Zákon o zbraních 2022 - novela 2020 - program střelecké přípravy

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Nový zákon o zbraních 2022

Příspěvek od Bill Masen »

Neměla na mysli nic, je blbá. :punch
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Nový zákon o zbraních 2022

Příspěvek od Matěj »

Včera před spaním jsem se na to díval, komentovat to už nebudu, všechno řečeno bylo a platí můj komentář k tématu v jiném vlákně. Toto fakt nemá cenu.

Mimochodem, V těch žvástech, mě mimo jiné zaujalo, že Olga Hepnarová na začátku 70. let, během tvrdé normalizace, žádala o zbraň. Zajímalo by mě, jestli vyhořela taky jen na psychotestech. Jestli za tím nebylo něco jiného... A kde vlastně žádala o zbraň? Byla žádat aspoň na ÚV KSČ, aby měla žádost aspoň nějakou šanci? Nevěděl jsem, že to byla prověřená soudružka, dokonce ani, že byla ve straně. Fakt by mě upřímně zajímal zdroj této informace.
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Nový zákon o zbraních 2022

Příspěvek od kregan »

Chtěla si obstarat automatickou zbraň a zahájit palbu na lidi na Václavském náměstí. Dokonce se přihlásila do střeleckého kroužku v tehdejším SVAZARMu. I tuto variantu si však rozmyslela. Bála se, že by ji mohl po zahájení střelby někdo okamžitě zneškodnit, a sehnání podobné zbraně se jí také zdálo obtížné.
https://cs.wikipedia.org/wiki/Olga_Hepnarov%C3%A1

Někde jsem četl, že ve SVAZARMu trénovala střelbu a kdyby opravdu chtěla, nebyl zas takový problém tam tu zbraň ukrást.
Čím víc víš, tím míň neseš.
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Nový zákon o zbraních 2022

Příspěvek od Matěj »

Díky Ale předpokládám, že jen malorážku?
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3470
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Nový zákon o zbraních 2022

Příspěvek od Hohepa »

I CHODEC MŮŽE PŘEKROČIT POVOLENOU RYCHLOST, STAČÍ RYCHLE BĚŽET :head

Jak může mít někdo vyšší věk jak IQ a nebýt v důchodu či ústavu...
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Nový zákon o zbraních 2022

Příspěvek od dracekvo »

proforma píše:Zrovna na to koukam. To je neskutecne, jak ta zenska LZE! Dneska rano ani nebudu potrebovat kafe, tlak mi vyskocil po prvnich vetach... :envy
Jednou jsem udělal chybu, že jsem si s tou pomatenou bábou pustil něké video. Od té doby nikdy víc. Zdraví mám jen jedno a můj čas stojí za víc jak ho trávít sledováním téhle ježibaby.
Když se chci naštvat, tak si raději jdu zahrát world of tanks :D
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Nový zákon o zbraních 2022

Příspěvek od Nicotinick »

Začal jsem Karáska a Černého podezřívat, že je Džamila na výplatní listině LEXu nebo Ligy LIBE, protože takový "protivník" je dar z nebes. :) I mnohé laiky, kterým je problematika zbraní a zákona vzdálená, Džamila celkem dost znechutila. Svým vystupováním, hlasovým projevem a evidentní neznalostí a nesmyslnou argumentací. A v konstrastu s vystupováním K. i Č. zvlášť. A co si budeme povídat, "kazachstánská psychiatrička" s přízvukem, s podivnou politickou minulostí a podivnými politickými ambicemi je pro většinu diváků už tak nepřijatelná a nedůvěryhodná, i kdyby se nejednalo o zbraně. ;)
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Nový zákon o zbraních 2022

Příspěvek od Bill Masen »

V novém zákoně jsou "plynové zbraně bez omezení úsťové energie" zařazeny do kategorie NO, tedy nepodléhající oznámení. V současné podobě jsou vzduchovky nad 16 J na zbroják. Jak to asi bude s těmi, co jsou mezi lidmi, vymažou se z registru?
Myslíte si, že změna kategorie udělá něco s cenami? Zlevní se, zdraří, nebo zůstanou na stejno?
skagerak
Příspěvky: 444
Registrován: 18.03.2018 14:25

Re: Nový zákon o zbraních 2022

Příspěvek od skagerak »

Bill Masen píše:... Jak to asi bude s těmi, co jsou mezi lidmi, vymažou se z registru..
Predpokladam, ze toto budou resit "prechodna a zaverecna ustanoveni"

ad cena, imho ze zacatku budou jiste pokusy vyuzit "zmatku" a nekdo treba vic zdrazi atd..
TomSmith
Příspěvky: 1274
Registrován: 17.02.2015 14:33
Pohlaví: muž

Re: Nový zákon o zbraních 2022

Příspěvek od TomSmith »

Mazat se určitě nebude, max. se změní kategorie.
Ty vzduchovky a plynovky se budou po novu registrovat taky - na občanku.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Nový zákon o zbraních 2022

Příspěvek od Bill Masen »

Tak kategorizace se změní určitě, když se mění kategorie jako takový. Déčko se rozpadá na PO a NO. "Povinně ohlašované" se budou zapisovat do registru, "Nepodléhající ohlášení" ne, stejně jako současné vzduchovky do 16 J. Ta otázka směřuje k tomu, jestli je lepší takovou vzduchovku koupit teď a pak se z registru vymaže (což by bylo logický, když jí můžu komukoliv prodat a nemusím to nikde hlásit) nebo až potom. Ohledně tý ceny, prodeje takovýchto vzduchovek se nejspíš znásobí, což by s cenami mohlo zahýbat.
skagerak
Příspěvky: 444
Registrován: 18.03.2018 14:25

Re: Nový zákon o zbraních 2022

Příspěvek od skagerak »

Rada "vzduchovek " co se prodava by melo vic nez 16j, a aby u nas byly prodejne("na vek 18"), musi se upravit. Nemyslim, ze kvuli odstraneni limtu by se melo vyrazne a zejm dlouhodobe zdrazit .. kristalovou kouli nemam, nekdo mate?
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Nový zákon o zbraních 2022

Příspěvek od Bill Masen »

Tak trochu doufám, že se naopak zlevní. Když si vzduchovku s výkonem 100 J bude moct koupit ne 300.000 lidí, ale třeba desetinásobek.
Wdog
Příspěvky: 514
Registrován: 15.05.2013 15:43

Re: Nový zákon o zbraních 2022

Příspěvek od Wdog »

Já myslím, obecně spíše zdraží, protože se zvýší poptávka.

Ale asi bychom to měli rozdělit na tyto vzduchovky nad 16J prodávané nové, a na ty z druhé ruky. U nových, při zvýšení poptávky, se možná zdraží při stávající nabídce, a možná zachovají ceny, ale rozšíří se nabídka. Cena je totiž odvozena od cen zahraničních výrobců. Ledaže by se, při zvýšení poptávky, objevili nové typy dovozů z krajin levnějších výrobců.

U těch z druhé ruky očekávám jednoduše zdražení, protože již nebudou potřeba úřední formality, a kupci tak dají vyšší cenu.


Prakticky máme reálný ale opačný příklad z naší historie u replik perkusních revolverů, kdy jejich zařazení do registrovaných zbraní vedlo jednak k prudkému propadu ceny při legálním prodeji z druhé ruky, a za druhé k přesunu většiny existujících perkusáků do sféry černého trhu, kde o cenách ale nemám přehled.
Uživatelský avatar
jerry.mysak
Příspěvky: 1412
Registrován: 23.03.2016 12:34

Re: Nový zákon o zbraních 2022

Příspěvek od jerry.mysak »

souhlas s wdogem. Cena půjde nahoru protože plno lidí co si nemůže pořídit ostrou zbran ( nemá zbroják), tak pro ně to bude alternativa. A proč toho nevyužít.

i dnes je kolikrát cena flobertky vyšší než cena malorážky.
Největším nepřítelem občana je stát!
Největším nepřítelem svobody je jedinec zmanipulovaný propagandou.
Trace
Příspěvky: 768
Registrován: 21.01.2016 22:17

Re: Nový zákon o zbraních 2022

Příspěvek od Trace »

Jak je to s pravidelnou pětiletou zdravotní prohlídkou? Pokud si někdo udělá zbroják v roce 2021, v roce 2022 začne platit nový zákon, tak na zdravotní prohlídku bude muset jít až 2031? Nebo bude muset jít už 2027?
F-35 je neviditelne letadlo a proto ho cinske, ruske a iranske radary nemohou videt. Kdo tvrdi opak, je dezolat.
Proba
Příspěvky: 169
Registrován: 22.01.2020 19:47

Re: Nový zákon o zbraních 2022

Příspěvek od Proba »

No myslím, že to není třeba teď řešit, páč to ještě není uzákoněny a všechno je v jednání a může to být jinak. Snad by to mělo být tak, že tě automaticky vyzvou, ty dodáš lejstro. Nedodáš lejstro, odevzdáváš ZP
Uživatelský avatar
MartinSk
Příspěvky: 193
Registrován: 18.09.2016 11:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Ještě mám...

Re: Nový zákon o zbraních 2022

Příspěvek od MartinSk »

Ve verzi, kterou jsem měl v ruce bylo, že kdo má nyní zbroják s platností desetiletou a má do konce platnosti více jako pět let, tak prohlídku musí absolvovat. Kdo má do konce platnosti méně jak pět let, tak mu lhůta normálně doběhne..
Generálmajor Carl von Clausewitz: "Laikové studují strategii, stratégové studují logistiku..."
Odpovědět