Wu-chanská blokáda

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět
ex_rozpadlici
Příspěvky: 82
Registrován: 08.03.2017 11:45

Re: Wu-chanská blokáda

Příspěvek od ex_rozpadlici »

Na dva týdny není problém napsat dítěti omluvenku. Na měsíc je to horší, ale stále to jde.
Co se týká zaměstnání, nejsem zaměstnanec ale vím, že spousta lidí se umí hodit marod a být na dlouhodobé nemocenské. V tomto případě bych to naprosto chápal a mohla by to být možnost. V krajním případě si umím představit, že bych si i něco udělal - něco banálního, co by mi znemožnilo pracovat. Navíc, asi každý má pár týdnů dovolené. Ideálně vzít si ji třeba na 2 týdny a pak se hodit marod, kdyby se situace zhoršovala.

Ale je mi jasné, že každý si to dovolit nemůže a riskovat, že mi seberou třeba barák, protože nezaplatím splátku, to není moc uvážené, v situaci, kdy není potvrzeno, že mi něco bezprostředně hrozí.
Pokud už by šlo o život, asi by mi toho baráku líto nebylo a zameškané hodiny ve škole už bych vůbec neřešil. Život je cennější.
jees1234
Příspěvky: 67
Registrován: 26.01.2020 14:09

Re: Wu-chanská blokáda

Příspěvek od jees1234 »

devlop: Já teda nevím, kde bereš tu jistotu, že to bude "dlouhá, táhlá cesta". Nemusíme chodit daleko. Ve Wuhanu ještě před měsícem lidi normálně fungovali, chodili do práce, do kina, na zábavu... a teď tam mají "stanné" právo, lidi jsou násilím odtahováni do karantény a další podobné lahůdky.
Tohle není válka, která je někde daleko...
Myslím, že nejen mě překvapuje, jak se to tam mohlo sesrat tak sakra rychle.
Nebojsa
Příspěvky: 375
Registrován: 30.01.2020 15:34
Pohlaví: muž

Re: Wu-chanská blokáda

Příspěvek od Nebojsa »

devlop píše: 13.02.2020 20:23 EDIT: Nebojsa: je třeba si uvědomit, že onen rozpad, který nás čeká, nebude ze dne na den. Bude to dlouhá, táhlá cesta, a během ní budou lidé nuceni stále chodit do práce a plnit své závazky, bohužel.

Lidé možná, já ale ne. A pak v nějakej potrhlej rozpad moc nevěřím, půjde jen o to se tomu svinstvu vyhnout po dobu co bude potřeba.
ex_rozpadlici
Příspěvky: 82
Registrován: 08.03.2017 11:45

Re: Wu-chanská blokáda

Příspěvek od ex_rozpadlici »

jees1234 : přesně tak.
Ještě lepší byla situace s rouškami. Jeden článek na seznamu a druhý den se připojím na alzu, otevřu respirátory a FFP3 : tuto položku si prohlíží 550 lidí. Defakto za 24h byly vyprodány všechny respirátory v ČR.
Dnes jsem byl na nákupech a přišlo mi, že lidi už začínají magořit. Všechno po 10ti kusech.

Podle mě stačí aby se tady objevilo prvních pár případů a ti co nemají doma zásoby už mají problém.
Nebojsa
Příspěvky: 375
Registrován: 30.01.2020 15:34
Pohlaví: muž

Re: Wu-chanská blokáda

Příspěvek od Nebojsa »

colek píše: 13.02.2020 20:26 Jsem to myslel tak,že za 2-5 týdenní nepřítomnost v práci už se nemusí člověk vracet.A o neomluvených hodinách ve škole ani nemluvím.A žádný řešení nenabízím,beru to tak,že jako zdravý,otužilý chlap v celkem dobrý fyzický a hlavně psychický formě to nějak moc neřeším. :hand
OK, jsi na tom fyzicky i psychicky dobře a neřešíš nicotnost jako vir, já zase neřeším ušlý zisk a raději se s trochou štěstí snad zavčas postarám o sebe a své nejbližší pokud mi to dovolí.
colek
VIP
Příspěvky: 686
Registrován: 18.02.2011 18:36
Pohlaví: muž
Bydliště: Vysočina

Re: Wu-chanská blokáda

Příspěvek od colek »

Nebojso,pokud to nemusíš řešit,tak mužeš zalízt už teď.A možná budeš mít štěstí,možná ne.Každý se musí rozhodovat podle sebe.Těžko se dohodne na postupu boháč a chudák.Nemám nic proti boháčum.
Nebojsa
Příspěvky: 375
Registrován: 30.01.2020 15:34
Pohlaví: muž

Re: Wu-chanská blokáda

Příspěvek od Nebojsa »

colek píše: 13.02.2020 21:11 Nebojso,pokud to nemusíš řešit,tak mužeš zalízt už teď.A možná budeš mít štěstí,možná ne.Každý se musí rozhodovat podle sebe.Těžko se dohodne na postupu boháč a chudák.Nemám nic proti boháčum.
Proč bych to dělal už teď? Na to ještě asi není doba (a pořád doufám že nebude) - mám své povinnosti i když to nejsou zrovna neomluvené hodiny ve škole nebo píchačky v práci.
Nebojsa
Příspěvky: 375
Registrován: 30.01.2020 15:34
Pohlaví: muž

Re: Wu-chanská blokáda

Příspěvek od Nebojsa »

9 dní na površích ta ludra přežívá, sakra.

Nechápu jak se ten vir dostane přes dotek třeba ruky nakaženého na povrch těch věcí. To mi někdo prosím osvětlete.

https://www.novinky.cz/zahranicni/svet/ ... paign=null
Cep
Příspěvky: 1706
Registrován: 09.04.2015 11:22
Pohlaví: muž

Re: Wu-chanská blokáda

Příspěvek od Cep »

Nadýcháš si na ruku a někam si ji otřeš..
Nebojsa
Příspěvky: 375
Registrován: 30.01.2020 15:34
Pohlaví: muž

Re: Wu-chanská blokáda

Příspěvek od Nebojsa »

Díky to zní logicky.
ex_rozpadlici
Příspěvky: 82
Registrován: 08.03.2017 11:45

Re: Wu-chanská blokáda

Příspěvek od ex_rozpadlici »

A je to to tady. Za chvilku se zjistí, že zásilky z číny nejsou tak neškodné, jak se povídalo.
No, dnes jsem dovezl kanystry s chlornanem sodným :-D V drogerii TETA je teď savo v akci ;) Jdu hledat jak se to ředí.
jees1234
Příspěvky: 67
Registrován: 26.01.2020 14:09

Re: Wu-chanská blokáda

Příspěvek od jees1234 »

Jj, potvrzuji. 1L flašky byly už dost vybrané když jsem tam byl já... Lidi naštěstí ještě neberou 5L kanystry, protože se jim to zdá moc "velké". Ono to ale tak ve výsledku není, protože doporučené ředění je 1L Sava na 9L vody.

Slouží k čištění a dezinfekci podlah, nábytku, kuchyňského a hygienického náčiní. Použijte roztok z 1 l Savo Original a 9 l vody.


Takže to zmizí jedna dvě. Já jsem také udělal zásoby a zítra snad ještě dokoupím.
Uživatelský avatar
Fraktál
Příspěvky: 263
Registrován: 25.04.2013 17:56
Pohlaví: muž

Re: Wu-chanská blokáda

Příspěvek od Fraktál »

Nebojsa píše: 13.02.2020 21:34 9 dní na površích ta ludra přežívá, sakra.

Nechápu jak se ten vir dostane přes dotek třeba ruky nakaženého na povrch těch věcí. To mi někdo prosím osvětlete.
Citovaná studie byla provedena na vzorku dvaadvaceti různých druhů lidských koronavirů včetně patogenů SARS a MERS, které vyvolaly předchozí epidemie. 2019-nCoV jako takový zkoumán nebyl, jelikož je ale se SARS i MERS příbuzný, shodují se odborníci, že bude mít obdobnou odolnost.
ex_rozpadlici
Příspěvky: 82
Registrován: 08.03.2017 11:45

Re: Wu-chanská blokáda

Příspěvek od ex_rozpadlici »

Lidi, taky si říkáte, co ti odborníci s tím virem ty dva týdny dělají? To se s ním fotí na instagram?
Neměli by tyhle ZÁKLADNÍ věci už dávno vědět? Čím se to šíří, jak se to hubí a na čem to přežívá? To by IMHO měla být jedna ze základních informací, kterou by měla WHO lidem poskytnout aby se mohli adekvátně chránit.
jees1234
Příspěvky: 67
Registrován: 26.01.2020 14:09

Re: Wu-chanská blokáda

Příspěvek od jees1234 »

Tak oni to, řekl bych, moc dobře vědí...
Stačí víceméně sledovat, jak "zakluklení" jsou zdravotníci na aktuálních fotkách z Číny a jaké manévry provádějí na ulicích (dezinfekce, apod.).
Zásadní problém je, že WHO ani Čínani to nikdy veřejně nepřiznají, protože by zákonitě nastala celosvětová panika.
Nicméně, kdo chce, tak si může celkem dobrý obrázek udělat sám z aktuálního dění.
Nebojsa
Příspěvky: 375
Registrován: 30.01.2020 15:34
Pohlaví: muž

Re: Wu-chanská blokáda

Příspěvek od Nebojsa »

Přitom k nějaké panice u nás je ještě nějaký ten týden čas.
shinigami
Příspěvky: 50
Registrován: 16.10.2014 21:40

Re: Wu-chanská blokáda

Příspěvek od shinigami »

Nebojsa píše: 13.02.2020 22:57 Přitom k nějaké panice u nás je ještě nějaký ten týden čas.
Vsak se nic nedeje nee? Jen mame plny koleje Cinanu a Praha zacla ozonovat tramvaje, ale to s nicim nesouvisi;).
Nebojsa
Příspěvky: 375
Registrován: 30.01.2020 15:34
Pohlaví: muž

Re: Wu-chanská blokáda

Příspěvek od Nebojsa »

No dokud nebudou první případy těch co v Číně nebyli a nebude se vědět z kama do toho vlítli tak ve vládě nofear a tabulujeme.

No a pokud ta situace nastane tak (osobně) do krytu zalehnout na matrace a dívat se škaredě na každýho v okruhu 50m.
Uživatelský avatar
kennyjirkoff
Příspěvky: 54
Registrován: 25.07.2014 12:24
Pohlaví: muž
Bydliště: Severní čechy

Re: Wu-chanská blokáda

Příspěvek od kennyjirkoff »

zajímalo by mě, hypoteticky, jestli ti nakažení mohli nakazit zvířata a ty pak zpětně člověka ... a jestli tohle tam nějak řeší, hlídají, testují zvířata z okolí nemocných atd.

u jiných virů to zřejmě jde nějak,např
https://www.denik.cz/ze_sveta/thajsko-m ... -pras.html
https://cs.wikipedia.org/wiki/Ch%C5%99i ... %A1k%C5%AF

jasně není to to samé, ale ...
Svět nebude zničen těmi, kteří páchají zlo, ale těmi, kteří se na něj dívají, aniž by něco udělali (Albert Einstein)
FMJ
VIP
Příspěvky: 806
Registrován: 30.09.2012 18:54

Re: Wu-chanská blokáda

Příspěvek od FMJ »

Třeba se MHD Praha pro ozon rozhodli proto, že chtěli ušettřit za desinfekční prostředky a chtějí, aby proces byl důkladnější. Nicméně chápu obavu v některých, kteří neshledávají nic dobrého na taktice vyčkávání a reagování na to, až (nebo možná spíš kdy) se to objeví u nás, a spíš by uvítali taktiku "uděláme vše pro to, abychom snížili riziko, že se to k nám dostane" potažmo "jakmile se objeví relevantní informace (s uvedením zdroje) , dáme je na informační server, vytvořenný čistě pro tuto příležitost". Mezitím sleduju pouze to, jak se odpovědní snaží situaci zlehčovat (chřipka každoročně usmrtí xxx), zesměšňovat (luskouni dostanou roušky). Ano, je špatné vzbuzovat zbytečnou paniku. Ale ten pán z WHO tak nějak úplně nemávl rukou......
Odpovědět