Wu-chanská blokáda

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět
Nebojsa
Příspěvky: 375
Registrován: 30.01.2020 15:34
Pohlaví: muž

Re: Wu-chanská blokáda

Příspěvek od Nebojsa »

Prágl to dělá kvůli normální chřipce a aby se neřeklo. V realitě po pár případech to dopadne že kdo může zdrhne z města na venkov a ulice budou jak ve Wuhanu. Takže nějaké sebevražedné mise městkou nebudou vůbec potřeba. Chce to klid a udělat víc cedulí.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Wu-chanská blokáda

Příspěvek od Bill Masen »

rozpadlici píše: 13.02.2020 21:02...Ještě lepší byla situace s rouškami. Jeden článek na seznamu a druhý den se připojím na alzu, otevřu respirátory a FFP3 : tuto položku si prohlíží 550 lidí...
Takže si byl jeden z těch 550 lidí.
Uživatelský avatar
Maric
Příspěvky: 1121
Registrován: 16.10.2018 23:26
Pohlaví: muž

Re: Wu-chanská blokáda

Příspěvek od Maric »

Říkal jsem si, že těch včerejších skoro 15 tisíc nových nakažených a 242 mrtvých ve Wuhanu byl "jen" dopočet minulých restů, ale ono ne. Dnes zase přibylo 4823 nakažených a 116 mrtvých. S tím Čínským plánem že do konce února začne počet nakažených klesat, to vidím docela bledě.
Uživatelský avatar
Kechli8a5
Příspěvky: 174
Registrován: 28.01.2020 0:29
Pohlaví: žena

Re: Wu-chanská blokáda

Příspěvek od Kechli8a5 »

Takhle se na to musi a testy pak ani nejsou potreba.....

Ve středu KLDR prodloužila pro návštěvníky Číny karanténu z 14 dní doporučených zdravotními experty na 30 dní.
V KLDR popravili funkcionáře. Šel do lázní, i když byl v karanténě.
Hned poté byl zatčen a zastřelen
Ostatni navstevniciz lazni se nejspis radeji sami utopili nez aby riskovali jak nekoho nakazi
https://www.novinky.cz/zahranicni/svet/ ... e-40313417
Radek07
Příspěvky: 1182
Registrován: 30.07.2011 11:30

Re: Wu-chanská blokáda

Příspěvek od Radek07 »

Zajímá mě jak zabezpečí v Číně zásobování pro x Mega lidí zavřených v městech. Jak se to šíří, tak uzavřených měst přibývá a zásobování začíná váznout. Hladomor? Více lidí bude prchat na venkov? Jen Wuhan má nějakých 9M ovčanů - to je skoro jak celá ČR.
FMJ
VIP
Příspěvky: 806
Registrován: 30.09.2012 18:54

Re: Wu-chanská blokáda

Příspěvek od FMJ »

Čínští zdravotníci v přetlakových oblecích? To je vcelku posun od normálních roušek.......

https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/cina- ... em/1854318
ex_rozpadlici
Příspěvky: 82
Registrován: 08.03.2017 11:45

Re: Wu-chanská blokáda

Příspěvek od ex_rozpadlici »

FMJ : je otázkou, jestli to nejsou ty dva, co má strana kvůli focení :lol:
Já bych bez toho do té nemocnice nevlezl. Radši kulku do hlavy, než se pomalu udusit na lůžku.
Oni ti chudáci asi nemají žádné informace, proto tam jdou klidně jenom s rouškou. Navykládají jim co potřebují, aby je tam dostali a udrželi v klidu pracovat.
Uživatelský avatar
Equestrian
Příspěvky: 139
Registrován: 26.01.2020 15:55
Pohlaví: muž

Re: Wu-chanská blokáda

Příspěvek od Equestrian »

FMJ:
občas jsem na fotkách stránky zahlédl i celoobličejovky, ale fakt vyjímečně.
rozpadlici:
asi to bude jak řikáš, jinak si nedokážu vysvětlit, když je v nemocnicích zamořenej i vzduch z hlediska přeplněných kapacit, že se nakazili i stovky lékařů, proč mají všichni jen respirátory, brýle nebo štíty. To celá Čína nemá přetlakový obleky? To nemají celoobličejovky k těm atombordelům? Lékaři jsou přece ty, který nedokážou nahradit, tudíž by měli mít tu nejlepší výbavu, nebo se pletu? :roll:
"Je lépe být připraven na příležitost a nemít ji, než příležitost mít a nebýt na ni připraven"
Uživatelský avatar
Ma_tes1
Příspěvky: 34
Registrován: 25.08.2013 11:22
Pohlaví: muž

Re: Wu-chanská blokáda

Příspěvek od Ma_tes1 »

Nepleteš se, jsem stejného názoru - hned jak jsem si přečetl zprávu, že Olomouc poskytne do Číny 200 respirátorů, všude se strhla vlna posměchu, že posílat takové množství do města s 6 miliony obyvatel je k ničemu a bla bla.. ale když by ty respirátory dostalo 200 lékařů tzn. můžou zase nějaký čas navíc v klidu pracovat, léčit a bránit rozšiřování nákazy, tak i to titěrné množství má smysl.. otázkou zůstává, kde skončí a jestli se k nim z toho Olomouce vůbec dostanou
addam
Příspěvky: 1
Registrován: 03.02.2020 9:15
Pohlaví: muž

Re: Wu-chanská blokáda

Příspěvek od addam »

Virus je už možná na Slovensku...
https://www.novinky.cz/zahranicni/evrop ... paign=null
vrabi
Příspěvky: 474
Registrován: 10.12.2019 11:48

Re: Wu-chanská blokáda

Příspěvek od vrabi »

V přetlakovém oděvu nejde reálně trávit dlouhou dobu, navíc potřebuje přívod vzduchu nebo baterky (dle typu).
A samozřejmě je drahý.
V reálu je lepší použít jednorázové levné tyveky a ty po směně zlikvidovat.
Jestli si myslíš, že u nás by to bylo lepší, jsi optimista, přetlakáče mají hasiči, armáda a pár mají zdravoťáci, pro vybavení všech zdravotníků v případě epidemie jich nemá dost žádná země.
Jelikož zatím hromadně zdravotníci v číně nevymírají, tak asi to základní vybavení štítem, brýlemi, respirátorem, rukavicemi a oblekem stačí. Ty případy onemocnění zdravotníků se dají spíše přikládat zanedbání postupů vlivem přepracování nebo nedostatku (opakovanému používání) ochranných pomůcek.
Naposledy upravil(a) vrabi dne 14.02.2020 12:51, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Kechli8a5
Příspěvky: 174
Registrován: 28.01.2020 0:29
Pohlaví: žena

Re: Wu-chanská blokáda

Příspěvek od Kechli8a5 »

video jak v krematoriich pali nepretrzite cely den
reporter predstiral ze je vladni urednik a dal uplatek aby nas mohl informovat
https://www.peakprosperity.com/forum-to ... ost-457373
One of reporters called in pretending to be a government official. Lots of back of the envelope figures too. Like they’re pressured to grab bodies from the hospital within 90 minutes. Also 2/3 of the bodies are from homes and 1/3 is from hospitals.
vrabi
Příspěvky: 474
Registrován: 10.12.2019 11:48

Re: Wu-chanská blokáda

Příspěvek od vrabi »

Něco z respektu: https://www.respekt.cz/spolecnost/virus ... -internetu
Nevím jestli je pozitivní v tom, že smrtnost je mnohem nižší než se uvádí a nebo negativní v tom, že nakažených je mnohem víc ...
ex_rozpadlici
Příspěvky: 82
Registrován: 08.03.2017 11:45

Re: Wu-chanská blokáda

Příspěvek od ex_rozpadlici »

kechli8a5 : nepřipadá mi úplně normální, aby když mi zavolá vládní úředník jestli stíhám v práci, tak bych se ho zeptal : chcete slyšet pravdu nebo lež?
Já věřím tak polovině těch informací, které se dostanou ven, protože i twitter je teď zaplavený úplnýma hovadinama, které jsou evidentně zinscenované - různé šílenosti při zatýkání, apod. Ono je to teď z marketingového hlediska dobré téma.
Uživatelský avatar
Equestrian
Příspěvky: 139
Registrován: 26.01.2020 15:55
Pohlaví: muž

Re: Wu-chanská blokáda

Příspěvek od Equestrian »

vrabi píše: 14.02.2020 12:46 V přetlakovém oděvu nejde reálně trávit dlouhou dobu, navíc potřebuje přívod vzduchu nebo baterky (dle typu).
A samozřejmě je drahý.
V reálu je lepší použít jednorázové levné tyveky a ty po směně zlikvidovat.
Jestli si myslíš, že u nás by to bylo lepší, jsi optimista, přetlakáče mají hasiči, armáda a pár mají zdravoťáci, pro vybavení všech zdravotníků v případě epidemie jich nemá dost žádná země.
Jelikož zatím hromadně zdravotníci v číně nevymírají, tak asi to základní vybavení štítem, brýlemi, respirátorem, rukavicemi a oblekem stačí. Ty případy onemocnění zdravotníků se dají spíše přikládat zanedbání postupů vlivem přepracování nebo nedostatku (opakovanému používání) ochranných pomůcek.
Souhlasím s názorem na přetlakáče, jen mě zaráží to, že nejsou téměř na fotkách vidět, samozřejmě nevidíme realitu všude v těch nemocnicích, ale neveřím tomu že by po celé Číně nebyl ani jeden, na co by je potom šetřili? myslím že v téhle situaci režim nebude řešit jestli oblek stojí 30k nebo 50k, pokud je nedostatek ostatních věcí, občasné využití v obrovské koncentraci nakažených bych viděl jako reálny.
Když vezmu v potaz, že stačí tyvek, brýle a respirátor P3, kterých je nedostatek a není 100% jistota že při rohovoru, pohybu tváře nepřestane těsnit (sám je v práci používám, tak vím jak je to s tou těsností u určité fázi pohybu, tak proč nikde nejsou vidět celoobličejové masky, ač zamítneme variantu přetlakáčů, tak množství respirátorů, oproti třebas CM-6, kde provedu desinfekci a vyměním filtr z méhlo hlediska přijde lepší a bezpečnější i asi ekonomičtější, kde respirátor po šíchtě musím zahodit, nevím ale přijde mi hodně divný, že by Čína neměla zásobu celoobličejovek s filtry :roll: Jen můj pocit, samozřejmě nemůžu soudit, když nevíme do detailů reálnou situaci.
"Je lépe být připraven na příležitost a nemít ji, než příležitost mít a nebýt na ni připraven"
Uživatelský avatar
MFG
Příspěvky: 267
Registrován: 05.04.2015 1:41
Pohlaví: muž

Re: Wu-chanská blokáda

Příspěvek od MFG »

Vrátím se k otázce kdy a zda zalehnout na matrace.

Epidemiolog ve videu zmíněném pár stránek zpět považuje za hraniční situaci, kdy se objeví případy u kterých nebude možné prokázat zdroj nákazy. Myšleno, nedohledají od koho z venku (co přiletěl) to dotyčný chytil. Mluvil o deseti případech i méně v CZ. Podle něj, se od té chvíle virus šíří nekontrolovaně a začíná jít do tuhého. Vzal jsem si toto měřítko za vlastní ...

... ale mám jiný problém, který tu už někdo také zmiňoval. Člověk má závazky (práce, podnikání) a i když by nás okamžitá izolace finančně nepoložila, děti můžeme učit pár měsíců doma, tak si neumím představit, že bych "v práci " řekl trhněte si nohou, já se vrátím až si budu jistý, že je vše safe. To je profesní smrt.

Ten rozpor je o to větší, že máme kam zalézt (hodně za větrem), samozřejmě nechci rodinu ohrozit, ale prostě oba ty závazky ke třetím stranám máme. Ke všemu se "tam venku v tom světě" pohybujeme ve společnosti lidí co velmi cestují, takže mám neodbytný pocit že už teď je pozdě. Hodně rozporuplné pocity.

To co je v médiích je jedna věc, i když zprávy přímo z Číny od "kolegů" vlastně kopírují vybraná videa z Twitter streamů, potvrzují děsivá jatka, ale realita jinde po světě je ... spolupracovníci Jižní Korea, Indie, USA, DE, Ruska a okolí, Thajsko atd ... všichni jsou relativně v pohodě, lítá se na meetingy jak o život, žádná velká nervozita.

Jsem zmatené jak lesní včela, včil mudruj jak se zachovat ... fakt nevím
Uživatelský avatar
Count
VIP
Příspěvky: 874
Registrován: 20.05.2015 19:11
Pohlaví: muž

Re: Wu-chanská blokáda

Příspěvek od Count »

V Číně je nedostatek ochranných pomůcek a doktoři podle zpráv používají opakovaně jednorázové respirátory co netěsní. Když se ale podíváte na fotky z protestů v Hong Kongu z pár měsíců zpět, velká část zásahových jednotek má celomasky. Je opravdu takový problém dát je doktorům? Tohle mi už pár dní vrtá hlavou.
Lepší hrůzný konec, než hrůza bez konce.
Uživatelský avatar
Wilderness
VIP
Příspěvky: 427
Registrován: 04.04.2014 19:47
Pohlaví: muž

Re: Wu-chanská blokáda

Příspěvek od Wilderness »

Téměř neznámý film z roku 2013, ale jak kdyby vypadl z toho, co se skrze twitter aj. dostává ven..
Karanténa, domovní čistky, cenzura, tábory, kremace....

https://fastshare.cz/12938980/chripka-t ... -movie.avi
"Kdybych měl zapomenout na ně, Bože na nebi, zapomeň na mě."
jipii
Příspěvky: 100
Registrován: 12.01.2019 8:42

Re: Wu-chanská blokáda

Příspěvek od jipii »

hlavně si všimněte, že vojáci (opravdu v uniformě) mají vždy řádný respirátor a brýle. Ti jsou pro režim důležití. Jinak ohledně těch lékařů: na Twitteru jsem zahlédl zmínku že tam jako kanonfutr ve vlnách posílají studenty z vyšších ročníků medicín.
Nebojsa
Příspěvky: 375
Registrován: 30.01.2020 15:34
Pohlaví: muž

Re: Wu-chanská blokáda

Příspěvek od Nebojsa »

MFG píše: 14.02.2020 16:20 Vrátím se k otázce kdy a zda zalehnout na matrace.

Epidemiolog ve videu zmíněném pár stránek zpět považuje za hraniční situaci, kdy se objeví případy u kterých nebude možné prokázat zdroj nákazy. Myšleno, nedohledají od koho z venku (co přiletěl) to dotyčný chytil. Mluvil o deseti případech i méně v CZ. Podle něj, se od té chvíle virus šíří nekontrolovaně a začíná jít do tuhého. Vzal jsem si toto měřítko za vlastní ...

... ale mám jiný problém, který tu už někdo také zmiňoval. Člověk má závazky (práce, podnikání) a i když by nás okamžitá izolace finančně nepoložila, děti můžeme učit pár měsíců doma, tak si neumím představit, že bych "v práci " řekl trhněte si nohou, já se vrátím až si budu jistý, že je vše safe.
No v Japonsku to už pomalu na matrace je teďka.

_---------------
Japonsko hlásí další pacienty s koronavirem
Další dva Japonci jsou nakaženi novým typem koronaviru, oznámilo japonské ministerstvo zdravotnictví. Jeden muž z prefektury Aiči, druhý z ostrova Hokkaidó. Ani jeden z nich nikdy nenavštívil Čínu.

Japonsko v pátek celkem ohlásilo sedm nových případů, které se netýkají výletního plavidla Diamond Princess. Ta je v karanténě v Jokohamě. Celkový počet nakažených lidí v Japonsku činí 257, z toho 219 právě na zmíněné výletní lodi.
Odpovědět