Jak bylo dnes

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Jason
Příspěvky: 662
Registrován: 19.11.2012 11:30
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Jason »

Co jsem byl v obchodech v DE tak tam klidek...

Jinak dneska jsem se dozvedel super novinu - zitra rano budou kacet stromy na sousednim pozemku (ktere by nam mohli ohrozit budouci barak). Celou dobu to neslo v zadnem pripade ale kdyz potrebovali z mesta prejet bagrem pres nas pozemek tak se zazrace zmenil pristup...
Říkali mi, že můžu být čím chci. Tak jsem se stal ostudou své rodiny.
Uživatelský avatar
OldSoldier
Příspěvky: 181
Registrován: 25.02.2014 10:58
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha a okolí

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od OldSoldier »

Včera jsme se ženou dělali inventuru a přemýšleli, co by se mohlo hodit. Zjistili jsme, že máme kriticky málo dezinfekce - tak asi odpoledne zajedu do nějakého Bauhausu a koupím alespoň chlor-shock, což je vlastně savo v prášku, a který nám také došel (když ho nepoužijeme, tak se bude hodit v létě do bazénu).

Ale o čem chci mluvit je to, na co jsem narazil na webu - jako chápu proč to obchodníci dělají, ale nechápu, že to někdo za takové peníze kupuje....
Snímek obrazovky 2020-02-26 v 8.53.20.png
Uživatelský avatar
Max
Příspěvky: 295
Registrován: 25.01.2011 16:31
Bydliště: Severní Čechy

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Max »

A mně se před měsícem zdál 3M FFP3 za 138 Kč/kus drahej a s opovržením jsem ho vrátil do regálu. Netušil jsem, jaký je v něm investiční potenciál - dnes za 1990 Kč/ks

https://www.businessstyle.cz/novinky/3m ... spirator/
Uživatelský avatar
Ibex
VIP
Příspěvky: 784
Registrován: 20.11.2015 8:48
Pohlaví: muž
Bydliště: Jihočech

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Ibex »

na druhou stranu ten koronavirus má i pozitivní stránku. Jelikož jsem trochu nachlazený po víkendu v lese s motorovkou v ruce, tak sem tam kýchnu.
Dneska ráno si stojím ve frontě v Lídlu, jedou 3 kasy a já si kýchnul a k tomu vypustil větu "Zas*aná čínská chřipka"
To jste neviděli tu hrůzu v očích! Já to nevydržel a začal se smát, ježíš to bylo keců a nadávek na můj účet. Fakt jsem se tak dobře dlouho nepobavil :D
Jo je to černý humor, je vidět že lidé jsou napjatí, ale udržet si pozitivní myšlení a smysl pro humor je taky důležité.
Jeste se nestalo, aby to nejak nedopadlo..
Uživatelský avatar
Tina
VIP
Příspěvky: 593
Registrován: 21.08.2012 10:06
Bydliště: Severní Čechy

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Tina »

A ještě v tom Lídlu něco měli? Známí mi poslali fotku z dnešního Tesca, jak začínají být vybrakované reagály, druhá známá ve čtyřech obchodech nesehnala mýdlo. Panika stoupá... :-)
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1131
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Haluziak »

Člověk by čekal, že koronavirus spustí hromadné zlevňování letenek, ale zatím jsme nenarazili na vybraný termín 1.5. - 10.5. žádný vyložený kup v hodnotě třeba 10E resp. 15E i s batožinou :D

Ale z jiného soudku:

Tento rok jsem si konečně vyřídil trvalý pobyt, protože jsem ho doteď nepotřeboval a na vše mi stačil přechoďák.
Začal jsem uvažovat o změně pozice, že bych z finanční správy zkusil něco jiného. A hle na všechny zajímavé pozice chtějí státní občanství :D i na "blbý" odbor Azylové a migrační politiky ve stejné nebo nižší platové třídě :D
Takže za pět let požádat a za 6, 7 let možná :lol: (Ještě bych mohl požádat přítelkyni o ruku, ale každý kdo absolvoval předmět Rodinné právo jistě ví, že SJM je Ďáblův vynález)


PS: Nejzajímavější co jsem našel byla sekce vyzbrojování MO 16. platová stupeň utajení Tajné. Ale to místo předpokládám už má majitele a výběrko je jen pro show.
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Cep
Příspěvky: 1706
Registrován: 09.04.2015 11:22
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Cep »

Ráno jsem byl v drogerii a desinfekce a antibakteriální mýdla ještě měli...
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8788
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Fabulous »

Nebyly mezi SR a ČR nějaké smlouvy, kde sis mohl vybrat občanství? Možná vznést dotaz právníkovi?
Uživatelský avatar
cortes
Příspěvky: 166
Registrován: 17.10.2014 22:29
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od cortes »

OldSoldier
Zdražuje se všude, už jsem to tu někde psal.
17.2 jsem udělal objednávku u army su.... , Filtr MOF-6 kombinovaný Sigma za 165 kč
Za pár dnů byla cena 195 kč a následně vyprodáno.
26.2 opět skladem a cena lidová-) 245 Kč
....................................
Koupil jsem tam i- Plynová protichemická maska Fernez Panoramasque za 895 kč
Dnes se tam prodává za 1 095 Kč :roll:
Tož tak
CZ ŠKORPION VZ 61 S + Prcek 6,35 + Gladiator cal. 500 HD D2 - Limited Edition.
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1131
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Haluziak »

Fabe byli ale na mě už se nevztahují. A požadavek 5 let trvalého pobytu nejde obejít 12 lety přechodného :D

EDIT: Přesnějc je to tady https://www.mvcr.cz/clanek/nabyti-statn ... bliky.aspx a moje drahá maminka s ocinom zařídili, že už se mi to nepovede. No ale taky chtěli abych dělal na Slovensku doktora :D
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Uživatelský avatar
Max
Příspěvky: 295
Registrován: 25.01.2011 16:31
Bydliště: Severní Čechy

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Max »

Tina píše: 26.02.2020 16:00 A ještě v tom Lídlu něco měli? Známí mi poslali fotku z dnešního Tesca, jak začínají být vybrakované reagály, druhá známá ve čtyřech obchodech nesehnala mýdlo. Panika stoupá... :-)
Např. dnes v Globusu jsem nepozoroval žádnou větší změnu oproti včerejšku Parkoviště poloprázdné, některé akční věci byly vykoupené, ale nic zásadního. Asi to teprve začne.
Uživatelský avatar
Count
VIP
Příspěvky: 875
Registrován: 20.05.2015 19:11
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Count »

Tak v Makru snad nebyl košík bez 5L kanystru Savo. Zajímalo by mě zda alespoň polovina ví, co s tím bude dělat. Cestou domů jsem si v autě pustil jeden trochu opomíjený skvost od Iron Maiden - Virus. :rock
Lepší hrůzný konec, než hrůza bez konce.
BiSon
Příspěvky: 434
Registrován: 20.12.2011 10:00
Bydliště: Olomouc

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od BiSon »

Tina píše: 26.02.2020 16:00 A ještě v tom Lídlu něco měli?
Dnes vecer jsem to byl obhlidnout. V zasade docela pohoda, zadna panika. Pravda, regaly s testovinami, lusteninami a hladkou moukou byly prakticky prazdne. Polohrube tam byla paleta :)
Ostatni veci - toaletak, chlorova dezinfekce, tekuta mydla apod v pohode, to vetsina zrejme nechala bez povsimnuti.
Asi nic, co by obchod nedokazal naskladnit behem par dni. Uvidime. Minimalne se run na obchody rozlozi do delsiho casoveho useku - ti co uz nakoupili nebudou v druhe vlne tak aktivni.
Uživatelský avatar
Ibex
VIP
Příspěvky: 784
Registrován: 20.11.2015 8:48
Pohlaví: muž
Bydliště: Jihočech

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Ibex »

to: Tina jo v Lídlu zásoby bez problémů - dokonce akční "Italský týden" překypoval zbožím :lol:
zítra jdu prubnout Globus, tak uvidím, jak panika zahýbe zásobami, ale nečekám nic zásadního.
Jeste se nestalo, aby to nejak nedopadlo..
Nuwara
Příspěvky: 553
Registrován: 17.02.2012 11:07
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Nuwara »

Globus v pohodě. Byl jsem tam včera :-)
„Náhoda nepomůže tomu, kdo si nepomůže sám.“
Sofoklés
MrPorter
Příspěvky: 508
Registrován: 18.10.2012 13:50
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od MrPorter »

Dokonce i Rohlík lehce panikaří a dal zadarmo Premium na týden stálým zákazníkům, aby nemuseli do těch supermarketů se jít nakazit :-) Že si na tom trošku přihřejí polívčičku a část lidí si to pak nechá i placený, to je věc druhá.....
Uživatelský avatar
Ibex
VIP
Příspěvky: 784
Registrován: 20.11.2015 8:48
Pohlaví: muž
Bydliště: Jihočech

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Ibex »

podle mě je to uměle přiživovaná hysterie vod obchodních řetězců, aby lidi utráceli - kšefty mají druhé Vánoce... :?
Jeste se nestalo, aby to nejak nedopadlo..
Uživatelský avatar
Ibex
VIP
Příspěvky: 784
Registrován: 20.11.2015 8:48
Pohlaví: muž
Bydliště: Jihočech

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Ibex »

v Globu jsou vyprodané luštěniny (čočka/hrách) a lidi berou po balíkách mouku.
v Lídlu vybrané luštěniny a těstoviny...
Jeste se nestalo, aby to nejak nedopadlo..
Uživatelský avatar
Patrol
Příspěvky: 1174
Registrován: 24.08.2015 14:38

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Patrol »

Dnes jsem od kamaráda dostal zdarma krabici 10ks- FFP respirátorů, tak jsem zkusil udělat storno těch předražených, co jsem objednal (dodnes nemám potvrzení o expedování). Dovolat se jim nedalo, tak jsem napsal email s žádostí o storno objednávky.
Ráno v kanceláři velké téma - prázdné regály v Lídlu. :lol:
Ženský se překřikovaly jak ty lidi blázněj a dělaj umělou paniku, "když je to jenom taková chřipka".
Jedna jediná se jen potutelně usmívala a pak z ní vypadlo, že už má doma přichystané zásoby na 14 dní pro celou rodinu, protože na tom pracuje od prvních zmínek, že se to blíží. :yes Hned jsem jí pochválil a poradil, ať si ještě vyzvedne nějakou hotovost z bankomatu a dokoupí toaleťák, ať nemusí stříhat noviny, jak za komančů.

Na poradě se nižší management radoval, že budeme déle bez Bigg Bosse, protože je na dovolené v Itálii a tedy předpokládají karanténu po návratu.(radují se asi marně je v jiné, než kritické oblasti) Asi se mu budu preventivně vyhýbat i tak, až se vrátí. ;)
Jen mrtvé ryby plavou s proudem.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8788
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Fabulous »

Zrušili mi veletrh zbraní IWA 2020. No tak tam aspoň nenastydnu. Škoda jen, že ztráta bude dosti vysoká.
Odpovědět