Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

...aneb co mít připraveno "vždy po ruce", KPZ = krabička poslední záchrany.
Odpovědět
Uživatelský avatar
MFG
Příspěvky: 267
Registrován: 05.04.2015 1:41
Pohlaví: muž

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od MFG »

Maxpedition Micro vs Mini organizer

Poslední dobou potřebuji měnit často zavazadla, tím pádem musím přehazovat komplet věci, no a zjistil jsem že mi to děsně leze na nervy, často něco zapomenu přendat, žere to čas atd. Po letech ladění dokonalého EDC (na vše a vždy připraven) jsem přešel na EDC (co jsem poslední rok opravdu použil) :lol:

Ale k věci ... idea byla sesypat vše pokud možno do jednoho organizéru, který gripnu a přehodím ... takže jsme k micro pořídil ještě mini v domění, že to bude to samé, jen o trochu větší a já se do něj v pohodě přesunu. A to je právě ten omyl, před kterým bych chtěl případné následovníky varovat .-)

Mám k tomu vlastně jen dvě věci:

- mini je opravdu o trochu větší než micro, ale není to o "moc" takže se tam nevejde o "velkou hromadu" věcí navíc, zároveň je ale tak nějak otravně moc velké a těžké na běžné nošení, nikam se moc nevejde atd. Nevím jak to lépe popsat. Obě zmiňované vlastnosti mi děsně lezou na nervy - samozřejmě v porovnání s micro

- mini z výrazně jiného materiálu, asi není horší, vypadá to jako balisticky nylon, ale je to zbytečně robustní a nepřijde mi nijak odolnější než matroš použitý na micro; šití také nějaké divné, kvalita prostě celkově horší, vypadá to že je vyrobené v nějaké "horší" asii.

Resumé ... oželel jsem nějaké "nezbytné" krámy, dal na hromadu pouze věc, které jsem poslední rok použil a vše v pohodě poskládám pouze do toho micro organizéru. Není to žádný survival kit, ale děti s tím ošetřím, nějaké drogy se taky najdou, žízní neumřu, neumrznu, mám tam věci denní potřeby, a nemusím řešit jestli s tímhle obsahem mohu na západ do "svobodné" Evropy. Provozuji to takto druhý měsíc a asi už se k předchozímu stavu nevrátím. (samozřejmě se nebavíme o BOBu, tohle je režim auto/barák/nemocnice za rohem).

Mini se hodí na nějaké větší balení, asi to není špatně do krosny, ale tam bych zase viděl nějaké větší pouzdro ... prostě nevím, nějak jsem v tomhle pouzdru nenašel zalíbení ...níže foto k porovnání ... teď jen doufám, že už jsem to sem někdy v jiné podobě nedával, kdyžtak admin smaže .-)
compare.png
compare_open.png
Uživatelský avatar
Apokalyptik
Příspěvky: 286
Registrován: 03.01.2013 17:57
Pohlaví: muž

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od Apokalyptik »

Dík za varovanie. ;)
Mňa zase na všetkých organizéroch štve to, že v strede je jedno pútko, do ktorého sa napchá niečo menšie (ako napríklad zapaľovač) a pod ním a nad ním zostane nevyužité miesto, kde sa nedá nič uchytiť.
Všetci to potom kompenzujú tým, že v oblasti upnutia narvú, čo sa dá a organizér sa mení na nevzhľadnú a neupnuteľnú guľu.

Jediní, kde im to trochu myslelo sú vo Vanqueste, kde sú dva rady gumičiek na upínanie. :yes
Uživatelský avatar
Piston
Příspěvky: 311
Registrován: 13.08.2016 21:33
Pohlaví: muž
Bydliště: Slezsko

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od Piston »

Jak se na to dívám, tak nějaký organizer nutně potřebuju. Překládám věci z batohu do batohu po kupkách a je tak snadné něco zapomenout. Akorát tlakový obvaz s extra krytím a rukavicemi už mám v každém používaném zavazadle extra…
Uživatelský avatar
MFG
Příspěvky: 267
Registrován: 05.04.2015 1:41
Pohlaví: muž

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od MFG »

@piston mam to uplně stejně ;)
@apokalypyic nemas foto/link na ten organizer od Vanqueste, nedari se mi to najit, coz je skoda ... pokud maji ta poutka lepe rozhozena, muzu zase po necem touzit :D
Uživatelský avatar
Apokalyptik
Příspěvky: 286
Registrován: 03.01.2013 17:57
Pohlaví: muž

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od Apokalyptik »

Čau,
https://www.vanquest.com/edcm-husky-2-0 ... organizer/

Do tunajších končín sa už začína voziť. Teda aspoň v rakúsku som ich našiel.

Piston, život bez organizéra??? :roll:
Ale nie, je to fakt super vec!
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od Bill Masen »

Organizátor vypadá moc hezky. Akorát sem přišel na to, že ho nepotřebuju a všechno mám nasypaný v jedný kapse tašky bez ladu a skladu. Nemám tak problém něco dočasně přidat, nebo odebrat a když to potřebuju dát do batohu, tak to přesypu do takovýho obyč penálu.
jameson363
Příspěvky: 633
Registrován: 29.12.2012 0:02
Pohlaví: muž

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od jameson363 »

Taky menim zavazadla, tak rad prendavam alespon drobnosti nejak hromadne. Osobne jsem dost linej ty veci jednotlive zastrkavat do prihradek, takze jsem nikdy organizerum s gumickama neprisel na chut a mam radsi kapsy, kam se to jen nahazi. Pouzivam tohle:

56Gear 1Pocket

Obrázek
Uživatelský avatar
Apokalyptik
Příspěvky: 286
Registrován: 03.01.2013 17:57
Pohlaví: muž

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od Apokalyptik »

Mojej ženskej sa podarilo zničiť zips na športovej kabelke od Deuteru. Ako to tie ženské robia, že všetko zničia???
Tak dostala náhradu.
OSPREY FlapJill courier. Bazárovka na odskúšanie na dožitie. Predtým som o tejto značke veľa počul, ale skúsenosti chýbali. Jasné že to nabude nič postapo, ale na bežné nosenie je mimoriadne pohodlná. Popruh na rozdiel od Maxpeditionu a 5.11 neprojektovali na odrezanie hlavy majiteľovi. Je veľká, má veľa kapsičiek na menšie veci, ale dokáže odniesť aj nákup z obchodu. Objem je viac ako dostatočný - 17 litrov. Mimoriadne ma zaujala spona na ovládanie dĺžky popruhu. Má niekto skúsenosti s messengermi od Osprey?
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4500
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od Serža »

mám srovnání ne z postapo, ale ze sportu a jsou v tomto směru dvě použitelné značky - Deuter a Osprey....vydrží zhruba stejně, jen to chce najít velikost/tvar, co každému vyhovuje...to je individuální
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Eli
Příspěvky: 64
Registrován: 07.03.2021 9:05
Pohlaví: muž
Bydliště: ČR

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od Eli »

Mammut Täsch Pouch 2l dark-oak
Ja mám túto. Nosím v nej samozrejme len základné veci podľa toho kde idem. Keď idem na dlhšie tak mobil, peňaženka, nôž, pero, zapaľovač, cukríky/žuvačky vreckovky, mini základná lekárnička rozložená po kapsách tašky, papier, zátkové chrániče sluchy (štuple), špagát, plátená taška, 10 gastráčov, nejaké drobné, respirátor... Ak idem na kratšie (napr. kočíkovať) tak neberiem zväčša peňaženku, zoberiem si pre istotu nejakú hotovosť ešte a miesto po peňaženke nahradím "plnohodnotnou" lekárničkou. Najčastejšie ju nosím v lete. Nemám rád väčšie predmety po vreckách.
118904_12.jpg
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4240
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od Lyster »

Chtěl jsem zkusit hrudní brašnu, ale nechtěl jsem kupovat pro začátek nějakou drahou, tak jsem zkusil Aliexpress...
https://www.aliexpress.com/item/1005002 ... 4c4dbbtToq

A první dojmy? Jako určitě praktické, jen bych tedy asi nemohl být ženská s prsama :D ... jsem nervní, že si nevidím na nohy (foto č.2. :D .) I s batohem se to dobře nosí, jen škoda, že ten plát vzadu není síťovaný, jako u jiných hrudních brašen. Ale za ty peníze spokojenost.
Přílohy
Hrudní brašna 1.jpg
Hrudní brašna 2.jpg
Hrudní brašna 3.jpg
Hrudní brašna 4.jpg
Uživatelský avatar
Piston
Příspěvky: 311
Registrován: 13.08.2016 21:33
Pohlaví: muž
Bydliště: Slezsko

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od Piston »

Tak to pořádně vyzkoušej a řekni. V poslední době jsou ty hrudní brašny docela trend a výběr je slušný. Nerad tahám věci po kapsách, nebo nějakých ledvinkách, na telefon, čelovku, nůž a nějaký pišingr by to mohlo být fajn. Nesnáším, když musím sundávat při krátké pauze velký batoh a lovit v něm telefon kvůli navigaci či tatranku na přehryznutí. Na denní nošení si to představit neumím, to už bych si připadal jako moc velký mimozemšťan.
Uživatelský avatar
Apokalyptik
Příspěvky: 286
Registrován: 03.01.2013 17:57
Pohlaví: muž

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od Apokalyptik »

Hrudná brašna popri batohu je vynikajúci spôsob, ako mať prepotené tričko nielen na chrbte ale aj na hrudníku.
Teda ešte sa ňou dá na seba perfektne upozorniť.

Keby som sa nepotil a bol trochu exhibicionistický tip, hneď ju kupujem!
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od DeadMan »

Blbost, za mě je to momentálně asi nejlepší způsob, jak jít na bushcraft a mít u sebe kvér. Mám dvě hrudní brašny z Alíku. Jednu už pár let a ačkoli vypadá tak nějak fórově, tak pořád drží a nic se netrhá, nepáře, nepraská. Jediné co, tak jsem si musel pohrát s popruhy, protože se povolovaly, ale stačilo lépe "zamotat" kolem spon. Nedávno mi přišla nová, od pohledu trochu lépe udělaná, menší, tak akorát na glock 26. Už se těším, až jí začnu testovat.
You cannot kill me as I am already dead!
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od DeadMan »

Tady ta je ta starší, větší (mám ji v zelené barvě a na zipy jsem dal paracord = možno jí na mě vidět ve vlákně o maskáčích).
Vleze se do ní Ruger Mark IV i s optikou (vlezl by se i starý škorpion).
Popruhy jsou tenčí než bych čekal a jakoby hladké = kloužou, ale dá se to pořešit a jak jsem psal, vše pořád drží i po pár letech.

https://www.aliexpress.com/item/3299770 ... 4c4dv6Pzdc

A tahle mi přišla pře pár týdny (opět v zelené).

https://www.aliexpress.com/item/4000548 ... 4c4d6qa6bb
You cannot kill me as I am already dead!
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od DeadMan »

Jinak ještě dodám, že kdysi jsem chtěl brašnu od lokálního výrobce, ale zrovna byla vyprodaná. Navíc jak už tady zaznělo, nestojí zrovna málo a tak jsem si řekl, že na zkoušku, zda mi to bude vůbec vyhovovat, vezmu z Číny. A světě div se, vyhovuje a ještě i funguje :mrgreen:
You cannot kill me as I am already dead!
Zapadlo
Příspěvky: 998
Registrován: 24.08.2014 19:59
Pohlaví: muž

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od Zapadlo »

Kdo viděl Wind River, nedá na hrudní brašnu dopustit :)
Přílohy
Wind-River-2017.jpg
Stenny
VIP
Příspěvky: 728
Registrován: 12.05.2012 13:22

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od Stenny »

Deadman: jsou kapsy v těch čínských nějak vevnitř členěné (přihrádky, MOLLE, sucháč, gumičky...), nebo je to jen holá kapsa? Na Ali nemají vyfocený vnitřek.
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od DeadMan »

Až budu doma, tak nafotím ;)
You cannot kill me as I am already dead!
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od Ulfhednar »

Já jsem to zkoušel a to, že si pořádně nevidím pod nohy (pohybují se často v terénu, kde je to docela zasadni) me od toho odradilo. Nosí se to celkem dobře, je to výrazně praktické, ale tohle je pro mě deal breaker.
Óðinn á yðr alla
Odpovědět