Koronavirus v ČR

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Mám nebo měl jsem potvrzený Covid

Ano
96
39%
Ne
151
61%
 
Celkem hlasů: 247
neilz
Příspěvky: 144
Registrován: 02.03.2016 12:24
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od neilz »

zo jsou neskutecny pi*coviny co se kolem toho dejou, ma to umrtnost jako obycejna chripka, cca 0.2%, az od 50+ je to 2-3% a od 70+15% + vetsinou jeste ty lide byli pred nakazenim tezce nemocti a vsichni se z toho muzou po*** :-D je uzasny jaky hovadiny dokazou media dostat lidem do hlavy aby se na tom poradne vydelalo

Edit: Jako nováček to ber jako napomenutí - jestli chceš mít nadále takto hodnotné připomínky, tak je věnuj třeba diskusím na "iděsu" či na "hovinkach.cz".
Podívej se na to třeba z pozice vrchní sestry, která má už teď problém zaplnit směny sestrami. Pak se posuň v čase a odeber si ze služeb další 1/3 sester, které budou nemocné nebo v karanténě. To v situaci, kdy cca 25% nakažených bude vyžadovat nemocniční péči a významná část z tohoto množství bude vyžadovat umělou plicní ventilaci. Doufám, že se přihlásíš mezi dobrovolníky a budeš pomáhat lidem dýchat pomocí ambuvaků několik dní v kuse, protože 100% nebude UMP pro všechny potřebné.
Samozřejmě pak bude spousta chytráčků, kteří se smáli "chřipečce" a pak budou nadávat, že pro jejich manželku, maminku či babičku není umělá plicní ventilace a na celé oddělení bude jedna totálně nestíhající unavená sestra.
Navíc se ukazuje, že ani vyléčení nemají vyhráno, protože tento virus poškozuje parenchymatózní orgány jako jsou plíce, ledviny a varlata. Takže u mužů hrozí sterilita jako u příušnic. Pokud by to postihlo jen potomky takových chytráčků, tak bych určitě koronaviru poděkoval, že tak pomohl lidskému genofondu. Bohužel takto to nefunguje. Maximus
Zatvrzelej ANTIVAXAK :devil
veve
Příspěvky: 121
Registrován: 27.02.2020 20:22

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od veve »

Nebojsa píše: 03.03.2020 14:36 Primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký..
https://cs-cz.facebook.com/PobuckyMicha ... __tn__=K-R
Všichni, kteří se vrátili z jarních prázdnin z Itálie, musí zavolat buď na 112 nebo na hygienickou stanici a říct konkrétní oblast, kde byli. Volat musí všichni, i ti, kteří nemají žádné příznaky!
Volání na 112 předpokládám že je nepovedený vtip.

http://szu.cz/tema/prevence/2019ncov
Nonstop infolinky Státního zdravotního ústavu 724 810 106 a 725 191 367, příp. krajských hygienických stanic.
Naposledy upravil(a) veve dne 03.03.2020 15:45, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Maric
Příspěvky: 1121
Registrován: 16.10.2018 23:26
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Maric »

neilz píše: 03.03.2020 15:35 zo jsou neskutecny pi*coviny co se kolem toho dejou, ma to umrtnost jako obycejna chripka, cca 0.2%, az od 50+ je to 2-3% a od 70+15% + vetsinou jeste ty lide byli pred nakazenim tezce nemocti a vsichni se z toho muzou po*** :-D
No a ty nemáš příbuzného 60-70+, případně chronicky nemocného (srdce, tlak, cukrovka)? Já se rozhodně žádnému příbuznému ani známému poslem smrti (v inkubační době) stát nechci.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8788
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Fabulous »

“Nic to není. Vždyť to zabíjí JENOM staré nebo nemocné”

Až na Rozpad.cz napíše někdo podobnou chujovinu, má doživotní ban.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od bivoj »

neilz píše: 03.03.2020 15:35 zo jsou neskutecny pi*coviny co se kolem toho dejou...
Přesně takoví nezodpovědní a sobečtí čuráci jako ty to roznesli po celé Evropě. Vždyť se nic neděje, že áno... A staří ať si klidně chcípnou, že?... Tvl to je zas materiál...
Naposledy upravil(a) bivoj dne 03.03.2020 16:26, celkem upraveno 1 x.
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
TomSmith
Příspěvky: 1274
Registrován: 17.02.2015 14:33
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od TomSmith »

Dnešní ftipný úvodník z nekorektního blogu MUDr Kubáče:
Babiš imperativně prohlašuje : "nedělejte paniku", tónem, který v pamětnících bolševika budí paniku. Ministr zdravotnictví třaslavým hlasem vykládá o věcech, o kterých si není jistý jestli je před 3 minutami z Wikipedie dobře pochopil. Státní hygienická služba se léta tak soustředila na buzeraci živnostníků v pohostinství, až vzniká podezření, jestli vůbec mají předem promyšlené proti-epidemické plány. Informace, kdy začátek věty ( že 4/5 chorob má mírný průběh ) je v rozporu s koncem věty ( že nemáme dostatek lůžek na JIP pro 5% komplikovaných pacientů) vede k tomu, že i managementy špitálů nají tendence vymýšlet zmatená opatření...
Uživatelský avatar
Jason
Příspěvky: 662
Registrován: 19.11.2012 11:30
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Jason »

vrabi píše: 03.03.2020 10:24 Na to zapomeň, včera jsem v německu byl a je to tam horší než u nás, cokoliv na čem je napsáno dezinf... je vyprodaný. U nás to samý, akorát to DM je o dost dražší :D
V jaky spolkovy zemi jsi byl? Tady v Bavorsku je uplnej klid a nikde ani naznak ze by neco nebylo v kramu, nikdo nedela zadny sileny nakupy atd...
Říkali mi, že můžu být čím chci. Tak jsem se stal ostudou své rodiny.
Uživatelský avatar
Count
VIP
Příspěvky: 875
Registrován: 20.05.2015 19:11
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Count »

Minulý týden jsem se ředitele naší ZŠ ptal jaká opatření škola přijme. Odpověď že žádná. A dnes to máme v našem městě. Nevím co na to říct. :head
Lepší hrůzný konec, než hrůza bez konce.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od proforma »

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/cas- ... paign=null

Zajimavy rozhovor s Prymulou - 2 podstatne informace:
- pro prenos staci i jen velmi kratky kontakt, lide se ani nemuseji potkat na delsi dobu, jak se tvrdilo driv.
- Italie doporucuje seniorum nad 65 let, aby nevychazeli ven. Nekolik tydnu. Cili ocekavana progrese...
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Rafael »

Ten příspěvek primátora F-M na mě moc dobrý dojem neudělal. Ale třeba je takové vyjádřování na tzv. sociálních sítích standardem. Horší pro mě je, že F-M je pro mě relativně blízko.
*
A nedá mi přidat OT. Fact nedá!
"Není 20 učitelů na čtyřicet žáků málo? Nebylo by lepší třicet?"
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
Respirateur
Příspěvky: 142
Registrován: 31.01.2020 10:11

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Respirateur »

neviditelný: hele s tím Chvátalem, no. Je to šarlatán dle mého skromného mínění. Řadím ho do stejného pytle s Jiřím Maškem a Tomášem Marným. Ještě chybí TomášFuk. Kšeft s blbostí je pořád atraktivní.
„Člověk, na nějž nadávají blbci, je hoden důvěry.“
Jean Paul Sartre
Liqid
Příspěvky: 606
Registrován: 23.02.2020 15:41
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Liqid »

Info z lékárny: dnes se na velkoskladu objevila desinfekce Desident. Menší balení si již lékárny rozebraly (něco pro vlastní potřebu, něco na prodej), aktuálně dostupné je pouze 5l balení, tam je zájem menší a dá se aktuálně objednat.
sigurd
Příspěvky: 393
Registrován: 04.11.2014 21:31
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od sigurd »

Aj na Slovensku sa vrátilo pár nachcípaných debilov z dovolenky v Taliansku-dúfam,že to bude len chrípka...
Sám ležím s chrípkou,tak evakuácia do pripravenej ale vymrznutej chalupy musí počkať.
Maximálna efektivita, a vždy trvale udržateľný rozvoj.
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od PeFi »

neilz píše: 03.03.2020 15:35 ma to umrtnost jako obycejna chripka, cca 0.2%, az od 50+ je to 2-3% a od 70+15%
A věrohodný zdroj těchto dat, pokdu možno podložený konkrétním výpočtem by nebyl ? Já si takovéto věci radši rád přepočítám sám, ale mám problém, že použitelná data nejsou.
Hrozně by mě zajímalo, jak je někdo schopný spočítat úmrtnost v situaci, kdy se:
- číslům ze zemích, které to nejvíc postihlo (Čína, Irán) nedá věřit
- epidmie se stále ještě rozbíhá, takže není nejmenší tušení jaké procento populace se vlastně nakazí a bez toho nejde úmrtnost spočítat, pouze hodně nepřesně odhadovat.
- smrtnost může být nehezky vysoká, pokud zdravotnictví nezvládne příliv nemocných.

A taky by mě zajímalo, proč teda zdroj níže uvádí úplně jiná čísla, než vy.
https://www.worldometers.info/coronavir ... eath-rate/

Mimochodem WHO, které nyní uvádí smrtnost 2% u SARS také odhadovalo 3-4% a nakonec se ukázalo, že to bylo přes 9 %.
neilz
Příspěvky: 144
Registrován: 02.03.2016 12:24
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od neilz »

PeFi píše: 03.03.2020 18:16 ....cisla....
chces cisla ? tady mas cisle.... https://www.worldometers.info/coronavirus/
Zatvrzelej ANTIVAXAK :devil
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od PeFi »

No já chci čísla dokládající to, co jsi napsal, tedy že to má úmrtnost jako chřipka, tj cca 0,2%.
Odkaz, který jsi mi poslal, samozřejmě znám.
gemini
Příspěvky: 74
Registrován: 02.03.2020 12:14

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od gemini »

Článek na téma vlivu vzrůstající teploty na počet nákaz. Že by nás zachranilo horké léto?

https://www.medrxiv.org/content/10.1101 ... 20025791v1
Nebojsa
Příspěvky: 375
Registrován: 30.01.2020 15:34
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Nebojsa »

18:42
Podle Světové zdravotnické organizace zhruba 3,4 procenta potvrzených případů COVID-19 skončilo úmrtím, u sezónní chřipky je smrtnost pod jedním procentem. Šíření viru lze zabránit.
idnes.cz


Jen bych dodal jak už tu zaznělo, ti co se vyléčí ještě neví jak dopadnou dlouhodobě, co jim prostě vir dalšího poškodil.
Uživatelský avatar
neviditelny
Příspěvky: 102
Registrován: 24.02.2020 22:16

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od neviditelny »

Respirateur:
V dnešní době, kdy největší šarlatán u nás je ČTK a na ni navázaná média, se snad dá řídit jen pořekadlem:
Na každém šprochu je pravdy trochu. Vidíš, jak jen třeba tady lidi důvěřují oficiálním číslům, a to nejen z Číny.
Já si různé pořady stahuju předem na mp3 a pak druhý den pouštím v autě, protože ČRo je jednak hodně povrchní, druhak pro mě s názory dost na jiné straně barikády a ty jejich hudební vložky taky moc nemusím. No a u toho Chvátala si samozřejmě občas (někdy i dost často) taky řeknu, že je to pěkná blbost. Ale ono toho velice nic moc lepšího k poslechu není a číst se při řízení nedá. A k tomu poslednímu Chvátalovi - na souvislost různých nemocí nejen s 5G upozorňuje hafel zdrojů. Tak proč by na tom nemohlo něco být? Každý jsme nějak paranoidní. Já mám třeba doma internet jen přes drát, žádná wi-fi. Na druhou stranu nemám brokovnici, pistoli, Sa vz. 58, dokonce nemám ani žádný respirátor a ani se neznám s žádnými mimozemšťany.
golem
Příspěvky: 1727
Registrován: 14.01.2011 2:36

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od golem »

Právě ve zprávách na Primě pohovořil ten bývalý zpěvák, nyní herec hrající ministra zdravotnictví. Pokud chtěl i posledním pochybovačům dokázat, že je jenom klaun, tak kravatu si vybral velmi dobře.
Odpovědět