvaříte či raději upečete, tak se vám nestane nic i kdyby v tom mělo být BSE.
Sofi
Příspěvky: 71
Registrován: 22.11.2018 9:12
Pohlaví: žena

Re: Trvanlivé konzervy

Příspěvek od Sofi »

No mně jde třeba o to, že ty zásoby běžně točíme a používáme je při našich čundrech apod. A tak se mi nechce už v této době se cpát sajrajtem a taky se mi nechce jen tak vyhazovat konzervy, které byly sice levné, ale jsou tak nechutné, že je nikdo v této době prostě nesní. Takže raději kvalitnější a chutné.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Trvanlivé konzervy

Příspěvek od Rafael »

Švagrová kdysi pracovala ve výrobě v masokombinátu. Celkem krátce. A i tak ji žádné maso, uzeniny ani konzervy nesměly domů dlouhou dobu!!!
Hlavně během těhotenství...
*
Já proti polskému masu nic nemám. Pokud to nemá nezdravou barvu nebo to nesmrdí, sežeru vše. Kdysi jsem i celkem rád na nějaké větší akce, jak nebylo Makro, nakupoval v Nuceném výseku. Nijak jsem se tím netajil a nikomu to nevadilo.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
Vladimir
Příspěvky: 227
Registrován: 22.09.2016 14:04
Pohlaví: muž

Re: Trvanlivé konzervy

Příspěvek od Vladimir »

Všeobecne to platí a počul som to od veľa ľudí, kto s čím pracuje - v potravinárstve - tak sa toho ani nedotne. Či ide o mäso, zaváranú zeleninu, lekvár je to jedno.

Ohľadom Poľského mäsa, jednu dobu sme chodili do Poľska vyslovene na mäso kvôli cene, prestali sme práve z toho dôvodu, že sa to veľa-krát nedalo jesť.

Na druhej strane, keď kúpite výrobok aj od miestneho predajcu, kde máte záruku, odkiaľ mäso pochádza? Po všetkých tých kauzách, s prebaľovaním mäsa, prebaľovaním zeleniny, u nás sa dokonca hovorí o "Zeleninovej mafii", pokazené mäso sa pomelie, spracuje a predá, o "BIO" výrobkoch radšej pomlčím.

Aby som nebol OT, konzervy kupujem už jedine naše, najlepšie od miestnych výrobcov a tie, ktoré mi chutia. Aj tak ale nemám istotu, že to mäso v nich je ozaj "naše a dobré".

Kto si chce byť istý, tak mu neostáva nič iné, len si sám vychovať, zabiť a spracovať.

A zlaté pravidlo, ktoré dnes platí na 100 percent, ak by sme sa chceli stravovať zdravo, tak v obchode nekúpime nič.
Vladimír
TomSmith
Příspěvky: 1274
Registrován: 17.02.2015 14:33
Pohlaví: muž

Re: Trvanlivé konzervy

Příspěvek od TomSmith »

Rolid píše:Když to pořádně uvaříte či raději upečete, tak se vám nestane nic i kdyby v tom mělo být BSE.
Tak to se zatraceně pleteš.
Běžné postupy tepelné přípravy pokrmů v domácnostech, dále zmrazování, použití tlakového hrnce nebo mikrovlnného ohřevu nevede k usmrcení BSE-faktoru! Je třeba mít na paměti, že ani dlouhotrvajícím vařením, ani vysokým tlakem a vysokou teplotou se priony spolehlivě nezničí!
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3469
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Trvanlivé konzervy

Příspěvek od Hohepa »

Priony neničí ultrafialové záření, formaldehyd, peroxid vodíku nebo jodová tinktura, dokonce ani průmyslově používaná desinfekční činidla jako je kyselina peroctová nebo etylén oxid, odolávají i stoprocentnímu alkoholu nebo lyzolu. V suchém teple vydrží priony bez úhony i hodinu při teplotě 360oC. V jednom pokusu byly priony na deset minut vystaveny suchému teplu 600oC a vzniklý popel si uchoval alespoň zčásti schopnosti prionu vyvolat onemocnění.
A co na prion zaberek „Mokrý“ var (tedy v páře) po dobu nejméně 20 minut, při tlaku 3 bary a teplotě 133oC. Na priony zabírá i silně koncentrovaný louh a silné roztoky chlorových bělidel (Savo).
Svalovina (tedy to, co obvykle označujeme jako „maso“) neobsahuje priony. Je tedy bezpečné. Priony se hromadí jen v určitých částech těla nemocných zvířat. Rizikové části těla skotu (mozek, mícha, některé mízní uzliny, slezina, brzlík a morkové kosti) jsou vyloučeny z lidské spotřeby. Skot starší než 30 měsíců, u kterého se již mohou priony namnožit, je povinně testován na přítomnost prionů v mozku.
Jak je to s bezpečností uzenin, do kterých se přidává hovězík
Masné výrobky (uzeniny, paštiky apod.) jsou bezpečné, protože se do nich nesmí dostat rizikové části těla skotu, které by mohly obsahovat priony.Hrozí nebezpečí z konzumace jiného masa než hovězíhok
Priony může obsahovat skopové maso zvířat postižených chorobou zvanou skrapie. Priony skrapie se ale zatím žádný člověk nenakazil. Jsou pro člověka zřejmě neškodné. Ve vepřovém, drůbežím nebo rybím mase nebyly priony prokázány a je proto bezpečné. Navíc jde o svalovinu, kde se priony ani u nemocných zvířat nehromadí.
http://www.osel.cz/125-priony-a-prionove-choroby.html
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1131
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Trvanlivé konzervy

Příspěvek od Haluziak »

Morkové kosti jsou vyloučeny z lidské konzumace? Tak to je po mě už od mala, protože u nás se hovězí polévka z jiného nevaří, než z masité morkové kosti nebo teda kusu masa a morkové kosti.
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Trvanlivé konzervy

Příspěvek od bivoj »

Haluziak píše:Morkové kosti jsou vyloučeny z lidské konzumace?
Njn, jiná doba...

Eduard Štorch - Lovci Mamutů. Tam je morek zmiňován velmi často jako největší pochoutka a delikatesa:
Nikdo v tlupě již nestál o maso, všichni jsou plni a nejvýš tak ještě žvýkají šťovík nebo pelyněk. Až večer snad, jestliže vytráví, budou si lovci vytloukat morek ze zbylých kostí, srovnaných na hromádce. Morek vydloubaný z opálených kostí! Největší lahůdka na světě! Morek snad přece zachutná i přecpanému břichu.
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
JirkaK
Příspěvky: 411
Registrován: 23.12.2013 20:14
Pohlaví: muž
Bydliště: Jihomoravský kraj

Re: Trvanlivé konzervy

Příspěvek od JirkaK »

Jen info
V prodejně Penny mají akci na konzervu Pražská šunka 340g za 63 Kč. Mám vyzkoušeno, že je chutná a dá se jíst i bez tepelné úpravy. Jinak pro upřesnění, musí se koupit minimálně 2 a pak je třetí zdarma a pak je ta nízká výsledná cena.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4506
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Trvanlivé konzervy

Příspěvek od Serža »

\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Odpovědět