Mýty a omyly v survivalu aneb Co se v survivalu neučí

...aneb studijní materiály.
Odpovědět

Má (musí!) Milli vydat svůj epos knižně?

Ano
167
83%
Ne
34
17%
 
Celkem hlasů: 201
Uživatelský avatar
Milli
Příspěvky: 342
Registrován: 28.12.2011 22:52
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha, Znojmo

Re: Mýty a omyly v survivalu aneb Co se v survivalu neučí

Příspěvek od Milli »

Dobrý večer Rozpadlíci, Bille,
příručka má 25MB, ta není problém. Těch 25GB tvoří přílohy a odkazy.
Já se v textu hodně odkazuji "jinam" abych neopisoval, připadá mi to hloupé a i zbytečné.
Nejsem typ opisovače, takových "expertů" je plný internet. Avšak občas uvádím informace, které vyvolávají "reakce". Proto se odkazuji na zdroje, ve kterých jsou uvedeny buď obdobné poznatky, nebo také názorově odlišné a nechávám na čtenářích, aby si vytvořili vlastní názor.

Řada z Rozpadlíků, minimálně několik desítek, "full" verzi má. Proto bych se chtěl optat vlastníků plné verze; Jeví se vám text konzistentní i bez příloh, či nikoli. Sám to nedokáži nezaujatě posoudit.

Přeji všem hezký večer
Život se neměří počtem nádechů a výdechů, ale počtem okamžiků, které nám braly dech.
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Mýty a omyly v survivalu aneb Co se v survivalu neučí

Příspěvek od dracekvo »

Se sdílením 30 GB bych mohl pomoci.

Viz vlákno o cloudových službách
http://rozpad.cz/forum/viewtopic.php?f= ... 63#p186663

Mělo by stačit na mail.ru založit bezplatný účet (32GB místa) a veškeré dokumenty nahrát jako veřejné. Nebo založit více účtů na jiných službách.
Potom by si každý mohl stahovat podle potřeby. Tuším že úschovna a pod po určité době mažou.

Případně pokud má někdo problémy s daty, tak můžu udělat bezplatně službu rozesálání poštou :) Nejlevnější fleška 32gb je zhuba za 220 Kč. Vyšlo by to asi levnji než pálit na DVD. Ale ani napálení na DVD by nebyl problém. Potom už je to jen otázka odeslání v bublinkové obálce.
Ale v dnešní době určitě každý najde nějaký způsob jak se dostat k free wifi a stáhnout si to.
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1129
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Mýty a omyly v survivalu aneb Co se v survivalu neučí

Příspěvek od Haluziak »

Osobně myslím že nějaký free cloud by byl nejlepší. 30gb v ére dnešního internetu není nic extra na stažení. Když jsem bydlel na kolejích tak nás museli omezit 10GB den protože podakteří byli schopni minout mnohem mnohem více.
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Uživatelský avatar
Milli
Příspěvky: 342
Registrován: 28.12.2011 22:52
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha, Znojmo

Re: Mýty a omyly v survivalu aneb Co se v survivalu neučí

Příspěvek od Milli »

Zdravím Rozpadlíci,
ano, máte pravdu. Můžu také vytvořit blog. Zvažoval jsem všechny možnosti. A vždy jsem skončil u toho nejjednoduššího řešení. SZ, fleška a pošta. Ošoupaná fleška 32 GB se válí doma v šuplíku skoro každému. Dopis 2 x 20Kč. A pokud ji náhodou česká pošta ztratí nebo ji někdo čorne ze schránky, nijak to nebolí. Zatím se to ještě nestalo, a to posílám flešku poštou několikrát do měsíce. Dokonce jednou až do Irska. Zatím žádný problém.

Nicméně, navrhujete-li lepší řešení a já věřím, že ano. Můžeme to udělat takto. SZ, fleška a pošta. Pošlu vám to a je to na vás. Co vy na to, Rozpadlíci? Jen malá připomínka, než to uděláte veřejně přístupné, přečtěte si to. Ono totiž některé přílohy, jsou hodně na hraně.

Přeji všem hezký večer
Život se neměří počtem nádechů a výdechů, ale počtem okamžiků, které nám braly dech.
vrbodol
Příspěvky: 633
Registrován: 14.07.2012 21:08

Re: Mýty a omyly v survivalu aneb Co se v survivalu neučí

Příspěvek od vrbodol »

Jak moc se liší plná verze od osekaný? Já si to kdysi sice stahoval budto tady nebo na ulož to už nevím,kde jsem na to sehnak odkaz, tak jestli jsem o nic nepřišel. No každopádně jsem v tom nic moc závadnýho neviděl,ale třeba jsem přehnaně tolerantní. :)
Uživatelský avatar
Milli
Příspěvky: 342
Registrován: 28.12.2011 22:52
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha, Znojmo

Re: Mýty a omyly v survivalu aneb Co se v survivalu neučí

Příspěvek od Milli »

Dobrý večer Rozpadlíci, Vrbodole,
liší se tím, že plná verze je s přílohami, na které se v textu odkazuji.
Texty, audio, video, obrázky.

Hezký večer všem
Život se neměří počtem nádechů a výdechů, ale počtem okamžiků, které nám braly dech.
tomec
Příspěvky: 7
Registrován: 20.01.2019 8:37

Re: Mýty a omyly v survivalu aneb Co se v survivalu neučí

Příspěvek od tomec »

Václaf píše:S Millim jsem se setkal dvakrát osobně a samozřejmě nevím,jestli je odborník na výbušniny,ale na to ostatní ano. :hand

ano zvysok je super.ako som pisal bolo alebo teda je dobre ze sa niekto zaobera aj temou planovaneho prezitia.a hlavne uceleneho a na urovni.osobne mi akurat trocha vadila ta kapitola o vybusninach ale to sa dalo prekusnut.kto sa chce tomu viac venovat je na nete napocudovanie ohladom toho dost info.
co sa tyka spominanej knihy tiez by ma potesila/ano ano viem,zatial som tu iba kritizoval tak vlastne nemam dovod a narok ju mat/ale myslim ze ti bude asi nerealne.osobne to mam doma vytlacene a nie je problem.
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1129
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Mýty a omyly v survivalu aneb Co se v survivalu neučí

Příspěvek od Haluziak »

Kolegové, je někde dostupná Miliho rozšířená příručka (umřel mi disk na kterém jsem ji měl :/ ) nevvo si budu muset vystačit s tou první 12Mb verzí?
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2911
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Mýty a omyly v survivalu aneb Co se v survivalu neučí

Příspěvek od bacil »

Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1129
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Mýty a omyly v survivalu aneb Co se v survivalu neučí

Příspěvek od Haluziak »

Ďakujem
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Uživatelský avatar
jenik_z_mlyna
Příspěvky: 1
Registrován: 06.03.2021 22:42
Pohlaví: malé, zrzavé

Re: Mýty a omyly v survivalu aneb Co se v survivalu neučí

Příspěvek od jenik_z_mlyna »

Milli píše: 01.02.2019 17:35 Dobrý večer Rozpadlíci, Vrbodole,
liší se tím, že plná verze je s přílohami, na které se v textu odkazuji.
Texty, audio, video, obrázky.

Hezký večer všem
Dobrý den, bylo by možné nahrát plnou verzi na platformu Mega.nz? Je uživatelsky nejpohodlnější.
Uživatelský avatar
Milli
Příspěvky: 342
Registrován: 28.12.2011 22:52
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha, Znojmo

Re: Mýty a omyly v survivalu aneb Co se v survivalu neučí

Příspěvek od Milli »

Zdar Rozpadlíci,
pošlete mi SZ. Nějak se na poslání domluvíme.
Jelikož máme zákaz vycházení tak to lze řešit fleškou a poštou.

Hezký večer
Život se neměří počtem nádechů a výdechů, ale počtem okamžiků, které nám braly dech.
drigon
VIP
Příspěvky: 2922
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Mýty a omyly v survivalu aneb Co se v survivalu neučí

Příspěvek od drigon »

Drobné doplnění k zdravovědě.
Na "vlka", alias zapařenou :moon se mi osvědčil bepanthen (bepanthen plus). Pokud se použije hned zkraje tak se vlk zpravidla ani nerozjede. Při aplikaci na rozjetého "vlka" dokáže dobu léčby podstatně zkrátit a léčbu zpříjemnit.
Když není vyhnutí lze na "vlka" aplikovat jakoukoliv mast typu "indulona". Pomůže to taky, ale na bepanthen to zdaleka nemá.
Koukej tak, aby jsi viděl.
Cep
Příspěvky: 1705
Registrován: 09.04.2015 11:22
Pohlaví: muž

Re: Mýty a omyly v survivalu aneb Co se v survivalu neučí

Příspěvek od Cep »

Na to samé Sudocrem. Mazali jsme s tím i malé děcka..
Uživatelský avatar
Patrol
Příspěvky: 1169
Registrován: 24.08.2015 14:38

Re: Mýty a omyly v survivalu aneb Co se v survivalu neučí

Příspěvek od Patrol »

Bepanten je na lehké opruzeniny, maže se miminkům na prdýlku, ale pokud vlk pořádně kousne, je účinnější Imazol (víc vysouší pokožku). Letos jsem poprvé v životě zažil tak vzteklýho vlka, že jediná pomoc byla Imacort. To už je silnější kalibr - něco jako imazol s kortikoidama a antibiotikama dohromady.
Jen mrtvé ryby plavou s proudem.
jameson363
Příspěvky: 633
Registrován: 29.12.2012 0:02
Pohlaví: muž

Re: Mýty a omyly v survivalu aneb Co se v survivalu neučí

Příspěvek od jameson363 »

V kapitole o noktovizorech je napsany "nikdy nepouzivejte binokularni noktovizor" - no to je ale ultra kravina :roll:

Jako takhle - je to nejspis trochu poplatny dobe pred 10-20ti lety, takze to chapu, ale chtelo by to modernizovat. Vychazi to z doby, kdy to nebylo tak rozsirene, nic moc se nedalo sehnat a pokud clovek bere v uvahu nejakou mrdku prvni generace nebo digital, tak by se s tim dalo souhlasit. To do toho clovek koukne, zjisti ze stejne moc nevidi a jde dal bez toho. Pokud si clovek vsak muze dovolit nejakej moderni binokular, tak si ho proboha kupte, proste uvidite lip, budete moct chodit rychlejc atd. Muzeme ve vlakne o nocnim videni disktuvat, jestli ten prirustek toho, jak uvidite lip stoji za dvojnasobnou cenu, ale to je asi tak vsechno. Proc byste meli chtit rychle oci privyknout na tmu nevim, kdyz v tom noktovizoru uvidite mnohem vic na dalku i na blizko a celou noc ho nesundate? :D Jedinej duvod, proc nekupovat binokular je proste jen a pouze cena, jinej duvod neni.

Samozrejme je na zvazeni, jestli za stejny penize nekoupit noktak+termo, ale to uz je jina debata, nicmene oslneni obou oci? Ve vetsine pripadu absolutne nepodstatny. Navic se dneska delaj filtry, aby to bylo prijemnejsi na oci nebo jsou noktaky, kde se da nastavit zisk cili vicemene i jakoze jas.

Jako dalo by se diskutovat mozna malicko nad tim, ze s noktakem na jedno oko lip poznam, jestli nekde v dali nekdo sviti IR nebo viditelnym svetlem, nicmene jakykolik svetlo je hrozba, takze zastavit a poresit vyklopenim a pak to vidis, na poznani svetla ve tme muzes bejt klidne oslnenej. Dalsi mirnej duvod, ktere se ale tyka zejmena boje ve meste a lesa tolik ne, max kdyz sviti hodne mesic - v binokularu se udajne hur odhaduje, jestli sis stoupnul dostatecne do stinu a nejses videt, zejmena v okoli lamp, baraku atd. - Nicmene pokud tyhle dva duvody prodiskutujete s nejakym amikem, kde se proste moderni binokulary pouzivaj dlouhy leta, tak vam reknou, ze to jsou nepodstatny kraviny a to, o kolik jistejc a rychle budete chodit a bojovat s binem oproti monu je urcite padnejsi duvod, proc koupit, nez nekoupit a zbude na posouzeni opravdu jen cena. V tehle uvaze Milli opravdu zaspal dobu.
Uživatelský avatar
Milli
Příspěvky: 342
Registrován: 28.12.2011 22:52
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha, Znojmo

Re: Mýty a omyly v survivalu aneb Co se v survivalu neučí

Příspěvek od Milli »

Zdar Rozpadlíci, Jamesone,
příručku jsem začal psát cca dvaceti léty proto řada informací je poplatná poznatkům té doby, souhlasím.
Šestého až desátého tohoto měsíce jsem byl v Podyjí. Měl jsem sebou jak termokameru tak i noktovizor GEN3. Mohu tě ujistit, že to za tím, co je v příručce napsáno si stojím.
Nevím, jak rychle reaguje oko jinocha na změnu světelnosti. Ale já, jako šedesátník jsem měl hodně problémů střílet přes klasická mířidla okem (v noci neumím střílet přes kolimátor, prostě nevidím cíl), kterým jsem se před tím díval do optických přístrojů. Naštěstí jsem použil monokulární prostředky optického průzkumu 😊.

Přeji hezký večer
Život se neměří počtem nádechů a výdechů, ale počtem okamžiků, které nám braly dech.
jameson363
Příspěvky: 633
Registrován: 29.12.2012 0:02
Pohlaví: muž

Re: Mýty a omyly v survivalu aneb Co se v survivalu neučí

Příspěvek od jameson363 »

Zalezi na kolimatoru, pres EOTech to jde uplne v pohode, to musi zvladnout uplne kazdej, opravdu. EOTech je zamerovac jak pro cviceny opice, jak pro strelbu ve dne, tak pro strelbu v noci. Jen podle intenzity osvetleni musis parkrat behem noci upravit jas zamerneho obrazce. Pres jiny kolimatory to je horsi, ale da se to, samozrejme ne pres kazdej to jde, ale kdo chce opice, musit mit na banany. Samozrejme na blizko a rychlost je lepsi laser, ale na vetsi dalku zbytecne svitis, no. Jinak vsechny specialni jednotky, ktery si to muzou dovolit, jedou na bino nebo dokonce quad. V americe uz bino zacina fasovat i pechota.
Odpovědět