Wu-chanská blokáda

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět
skafloc
Příspěvky: 127
Registrován: 19.08.2014 0:05
Pohlaví: muž

Re: Wu-chanská blokáda

Příspěvek od skafloc »

Jsem dalek toho, abych situaci jakkoliv zlehčoval, a také naprosto netuším, jak zdejší rozpadlické osezenstvo vnímá pana Hájka a jeho Protiproud. Já osobně tam občas nalézám věci k zamyšlení a tohle minimálně za zamyšlení stojí:
https://www.protiproud.cz/politika/4887 ... -tecou.htm
Sovy nejsou, čím se zdají být..
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5347
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Wu-chanská blokáda

Příspěvek od Rafael »

Možná je dobře, že ta nákaza, virus, vznikl v Číně a ne někde jinde....
*
Čímž vůbec nemyslím, že bych jim to přál nebo něco podobného...
(V Čině jsem nikdy nebyl, žádného Číňana nepoznal a vcelku proti nim nic nemám...).
*
Jen si myslím a doufám, že oni to díky svým "disciplinovaným" režimem, technologiím, i když mnohdy velmi totalitními, zvládnou...
*
Na rozdíl od .......
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
dR94HWVa
Příspěvky: 95
Registrován: 21.07.2016 14:00

Re: Wu-chanská blokáda

Příspěvek od dR94HWVa »

Děkuji za inspirativní poznatky. Já bych přidal se svou troškou do mlýna. Mám velký filtr s aktivním uhlím (ikdyž o je "aktivnosti" by se dalo po nějaké době pochybovat) a na něm AP/TT ventilátor o průměru 150 mm co dává 520 m3/h. Na filtru mám textilní prachový návlek, čím by se dal postříkat, aby případně vir pošel? Savo, Sanytol? Mám ho připravenou na trubku od digestoře aby udělal v domě přetlak a ideálně filtroval vzduch z venku.

Dále by mě zajímalo, jestli někdo má ověřené informace pro expozici na UV-C zářivce, koukal sem, že se prodávají i běžné trubice. Když si bude člověk chránit oči, jaká doba je bezpečná pro "dekontaminaci"?

(Plevelim to tady, ačkoliv vnímám, že tu někdo psal o jiném topicu, ten jsem ale nenašel, to kdyžtak přesuňte)
Uživatelský avatar
Maric
Příspěvky: 1121
Registrován: 16.10.2018 23:26
Pohlaví: muž

Re: Wu-chanská blokáda

Příspěvek od Maric »

Jsem zvědavý, zda se ten virus dostane do Indie nebo Afriky. V takovém Lagosu nebo předměstích Dillí, kde už teď je hygienická situace mizerná a zdravotnictví tam reprezentují místní šamanové, by to vyvolalo skutečnou apokalypsu. Jenže se zatím šíří především prostřednictvím Číňanů a mimo Čínu letecky, tak si myslím, že rozvojové země mohou být paradoxně relativně v klidu.
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: Wu-chanská blokáda

Příspěvek od Ray »

skafloc píše:Jsem dalek toho, abych situaci jakkoliv zlehčoval, a také naprosto netuším, jak zdejší rozpadlické osezenstvo vnímá pana Hájka a jeho Protiproud. Já osobně tam občas nalézám věci k zamyšlení a tohle minimálně za zamyšlení stojí:
https://www.protiproud.cz/politika/4887 ... -tecou.htm
Tuhle verzi mám v hlavě taky, a třeba na prasečí chřipku atd. jsem tehdy suverénně kašlal. Nutno říct, že tehdy jsem nebyl tak zapálený do preppingu, jako dnes. Osobně zásoby a výbavu neshromažďuji nijak hekticky, ale postupně, když mám čas procházet weby a trošku se tomu pověnovat (mimo čas pro rodinu) a nechci zas dávat naráz nějaké brutální částky z výplaty. Wu-chan, ať je nebo není dílem farma korporátu (doufám, že je), mě spíš probudil v tom smyslu, že to fakt může takhle rychle nastoupit a já třeba ještě nebudu mít všechno co jsem chtěl.

Takže vyloženě nepanikařím, jen teď prostě rychleji dotáhnu plánované věci do konce.
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
Yeah
Příspěvky: 137
Registrován: 05.03.2015 21:12
Pohlaví: muž

Re: Wu-chanská blokáda

Příspěvek od Yeah »

Nedělejte z chřipky Andromedu...

Ano, je to v číně, tedy data budou zkreslená o řád, na ruhou stranu, je to ve velkých aglomeracích v číně, tedy tak 10 lidí na m2 kteří konstantně cupitají sem tam ve vagónkách dráhy obsazených na 200%. Na takovém místě nezastavíte nic virového.

Tedy si užijme výhody naší polohy a sledujem jak se situace bude vyvíjet a jaký je skutečný potenciál této, ehm, chřipky. Taková věc se zjistí (za předpokladu že z toho teda nebude ona Andromeda), až bude relevantní vzorek nakažených/léčených v Evropě/USA, do té doby.

Aktuální pocit z tohoto vlákna mám takový, že všichni umřeme během 14ti dnů. Možná Musk ještě prodává ty plamenomety... myslím, že tím 3x denně vypucovat byt + každý rohlík a plechovku co si přinesete z nákupáku a virus bude bezpochyby zastaven... Levicově smýšlející spoluobčané mohou nasadit silnější zbraně, třeba bezpečnostní tabulky "virům vstup zakázán", nebo "zákaz vstupu s viry".

Takovejhle podobnejch virů tady bylo... dokud to nezmutuje na 80% mortalitu, tak se populace redukovat nebude... Zejtra jdu v klidu do práce, chřipky co smázla v číně pár nemocnejch staříků se ještě nebojím a tak viru ukážu, že se ho nebojím... Kdyby přeci jen nějaký přilít, tak ho smahnu devítkou v NO. Na viry připraven.

Btw: na idnes vyšel článek, že z epicentra chtějí evakuovat čechy do vlasti.. Tak snad to přežijem.
btw2: mejdlo... stejně efektivní jako ty předražený antibakteriální gely co se teď ve velkym skupujou...
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1586
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Wu-chanská blokáda

Příspěvek od Grunt »

Yeah píše:Nedělejte z chřipky Andromedu...

Aktuální pocit z tohoto vlákna mám takový, že všichni umřeme během 14ti dnů. Možná Musk ještě prodává ty plamenomety... myslím, že tím 3x denně vypucovat byt + každý rohlík a plechovku co si přinesete z nákupáku a virus bude bezpochyby zastaven... Levicově smýšlející spoluobčané mohou nasadit silnější zbraně, třeba bezpečnostní tabulky "virům vstup zakázán", nebo "zákaz vstupu s viry".

Takovejhle podobnejch virů tady bylo... dokud to nezmutuje na 80% mortalitu, tak se populace redukovat nebude... Zejtra jdu v klidu do práce, chřipky co smázla v číně pár nemocnejch staříků se ještě nebojím a tak viru ukážu, že se ho nebojím...
Já se k tomu jen přidávám. Dokud nezačnou média chrlit poplachy, nikdo si ničeho ani nevšimne. Lidi přestaňte prosím blbnout.
Maric píše:Jsem zvědavý, zda se ten virus dostane do Indie nebo Afriky. V takovém Lagosu nebo předměstích Dillí, kde už teď je hygienická situace mizerná a zdravotnictví tam reprezentují místní šamanové, by to vyvolalo skutečnou apokalypsu.
Blíže rovníku jsou proti tomuhle vzduchem přenosnému svinstvu díky větším dávkám slunečního záření imunní. Tam zas mají jiné vektory přenosu a jiné breberky.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Wu-chanská blokáda

Příspěvek od devlop »

Grunt:
"Dokud nezačnou média chrlit poplachy, ..."
"Blíže rovníku jsou proti tomuhle vzduchem přenosnému svinstvu díky větším dávkám slunečního záření imunní"

no, asi netřeba komentáře :chuckle

Yeah: "Aktuální pocit z tohoto vlákna mám takový, že všichni umřeme"
- ne, všichni ne, jen ti, co nejsou připraveni a mrdaj na to, protože dokud hraje rádio a v TV dávaj růžovku, tak je vše v pohodě, tzn. včetně tebe a Grunta
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Wu-chanská blokáda

Příspěvek od Bill Masen »

:yes
TomSmith
Příspěvky: 1274
Registrován: 17.02.2015 14:33
Pohlaví: muž

Re: Wu-chanská blokáda

Příspěvek od TomSmith »

Grunt píše:Já spíš nechápu jak jsou schopní uvalit karanténu na tak obrovské město...
Třeba i takto: "Dnes ráno se objevilo video, jak se v provincii Henan, která sousedí právě s Hubei, demolují silnice, které tato dvě místa spojují."
Zdroj z Blogu: Jak se v Číně pereme s koronavirem
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1586
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Wu-chanská blokáda

Příspěvek od Grunt »

devlop píše:- ne, všichni ne, jen ti, co nejsou připraveni a mrdaj na to, protože dokud hraje rádio a v TV dávaj růžovku, tak je vše v pohodě, tzn. včetně tebe a Grunta
Nevím koho tu osočuješ. Já jsem připraven jako nikdo. Dnešní dávku vitamínu C mám doplněnou (sežral sem dva pomeranče) takže nějakého koronaviru z minulého roku se nebojím. Ba ani toho z roku předminulého.
morho
Příspěvky: 304
Registrován: 10.07.2016 19:57

Re: Wu-chanská blokáda

Příspěvek od morho »

@Rafael Díky té "disciplinovanosti" se jim to tam pěkně rozšířilo, díky ní taky nevíme skutečný rozsah... V těch různých oficiálních vyjádřeních (naposled jejich hlavní hygienik) čtu opatrný přiznání, že to je horší. Takže až třeba bude nějakej čínskejch soudruh říkat jak se jim to daří zvládat, tak si budu myslet svoje...
Naposledy upravil(a) morho dne 26.01.2020 20:49, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
Jason
Příspěvky: 662
Registrován: 19.11.2012 11:30
Pohlaví: muž

Re: Wu-chanská blokáda

Příspěvek od Jason »

Nechci si ted doma zalepovat dvere igelitem a lepenkou ale myslim ze cele toto forum je o nejake priprave na nejake prusery...

I kdyby melo v CR umrit "jenom" par lidi tak bych zrovna nechtel byt mezi nima...

Sorry za OT radeji zpet k tematu
Říkali mi, že můžu být čím chci. Tak jsem se stal ostudou své rodiny.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Wu-chanská blokáda

Příspěvek od devlop »

Grunt: ale jo, seš prostě borec,přeji hodně štěstí :yes :chuckle . Prosím, už sem nepiš nic, pokud to nebude něčím přínosné pro ostatní. Zbytečně pak zabíráš místo. Já už na tebe reagovat nebudu.
zedik
Příspěvky: 987
Registrován: 29.03.2016 20:41
Pohlaví: muž

Re: Wu-chanská blokáda

Příspěvek od zedik »

Těžko říct zda je to pravé,nicméně pokud jo je to dost větší průser než se píše -

Zdravotní sestra z Wuhanu, která se rozhodla, že už nebude mlčet, nahrála na internet video [1], kde uvádí, že v Číně je prozatím nakaženo asi 90,000 lidí, což je v ostrém protikladu s tvrzením [2] čínské vlády
.....pokud se nemocným nedostává odpovídající péče a nejsou dokonale izolováni, potom míra jejich nakažlivost, tzv. ratio nakažlivosti, dosahuje neuvěřitelné vysokého poměru 14:1 v otevřeném prostoru, tzn. že nakažený člověk jenom tím, že není izolovaný, nakazí v průměru dalších 14 lidí. Toto je zásadní informace, která dosud nikde nebyla zveřejněna a to znamená, že se díváme na prudce nakažlivý virus s charakteristikami viru pro bojové nasazení. Každý virus s ratiem nakažlivosti vyšším než 10:1 spadá do skupiny virů vhodných k bojovému využití.Jenom pro představu a porovnání, nakažlivost běžné chřipky v Evropě má ratio nakažlivosti dlouhodobě 2 až 2,5 : 1, epidemie SARS měla ratio nakažlivosti 6:1.

https://zpravy.dt24.cz/zahranicni/zdrav ... OfYArPNxBw
Uživatelský avatar
Maric
Příspěvky: 1121
Registrován: 16.10.2018 23:26
Pohlaví: muž

Re: Wu-chanská blokáda

Příspěvek od Maric »

Ano, byl tu SARS, MERS, prasečí chřipka... ale ani v jednom případě se nebyly desítky milionů lidí v karanténě. Čínská vláda by ani nepocítila, kdyby do týdne umřelo sto tisíc lidí a pak byl klid. Jenže něco je jinak. Oficiální informace jsou jedno (o čínské cenzuře toho bylo napsáno již mnoho), ale jiná věc je, jaké jsou v Číně opatření. A čísla nemocných a mrtvých, které se objevují v médiích lze brát jen orientačně (jestli vůbec), protože těžko byl každý živý, či mrtvý pacient v karanténní zóně vyšetřen. A kdyby bylo v jedenáctimilionové aglomeraci pár tisíc nakažených a pár desítek mrtvých, tak to za takové manévry opravdu nestojí. Jedno je jasné. Čínská vláda se toho viru a následků bojí, a myslím, že obezřetnost je na místě. Ale k panice opravdu důvod není. Alespoň dokud nemáme relevantní info o nemoci ze "svobodného" světa.
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Wu-chanská blokáda

Příspěvek od viktor »

:-) nemyslim si ze by zde vladlo uplne silenstvi :-)
nicmene je to možno vzit několika zpusoby
a) vezmu to jako poplach a když to dopadne dobře tak to beru jako trening
b) beru to jako potencialne rizikovou situaci, respektive jista obezretnost je dobra, zasoby se hodej ale nemusi se to zas prehanet
c ) je to zcela plany poplach, je to proste daleko

co se třeba me tyce tak z informaci které jsou dostupne jsem si vzal asi tohle ….
prestoze jsme skoro ze všech stran ujistovani ze nam nic nehrozi na druhé strane se v cine deji věci neskutečného rozsahu a jsou publikovany dále Babis vydava doporuceni jak se mame chovat v pripade pruseru ale na druhé strane nam rikaji ze se zdny pruser nekona, probehla tiskovka kde nam vylici ze se sice nic nedeje ale ze jsou pripraveni 24 hod 7 dni v tydnu…
proste silne rozpory v info, když nam nic nehrozi proc potom takove operace v cine a takove pripravy a pohotovost u nas ?
myslim si ze nasledujici tyden bude zajimavy, jsem na urovni b) ziji na okraji civilizace a tak zasoby jsou pro me celkem normalni provozni zalezitosti …. takze hlidat si info a uvidíme...nepamatuji takovy poplach... i ebola byla naprosto v klidu ve srovnani se soucasnym denim.
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8789
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Wu-chanská blokáda

Příspěvek od Fabulous »

Jen tak pro zajímavost - hustota zalidnění Číny je jen o málo větší než v ČR. Naštěstí nemáme ty jejich megavesnice s 10mio obyvateli.
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Wu-chanská blokáda

Příspěvek od viktor »

jj mají megaměsta a megapustiny… u nas je to hodne rovnomerne
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Uživatelský avatar
Maric
Příspěvky: 1121
Registrován: 16.10.2018 23:26
Pohlaví: muž

Re: Wu-chanská blokáda

Příspěvek od Maric »

Wuhan dnes. Na apokalypsu to nevypadá, ale na jedenáctimilionové město tam je neobvyklý klid.
https://youtu.be/luztqxUBvZo
Odpovědět