Vhodný obal na prášek

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Sofi
Příspěvky: 71
Registrován: 22.11.2018 9:12
Pohlaví: žena

Re: Vhodný obal na prášek

Příspěvek od Sofi »

Ještě mě napadl takovej ten plastovej box, ve kterém se prodává kinofilm... jenže to mají jen ti, co fotí na kinofilm a samostatně se to asi sehnat nedá. Ale je to super, vozili jsme si v tom sůl, nebo v tom mám uskladněný grafitový prášek.
Uživatelský avatar
Alstratt
Příspěvky: 1151
Registrován: 01.08.2015 16:34
Bydliště: US

Re: Vhodný obal na prášek

Příspěvek od Alstratt »

Podobne zaviraci nadobky byvaji pro papirky co meri cukr v krvi, takze jestli mate nekoho znameho cukrovkare tak se zkuste poptat zda ma tyhle nadobky.
The more you sweat in training, the less you bleed in combat.
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1579
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Vhodný obal na prášek

Příspěvek od Grunt »

Patrol píše:Tady je odkaz na to vlákno s vlastními pracími prášky:http://rozpad.cz/forum/viewtopic.php?f= ... AD#p142525
Čoveče dobré. Jinak kde si přišel na to že u toho uhličitanu sodného je:
Ideální hodnota je 7,1 - 7,5? Vždyť to máš skoro neutrální.
JOBU
Příspěvky: 1796
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Vhodný obal na prášek

Příspěvek od JOBU »

Však píše o úprave vody a jej ideálnej hodnote ph po jej úprave.Logicky.
Uživatelský avatar
K4cer
VIP
Příspěvky: 1686
Registrován: 30.03.2014 20:37
Pohlaví: muž

Re: Vhodný obal na prášek

Příspěvek od K4cer »

Obal na kinofilm je velmi dobrej, pokud vyhovuje velikost.
Obaly ze šumivejch vitamínů jdou zkrátit na kýženou délku.

Jinak mi přijde poněkud úsměvný, že se na jedný straně bijeme do hrudě jak jsme připravení a schopní si poradit, a na druhý straně se tady tejden řeší taková krávovina jako do čeho zabalit prášek. Bejt tak blackout tak si čověče ani nevopereš :lol:
Můžeš bejt osel, ale musíš si umět poradit :>
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1579
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Vhodný obal na prášek

Příspěvek od Grunt »

JOBU píše:Však píše o úprave vody a jej ideálnej hodnote ph po jej úprave.Logicky.
Snad před úpravou, ne? pH 7,1 - 7,5, to je tak něco mezi destilkou a mořskou vodou. Ideální pH na praní je 10 - 11.
K4cer píše:Jinak mi přijde poněkud úsměvný, že se na jedný straně bijeme do hrudě jak jsme připravení a schopní si poradit, a na druhý straně se tady tejden řeší taková krávovina jako do čeho zabalit prášek. Bejt tak blackout tak si čověče ani nevopereš :lol:
Proto s tím taky neotravuju v oficiálním fóru. S rozpadem to nemá nic společného. Jen mě nenapadlo lepší místo kde se zeptat. Ale když jsme u toho tak takové vyloženě prkotiny jsou nejzáludnější. Já to nemůžu pořádně vyřešit a to všechny obchody a drogérie normálně premávají.
BTW: Proč bych si neopral? Já mám snad zabaleno dobře, ne? Problém by mohl nastat pouze u nějaké kontroly. Jednu velmi nepříjemnou už jsem opravdu podstoupil. Vůbec si nedovedu představit jak by to vypadalo když by mi ten Semir Gerkhan vytáhl z báglu tyhle pytlíky s bílým práškem. :D To by mě asi rovnou zabásli nebo na místě zastřelili.

Jinak jsem si byl kupit Tiktaky a přišel jsem ještě na lepší obal:
obal.jpg
Je v tom přesně 10g sacharinových tablet + malá rezerva aby se ten prášek po otevření nevysypal. Akorát doteď jsem je samozřejmě vyhazoval do koše, takže odteď si je budu muset šetřit a nevyhazovat je.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Vhodný obal na prášek

Příspěvek od Bill Masen »

Hele Grunte a kolik jich potřebuješ mít tedy připravených? Jestli deset, tak OK, jestli 100, tak mi to nedává smysl a řešil bych to odměrkou stejně jako se odměřuje střelnej prach. Nebo snad potřebuješ větší přesnost?
Pokud opravdu potřebuješ to co popisuješ, ještě je tu varianta vakuovačky. Nebalíš žádnej vzduch, takže balení není o moc větší, než obsah, mechanicky odolné (vakuuju takhle sádlo na čundry), vodotěsné a levné.
Vakuovačka se ti bude hodit i na další věci, je tu o tom vlákno.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5322
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Vhodný obal na prášek

Příspěvek od Rafael »

Já jen ještě, že vzhledem k úspoře místa a to platí i v dnešní době mražáků apod., jsou lepší obaly hranaté...
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1579
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Vhodný obal na prášek

Příspěvek od Grunt »

Bill Masen píše:Hele Grunte a kolik jich potřebuješ mít tedy připravených?
No to balení má půl klika, takže sto padesát ;)
Sofi
Příspěvky: 71
Registrován: 22.11.2018 9:12
Pohlaví: žena

Re: Vhodný obal na prášek

Příspěvek od Sofi »

A kolik jich tak běžně bereš sebou na cesty?
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1579
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Vhodný obal na prášek

Příspěvek od Grunt »

No tady do krabice se mi jich vlezlo osum dávek, ale třeba i pět dávek po 10g je víc než potřebuju. Proto je to lepší než tahat ten originální půl-kilový sáček ve kterém se to prodává.
Sofi
Příspěvky: 71
Registrován: 22.11.2018 9:12
Pohlaví: žena

Re: Vhodný obal na prášek

Příspěvek od Sofi »

A nestačilo by pak těch obalů třeba jenom deset a doma to prostě vždycky doplnit?
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Vhodný obal na prášek

Příspěvek od Bill Masen »

Stále mi jako nejlepší řešení vychází ta vakuovačka, nebo zipsáčky.
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1579
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Vhodný obal na prášek

Příspěvek od Grunt »

Sofi píše:A nestačilo by pak těch obalů třeba jenom deset a doma to prostě vždycky doplnit?
Určitě stačilo. Vždyť je to přesně to co dělám, ne?
srab
Příspěvky: 19
Registrován: 25.10.2015 0:01
Pohlaví: muž

Re: Vhodný obal na prášek

Příspěvek od srab »

Pokud píšeš pravdu a potřebuješ na cestách prát, tak jsi jeden z mála. A asi jediný, kdo to takhle řeší.
Per si doma a máš po starostech.
Jenda
Příspěvky: 288
Registrován: 24.12.2013 9:46
Bydliště: JO70FB
Kontaktovat uživatele:

Re: Vhodný obal na prášek

Příspěvek od Jenda »

Grunt válí.
Rafael píše:Místo klasické práškové sody koupit krystalickou - levnější a přímo určenou k praní apod.
1) Prášková soda stojí ve Fichemě 22 Kč/kg, takže krystalickou moc neušetříš. 2) Krystalická je podle mě dekahydrát, zatímco prášková an nebo monohydrát, takže pro stejný účinek musíš použít víc než dvakrát tolik (molární hmotnost Na2CO3 je 106 g/mol, dekahydrát přidá dalších 10*(2+16) = 180). (bez záruky, chemii nerozumím)
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5322
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Vhodný obal na prášek

Příspěvek od Rafael »

Na2CO3 nebo NaHCO3, co lépe pere vyzkoušeno nemám.
Ale uvádí se, že Na2CO3 těžká soda, soda na praní, je na praní lepší.
*
Z původního dotazu jsem pochopil, že Gruntovi se nelíbí plastové pytlíky s bílým práškem....
Proto mě napadly ty krystaly v krabičce od Tic Taců. Na první pohled by to "bílý prášek" nepřipomínalo.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Vhodný obal na prášek

Příspěvek od DeadMan »

Dobré jsou ty tubusové obaly od šumivých vitamínů (nosím v tom kulatý tuhý líh), které lze dle potřeby zkrátit.
You cannot kill me as I am already dead!
Jenda
Příspěvky: 288
Registrován: 24.12.2013 9:46
Bydliště: JO70FB
Kontaktovat uživatele:

Re: Vhodný obal na prášek

Příspěvek od Jenda »

Rafael píše:Na2CO3 nebo NaHCO3, co lépe pere vyzkoušeno nemám.
Ale uvádí se, že Na2CO3 těžká soda, soda na praní, je na praní lepší.
Pozor, mluvíme o třech různých věcech: Na2CO3: bílý prášek, tohle má Grunt. NaHCO3: také bílý prášek, nehodí se na praní, je to jedlá soda. Na2CO3.10H2O: krystaly o kterých mluvíš, chemicky totéž jako Na2CO3, akorát to má vázanou vodu, takže toho musíš dávat víc než 2x tolik. Navíc koukám na Wikipedii že to má nižší hustotu a tedy to bude mít objem ještě větší. Ale je pravda, že ty krystaly nevypadají provokativně.
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1579
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Vhodný obal na prášek

Příspěvek od Grunt »

Jenda píše:Ale je pravda, že ty krystaly nevypadají provokativně.
Spíš nevypadají jako práškový kokeš. Jenže:

To si prostě nevybereš ;)
Odpovědět