Sa58 a jeho klony

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
muzzleloader
VIP
Příspěvky: 766
Registrován: 04.04.2012 14:26

Re: Sa58 - ideální "pracovní" zbraň

Příspěvek od muzzleloader »

Tak predne je treba si ujasnit to,ze bez funkcniho kompiku to plytvani rozhodne bude.Ale s touhle pazbou a dobrym kompem,bude semiauto kosa naprosto rovnocena originalu pri strelbe na vpred bezici figuru,tedy vojenske ziletky az do vzdalenosti 300m.
Nikdo to zakazat nemuze,vzdyt to neni hlavni soucast zbrane.Uz byl vznesen dotaz na zkusebnu.
Automat mi neprijde jako nejake velke placani streliva,jinak by to vsechny armady sveta nepouzivaly.Pro ostrelovani a kryci palbu,naprosto paradni zalezitost.
Pokud mate nekdo na kose treba Jimiho kompik,tak to zkuste.K rameni,ale nezapirat,prostrcit prst lucikem,nechat ho pevne trcet a zatahnout za predpazbi dopredu.Po chvilce neni problem udrzet vsechno na 100m v gongu,nebo na kvalitnich popperech.A jeste je to sranda :-)
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: Sa58 - ideální "pracovní" zbraň

Příspěvek od MRAK »

ja to chci
mě to už teď baví :mrgreen:
kde to sakra koupím?
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Sa58 - ideální "pracovní" zbraň

Příspěvek od Karlos »

Na kryci palbu asi jo... to staci strilet i do vzduchu...

Pokud to není patentované tak by to byl dobrý podnikatelský záměr toto vyrábět... sice by člověk ležel všem možným institucím v žaludku ale zase by ho zbožňovali majitelé samonabíječek :mrgreen:
Uživatelský avatar
revas
Rozpadlík
Příspěvky: 76
Registrován: 07.08.2011 9:11
Bydliště: Kousek od Blanska

Re: Sa58 - ideální "pracovní" zbraň

Příspěvek od revas »

Nemáte prosím někdo tip jakou barvou stříknout CZ858? Potřeboval bych to hodit do černé matné, ale tak aby to nestálo 5000,- a nemusel to vozit někam daleko případně na to čekat půl roku a podobně. Už 3h googlím a nic kloudnýho jsem ještě nenašel, kromě tohoto http://www.armed.cz/maskovaci-barva-ec- ... a/d-79201/ . Nemáte někdo s tímhle zkušenost?
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Sa58 - ideální "pracovní" zbraň

Příspěvek od goral »

tohle nevydrzi dyl jak pul roku

pokud opravdu kvalitni cerna, koukni se po chemicky cerneni, mozna neco se zapecenim v peci... varinat je pomerne mnoho, ale podle me se to nevyplati
Uživatelský avatar
revas
Rozpadlík
Příspěvky: 76
Registrován: 07.08.2011 9:11
Bydliště: Kousek od Blanska

Re: Sa58 - ideální "pracovní" zbraň

Příspěvek od revas »

Co myslíš že se nevyplatí, ta jiná kvalitnější povrchovka? Můžeš to nějak podrobněji rozvést, tvůj názor na tohle mě zajímá.
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Sa58 - ideální "pracovní" zbraň

Příspěvek od Terminated Account »

Odkazovaná barva slouží k dočasné kamufláži určené do konkrétní akce, nebo na omezenou dobu. Cituji z popisu: Barvy EC Paint jsou jednoduše aplikovatelné a snadno odstranitelné.

Povrchovku na zbrani tím nenahradíš. Žádné levné řešení není trvalé, ani dlouhodobé. Pokud budeš originální lak šplíchat jakoukoliv barvou, dřív nebo později to sleze a navíc to vypadá hrozně. Ale pokud ti to dostačuje praxe dokazuje, že to jde.
Uživatelský avatar
revas
Rozpadlík
Příspěvky: 76
Registrován: 07.08.2011 9:11
Bydliště: Kousek od Blanska

Re: Sa58 - ideální "pracovní" zbraň

Příspěvek od revas »

MacGyver: jasně to chápu a souhlasím. Právě předpokládám, že ten sprej nebude asi nic převratnýho co se týká životnosti a proto se ptám kdo s tím má jaký zkušenosti a jestli můj odhad není mylnej. Takže co by jste mě kdo doporučili co by mělo životnost podobnou jako originál barva a nebo lepší a co máte už někdo vyzkoušený že to je OK? Bez ohledu na cenu teda.
Popřípadě typ/druh barvy jsem schopnej si to nalakovat sám, našel jsem i něco o polyuretanovým laku, ale uvítal bych něčí praktickou zkušenost.
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Sa58 - ideální "pracovní" zbraň

Příspěvek od Terminated Account »

Tak to si do toho kecat netroufám, mám zkušenosti pouze s brynýrem a ten bych na kosu nechtěl ani za nic. Když bych z kosy odíral lak, tak bych už v tomto případě zvolil novou povrchovku nejlepší jakou si můžu dovolit. Jaká by to byla bych konzultoval s puškařem.
vmax2
Rozpadlík
Příspěvky: 83
Registrován: 10.02.2012 23:51
Bydliště: Chomutov

Re: Sa58 - ideální "pracovní" zbraň

Příspěvek od vmax2 »

Polyuretanovy lak+zakladovka jsem natiral rozmetadlo na prumyslova hnojiva a fakt toho hodne vydrzi,navic se da i stetcem docilit rozliteho povrchu.A co treba komaxit??
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8782
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Sa58 - ideální "pracovní" zbraň

Příspěvek od Fabulous »

Velký problém je s pálením barvy. Když se kropí, tak se spálí. Asi nejlepší bude nějaký PUR nebo barva na radiátory. Ta je snad do 200 st.
Uživatelský avatar
Rase
VIP
Příspěvky: 538
Registrován: 27.04.2012 0:19
Pohlaví: muž
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Sa58 - ideální "pracovní" zbraň

Příspěvek od Rase »

Mám černěný nůž kalený ve vyjetém motorovém oleji - není to ale moje práce a ani nevím jestli by tato metoda fungovala i na kovové díly pušky. Nevim no - zkušenosti nemám (drží to ale v pohodě - černá se leskne a časem se na exponovaných místech ošoupe).
Uživatelský avatar
revas
Rozpadlík
Příspěvky: 76
Registrován: 07.08.2011 9:11
Bydliště: Kousek od Blanska

Re: Sa58 - ideální "pracovní" zbraň

Příspěvek od revas »

Komaxit by povolil, četl jsem že to nemá moc rádo změny teplot a že by to popraskalo. Mám to a mám na rámu motorky a jako jak to tak sleduju druhým rokem žádná hitparáda to není.
Kalení v oleji asi taky nebude ok, protože to by asi mohlo železo změnit vlastnosti tou teplotou, popuštění prý začíná už na 180°C (někde jsem to taky četl). Takže stále se mě jeví jako ideální varianta nástřik lakem a stačil by mě takovej jakej tam je originál, jen když by byl černý. Ale kde zjistit co je to za druh barvy? Zkusím asi poslat mail s dotazem přímo ke zdroji do CZUB.
Uživatelský avatar
revas
Rozpadlík
Příspěvky: 76
Registrován: 07.08.2011 9:11
Bydliště: Kousek od Blanska

Re: Sa58 - ideální "pracovní" zbraň

Příspěvek od revas »

Tak tady jsem na něco narazil pokud by to ještě někoho zajímalo
http://www.sa58.cz/products/lakovani-zb ... nym-lakem/
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Sa58 - ideální "pracovní" zbraň

Příspěvek od dracekvo »

Zdravim, chci si koupit kos ale na strelnici jsem strilel uz s vytunenou. Nemuzu se rozhodnout, jesli s pevnou pazbou,nebo sklopkou. Nekde jsem videl I prodavat pevnou pazbu jako nahradni dil,je slozite to mezi sebou prohazovat? Jednalo by se o obcasne zastrileni do terce a v budoucnu asi LOS.
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Sa58 - ideální "pracovní" zbraň

Příspěvek od Terminated Account »

Pažba drží na jediném šroubu a pokud není zarvaný (což často bývá aby se nepovoloval) tak je přehazování velmi snadné. Podívej se výše do vlákna, někdo tam vyráběl improvizovaný klíč. Nicméně si myslím, že možná párkrát zkusíš pažbu přehodit a pak stejně zůstaneš u jedné, nebo si koupíš "tuningovou".

Je pro to několik důvodů:

1. přehazování je opruz
2. kdo chce aby mu pažba držela, lepí šroub lepidlem na závit (Loctite atd.)
3. je lepší zvyknout si na jednu pažbu
4. přehazováním velmi trpí závit na zbrani

Doporučil bych koupit model se sklopkou a tu vylepšit lícnicí z karymatky, tubexu, nebo jiného pěnového materiálu a omotat kvalitní páskou - viz foto. Je to za pár kaček a službu to udělá obrovskou. Pokud by jsi chtěl pádlo, tak těch se po skříních válí tolik, že ti ho dá klidně někdo zadarmo.
Přílohy
DSCF7568.JPG
Uživatelský avatar
B89
Rozpadlík
Příspěvky: 217
Registrován: 16.01.2011 13:24
Bydliště: UH

Re: Sa58 - ideální "pracovní" zbraň

Příspěvek od B89 »

dracekvo: Určitě kup sklopku, pádlo se dá sehnat o hodně levnější než skopka. A u nové např. z brodu není rozdíl v ceně ;)

Teď sem se díval do ceníku czub a je tam CZ 858 TACTICAL II- pevná pažba za 6900 nevíte o co jde?
Uživatelský avatar
revas
Rozpadlík
Příspěvky: 76
Registrován: 07.08.2011 9:11
Bydliště: Kousek od Blanska

Re: Sa58 - ideální "pracovní" zbraň

Příspěvek od revas »

CZ 858 TACTICAL II - má delší hlaveň skrz předpisy v Kanadě pro kterou je to určeno. Hlaveň není choromována co jsem tak zatím zjistil.
http://www.youtube.com/watch?v=NQXZ9KIPMbU
http://www.youtube.com/watch?v=DSIg0GAjdH4
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Sa58 - ideální "pracovní" zbraň

Příspěvek od dracekvo »

Já sem právě střílel s tou teleskopickou tuším že byla od fab a moc se mi líbila. ale na začítek chci jen obyč, až si to osahám tk uvidím co s tím dál. Jen doufám, že až jí budu mít, tak se zase bude organizovat nějakej nákup patron za takovou fajnovou cenu, jako teď.
Odpovědět