Výběr batohu

...aneb co mít připraveno "vždy po ruce", KPZ = krabička poslední záchrany.
Odpovědět
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Výběr batohu

Příspěvek od Matěj »

To by bylo asi úplně nejideálnější. Jen to sehnat mimo USA, nejlépe v EU, se clem by to už bylo nad určený rozpočet.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Výběr batohu

Příspěvek od Bill Masen »

Domluv se s prodejcem, ať ti to pošle jako dárek a do balíku dá darovací prohlášení.
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Výběr batohu

Příspěvek od Matěj »

Moc ochotní prodejci vůči tomuto postupu nebývají, alespoň z mé zkušenosti. Každopádně dotaz zaslán a dám vědět výsledek, kdyby ten batoh nekoho zaujal a chtěl také objednat.
Benito
Příspěvky: 1
Registrován: 09.03.2016 22:36
Pohlaví: muž

Re: Výběr batohu

Příspěvek od Benito »

Pokud mohu, z pozice člověka co se okolo poštovně-celní problematiky, potažmo celního řízení celkem motá, tak i kdyby to prodejce poslal jako dárek a přidal k zásilce něco ve stylu "darovací list", aj., tak to s velkou pravděpodobností nic nezmění. Bohužel.
Spider-oc
Příspěvky: 6
Registrován: 01.07.2016 10:27
Pohlaví: muž

Re: Výběr batohu

Příspěvek od Spider-oc »

Ahoj všem,

taky řeším výběr batohu a padl mi do oka Wisport Sparrow 30L.

Chtěl bych ho hlavně jako EDC, případně na nějak lehčí čundřík.

Můj dotaz spíš zní na e-shop kde ho koupit.

Máte někdo zkušenost s tímhle?

https://www.top-armyshop.cz/vojensky-ba ... -30l-cerny

Díky
J.J.
Příspěvky: 4
Registrován: 26.06.2018 19:21

Re: Výběr batohu

Příspěvek od J.J. »

Ahoj, sparrow 30l mám a jsem s ním velmi spokojen. Nosím ho jako edc bagl a pravidelně na střelnici. Vejde se do něj hodně a dobře se mi nosí. Kupoval jsem ho zrovna v top-armyshopu, mám tam totiž slevu jako člen lexu. Chvíli po mě si ho koupil i kolega a je taky spokojen.

Myslím, že s ním chybu neuděláš.
Uživatelský avatar
Rampa
Příspěvky: 81
Registrován: 10.12.2018 19:03

Re: Výběr batohu

Příspěvek od Rampa »

Z mého pohledu je jako městský/město-příroda EDC batoh ideální výběr z běžné civilní nebo turistické produkce, především z důvodu nenápadnosti (za mě alfa a omega všeho). Výběr v tomto segmentu je opravdu rozmanitý a dá se v něm sehnat opravdu kvalitní a propracované zboží, ať už si člověk vybere nějaký street model, batoh na notebook, klasický turistický nebo za mě ideání kategorií je městská-urban řada od renomovaných turistických značek. Co se týče mechanické odolnosti, tak v módu užívání "kabelka", kdy produkt dostává zabrat průměrně, není extrémně přetěžován, jak už mechanicky, tak hmotnostně (tůry, čundry apod.), prostě celkově nefunguje, jako jeden univerzální batoh, který používám na všechno, tak co se týče spíše unavové mechanické odolnosti, tak bude stejná u turistického batohu jako u taktického/vojenského.

Pokud už někdo nepřenese přes srdce civilní batoh a chce za každou cenu něco tactical/tacticool, tak bych se zaměřil např. na:
Maxpedition Entity
Vertx EDC Gamut
5.11 Covert apod.

Jsou to relativně nenápadné, promyšlené a kvalitní produkty, odpovídá tomu však také cena... Podle mě u nás není ale moc velká cílová skupina těchto produktů, protože kdo nechce tactical/tacticool vzhled, tak si vybere z "civilních" batohů za poloviční cenu a kdo ho chce, tak nedá 6 litrů za batoh, co vypadá jako batoh na notebook z Alzy... :-D
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Výběr batohu

Příspěvek od Matěj »

Ohledně nenápadnosti jsem se navil s jedním známým, který hodně rád cestuje a to zejména do ne moc stabilních zemí, třeba blízký východ apod., nejednou ho různě prý zadržovali a říkal, že po zkušenostech by si nevzal nich, co byť i jen vypada vojensky, stejně tak se brání zaměnitelným barvám, tedy klasicky černé, zelené apod. Jo a batoh nosí červený.
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1129
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Výběr batohu

Příspěvek od Haluziak »

2 Matěj: lehký OT ale vidíš a já se snažím celý šatník postupně obměnit do olivové(olive darb, ranger green, adaptive green), pískové (tan, coyote, FDE) a šedé. "Malý" batoh mám Source v coyotí (stejně si ho každý všimne díky mollečku a tomu, že až tak malý není) a velký výprodejový z Fénixu ve Vz. 2007 les :)

Pravdou je, že už bych si červený batoh (měl jsem) nekoupil, jsem zástancem zemitých barev :)

PS: v Decathlonu teď měli hezké malé komínky v hnědé barvě a za nějaký směšný peníz.
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: Výběr batohu

Příspěvek od hrd »

Nemáte někdo tip na kvalitní jednoduchý menší batoh, co by měl hodně nízkou výšku?
Chtěl bych ho totiž mít v kombinaci s bojovým opaskem, tak aby byl prostor mezi ním a sumkami vzadu na pásku.
Dík za tip.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4500
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr batohu

Příspěvek od Serža »

"tak aby byl prostor mezi ním a sumkami vzadu na pásku."......CO?
když nenapíšeš požadavek správně, nečekej správnou odpověď...
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: Výběr batohu

Příspěvek od hrd »

běžný batoh se mi svým spodkem opírá o sumky, co mám vzadu na opasku, když by měl třeba poloviční výšku, bude to OK
Uživatelský avatar
Hdm
Příspěvky: 1002
Registrován: 01.08.2012 15:12
Bydliště: Orlické hory

Re: Výběr batohu

Příspěvek od Hdm »

Tohle jsem zkusil jednou a je to naprd řešení. Batoh dloube do zad v blbé výšce a snažíš se nadzvihovat ramena, aby nešmrdlal o sumky na pásku. Být tehdy ten výlet delší tak to hodím do pangejtu jak to bylo otravný.
Řešení to má tři:
1) vesta s molle a na to naplácat sumky
2) normální batoh s molle a opaskové sumky na něj, případně na bederák
3) koupit pořádnej/pohodlnej batoh co se do něj vejde všechno a vyprdnout se na sumky

Jediný důvod proč to tak mít je LARP, jinak to má daleko do pohodlného nošení.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Výběr batohu

Příspěvek od Bill Masen »

Není to dotaz na batoh, ale příbuzný. Vy, kdo máte nějakej ten camelbag, dá se z toho ta voda nějak rozumě nalejt i do ešusu, nebo je to jenom na pití?
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4500
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr batohu

Příspěvek od Serža »

jak když vypouštíš vodu z akvárka - v pohodě
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
Maric
Příspěvky: 1121
Registrován: 16.10.2018 23:26
Pohlaví: muž

Re: Výběr batohu

Příspěvek od Maric »

Mám camelbag Source s nasouvacím uzávěrem. Velmi snadno se čistí, a plnění nebo nalévání do čehokoliv je jednoduché. Občas ho používám i na transport přírodních minerálních vod, protože je v batohu daleko skladnější než petflašky.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Výběr batohu

Příspěvek od Bill Masen »

A s Osprey zkušenosti máte? někde jsem četl, že když je plnej, vybouluje záda. Je to tak? takže do třílitrovýho dát třeba jenom dva, dva a půl litru?
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4500
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr batohu

Příspěvek od Serža »

vozím camelbak vnitřky...vzhledem k tomu, že to vydrželo i když jsem přelít na biku přes řídítka a šel přes záda, tak myslím, že Osprey nepotřebuju :-)
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Výběr batohu

Příspěvek od Bill Masen »

Ptám se na Osprey, protože mám batoh Osprey. Pořád váhám, jestli ho pořídit, nebo zůstat u petek. Ty se nemusej čistit, jsou lehčí a zadarmo. :hi
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Výběr batohu

Příspěvek od kregan »

Čím víc víš, tím míň neseš.
Odpovědět