Jak bylo dnes

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Odpovědět
Toran@ga
Příspěvky: 307
Registrován: 05.03.2015 17:02
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Toran@ga »

Tak kdo jel dnes do práce s motorovou pilou v kufru? ;) :D
supret
Příspěvky: 51
Registrován: 24.11.2015 15:04
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od supret »

Já dnes pro jistotu do práce vůbec nejel :D pro jistotu jsem navařil oběd brzo ráno kdyby náhodou vypadla elektrika a jdu řezat dřevo. Očekávám že v lese zas něco popadá tak ať je to kam dávat.
Uživatelský avatar
Ibex
VIP
Příspěvky: 784
Registrován: 20.11.2015 8:48
Pohlaví: muž
Bydliště: Jihočech

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Ibex »

To:Toran@ga nevím, jak u Tebe, ale tady vo kousek vejš je to zatím v pohodě, akorát u Borku na dálnici to mále sfouklo plachtovou dodávku...
P.S. posílám SZ
Jeste se nestalo, aby to nejak nedopadlo..
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Bill Masen »

Tak tady na Vysočině se nehne ani list. Jen právě začalo lejt.
Edit: beru zpět, orgán je tu.
Uživatelský avatar
Equestrian
Příspěvky: 139
Registrován: 26.01.2020 15:55
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Equestrian »

Středočeský kraj, konkrétně kolem Prahy a víc do středu Česka aktuálně klídek, ráno tady prolítnul lehčí mráček s deštěm a jarním větříčkem, ale jinak nic :)
"Je lépe být připraven na příležitost a nemít ji, než příležitost mít a nebýt na ni připraven"
Toran@ga
Příspěvky: 307
Registrován: 05.03.2015 17:02
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Toran@ga »

Tak já budu mít zřejmě odpolední cvičení. Odklidit nějakej ten stromek na cestě a zprovoznit centrálu. Od 6:00 jsme off. Žena s dětma má domácí bojovku už od rána :D
Uživatelský avatar
Patrol
Příspěvky: 1169
Registrován: 24.08.2015 14:38

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Patrol »

Report z vichérku:Ráno jsem v klidu venčil psa jen tak v košili, protože bylo teplo a lehký větřík. Už když jsem ho zavíral, tak se začal větřík měnit v silnější poryvy větru. Cesta do práce (do Mn.Hradiště) byla nejdivočejši na silničce mezi vesnicemi, kde už fučelo tak, že jsem musel mít volant stočený mírně proti větru, abych dorovnal nápor. Lilo ze stany, tak, že na kole by to člověka smetlo do škarpy. Na dálnici to trochu polevilo, ale člověk musel dávat pozor na boční nárazy větru a ačkoliv běžně jezdím svižněji, jel jsem tentokrát tak 100km/h. Z parkoviště do budovy jsem trochu zmoknul , ale už mi to ani nestálo za to rozbalovat deštník. Nyní cca 3hod po té už venku neprší, skoro nefouká a nebe se vijasňuje- místy modro. Tak to zas taková hrůza nebyla.
Jen mrtvé ryby plavou s proudem.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

"To takhle vencim psa, a najednou koukam, ze poustim draka." :-D
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
OldSoldier
Příspěvky: 181
Registrován: 25.02.2014 10:58
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha a okolí

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od OldSoldier »

U nás na kladensku se prohnal v noci pěkný vichr - podle meteostanice v nárazech až 50km/h. Odnesl to bazén a přístřešek na seno. Dokonce jsme chvilku byli bez proudu, ale naštěstí včera dopoledne svítilo sluníčko, takže soláry dobily baterie a přežili jsme na baterkách.
Uživatelský avatar
Václaf
VIP
Příspěvky: 1315
Registrován: 24.01.2013 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Dolní Přím 82

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Václaf »

Toran@ga píše: 10.02.2020 7:34 Tak kdo jel dnes do práce s motorovou pilou v kufru? ;) :D
Tak já ji vozím v dodávce pořád,ale hlavní důvod je ten,že ji občas potřebuji na stavbě, patří do výbavy vozu :hand
Čechy čechům !!!!!
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Maximus »

Dnes jsem si do auta ráno přidal pro jistotu větší dvourucni Hultaforsku, ale nikde jsem ji nepotřeboval (Zlínsko). Pokud bych jel někam dál, tak bych si přihodil při vysokém riziku popadanych stromů motorovku - už jsem v silném dešti "bobroval" smrk jen v průměru tak 40 cm malou sekerou a znám lepší zážitky. Jinak "tabornickou sekeru" a skládací pilku mám v autě v základní výbavě.
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Uživatelský avatar
Jason
Příspěvky: 662
Registrován: 19.11.2012 11:30
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Jason »

Tak ja jsem dneska byl taky doma - zrusili mi jednu schuzku v Deggendorfu a druhou v Regenu - nemci volali uplne vyplaseny at nejezdim ze je to tsm sileny atd.. no jsou prpste ze vseho vysrany.. jinak na ceske strane Sumavy pulku dne bez proudu a po okoli popadany stromy a vetve ale nevidel jsem zadny vetsi skody
Říkali mi, že můžu být čím chci. Tak jsem se stal ostudou své rodiny.
Toran@ga
Příspěvky: 307
Registrován: 05.03.2015 17:02
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Toran@ga »

12 hodim bez proudu, noc na krku. Jdu nahodit centralu. Super trenink pro moji pani na mateřský. Najednou ty rozpadlicke pripravy nejsou az tak špatný :D
Uživatelský avatar
Ibex
VIP
Příspěvky: 784
Registrován: 20.11.2015 8:48
Pohlaví: muž
Bydliště: Jihočech

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Ibex »

V pul pate jsem prijel domu. V pet vypadl proud - ukoly dcera delala pri petrolejce a fenixu s rozptylkou. Manzelce jsem pripravil desetikilovku a dvouplotynkac, na kterem udelala vyborne livance. Deckam jsem precetl pohadku a jdou do hajan. Mela zajimavy vecer s bojovkou s koupanim s baterkou - nemohl jsem je dostat z vany :-)
Ostatni domy v okoli jsou temne akorat u nas se sviti a to jsme na vsi 8-(
Jeste se nestalo, aby to nejak nedopadlo..
Toran@ga
Příspěvky: 307
Registrován: 05.03.2015 17:02
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Toran@ga »

tak další den bez proudu....Dnes po práci výprava pro benzín do centály a evakouvat mámu která je taky off. Aspoň jí jde voda..

Vzhledem k tomu že u nás na konci světa, nejsou kromě elektriky žádné sítě, musí být sousedi už dost zoufalí
v zimě, ve tmě, bez vody, mrazáky v pr...

Zatím jako cvičení je to výborný, už mám dost postřehů co je třeba vylepšit :nod
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

Uzij si to. Takovyhle cviceni u nas mame 6x rocne...
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
DanBlack
Příspěvky: 1471
Registrován: 02.02.2012 23:19
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Severní Čechy

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od DanBlack »

Když to tak sleduju, jsem rád za průmyslovou oblast - elektrárna za rohem, město v údolí...

Smogové peklo a sníh vidím jen v dáli na horách, ale současné počasí u nás jen rozházelo prázdné popelnice. :angel
------------------------------------------------------------------
Štěstí neexistuje...jsou jen průsery co dobře dopadly.
dolmar
Příspěvky: 305
Registrován: 09.03.2014 8:46
Bydliště: Střední Čechy

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od dolmar »

Včera si mamka odvezla kluky na jarní prázdniny. Chtěli jet vlakem, ale vlaky byly v totálním chaosu, tak je manželka nakonec odvezla autem. Včera odpoledne telefon, že nejde elektřina. Že se nedá zatopit, protože neběží čerpadlo. Že nejde uvařit ani čaj, protože nejde proud. Na můj návrh ať to berou sportovně a s humorem se mamka moc netvářila, ale kluci jsou v pohodě, skáčou na trampolíně :). Dnes ráno teplota v domku 17°C. Říkám mamce ať jim udělá aspoň horký čaj - že prý nemá plynový vařič. Ani liháč. Na mou radu ať zatopí venku v grilu a uvaří tam se tvářila jako že jsem blázen, zapalovat gril v únoru :) Ale prý volala na ČEZ a tam jí řekli že včera bylo bez proudu 290k lidí a dnes jen 36k, takže pevně věří že večer už to bude OK. No ale já jsem byl vždycky za blázna, když mám v paneláku vařič, jídlo, nabité powerbanky a vyřešený osvětlení :) Myslím že mamka asi dospěla k názoru že bude třeba trochu změnit přístup, jen se jí to nepřiznává lehce :)
Uživatelský avatar
Patrol
Příspěvky: 1169
Registrován: 24.08.2015 14:38

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Patrol »

Přesto, že nám nešel proud jen asi 15 minut, tak jsem vyhazoval nějaké rozmražené maso. :(
Asi nějaká shoda náhod, nebo nám poslali do sítě víc šťávy. Po tom dnešním výpadku jsem zkontroloval obě naše lednice i mrazák a zjistil, že jedna lednice s malým mrazákem už víc než den nefunguje. Něco jsme dali psovi a kočkám, a něco ještě žena rychle zpracovala. Je sice pravda, že škvařit kotlety v sádle na česneku je trochu mrhání, ale lepší než to vyhodit. Ještě, že neodešel pultovej mrazák, to by bylo více škod. Asi budu muset zauvažovat o nejaký sirénce při jeho poruše. ;)
Jen mrtvé ryby plavou s proudem.
Uživatelský avatar
cortes
Příspěvky: 166
Registrován: 17.10.2014 22:29
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od cortes »

No já jsem rád, že v Praze výpadek není.
Včera mě chirurg řezal bulku na noze, tak si těch 14 dní na marodce už bez těch vymožeností ani nedokážu představit. :lol:
Masa je škoda, aspoň že jsi něco stihl zpracovat
CZ ŠKORPION VZ 61 S + Prcek 6,35 + Gladiator cal. 500 HD D2 - Limited Edition.
Odpovědět