Úplně OT, že se jinam nehodí

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: Úplně OT, že se jinam nehodí

Příspěvek od Ray »

Jsem jediný, nebo ještě někomu mizí obrázky z vláken a nejdou zobrazit?
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8781
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Úplně OT, že se jinam nehodí

Příspěvek od Fabulous »

To je asi součást migrace serveru.
Uživatelský avatar
zdoch
Příspěvky: 237
Registrován: 06.01.2016 13:39
Pohlaví: muž

Re: Úplně OT, že se jinam nehodí

Příspěvek od zdoch »

fabulousi, bude https?
Buď opatrný v tom, co trénuješ, můžeš se stát opravdu dobrým, ve špatné věci!
Tony Blauer
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8781
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Úplně OT, že se jinam nehodí

Příspěvek od Fabulous »

Nemluvíš jazykem mého kmene :-)

Nevím. Snad.
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: Úplně OT, že se jinam nehodí

Příspěvek od Ray »

Mám další dotaz. Úplně z jiného soudku. Jen kdyby náhodou. Nemá někdo projekt pergolového stání pro 2 auta, ideálně ještě s nějakým navazujícím posezením pro gril? Mám člověka co mi to vyrobí a postaví, ale nedělá k tomu žádnou ofiko dokumentaci. Jelikož to bude nad 25m2 musím to už hnát přes úřad :(
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3465
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Úplně OT, že se jinam nehodí

Příspěvek od Hohepa »

Postav dvě stání vedle sebe
a po roce přistav grilování.
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: Úplně OT, že se jinam nehodí

Příspěvek od Ray »

To je naprd. Chci to mít v kuse průchozí, protože pak na to nahážu OSB desky, na ně polystyren a na to omítku - to už si pak udělám sám. Tím jakoby oddělím tu otevřenou část s grilem od "garáže". A taky nechci nějakým lišáckým řešením riskovat pozdější oplétačky s nějakým příliš aktivním úředníkem.
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
Uživatelský avatar
Alice
Příspěvky: 39
Registrován: 27.08.2019 14:36
Pohlaví: žena

Re: Úplně OT, že se jinam nehodí

Příspěvek od Alice »

dřív jsem tu našla článek na rozpad jugoslávie, pán tam popisoval, jak to probíhalo, co a jak dělat a jak se pokusit přežít, ale nemůžu to dohledat, pomůže někdo?
Uživatelský avatar
Maric
Příspěvky: 1121
Registrován: 16.10.2018 23:26
Pohlaví: muž

Re: Úplně OT, že se jinam nehodí

Příspěvek od Maric »

Uživatelský avatar
Alice
Příspěvky: 39
Registrován: 27.08.2019 14:36
Pohlaví: žena

Re: Úplně OT, že se jinam nehodí

Příspěvek od Alice »

jj to je ono, díky moc.
JOBU
Příspěvky: 1796
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Úplně OT, že se jinam nehodí

Příspěvek od JOBU »

A rozprávky je koniec... Je tam také množstvo nesediacich a protichodných detailov, že je to len rozprávka. A x krát opakovaná, dokonca aj v knihách, len s tým rozdielom, že to buď zažil autor knihy, alebo článku, prípadne jeho príbuzný alebo veľmi dobrý kamarát...
Uživatelský avatar
Alice
Příspěvky: 39
Registrován: 27.08.2019 14:36
Pohlaví: žena

Re: Úplně OT, že se jinam nehodí

Příspěvek od Alice »

A tvůj závěr je jaký, když je rozprávky konec?
I kdyby to bylo celé smyšlené, tak si myslím, že podobný scénář není zas až tak daleko od pravdy, jak rozpad Jugoslávie mohl pro některé vypadat?
PaF
Příspěvky: 1525
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Úplně OT, že se jinam nehodí

Příspěvek od PaF »

2JOBU
Myslím, že ten článek je velmi věrný.
Po válce jsem často jezdil do Srbska a Srbové za mnou do ČR. V každé rodině byl někdo, kdo umřel během války. Často civilista v podobné situaci, jako je v článku popsána. Vojáci na tom byli paradoxně líp, armáda si dokázala zásoby i léky opatřit.
Nejhůř to asi vypadalo v obklíčeném Sarajevu, nejlíp to lidé přežili na venkově. Lhostejno, na které straně konfliktu stáli. Nejšílenější bylo, že většinu lidí v obcích zabili sousedé, kteří patřili k nepřátelskému etniku, i když spolu žili desítky let v jedné ulici nebo činžáku. Nenávist trvá, kdo setrvává jako menšina na cizím území, nemá budoucnost.
Rady z článku jsou dobře použitelné. K zásobám zapalovačů, munice, desinfekce do vody, antibiotik, alkoholu a cigaret bych ještě doporučil prezervativy, hroznový cukr a léky proti bolesti. To vše je dobře obchodovatelné a s výjimkou alkoholu a munice lehké a nezabírá to místo. Munici a alkohol jde snadno zakopat, nepodléhají v dobrých obalech žádné zkáze po desítky let.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5322
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Úplně OT, že se jinam nehodí

Příspěvek od Rafael »

O něčem trochu podobném tady někde kdysi psal Serža. Nebo dával odkaz na své stránky o svých zážítcích.
Moc se mi to jako čtení líbilo.
Seržo?
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
JOBU
Příspěvky: 1796
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Úplně OT, že se jinam nehodí

Příspěvek od JOBU »

Pretože je to v podstate stále ten istý obohraný a opísaný príbeh dookola. Ano spomínal to tuším aj Serža, dokonca aj Chlibek v niektorom so svojich článkov,alebo knihe...a je to ešte na xy stránkach, a takmer stále ako priamy rozhovor s dotyčným.. A v každom jednom príbehu sa furt spomína ten s tým plničom zapaľovačov a ďalšie drísty, a to takým spôsobom ako by to počas vojny zažil len jeden jediný "rambo" čo tú drbnutú vojnu prežil vďaka svojej predvídavosti a neuveriteľnej šikovnosti, pretože naňho v takmer celom meste nemal.
A hlavne netreba preháňať.
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: Úplně OT, že se jinam nehodí

Příspěvek od Ray »

Mám dotaz na lidi z Ostravy a okolí. Nevíte o nějakém pěkném klidném místě, kam se dá dojet autem (třeba po polní cestě) a udělat piknik? Moje ideální a naivní představa je louka někde na kopci s výhledem, nebo i naopak něco zastrčeného poblíž vody. Klidně do sz. Díky :)
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: Úplně OT, že se jinam nehodí

Příspěvek od Ray »

Ok tak mám jiný dotaz :lol: Doporučí mi někdo, kdo se vyzná, dobrej plynovej gril? Myslím jako dobrý poměr cena/výkon. Co největší a s možností upevnění přídavné grilovací jehly s motorkem (na celá kuřátka). Cena tak do 15k? (nemám představu). Díky
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
mukl
Příspěvky: 1098
Registrován: 05.10.2016 19:19
Pohlaví: muž

Re: Úplně OT, že se jinam nehodí

Příspěvek od mukl »

O plynových grilech nic nevím, ale měl bych pro tebe ten tip na výlet. Nebudu řešit, proč se tak divně ptáš, ale jedno "vypečené" místo bych pro tebe měl.Obec Háj ve Slezsku, lokalita "Ostrá hůrka". Dobrý dojezd autem až na místo, bohovský výhled do kraje, genius loci této legendární a magické lokace, relativní odlehlost a většinou klid, blízkost lesa, možnost udělat si ohníček a blízkost prvorepublikové dělostřelecké tvrze Smolkov...mapy cz napoví víc. Já sám, jsem tam s dcerou před pár lety nocoval pod širákem. Šli jsme pěšky z Děhylova i s celou tábornickou parádou. Kouzlo ve dne i v noci. Autem z Ostravy - co by kamenem dohodil....je to jen na tobě ;)
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: Úplně OT, že se jinam nehodí

Příspěvek od Ray »

Jak se jako divně ptám ? :lol: Prostě jsem si vzal do hlavy, že si uděláme takovej ten typickej rodinnej kýčovitej piknik. Znáš to - deka, box s jídlem a pitím, děcko pobíhající kolem, výhled na krajinu a přemítání nad tím, jak je na světě krásně :lol: Dík za tip :)
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
MarS
Příspěvky: 501
Registrován: 22.03.2020 11:28
Pohlaví: muž

Re: Úplně OT, že se jinam nehodí

Příspěvek od MarS »

nevim jestli to neni anomalie, ale model lednicky, kterej jsem porizoval mame v lednu 2013 stoji presne 2x tolik. slusna inflace a to se tvrdi, ze ve spotrebni elektronice ceny nerostou.. :roll: rozsireni zaruky o 3 roky zdrazilo z 500Kc na 2000Kc, kupovano primo u liebherru.

https://mctree.cz/liebherr-k-2330
Přílohy
lednice.png
lednice.png (11.6 KiB) Zobrazeno 4214 x
Odpovědět