Sešity s různými tématy k vytištění

...aneb studijní materiály.
Uživatelský avatar
Josef
Rozpadlík
Příspěvky: 1727
Registrován: 10.03.2011 7:20

Sešity s různými tématy k vytištění

Příspěvek od Josef »

Situace z podzimu 2018 mi připomněla, jak nestabilní mohou být informace uložené na internetu. Možná jste to také zaznamenali (když po odkliknutí odkazu na vás místo oblíbeného diskusního fóra vyskočila hláška s velkým červeným nápisem STOP...) Níže uvedené soubory nejsou ničím novým, co byste už dříve neznali, ale jsou zpracované alespoň do takového formátu, který umožňuje jejich vytištění* a scvaknutí kancelářskou sešívačkou do podoby sešitu formátu A5, což by mohlo být v nějaké krizové situaci přeci jen o dost praktičtější než se spoléhat na to, že internet bude stále funkční. Často bylo nutné texty zkrátit, protože limitní tloušťka pro bezproblémové sešití je okolo 10 listů a text v jednom sešitku proto mohl využít plochu jen asi 40-ti listů A5.

*) nastavit oboustranný barevný tisk na papír A4, zvolit volbu "brožura"
sesity.jpg
sesity.jpg (22.11 KiB) Zobrazeno 14068 x
Ke stažení:
Blackout.pdf
(1.25 MiB) Staženo 1240 x
Petrolejove-lampy-knotove.pdf
(601.28 KiB) Staženo 1057 x
Rozhlasovy-prijimac-pro-krizove-situace.pdf
(637.24 KiB) Staženo 1050 x
Male-prenosne-elektrocentraly.pdf
(1.49 MiB) Staženo 945 x
Nouzovy-zdroj-s-dynamkem-na-kolo.pdf
(401.38 KiB) Staženo 895 x
Dynamo-a-regulacni-rele.pdf
(1.29 MiB) Staženo 796 x
Pretizene-spotrebice.pdf
(442.69 KiB) Staženo 836 x
Prime-mechanicke-pohony.pdf
(1.39 MiB) Staženo 843 x
Stabilni-motory.pdf
(1.48 MiB) Staženo 805 x
Preprava-nakladu-pomoci-zvirat_dil-1.pdf
(1.33 MiB) Staženo 747 x
Preprava-nakladu-pomoci-zvirat_dil-2.pdf
(1.59 MiB) Staženo 705 x
Hybridni-zvireci-pohony.pdf
(1.19 MiB) Staženo 735 x
Poznámka:
Zpracovat jsem mohl jen dokončená a ucelená témata, protože již jednou vydaný PDF soubor nelze vzít zpět a doplňovat do něj. Zájemce o seriály typu Jak si postavit radiopřijímač Twinplex nebo Práce s radiostanicí Baofeng UV-5R tedy zatím asi moc nepotěším, budou muset počkat až na dobu, kdy budou kompletně dokončeny (což poravdě netuším, kdy bude).
Sofi
Příspěvky: 71
Registrován: 22.11.2018 9:12
Pohlaví: žena

Re: Sešity s různými tématy k vytištění

Příspěvek od Sofi »

Kobouk dolů, pěkné! :yes
Zapadlo
Příspěvky: 998
Registrován: 24.08.2014 19:59
Pohlaví: muž

Re: Sešity s různými tématy k vytištění

Příspěvek od Zapadlo »

Díky, s dovolením se budu těšit na další.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Sešity s různými tématy k vytištění

Příspěvek od Rafael »

Josef, dík za připomenutí a vůbec tak nějak :yes :hand

(Ty PC a vůbec ta veškerá netová technika nás asi jednou zabije anebo způsobí obrovský kolaps)...
*
Asi částečně zas mé oblíbené "historické okénko"

S novým tiskem, tiskárnami, moc zkušeností nemám. Jen si tak vzpomínám jak jsem si kdysi ofocoval pro mně zajímavé materiály z SVK. Klasicky, fotografickou cestou.
Vyfotit, vyvolat film, a pak fotky. Časem se na trhu, tehdy v obchodech Foto-Kino objevilo ofocovadlo, takový foticí doplněk ke zvětšováku a pak ještě časem tzv. dokumentační papíry. Nebyly tak hrubé jako klasické a lépe se s nimi v tom směru pracovalo.
Velmi pracné to bylo ale pro někoho přece jen jednodušší než se dostat tehdy k dost hlídaným tehdejším xeroxům.
*
Ale proč to píšu:
Co mě zajímá si teď buď hned stáhnu, nebo si aspoň uložím odkaz. Ale ty odkazy časem zmizí, nebo se zašifrují, flešky občas zkolabují, pam. karty taky, nebo se ztratí, v noteboocích je to podobné.
Nehledě k tomu, že když člověk není přímo puntičkář, ale spíš bordelář jako já, tak je velký problém něco v tom vyčenichat.
Ale ty fota a xeroxy, i když jsou někdy promíchány v "krabicích od bot" jsou trvanlivější a spíš k nalezení.
O knihách, i když starých které sbírám to platí dvojnásob. Stále čitelnější a přehlednější než pdf nebo djvu.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
Rookie81
Příspěvky: 240
Registrován: 02.02.2011 21:14
Pohlaví: muž
Bydliště: moravské slovácko

Re: Sešity s různými tématy k vytištění

Příspěvek od Rookie81 »

Josefe díky za rozpadlického Ježíška! :yes
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Sešity s různými tématy k vytištění

Příspěvek od dracekvo »

Já teda zase mám raději knihy elektronické. Ale jen manuály a různé technické knížky. Hodně často něco hledám, ale nevím kde to v té knížce je. Takže pomocí hledat se rychle rychle dostanu na místo co potřebuju.
Né každá kniha má úplně dokonalý index.
Samozřejmě nejlepší je kobinace obojího. Mít PDF i tištěnou.

Jo a Josef, palec nahoru. Muselo to zabrat spoustu času.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Sešity s různými tématy k vytištění

Příspěvek od Bill Masen »

Josefe to je paráda, to tu chybělo. Postahuji a uložím.
Jako správný rozpadlík mám naskenované všechny domácí dokumenty od osobních dokladů, vysvědčení, a smluv kupních i pracovních až po fotografie, vzorky písma a rentgenu zubů celé rodiny a uložené na čtyřech místech. Samozřejmě v zaheslovaným archivu s přibaleným winrarem pro PC i Android. V další složce uložené manuály a kupní doklady ke všemu co máme doma. Toto bude další složka. Takže Josefe, díky.
K baofengu mám toto
Baofeng UV-5R návod.pdf
(758.12 KiB) Staženo 515 x
Volně šiřitelný návod s poděkováním Jiřímu Erbanovy, jakožto autorovy.
Cep
Příspěvky: 1706
Registrován: 09.04.2015 11:22
Pohlaví: muž

Re: Sešity s různými tématy k vytištění

Příspěvek od Cep »

Výborné, fakt díky.
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4245
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Sešity s různými tématy k vytištění

Příspěvek od Lyster »

Survive Ability Občasník.
http://survive-ability.cz/obcasnik.html
srab
Příspěvky: 19
Registrován: 25.10.2015 0:01
Pohlaví: muž

Re: Sešity s různými tématy k vytištění

Příspěvek od srab »

Josefe paráda. Díky.
Uživatelský avatar
Xemon
Příspěvky: 22
Registrován: 28.06.2015 23:59
Pohlaví: muž

Re: Sešity s různými tématy k vytištění

Příspěvek od Xemon »

Díky moc Josefe. :clap
Když na mě před těma pár týdny bafla ta stopka, tak jsem se poděsil, že jsem si nic nezkopíroval a ty poklady jsou ztracený.
srab
Příspěvky: 19
Registrován: 25.10.2015 0:01
Pohlaví: muž

Re: Sešity s různými tématy k vytištění

Příspěvek od srab »

Škoda, že zmizely i odkazy na ta krásná videa. Já na You Tube neumím tak dobře hledat a neumím anglicky, takže třeba pilu v syrový energii asi neuvidím.
Glock1984
Příspěvky: 26
Registrován: 20.08.2015 16:34
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřice

Re: Sešity s různými tématy k vytištění

Příspěvek od Glock1984 »

Velké poděkování za tuto práci.
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1131
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Sešity s různými tématy k vytištění

Příspěvek od Haluziak »

Pane Josef smekám, zatím jsem si pročetl tažná zvířata. Odvedl jsi kus práce, za který ti můžeme být všichni vděční a myslím, že jestli se někdy rozpadlíci sejdou budeš mít problém vypít všechno to pívo a kořalku co se před Tebou sejde.

Poznámka k textu o tažných zvířatech - kdysi jsem se bavil s jednou studentkou veterinární medicíny a ta říkala, že mula má jednu obří výhodu před koněm a to v tom, že je mnohem méně náchylná na různé nemoce, což se projevilo u známých, kterým nezávisle na sobě pošli dva zparchantělí "lipicáni" (bílý valaši určený pro hippoterapii) i přes snahu veterináře.
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Uživatelský avatar
Josef
Rozpadlík
Příspěvky: 1727
Registrován: 10.03.2011 7:20

Re: Sešity s různými tématy k vytištění

Příspěvek od Josef »

Díky za uznání (ale nepřechválit, mohlo by mi to stoupnout do hlavy :lol: )

K té mule - to je důležité pro její praktické použití a určitě to stojí za zdůraznění. Díky za připomenutí, budu to muset při nějaké další aktualizaci do textu zakomponovat. Stejně jako velké varování před samovolným překrmováním na jaře a následným schvácením "horských" plemen koní chovaných bez kontroly krmné dávky v režimu 24/7 na velkých pastvinách (hafling, fjord, hucul ...) Co jsem se dočetl nebo vyplynulo z telefonátu s majitelem - zhruba každý třetí hafling prodávaný v inzerci je tím nějak trvale poznamenaný, u ostatních výše zmíněných plemen je to podobné.
Uživatelský avatar
Patrol
Příspěvky: 1174
Registrován: 24.08.2015 14:38

Re: Sešity s různými tématy k vytištění

Příspěvek od Patrol »

K těm menším plemenům koní: Švagr má různý křížence s "mongolama",něco je pokud vím šmrncnutý "quarter horse". Má je od chlapíka někde ze Slovenska, kterej je má dost na divoko a když někdo chce koně, tak si ho musí chytit a obsednout sám. Jsou celej rok venku na pastvě a občas je veme na několika denní výlet pod westernovým sedlem. Myslím, že tihle kříženci taky vydrží kdeco a určitě by se při troše snahy naučili i tahat. Záleží, jak je kdo vychová, chytří jsou dost.

Jinak Josefe taky moc díky za ty sešity. Hned jsem si jich většinu vytisknul.
Jen mrtvé ryby plavou s proudem.
Uživatelský avatar
Josef
Rozpadlík
Příspěvky: 1727
Registrován: 10.03.2011 7:20

Re: Sešity s různými tématy k vytištění

Příspěvek od Josef »

Něco málo o vařičích na kapalná paliva (k vytištění jako brožura), třeba se to bude někomu hodit.
Varice-na-kapalna-paliva-ver2.pdf
(2.44 MiB) Staženo 580 x
Uživatelský avatar
Josef
Rozpadlík
Příspěvky: 1727
Registrován: 10.03.2011 7:20

Re: Sešity s různými tématy k vytištění

Příspěvek od Josef »

Rozšířená verze původního sešitu:
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Sešity s různými tématy k vytištění

Příspěvek od devlop »

Josefe: osobně moc děkuji za tvoji práci a čas vložený do tvých sešitů. Jistě mnohým, včetně men, pomůže.
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Sešity s různými tématy k vytištění

Příspěvek od Germanik1 »

Super, díky 👍
Udělám co musím
Odpovědět