Noční hlídka

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5322
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Noční hlídka

Příspěvek od Rafael »

Sice přímo primárně nehlídám, ale ve střehu trochu jsem.
Koukám hlavně na Noc filmových nadějí a asi vydržím až do konce. Do 05:55hod.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
Equestrian
Příspěvky: 139
Registrován: 26.01.2020 15:55
Pohlaví: muž

Re: Noční hlídka

Příspěvek od Equestrian »

Drží tu ještě vůbec někdo noční hlídku? Nebo se usnulo na "vavřínech" ? :) Kor teď, kde je ve světě tak napjatá situace, tak se musí hlídkovat 24h denně, imrvére dokola :) tak ať to rychle utíká :beer
Jinak nevím jestli se mám hlásit do pozice "sovy" nebo do pozice čerstvýho "zelenáče" :chuckle :rock
"Je lépe být připraven na příležitost a nemít ji, než příležitost mít a nebýt na ni připraven"
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4352
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Noční hlídka

Příspěvek od bivoj »

Já ji držím každý den (jakožto zakladateli vlákna by mi byla hanba, kdybych ji nedržel), ale dnes už fakt bezpečně vím, že zvolit čas útoku je opravdu nejlepší kolem té 04:00 hod... ;)
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
Maric
Příspěvky: 1121
Registrován: 16.10.2018 23:26
Pohlaví: muž

Re: Noční hlídka

Příspěvek od Maric »

Hlídá se stále, ale nenápadně! Kdyby něco. ;)
470EB042-8653-4330-A710-1213384C027D.jpeg
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5322
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Noční hlídka

Příspěvek od Rafael »

bivoj píše: 25.02.2020 1:03 Já ji držím každý den (jakožto zakladateli vlákna by mi byla hanba, kdybych ji nedržel), ale dnes už fakt bezpečně vím, že zvolit čas útoku je opravdu nejlepší kolem té 04:00 hod... ;)
Magická hodina mezi psem a vlkem..... Rodí se nejvíc dětí, nejvíc lidí umírá...
*
Stávalo se vám, během nočních hlídek, mezi třetí a čtvrtou hodinou ranní, že se vám nejvíce chtělo spát?
Pro mě to byl vždy v době "služby" kritický čas. I když jsem byl a jsem noční tvor a furt tvrdím, že nejlepší a nejzdravější spánek je ten dopolední. Ale ten čas, ta doba, je asi fact nějaká "divná", taková tajúplná....
Liškodlak.jpg
Liškodlak.jpg (24.02 KiB) Zobrazeno 4710 x
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Noční hlídka

Příspěvek od proforma »

Ano, drzi :) Aktualne jsme prekrocili 80 tis. nakazenych a smetnost nam pomalu, ale jiste stoupa na 3,4 %. Rano si to date do prislusneho vlakna, ja jen, aby rec nestala 😀
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5322
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Noční hlídka

Příspěvek od Rafael »

No, já už jdu spát.
Přece jen ta hodina vlka....., už mě bere.
Ale něco jsem snad udělal:
ma_botu_.jpg
ma_botu_.jpg (37.95 KiB) Zobrazeno 4694 x
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
Maric
Příspěvky: 1121
Registrován: 16.10.2018 23:26
Pohlaví: muž

Re: Noční hlídka

Příspěvek od Maric »

Ne nadarmo si čas mezi 3 a 4 vybírají zkušení bytaři na své rejdy. Známému vybrali barák, a byli i v místnosti, kterou od ložnice dělí jen klasické poloprosklené dveře. říkal mi, že si v životě nemyslel, že ho šramot ve vedlejší místnosti nevzbudí... A že podle toho co vše vzali a prohledali, museli šramotit opravdu hodně.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4352
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Noční hlídka

Příspěvek od bivoj »

Tento noční čas se dá využít i jinak než jen koukáním na hvězdnou oblohu. Pokud potřebujete sjíždět výkonově skutečně náročné distribuované simulační algoritmy, tak je celkem levný procesorový/serverový/db čas, stejně tak propustnost síťových linek je vinikající a provoz je na minimu.

Dají se tak mmj dělat i velmi zajímavé věci, které jsou tak trochu off-grid a oficiální místa je nikdy (takto detailně a hluboce) dělat nebudou.

Bohužel opět nemohu říci konkrétní věci, ale z toho co vidím v predikčních modelech ohledně současné pandemie COVID-19 z hlediska kolapsu zdravotnictví, sociálních služeb a ekonomiky a dále dalších aspektů politického vývoje v rámci celé Evropy by mě vstávaly na hlavě vlasy hrůzou, kdybych nějaké měl. Připravme se na špatné časy.

Ty dnešní či zítřejší "problémy" jako totální zákazy sportovních utkání, kompletní uzavírky hranic či zavírání všech obchodů - to je úplné nic proti tomu, co přijde za několik měsíců. Strašně rád bych se mýlil, ale mám obavy, že toto dopadne nedobře.
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
Maric
Příspěvky: 1121
Registrován: 16.10.2018 23:26
Pohlaví: muž

Re: Noční hlídka

Příspěvek od Maric »

Myslím, že není potřeba matematické modely, ale stačí využít noční klid k utřídění faktů a událostí ve vlastní hlavě. A je jasné, že už tak ekonomicky potácivá Itálie tohle nezvládne, a začnou se dít věci. Řecko se s tlakem turecka také vyrovnává po svém, protože EU místo obrany vnějších hranic slíbila výpalné turkovi, a tím jen potvrdila svoji neschopnost cokoliv účinně řešit.
Není náhoda, že EU politici jsou v posledních dnech tiše jako pěny, a asi už nespí spokojeným spánkem, ale bezesné noci tráví přemýšlením nad tím, který stát jako první v rámci šetření přestane být ochotný platit ten jejich předražený cirkus.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4352
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Noční hlídka

Příspěvek od bivoj »

Ale jak tak koukám, moc lidí tu po nocích fakt není. Spí nebo co? :D ;)
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5322
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Noční hlídka

Příspěvek od Rafael »

Jestli to není tomu, že je tady někdo hodně vystrašil.
Myslím, že ve Vtipech se to stalo.
*
Koronavir nejvíce řádí po dvacáté hodině a lidé jsou tady přece jen opatrní a obezřetní..
I když připravení, ale prevence je přece jen jednodušší....
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
Equestrian
Příspěvky: 139
Registrován: 26.01.2020 15:55
Pohlaví: muž

Re: Noční hlídka

Příspěvek od Equestrian »

Prevence je určitě jednodušší, ale někdo tu hlídku prostě držet musí, ať vir chodí po 20cáté nebo ne :rock
Jinak nevím jak ostatní, ale tady se rozhodně nespí, ještě nepřišla hodina H a den D, který se na nás neúprosně řítí :devil
"Je lépe být připraven na příležitost a nemít ji, než příležitost mít a nebýt na ni připraven"
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Noční hlídka

Příspěvek od Nicotinick »

To si tak jeden začne večer v klidu přebíjet náboje a najednou kouká, že drží hlídku. 8-)
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Uživatelský avatar
Equestrian
Příspěvky: 139
Registrován: 26.01.2020 15:55
Pohlaví: muž

Re: Noční hlídka

Příspěvek od Equestrian »

Ty noční hlídky mají stejnak něco do sebe, všude jenom klid a ticho, nebe plný hvězd, teda až do tý doby, dokud se něco neposere :) přes den to začne být náročný, ale obávám se, že s pohledem na dny, by nás stejnak čekali bezesné noci, tož to bude lepší zůstat na hlídce ;) a to mi tak připomnělo, že bych si mohl jít taky překontrolovat lesk kvéru :devil
"Je lépe být připraven na příležitost a nemít ji, než příležitost mít a nebýt na ni připraven"
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4352
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Noční hlídka

Příspěvek od bivoj »

Já si takhle zkontroloval lesk kvérů, přepočítal buckshooty a zkušebně si jich pár naládoval do pumpy a pak je zase vypumpoval. Až pak mi došlo, že 590A1 není v tomto zrovna nejtišší (takový americký kladivo) a že o půl třetí v noci by to sousedům mohlo vadit... Ale nikdo zazvonit nepřišel, asi mají tvrdý spaní... :D
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Noční hlídka

Příspěvek od Nicotinick »

On to je drobet stihomam, neznalí sousedi zvuk brokovnice nerozeznají od vrzání postele. :D
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Uživatelský avatar
DanBlack
Příspěvky: 1472
Registrován: 02.02.2012 23:19
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Severní Čechy

Re: Noční hlídka

Příspěvek od DanBlack »

V noci je sice klid, ale dneska i nůdá...
turtle-facts.jpeg
------------------------------------------------------------------
Štěstí neexistuje...jsou jen průsery co dobře dopadly.
Uživatelský avatar
Jason
Příspěvky: 662
Registrován: 19.11.2012 11:30
Pohlaví: muž

Re: Noční hlídka

Příspěvek od Jason »

Ja jeste v praci ale z se to krati...
Říkali mi, že můžu být čím chci. Tak jsem se stal ostudou své rodiny.
cipis
Příspěvky: 4834
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Noční hlídka

Příspěvek od cipis »

A asi se zasmáli, těm 5-7 přírazům :D
Nicotinick píše: 15.03.2020 2:50 On to je drobet stihomam, neznalí sousedi zvuk brokovnice nerozeznají od vrzání postele. :D
Noční hlídka se přece píše jen v noci!!! Fab ;)
Odpovědět