BLACKOUT! - tak a teď nejde proud.

Technika, taktika, ale i vybavení domu a bytu.
Odpovědět
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: BLACKOUT! - tak a teď nejde proud.

Příspěvek od bacil »

Hackeři nevypnuli New Orleans. Ani jim nic nenapadli, nezavirovali. Stejně tak to bylo i v té Benešovské nemocnici.

Celý původ situace je v tom, že nějaká osoba:
- otevřela přílohu e-mailu
- spustila stažený program z internetu
- navštívila pochybné stránky
- navštívila zavirovaný web
- se jí zobrazila reklama obsahující prolomení prohlížeče nebo místní síti (sdílené disky a pod)

https://www.npmjs.com/package/samba-client
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3469
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: BLACKOUT! - tak a teď nejde proud.

Příspěvek od Hohepa »

Black start: při zotavení české energetiky z případného blackoutu pomůže přečerpávací elektrárna Dlouhé stráně
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: BLACKOUT! - tak a teď nejde proud.

Příspěvek od proforma »

https://www.novinky.cz/ekonomika/clanek ... paign=null

Clanek o tom, jak v CSSR v r. 1985 hrozil blackout kvuli velkym a dlouhym mrazum. Pekne technicky popsano.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: BLACKOUT! - tak a teď nejde proud.

Příspěvek od Bill Masen »

Čistě teoreticky, pokud by byl déletrvající výpadek proudu, třeba 14 dní, bylo by rabování v obchodě s potravinami bráno jako krajní nouze?
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: BLACKOUT! - tak a teď nejde proud.

Příspěvek od viktor »

obavam se ze ciste hypoteticky po 14 blackoutu jednak nebude uz co rabovat a také nebude kdo by te soudil ...
co vim od ucastniku udalosti v usa tak cca 4-5 den a 7 dni uz je totalni krize
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Koniáš
Příspěvky: 705
Registrován: 27.11.2012 21:28
Pohlaví: muž

Re: BLACKOUT! - tak a teď nejde proud.

Příspěvek od Koniáš »

Po 14 dnech blackoutu nebude co rabovat. :D
Ostatně soudím, že Evropská unie musí být zrušena.
Koniáš
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: BLACKOUT! - tak a teď nejde proud.

Příspěvek od Bill Masen »

Jasně, ale o to mi nejde. 14 dní jsem napsal proto, že po čtrnácti dnech mi začnou docházet zásoby a je mi jasné, že většina lidí z paneláků už bude hladovět. Tak řekněme po blackoutu trvajícím tak dlouho, že mi začne docházet jídlo. Půjdu rabovat a po nějaké době proud zase naskočí. Budou mrtví, rozbitý dveře supermarketů a začne se vyšetřovat kdo se tam vloupal. Byla by to "Krajní nouze"dle paragrafu 28?
Radek07
Příspěvky: 1186
Registrován: 30.07.2011 11:30

Re: BLACKOUT! - tak a teď nejde proud.

Příspěvek od Radek07 »

V krajní nouzi musíš zjednodušeně řečeno způsobit menší škodu než která by hrozila. Příklad: úmyslně nabourám auto, které se nekontrolovaně řítí z kopce a hrozí, že nabourá do školky. Pokud by dole bylo jen pole, tak smolík.

Pokud budeš rabovat a někoho při tom smázneš tak podle mého názoru taky smolík. Měl jsi spořádaně čekat na státní organizovanou pomoc. Pokud se ale změní státní uspořádání a blackout by byl velmi dlouhý, tak většinou následuje amnestie nového panovníka :) .
Yeah
Příspěvky: 137
Registrován: 05.03.2015 21:12
Pohlaví: muž

Re: BLACKOUT! - tak a teď nejde proud.

Příspěvek od Yeah »

Tomu nevěř, protože za předpokladu, že by systém po 14 dnech nebo mesici zacal fungovat a předpokladu že by se začalo vyšetřovat a následně předpokladu, že by systém zjistil že právě konkrétní osoba vybrala tesko když měla po 14 dnech hlad (vynechjme že by nic k rabování nebylo po té době) a při té příležitosti ještě po cestě tam sejmula gang v nutné obraně OK, a pak v tesku hlidace v domění krajni nouze, pže když neumře hlídač (za hlidace si dosas treba jineho rabováka) umřu já a moje rodina a tedy je způsobený nasledek mrtveho hlidace nižší než hypotetická smrt moji rodiny, pokud na toto chceš poukazat tak:

a) nemyslím si že by byly historické precedenty, vždy je to rabování a za to se střílí. Když je to velkej pruser na kratkou dobu tak se spíš sysém vymluví na to, že to neni schopen vyšetřit, ale neslyšel jsem, že by jakýkoliv systém uznal rabování.
b) obchodáky by měli být k dispozici represivním složkám státu jako nouzové zásoby pro obyvatelstvo, pravděpodobně by to u soudu byla navíc přitěžující okolnost.
c) lidské tělo když nejí (liší se kus od kusu, obecně ale takto): den OK, dva ok až velkej hlad, třetí den krutej hlad, 3-4 den přechází na požírání sebe sama a pocit hladu neni omezující (žere zásoby tuku, když dojdou tak bílkoviny atp atp někdo bude znat presneji), ve fázi požírání seba sama již není uplně vhodné přecházet na stravu z venčí pokud vím, že ji nemohu zajistit dlouhodobě, ten přechod těla zase na spalování příjímané potravy je nějaký neefektivní či co..

v režimu požírání sebe sama jste bez ohrožení na životě 30-60 dnů... za předpokladu velké zátěže je to horší na druhou stranu při nějakém bivaku v lete doma by to mohlo bejt jen 200g tuku/den... Běžná klidna chuze děla cca 1g tuku na 100-150m, chuze s baglem puškou ve stresu a rychlejším pohybu pak třeba 1g tuku na 50m...

Mimo velmi obecnou vložku spalovaní hmoty vychází z bodu c, že by soudce sdělil, že jste raboval a zabijel přestože jste mohl vy i rodina vklidu ještě mesic bivakovat a v klidu čekat na reim který pilně pracoval na záchraně svých oveček...
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: BLACKOUT! - tak a teď nejde proud.

Příspěvek od Bill Masen »

[quote="Yeah"]...obchodáky by měli být k dispozici represivním složkám státu jako nouzové zásoby pro obyvatelstvo.../quote]Tohle víš, nebo si to myslíš?
Na jednu stranu mi přijde rabování potravin (ne chlastu, cigaret, elektroniky), že by po uklidnění a znovuzprovoznění státu mohlo být bráno jako KN, na druhou stranu mi to přijde to samé, jako když bezdomovec ukradne v obchodě konzervu. Když pominu, že může jít na charitu na polívku neb nevím kam, nemám s tím zkušenost.
sigurd
Příspěvky: 393
Registrován: 04.11.2014 21:31
Pohlaví: muž

Re: BLACKOUT! - tak a teď nejde proud.

Příspěvek od sigurd »

Bill Masen to dúfam nemyslíš vážne,že rozpadlíkovi s viac ako 2700 príspevkami na Rozpad.cz začnú po 14 dňoch
dochádzať zásoby :head
Maximálna efektivita, a vždy trvale udržateľný rozvoj.
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: BLACKOUT! - tak a teď nejde proud.

Příspěvek od Matěj »

Pro "kvalitu rozpadlíka" je nějaké měřítko množství zdejších příspěvků? Pokud tedy myslíme "rozpadlíka" jako preppera a ne Rozpadlíka jako uživatele zdejšího fóra, zde samozřejmě čím více příspěvků, tím více Rozpadlík. :)
(Nemyslím to vůči nikomu zle, ale jen skrz zmíněné odkazování se na počet příspěvků)
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: BLACKOUT! - tak a teď nejde proud.

Příspěvek od Bill Masen »

Ale na to sigurd ještě nepřišel. Vždyť má jen něco přes 50 příspěvků, tedy jeho zásoby jsou nakousnutá tatranka. :head
Není jediné měřítko kolik mám zásob já, ale kolik jich je v součtu potenciálně vytvořené skupiny. Je potřeba se spojit s vytipovanými sousedy a to dřív, než přijdou požádat o jídlo (stanou se z nich vlci). V tu chvíli je zde otázka toho rabování. Jistě, že je potřeba rabovat včas, dokud je co rabovat, a dokud rabující bandy nejsou příliš agresivní. Mě šlo o to jestli ta krádež jídla člověkem, co žádné nemá, splňuje, nebo nesplňuje literu paragrafu o KN.
Koniáš
Příspěvky: 705
Registrován: 27.11.2012 21:28
Pohlaví: muž

Re: BLACKOUT! - tak a teď nejde proud.

Příspěvek od Koniáš »

Ne. Není to KN a nikdy nebude.
Protože se za to vždy střílelo. Pokud dotyčného tedy chytili.
Všichni mají hlad. I policajti a vojáci. Ale ti mají na své straně zákon a zbraně.
Nejspíš by se to nedostalo ani k soudu. Protože by tě museli do té doby živit.
A problém by se řešil ihned na místě.
Tím by i odradili ostatní.
Ostatně soudím, že Evropská unie musí být zrušena.
Koniáš
Stenny
VIP
Příspěvky: 728
Registrován: 12.05.2012 13:22

Re: BLACKOUT! - tak a teď nejde proud.

Příspěvek od Stenny »

Bill Masen: V některých velmi nepravděpodobných situacích by se takové rabování pod KN mohlo schovat, ve skutečném světě vidím několik úskalí:
- Muselo by jít o situaci "kradu, jinak zemřu," tj. nikoliv o preventivní doplňování zásob. Nebezpečí musí při KN "přímo hrozit," tj. žádné "musel jsem rabovat, jinak bych měl pozítří hlad." Taky nikoho nezajímá, že máš hlad, to není "nebezpečí" - musel bys rabovat proto, že někdo z vaší skupiny už je ve stavu, že pokud se brzy nenají, pravděpodobně zemře (např. diabetik, napadá mě).
- Nesměl bys přitom nikoho zabít, v tu chvíli stavíš cizí smrt proti vlastní. Technicky jde sice o KN, pokud zachráníš větší počet lidí, než zemřelo, ale reálně to v téhle situaci žádný soud neuzná, protože by tím legitimizoval právo silnějšího/početnějšího.
- Při KN nesmíš způsobit stejný/větší následek, než hrozil, a při rabování potravin nejde jen o porušení vlastnického práva k odzicenému majetku, ale taky o to, že pokud je situace tak zlá, aby prošla KN, zřejmě odsuzuješ k smrti jiné lidi, kteří pak potraviny neseženou. Čili stricto sensu působíš stejně závažný následek.
- U KN je požadavek, že nebylo možné nebezpečí odvrátit jinak. Lovem, přesunem jinam... "rabování byl takticky vzato nejlepší nápad" soud neuzná. A to dokazování, že jinak to opravdu nešlo, bude na tobě.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: BLACKOUT! - tak a teď nejde proud.

Příspěvek od Bill Masen »

Lov (pytlačení) bude asi to samé, jako rabování.
Je to trochu schizofrenní situace. Mám zásoby a kolem baráku courají sousedi, co zásoby nemají. Když se rozdělím, o zásoby přijdu. Když se nerozdělím, tak o ně přijdu taky, protože jich bude víc a já je neuhlídám. Občas musím taky spát. Abych zásoby ubránil, potřeboval bych víc lidí a ti budou taky potřebovat zásoby.
Jediné dvě cesty vidím v přesvědčení sousedů v klidné době, ať si udělají zásoby. Nebo přesvědčení v neklidné době ať si udělají zásoby rabováním. To první k tomu, že bude víc malých soběstačných jednotek a nikdo nebude chtít dát svůj proviant na společný stůl. To druhé povede ke stmelení komunity, společnému proviantu, sdílení tepla, dalšího materiálu a větší šanci na přežití.
Radek07
Příspěvky: 1186
Registrován: 30.07.2011 11:30

Re: BLACKOUT! - tak a teď nejde proud.

Příspěvek od Radek07 »

Bydlím na malé bytovce na kraji dědiny a sousedi jsou většinou vychcaný potvory bez zásob. Spolupráce by se asi konala na začátku když by to byla tak jako sranda a zpestření.
Při výpadku proudu na delší dobu si ale nedělám absolutně žádné iluze.
Lidi kterým bych věřil bydlí někde jinde.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: BLACKOUT! - tak a teď nejde proud.

Příspěvek od Bill Masen »

Radek07 píše:...sousedi jsou většinou vychcaný potvory bez zásob. Spolupráce by se asi konala na začátku když by to byla tak jako sranda a zpestření...
Tak ani nemusí být vychcaný potvory. Důležitý je to bez zásob. Pokud nic nemají a děti řvou zimou a hladem, tak přijdou tak jako tak. Taky bych přišel. Než se dělit, je lepší jim pomoct ty zásoby sehnat. Třeba tím rabováním. Tím si je i zavážu a utuží to skupinu. Pak budu ochoten dát svoje zásoby na hromadu a společně bránit.
Joe Azbest
Příspěvky: 918
Registrován: 11.02.2014 10:56

Re: BLACKOUT! - tak a teď nejde proud.

Příspěvek od Joe Azbest »

Radek07
Příspěvky: 1186
Registrován: 30.07.2011 11:30

Re: BLACKOUT! - tak a teď nejde proud.

Příspěvek od Radek07 »

Problém je v něčem jiném. Oni by to brali jako samozřejmost, že jim někdo něco dá.
"Přece máš jídlo a zásoby tak se rozdělíš ne? Vždyť jsme sousedi!"
Pokud by se Blackout protahoval, tak bychom byt opustili a opevnili se buď na domě rodičů nebo bratra. Kamna na bytě nemám a bez proudu by to v zimě bylo špatný.
Odpovědět