Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
TomSmith
Příspěvky: 1274
Registrován: 17.02.2015 14:33
Pohlaví: muž

Re: Czechgun Gladiator .45 SCP a .500 HD

Příspěvek od TomSmith »

Zásobník na zápalky není dnešní vymyšlenost. Je to historické vylepšení pro hrubé prsty či prsty v rukavicích.
Pravda je že to co se u nás prodává je italská produkce mizerné kvality která se fakt používá blbě.
Vetšinou je potřeba vyměnit plechy na ústí za opravdu pružninové místo toho tragického kusu tlustoplechu co tam je.
Nebo koupit něco z US co fakt funguje ;)
jipii
Příspěvky: 100
Registrován: 12.01.2019 8:42

Re: Czechgun Gladiator .45 SCP a .500 HD

Příspěvek od jipii »

Moc díky všem za odpovědi! Asi si nadělím opožděného ježíška.

Je mi jasné, že Saboty tam musí jít také ztuha, jen jsem si říkal zda je třeba gumové kladívko na zakloukání sabotů do hlavně. Pak je mi jasné, že je potřebuji nabijákem dorazit až na prach.

mikomik69: Moc se mi líbí Tvá bomboniéra :D . Nemají s tím problém na střelnici. U nás mají v pravidlech toto:

Při používání černého střelného prachu střelec nesmí používat jiné obaly na
střelný prach, než obaly k tomuto účelu zhotovené výrobcem
a používat
otevřený oheň.


Nicméně nevím zda to finálně kontrolují. Jde mi o to zda ty plastové zkumavky jsou OK nebo ne. Ono ten plast asi neni spravný materiál. Jaký je Váš názor.

Ohledně zásobníku na zápalky by něco užitečného určitě šlo řešit pomocí 3D tisku. Tam by ten plast už vadit nemusel.
Uživatelský avatar
mikomik69
Příspěvky: 30
Registrován: 09.01.2019 15:40
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha

Re: Czechgun Gladiator .45 SCP a .500 HD

Příspěvek od mikomik69 »

jipii:
k prachu v ,,bonboniéře,, :chuckle , zatím nikdo nic neříkal a kamerou mě sledují, voda na hašení je tam vždy připravena a jsou to taky černoprachaři, tak asi o tom vědí víc než já.....každopádně asi lepší pár zkumavek, než sebou přitáhnout kilo prachu. Co se týká materiálu zkumavek, myslím že je v pohodě, ale zatím jsem , do teď o tom nepřemýšlel.Takže jestli je to problém ,šup sem s názorem...
perlufanda
Příspěvky: 122
Registrován: 26.09.2017 11:49
Pohlaví: muž

Re: Czechgun Gladiator .45 SCP a .500 HD

Příspěvek od perlufanda »

Dovolím si zkopírovat něco z debaty jen tak pro zajímavost na konkurenčním fóru, není to můj příspěvek a zkušenost. S první větou nesouhlasím ve smyslu, že to nefunguje. Díru do živého gladiátor udělá zjevně taky. Při srovnání s GG a 3 palcovými hlavněmi je soustřel podobný na krátké vzdálenosti, jen chybí ty Jouly navíc(a ne málo). Všimněte si, že po pouhých 10 výstřelech se energie za zanešené hlavně zvýšila, tzn. za mne na dlouhodobé nošení na obranu naládovat poplastovanou střelu nebo aspoň tu od výrobce s těsnícím O kroužkem, ale v praxi by to bylo jedno.

"hladká prostě nefunguje-
Czechgun má sice hlaven 3" ale mínus piston a po nadrcnutí má střela před sebou cca 3cm
-mám otestováno Czechgun .45 +GG9 3" ,GG dimini 3" +GG 45 3,5"
testoval jsem jak průbojnost na smrku tak přesnost na 10 a 25m-střely REAL 200 a 250grn+Maxiball


pruměrná prubojnost z čisté hlavně s navážkou CzechG. a GG 3,5"-1,8g a GG9 3" , dimini 3" -1,5g
dřevo smrk-suché
Czechgun .45-2cm
GG9 3" -3cm
dimini 3"-3cm
GG 45 3,5"-5cm

pruměrná ze zanešené hlavně po 10 výstřelech
Czechgun .45-3cm
GG9 3" -4cm
dimini 3"-4cm
GG 45 3,5"-cca 8cm-testovací fošnu 75mm to bralo durch každou ranou + 2-5cm do tvrdé hlíny

přesnost v terči je u 3" +- stejná na 10m vše v terči 50/20 10z10
na 25m tak 4-5z10
GG 45 3,5"-na 25m 10z10"
jipii
Příspěvky: 100
Registrován: 12.01.2019 8:42

Re: Czechgun Gladiator .45 SCP a .500 HD

Příspěvek od jipii »

Ještě bych měl jeden všetečný dotaz: bude perkusní verze D v budoucnu i v kalibru .45? Podle návodu k verzi D to tak vypadá.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8788
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Czechgun Gladiator .45 SCP a .500 HD

Příspěvek od Fabulous »

No, jednou asi bude. Ale v nejbližší době určitě ne.
Uživatelský avatar
mikomik69
Příspěvky: 30
Registrován: 09.01.2019 15:40
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha

Re: Czechgun Gladiator .45 SCP a .500 HD

Příspěvek od mikomik69 »

Tak, dnes prvně s Gladem na střelnici (do teď jen pár ran do palety a prostřelení v pohodě)
Nějaký rok vlastním GG9mm a jsem s ním celkem sžitý a zastřílený, na 15m jde vše do 20cm, takže jsem měl dost negativní očekávání co.45ka bez vývrtu dokáže. Jasně je to obraná pistole na krátkou vzdálenost a jde hlavně o zastavovací účinek, ale bál jsem se, jestli se dá vystřelit na 10m do +- 30cm. Začal jsem na 5m test ogivál, kule s flastrem a sabot, 1,5g navážka prachu a v pistolovém terči a po 12ti ranách opadl černý střed. Příjemné zjištění, a oproti GG je lepší soustřel z horní a dolní hlavně (nemusím tolik přeměřovat).
Odjel jsem tedy na 10m a překvapení, vše v kolmici od shora dolu v lajně. Co se týká středu, na 10m relativně srovnatelné s vývrtovou hlavní. Nejsem žádný čarostřelec a vše co šlo nad, nebo pod je rukama a tužší spouští, ale to je o zvyku a zastřílení se. Mezi kulí a ogiválem na 10m nevidím moc rozdíl, možná kule s flastrem lehce přesnější. Nejpřesnější byl sabot, ale dal jsem s ním jen dvě rány. Sabot bych nechal na nošení, při delší době nabití. Na vyblbnutí na 10m kule i ogivály super.
Na delší vzdálenost budu zkoušet příště. Každopádně, dal jsem 60 ran a ani jedno selhání, nabíjení o 100% příjemnější než GG. Odpadá starost co se selhačem, ta ,,rozebratelná,, hlaveň byl hlavní důvod pro pořízení CzG a mačkání bez natahování je taky radost.
Myslel jsem, že si nechám obě pistolky, ale mám strach že Gladiátor mě baví významně víc a i když nebude na delší vzdálenost než 10m , zábava je to i tak výborná. :clap
perlufanda
Příspěvky: 122
Registrován: 26.09.2017 11:49
Pohlaví: muž

Re: Czechgun Gladiator .45 SCP a .500 HD

Příspěvek od perlufanda »

V tom mém předchozím příspěvku by měl být správně srovnáván GG 2,5(taky se vyrábí) vs Gladiator, a když čtu mezi řádky, tak by i v energii střely měl být minimální rozdíl, ale zatím to nikdo nevyzkoušel. Tímto slovo drážky z mé strany u Gladiátora pokládám fakt za zbytečné :oops: . Na terčovku do 10 metrů mám podobnou zkušenost, jen mi chybí na srovnání ten GG 2,5, ale testík již přislíbil kolega na konkurenčním fóru.
jipii
Příspěvky: 100
Registrován: 12.01.2019 8:42

Re: Czechgun Gladiator .45 SCP a .500 HD

Příspěvek od jipii »

mikomik69:
děkuji za praktické informace, tak to jsou příjemné zprávy. Jak hodnotíš to porovnání obou hlavní? Píšeš, že soustřel je OK, ale jak je to pocitově z hlediska kopance. Tak horní hlaveň by měla teoreticky kopat víc, protože je víc vyosená od zápěstí. Je toto znát? Oproti GG jsou totiž hlavně trochu dál od sebe.
Pokud si totiž člověk nedělá čárky tak asi při střelbě neví z které hlavně to půjde...
Uživatelský avatar
mikomik69
Příspěvky: 30
Registrován: 09.01.2019 15:40
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha

Re: Czechgun Gladiator .45 SCP a .500 HD

Příspěvek od mikomik69 »

Jen pro upřesnění, můj GG má 3,, hlaveň
Pro jipii:
pocit že by jedna hlaveň kopala víc jsem neměl, ale speciálně jsem to nesledoval :shake
A k tomu která hlaveň střílí jako první. Na začátku s vyklopenou hlavní si na prst, přes látku, jen prst to solidně proklepne :o , vystřelím a když kopne spodní, začnu nabíjet a vím že palím... 1.horní - 2.dolní, 1.horní, 2. dolní....atd., než v případě potřeby na sucho překlepnu
jipii
Příspěvky: 100
Registrován: 12.01.2019 8:42

Re: Czechgun Gladiator .45 SCP a .500 HD

Příspěvek od jipii »

Ano to dava smysl. Ta akupunktura je asi nejjednodušší způsob. Diky. Jak dlouho Ti trvalo dát těch 60 ran?
Uživatelský avatar
mikomik69
Příspěvky: 30
Registrován: 09.01.2019 15:40
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha

Re: Czechgun Gladiator .45 SCP a .500 HD

Příspěvek od mikomik69 »

jipii:
Byl jsem tam na hoďku.....30krát nabít to bylo v klídku.... :rock
A Glad se nabíjí úplně úžasně, čistě a s přehledem....ta 9mm GG půjde z baráku :sad
rozpadlik1
Příspěvky: 14
Registrován: 18.01.2019 11:21

Re: Czechgun Gladiator .45 SCP a .500 HD

Příspěvek od rozpadlik1 »

Prominte možná hloupý dotaz.
Myslíte že dva zásahy z Gladiatora zastaví medvěda při útoku? Jezdíme do Tater na samotu, kde jich je hojně...Případně jeden? Kdybych druhý nestihl...?
olgojchorchoj
Příspěvky: 107
Registrován: 28.06.2011 19:05

Re: Czechgun Gladiator .45 SCP a .500 HD

Příspěvek od olgojchorchoj »

Medveďa pri útoku zastaví len buldozér.
Pocit šťastia je len nedostatok informácií...
d-s
Příspěvky: 810
Registrován: 18.10.2015 22:40

Re: Czechgun Gladiator .45 SCP a .500 HD

Příspěvek od d-s »

Urcite nie.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8788
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Czechgun Gladiator .45 SCP a .500 HD

Příspěvek od Fabulous »

No, “zlatá” rána ho skolí na místě. Ale to bys musel mít z pekla štěstí. Jinak zabít, to ano, zabiješ ho. Ale ne hned.
TomSmith
Příspěvky: 1274
Registrován: 17.02.2015 14:33
Pohlaví: muž

Re: Czechgun Gladiator .45 SCP a .500 HD

Příspěvek od TomSmith »

Pak by ale zase ochránci přírody "zabili" střelce :?
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Czechgun Gladiator .45 SCP a .500 HD

Příspěvek od DeadMan »

Každopádně pokud jsi občan ČR a vyvezeš Glada na SR tak porušuješ zákon, ačkoli je tam Glad legální .......
You cannot kill me as I am already dead!
PaF
Příspěvky: 1534
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Czechgun Gladiator .45 SCP a .500 HD

Příspěvek od PaF »

Jasně, ale prohledávat ho nikdo nebude a pokud jej použije pro NO nebo KN, bude to jeho poslední starost... Zdraví je přednější, ne?
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Czechgun Gladiator .45 SCP a .500 HD

Příspěvek od Bill Masen »

A Slováci mají také NO a KN?
Odpovědět