Jak bylo dnes

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Odpovědět
drigon
VIP
Příspěvky: 2921
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od drigon »

Jede, jede mašinka,
kouří se jí z komínka.
Vidět to Greta, tak má zkažemej i důchod. :roll:
Přílohy
IMG_20200212_075447_1.jpg
Koukej tak, aby jsi viděl.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od devlop »

how dare you!!! :D
mukl
Příspěvky: 1098
Registrován: 05.10.2016 19:19
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od mukl »

...víte, přátelé. Já jsem byl vždycky tak trochu "cíťa" na tu naši přírodu....a to nekecám. "Environmentální žal", mne vskutku jímal dobrých 30 let, možná ještě déle. Ale ať nepřeháním, k tématu. Od doby, kdy tady máme hen ten
" Zelený úděl". Kdy prorokem nové doby je milá dívenka Gréta....Tak jaksi více šlapu na "plyn"své staré plečky...a rád si pouštím tahleta (známá) videa: https://www.youtube.com/watch?v=yG0N58_dUuY
Uživatelský avatar
Jason
Příspěvky: 662
Registrován: 19.11.2012 11:30
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Jason »

Tak minulej tejden jsem se rozhodnul pro zmenu a dneska jsem nastoupil do nove prace. Velice prijemna zmena a hlavne vidina postupu... A jako bonus mesicne o cca 700€ vice.. tak mam ze sebe dobrej pocit :P
Říkali mi, že můžu být čím chci. Tak jsem se stal ostudou své rodiny.
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1129
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Haluziak »

Dobře ty :) taky bych bral takovou měsíční injekci :)
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2911
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od bacil »

Ale ta stará plečka má docela ekologický motor, lítají z ní saze o velikosti pětikačky, žádné škodlivé mikročástice...
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
drigon
VIP
Příspěvky: 2921
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od drigon »

Tak to je pravda. Pokud s ní někde delší dobu stojím a pak jí musím při rozjezdu osolit, tak se z výfuku doslova chumelí tma. Když jsem se s ní rozjížděl u perónu a 1000t na háku byl jsem za hvězdu dne. Lidi co čekali na rychlík se otáčeli jako na povel a někteří i zapomněli zavřít pusu. :rofl :angel
Ale faktem je, že tahá jako bejk. Byť už je to dáma středních let.
Koukej tak, aby jsi viděl.
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Ray »

Dneska jsem z preventivních důvodů odvolal návštěvu ségry z Anglie. Kvůli coronaviru. Sice stejně přijede za zbytkem rodiny, ale já to odložil na "někdy příště". Přijímání předběžných protipandemických opatření a návštěva protažená přes třetí největší letiště v Londýně jaksi nejdou dohromady. Sice jsem se dočkal klasického neprepperského sarkasmu, ale to nějak přežiju :?
Aspoň že manželčina část rodiny mi naslouchá a předání protipandemických balíčků spolu s krátkou přednáškou, na konci oslavy tchýniných narozenin, se setkalo s vděkem a uznáním 8-) ...
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5322
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Rafael »

Nechci plevelit vlákno Wu-chanská blokáda, ale rozpadlici tam napsal,-a,-i něco o Hyundai apod.
...Mimo Nošovic má Hyundai tři závody v Koreji, Číně, dva v Indii a po jednom v USA, Turecku, Rusku a Brazílii....
A to už musí být nějakého camrání mezi Koreou a pobočkami.
A žena jde zítra do Nošovic na nějaké výběrové řízení, pohovor.
Bylo by vhodné tam přijít s rouškou?
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Bill Masen »

Ať zkusí burku, to jí vezmou stoprocentně. :chuckle
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Ray »

Když jsem o jejich přístupu slyšel vyprávět kamaráda, kterej tam dělal vedoucího nějakého oddělení do roztrhání těla....- Jedinkrát za celou dobu co tam makal (asi 5 let) už kvůli nemoci fakt nemohl a šel raději na týden marodit. Když se vrátil doporučili mu, aby napsal kolegům omluvný dopis, protože museli dělat práci i za něj :head

Takže za mě, virus nevirus, nejzdravější pro tvou ženu bude, když tam vůbec nepůjde ;)

Ne teď vážně, nervy dokážou zk**vit organismus a otevřít cestu dalším zdravotním problémům mnohem víc, než nějaký koronavirus a na dlouhou dobu. Neslyšel jsem o nich nikdy nic pozitivního. Jen o spoustě záděru a stresu.
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5322
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Rafael »

Přímo do Hyudai to nebylo, jen v jejích areálu nějaká servisní česká firmička.
Byl jsem tam taky ze zvědavosti, ale vevnitř ne. A vůbec jsem z toho neměl dobrý pocit.
Po pravdě napsáno, chyběl mi u vstupu jen nápis:
일이 당신을 자유롭게합니다
Pokud by tady někdo náhodou neuměl korejsky tak tady je překlad Google:
Arbeit macht frei
*
Jsem si tak jen pro zajímavost ještě předem narychlo prošmejdil a porovnal nabídky práce v Škoda Auto a Hyundai. Dost velké rozdíly na všech postech. V tom Hyundai mě překvapily obrovsky vysoké manažerské platy oproti Škodě. Ale jen s podmínkou - znalost korejského jazyka slovem i písmem.
A ve Škodě oproti těm šikmoočkům daleko vyšší platy dělnické.
*
Asi jsem tam vůbec neměl jezdit. 200ha kvalitní zemědělské půdy a taková opičárna na ní...
(Budu si muset ještě stáhnout a kouknout na dokument Vše pro dobro světa a Nošovic od Víta Klusáka).
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
Count
VIP
Příspěvky: 874
Registrován: 20.05.2015 19:11
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Count »

Ty pozice s korejským jazykem nejsou pro našince ale musí to inzerovat. Na takové místo už je někdo vybrán z Koree. A opravdu, v rámci zachování duševního zdraví místo u nich nebrat. Jak říká přísloví: Navrch huj, vespod fuj.
Lepší hrůzný konec, než hrůza bez konce.
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Ray »

Hrál jsem si dneska s PC, jelikož potřebuji garáž a posezení s grilem. Základ garáže bude kryté pergolové stání, na které přijdou OSB desky, fasádní izolace a perlinka s omítkou v barvě domu. Je to dělané přes jednoduchý online editor na netu (u grilu jsem hodně improvizoval) a nejsem žádnej architekt, ale s výsledkem jsem celkem spokojený. Co myslíte? :)
vizual3.jpg
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
Uživatelský avatar
Hdm
Příspěvky: 1001
Registrován: 01.08.2012 15:12
Bydliště: Orlické hory

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Hdm »

Předpokládám, že chceš konstruktivní kritiku, ne jen plácání po zádech :hand

Těžko soudit celkově, když nemáme přehled o celém pozemku, umístění domu a rozmístění dalších přístřešků, stromů a plánovaném místě této stavby.

Napíšu úpravy , co by jsem udělal já:
- dveře do garáže bych umístil vedle grilu, to oceníš až budeš běhat pro pivko a další pochutiny
- ponk na konec garáže a tu udělat o to delší, přijde mi to praktičtější (parkuješ na střed garáže, nezavazí ponk na dveře při vystupování)
- posezení bych udělal dlouhé jako garáž, sejde se víc lidí a pak se tam mlátí židlemi
- pokud to jde natáhni si tam elektřinu, vodu a nějaký odpad, protože mytí rukou, na pití kohoutovka, opláchnout skleničky...

Otázkou taky je, zda to chceš bez ohlášky a máš omezení na m2 ?

Ber to jen jako jiný pohled na věc, protože to máš pěkný a není jen jedno dobře ;-) ...aneb kdo nic nedělá, nic nezkazí.

Pokud mohu doporučit, zkus si to nakreslit v Tinkercadu, je zadarmo, jen registrace a je velice jednoduchý. Dělám si tam podobné návrhy a je super to vidět 3D, možnost otáčení kolem, vstup do objektu, pohled ven...
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Ray »

Určitě jsem za kritiku vděčný. Tohle je dělané ve Floorplanner.
Ten pohled je jakoby od domu. Vrata garáže jsou přímo do ulice. Teď mám beton ke staré garáži přes půl zahrady a chci to zrušit (aby bylo v PA víc místa na brambory :) ).

- v garáži nic skaldovat nechci, na to mám sklep. Takže zatím dveře nechám spíš proti domu. Ale ty se daj umístit kamkoliv až budu dávat OSB desky, takže ještě popřemýšlím

- z fotky nejdou rozměry moc poznat. Místa bude myslím dost. Garáž bude 4,15mX6m (kvůli úřadům)

- gril udělám těsně vedle (1cm :D ) na samostatných stojinách asi (opět kvůli úřadům) ten bude 4x3,5m. Stačí. Mám malou rodinu a málo přátel :lol:

- elektřina je určitě v plánu. Chci tam na ponku mít stojanovou vrtačku a časem možná malý stolní soustruh. Mám naštěstí venku ve zdi krytou zásuvku 380V, kterou nepoužívám, takže tam jen udělám skříň a z ní stáhnu kabel do země a ke garáži. Vodu mám vedle vchodu - klasický zahradní kohoutek se závitem. Nechce se mi moc nic kopat, jelikož ten kohoutek bude od budoucí pergoly cca tak max 6m. Na ruce to stačí a nádobí po grilování stejně valíme do přepravky a do myčky doma.
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
PaF
Příspěvky: 1525
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od PaF »

2připomínky:
1. udělal bych prostor pro gril na celou délku garáže, aby tam vešla třeba bedna na polstery na židle, odkládací stolek apod.
2. bude gril nějak vizuálně oddělený od ulice? Takhle se mi to moc nezdá, aby ti koukali kolemjdoucí do talíře...
Pokud oddělen nebude, otočil bych to o 90 st. a schoval ho garáž.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Bill Masen »

Tak dneska auto přede mnou sundalo divočáka a druhej proběhl před mým autem. Bylo to nějaký berlingo nebo co, pravá půlka čumáku roztrhaná a prase se klepe v pangejtu.
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Ray »

PaF píše: 24.02.2020 16:35......
Napravo od čelní strany garáže bude vjezdová brána a dlažba na délku jednoho auta souměrně s garáží s možností pokračovat po trávě až k domu, abych úplně nezabil možnost vjet na pozemek.
Od levého rohu garáže dál doleva až k hranici pozemku bude plot. Zatím je tam starý nízký s pletivem a betonovým soklem, ale pak tam dám vyšší neprůhledný. Nejspíš gabion, to bych zvládl i sám (a je neprůstřelný :lol:). Do té mezery mezi posezením a plotem pak uvažuju o diskrétním koutu s nafukovací vířivkou pro příjemné letní večery s mou rozpadlicí :) Takže moc prodlužovat už nechci.
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
Uživatelský avatar
Alstratt
Příspěvky: 1151
Registrován: 01.08.2015 16:34
Bydliště: US

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Alstratt »

No nic dam si jednu flasku whiskey, za to ze mi pred chvili zemrel pribuzny, tak se napiju i za tu cast slusnejsich mrtvych k tomu co sundal ten virus. Hadam ze tento rok bude zly, snad neprijde este neco horsiho doufam. Tolik hnusu co se siri ve svete, clovek nikdy nevi kdy prijde jeho konec. Tak se drzte at vas ten sajrajt nenakazi. :beer
The more you sweat in training, the less you bleed in combat.
Odpovědět