AK-47/74 a jejich klony

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
Uživatelský avatar
Zarozak
Příspěvky: 758
Registrován: 07.05.2017 12:29
Bydliště: Za Rohem

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od Zarozak »

Jako myslíš,že se střela otočí naplocho a pak v např. 80 metrech se zase pěkně srovná a dál už letí špičkou napřed,jo? :lol:

Je to jen optický klam v tomto videu......samozřejmě tam nějaké drobné nuance v rotacích střely můžou být,ale pochybuju,že je to v rovině okem viditelné. Tato ráže tímto efektem navíc originálně netrpí,stávalo se to jen u vybraných amerických AK 74 skládaček,kde kapitalističtí vykukové použili na výrobu nových laufů polotovary 556.

Něco jiného je to u .223/556,ale tam je to z úplně jiných důvodů a dá se tomu snadno předejít
Radek07
Příspěvky: 1182
Registrován: 30.07.2011 11:30

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od Radek07 »

Mě to jako optický klam nepřipadá - v pohybu je to vidět líp.
Přílohy
Nestabilní střela.JPG
mukl
Příspěvky: 1098
Registrován: 05.10.2016 19:19
Pohlaví: muž

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od mukl »

Toť otázka, nakolik je toto video a to co vidíme jako vylétající projektil "směroplatné". Nicméně střely naplocho lítají prý z totálně vylágrovaných hlavní, kde je velmi opotřebený "vývrt". Ještě mě napadá taková blbost, že by se tak mohla chovat nějaká fejková, dutá, redukovaná napodobenina...? :angel V USA jsou originál ruské "poison bullet 7N6" stejně prý nějak zakázány, nebo co.
AMMO.jpg
AMMO.jpg (8.18 KiB) Zobrazeno 8014 x
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od hrd »

Ne prý, ale skutečně opotřebovaný vývrt způsobí, že střely létají naplocho. Viděl jsem takového Mosina, AK, SVD. Druhá možnost je nevhodné stoupání vývrtu, konkrétně u staršího Ruger Mini, Galila a M16A1. Obojí je nedostatečným roztočením střely. Možná, že by to mohlo být teoreticky i škrtáním o kompenzátor, ale tam to šlo mimo, ale ne naplocho.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4351
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od bivoj »

Zarozak píše:...Je to jen optický klam v tomto videu...
NENÍ to optický klam. Museli k tomu natáčení použít strašnou vránu bez vývrtu, protože ty střely se točí na plocho hned po opuštění hlavně. Dobře je to vidět i na záběru v 1:06.
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
skagerak
Příspěvky: 444
Registrován: 18.03.2018 14:25

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od skagerak »

naplocho taky myslím lítaly některé saigy v 223 ( stoupání si nesedlo se střelou) bývali různá stoupání

taky někdo (paf??) psal o tom že to udělal u 223 zasr. vývrt od mědi, a po vyčištění to zas lítalo normálně
PaF
Příspěvky: 1525
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od PaF »

jj, po několika tisících bez čištění (obvykle jen had, někdy ani to ne) mne to donutilo porušit předsevzetí, že Saigu vyčistím až před prodejem :-). Po vyčištění se to vrátilo do normálu. Takže ani kalach není úplně bezúdržbový. Ale je fakt, že takhle zadělaná by M4 nestřílela ani náhodou - a možná bych ji už ani nevyčistil ;).
Teď mám AKSU 5,45x39 a tu už tak netrápím, čistím 1x ročně. V létě u grilu na zahradě.
mukl
Příspěvky: 1098
Registrován: 05.10.2016 19:19
Pohlaví: muž

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od mukl »

Barbar :head . Nejpozději do 3 hodin po střelbě je třeba důkladně vyčistit zbraň a zásobníky. Zejména ty části, které přijdou do kontaktu se zplodinami střelby. Je to plynové ústrojí včetně nepopulární "komůrky" (Sa 58, AK atp.) A hlavně hlaveň!!! :F :kiss
Gorbačov
Příspěvky: 20
Registrován: 22.11.2019 1:33
Pohlaví: muž

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od Gorbačov »

K té AKS-74u by se člověk měl chovat snad téměř jako ke "sběratelské" zbrani, ne jako ke klasickému kalachu a čistit jej po každé střelbě určitě.V roce 2013 se sice prodávala za 10800 Kč nepoužitá, ale když nedávno dovezl snad 5 kusů jeden pražskej obchod tak je vyprodal za pár dnů a za cenu 25 000 Kč kus.... To je dost slušnej nárůst "hodnoty" obyčejného kalacha.Je otázka, jestli budou až embargo snad někdy skončí. a další otázka je, jestli tyhle předělávky z full auta ještě někdy vůbec půjdou koupit kvůli směrnici..
Atrop
Příspěvky: 163
Registrován: 04.06.2013 1:00
Pohlaví: muž
Bydliště: North

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od Atrop »

mukl píše:Barbar :head . Nejpozději do 3 hodin po střelbě je třeba důkladně vyčistit zbraň a zásobníky. Zejména ty části, které přijdou do kontaktu se zplodinami střelby. Je to plynové ústrojí včetně nepopulární "komůrky" (Sa 58, AK atp.) A hlavně hlaveň!!! :F :kiss
:roll: Nesmysl. Až na trochu rzi se nic hrozného nestane, Rozhodně nic co by nezpravil mosazný kartáč a nějaký olej.
opavak
Příspěvky: 359
Registrován: 05.12.2013 14:46
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od opavak »

PaF píše: Teď mám AKSU 5,45x39 a tu už tak netrápím, čistím 1x ročně. V létě u grilu na zahradě.
Zdar, tedy nevím kolik toho vystřílíš, jakým střelivem a v jakých že to podmínkách střílíš ... já u své AKSU už po pár hodinách po tréningu mám totálně orezlý "unašeč" pístu a dříve (než jsem namontoval AL Ultimak gastrubku) i komplet vnitřek původní ocelové gastrubky. Hlaveň + plynový násadec je sice v chromu ale i tak pravidelně čistím hadem a násadec mosazným "šudlátkem". Největší opruz při čištění je demontáž toho úsťového bazmeku, který mám dopasovaný natěsno ... po vystřílení většího množství nábojů to chce prostříknout, nechat odstát a pak to teprve jde odšroubovat - ve svěráku. Jednou za rok vyndám z AK vnitřnosti - rozeberu spoušťák, vyčistím + promažu komplet všechny díly zbraně … tak samo to 1x ročně dělám se všemi zbraněmi co mám. Na čištění, mazání a konzervaci používám co je zrovna po ruce - většinou Brunox, Balistol, Konkor.
Přílohy
20191121_152938[1].jpg
Doufej v nejlepší, počítej s nejhorším !
Uživatelský avatar
Zarozak
Příspěvky: 758
Registrován: 07.05.2017 12:29
Bydliště: Za Rohem

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od Zarozak »

Po "novodělu" od Barnaula to už nerezne,ten je bez korozivní zápalky......ale taky za krapet jiný drobák :D


Antrop: Tam,kde je rez je taky úbytek materiálu,takže ne,že se nic nestane.....prostě ubyde materiál :)
PaF
Příspěvky: 1525
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od PaF »

No, až ji ustřílím, nebo až urezne, půjde na zeď :-). Zatím funguje.
Uživatelský avatar
Zarozak
Příspěvky: 758
Registrován: 07.05.2017 12:29
Bydliště: Za Rohem

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od Zarozak »

To neustřílíš ani neurezne,jen detailistu a kochátora to zamrzí.....Jako prostý vercajk míním své zbraně používat až v rozpadu,kdy na kochání a mazlení už prostě nebude čas :D
mukl
Příspěvky: 1098
Registrován: 05.10.2016 19:19
Pohlaví: muž

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od mukl »

Tak já nevím :? . Ale to jsme vždycky chtěli, ne? :clap

https://www.zbrane-doplnky.cz/pusky/akm ... monabijeci
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od Matěj »

Nepředbíhal bych, víme přece, že ZS mnohokrát inzeroval něco, co pak nedodal...
mukl
Příspěvky: 1098
Registrován: 05.10.2016 19:19
Pohlaví: muž

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od mukl »

BVS už to má v nabídce. Zatím jako full auto. Na přání předělají na semi auto. Cena po přestavbě - 16 800Kč. Tak, asi to tady někde "v éteru" visí. Tyhle AKM krasotinky s příslušenstvím .... :nod
PaF
Příspěvky: 1525
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od PaF »

Zarozak píše:To neustřílíš ani neurezne,jen detailistu a kochátora to zamrzí.....Jako prostý vercajk míním své zbraně používat až v rozpadu,kdy na kochání a mazlení už prostě nebude čas :D
No ve svým věku už nemám na mazlení s železem náladu, nechávám si to pro příjemnější příležitosti. A popravdě, vždy jsem se raději mazlil s měkkým materiálem než se železem. ;)
Gorbačov
Příspěvky: 20
Registrován: 22.11.2019 1:33
Pohlaví: muž

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od Gorbačov »

Puška krásná, ale cena 22 mi za to nejmasověji produkované AK připadne pořád moc.
Uživatelský avatar
Zarozak
Příspěvky: 758
Registrován: 07.05.2017 12:29
Bydliště: Za Rohem

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od Zarozak »

Do sbírky je to fakt pěkné i za ty prachy,na ostřílení je to škoda a zbytečně drahé.Pokud budou všechny tak jako na té fotce,tak každopádně luxus a poctivka,která se už asi jen tak neuvidí na nejběžnější AK na světě
Odpovědět