Koronavirus v ČR

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Mám nebo měl jsem potvrzený Covid

Ano
96
39%
Ne
151
61%
 
Celkem hlasů: 247
Uživatelský avatar
Jim Corbett
Příspěvky: 159
Registrován: 19.02.2016 8:21
Pohlaví: malé, zrzavé

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Jim Corbett »

https://www.ceskatelevize.cz/porady/114 ... jXxac2FzcY

Celkem seriozní debata o koronaviru v České republice.
FMJ
VIP
Příspěvky: 806
Registrován: 30.09.2012 18:54

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od FMJ »

To nielz:
Ačkoliv máš někdy trefné myšlenky, nemůžu se zbavit dojmu, že jsi pro zdejší fórum ekvivalentem pojmu "stávkokaz" , "kazischuk", "osina v zadku" a strašně tě vždycky potěší, když někoho naštveš....prostě takový ten sociální masochista.....
Uživatelský avatar
Maric
Příspěvky: 1121
Registrován: 16.10.2018 23:26
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Maric »

neilz píše: 06.03.2020 22:17 vy jste vtipalci, pokud pujde do tuhyho tak vlada vyda zakon na okamzite vyvlastneni zbrani :-D a kdo neodevzda tak zazije to se klidne vsadte :-D
Ano, vydáme se cestou Mexika či Venezuely. To je moc, moc dobrá myšlenka. :lol: Naštěstí naše vláda se podle připravovaného zákona hodlá vydat cestou rozumu a ochrany občanů. A příště si ty tvé fantazie nech pro kamarády u piva.
Uživatelský avatar
neviditelny
Příspěvky: 102
Registrován: 24.02.2020 22:16

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od neviditelny »

Podle grafu od proformy tady za dva, max. tři týdny bude 500 oficiálně nakažených (a další stovky až tisíce neoficiálních). A pak každý týden trojnásobek. Jenže podle množství viroturistů, co byli a někteří jsou ještě teď v Itálii, to může být klidně i 200.000 marodů, ne jen těch 500. Rozpad na vlastní kůži.
Jezbo
Příspěvky: 95
Registrován: 28.12.2012 21:02
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Jezbo »

Devlop na minulé stránce píše o tom, že nikdo nenosí nic na xichtě. K tomu bych chtěl jen dodat, že by možná i lidi nosili, ale nemají co. A ty nepěkné pohledy mohou být i závist.
Co se týče léků tak třeba obyčejnej Paralen 24 tobolek je teď v Dr.Max v akci za dvacku. Včera jsem tam bral pár balení.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od proforma »

Nebojsa píše: 06.03.2020 20:53 Tak chuděra doktorka co Kenovi zhatila PRka je na Bulovce kvůli špatnému odběru toho druhého pozitivního a právě se jí v tiskovce Ken vysmál před národem do ksichtu. To je hnus a smála se i ta kráva vedle něj. Oni z toho všeho maj prostě prd*l :-x . Tohle fakt nemůže u nás dopadnout dobře.
Zdroj?
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
ladislav.kubin
Příspěvky: 4
Registrován: 07.03.2020 6:32
Pohlaví: malé, zrzavé

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od ladislav.kubin »

Testy na NCOV-19 laboratoře co nepatří Babišovi a nebo státu nesmí testovat lidi ale můžou testovat zvířata takže pokud máte netopýra a máte obavy že má coronavirus udělejte mu výtěr z čumáku a pošlete na rozbor.

https://www.tilialaboratories.cz/index. ... 00&lang=cz a vybrat kategorii letouni. :clap
pylorus
Příspěvky: 303
Registrován: 31.10.2016 20:22
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od pylorus »

Dík, to je praktické :yes :hand :clap
‐------------‐----------------------------------------------------------------
I'm the light, that shall lead you to darkness... 8-)
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od devlop »

tak ještě jedna sonda do nátury některých lidí: povinná karanténa pro lidi vracející se z IT platí od sobotní půlnoci. V jedné reportáži se lidé doznávali k tomu, že ukončují své pobyty v IT o den dříve, aby se vrátili dnes před půlnocí (aby se jejich mobil zaregistroval do ČR sítě před touto hodinou). Na ty totiž povinná karanténa platit nebude. Aneb, české švejkování i když tím mohou ohrozit ostatní.
euaqa
Příspěvky: 59
Registrován: 14.03.2016 18:34

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od euaqa »

euaqa píše: 05.03.2020 15:27 Naše komunistická vláda je fakt super. Proboha co se to s lidma stalo že volí takovej hnus?
Zkráceně paní přijela z itálie, měla příznaky koronaviru, stát jí odmítl otestovat a ona se nechala otestovat soukromě, zjistilo se že je pozitivní. A reakce ministra zdravotnictví? Přemýšlí jak zakázat soukromé laboratoři testování na koronavir.. :D https://prima.iprima.cz/zpravodajstvi/04032020-1 Čas reakce 3:00.

A perlička na závěr https://www.youtube.com/watch?v=tlq4OLPYI4o Tu doporučuji dokoukat (a hlavně doposlouchat) dokonce, jelikož před koncem je vidět atak takzvané hradní virózy a zásah lékařů! :mrgreen:
A je to tady
Pomsta za úspěch? Soukromá laboratoř, která odhalila dva případy koronaviru, má utrum
Absurdní závěr má odhalení dvou pozitivních vzorků na koronavirus soukromou laboratoří. Přestože je to jediné soukromé zařízení, které ukázalo, že vzorek umí odhalit i spočítat jeho sílu, pokračovat nesmí. Ministerstvo zdravotnictví sice uznalo, že nastal čas dát lidem možnost se testovat v soukromých laboratořích, ale uvedlo mezi požadavky na takové pracoviště smlouvu s pojišťovnou, což zrovna laboratoře Tilia nemají.
zdroj:https://www.novinky.cz/zahranicni/koron ... m-40315848

Mno komouši nikdy neměli problém pro politiku obětovat svoje lidi.. Jelikož jediné čemu práce laboratoře vadí je že ukazuje nedostatečnost opatření naší vlády. Všechny ostatní výstupy jsou pozitivní (Testuje lidi které neotestuje stát za jejich vlastní peníze - tedy pro stát zdarma a objevila 2 nakažené, což je celých 10% nakažených...)
Nebojsa
Příspěvky: 375
Registrován: 30.01.2020 15:34
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Nebojsa »

proforma píše: 07.03.2020 6:07
Nebojsa píše: 06.03.2020 20:53 Tak chuděra doktorka co Kenovi zhatila PRka je na Bulovce kvůli špatnému odběru toho druhého pozitivního a právě se jí v tiskovce Ken vysmál před národem do ksichtu. To je hnus a smála se i ta kráva vedle něj. Oni z toho všeho maj prostě prd*l :-x . Tohle fakt nemůže u nás dopadnout dobře.
Zdroj?
Ani už nenajdu, díval jsem se na idnes.cz živě . Ale koukám na sledovánitv ze včerejška to má i kolem 20:48 ct24 .

No a Kenova fraška pokračuje dementi lékařky.
„Ministr Vojtěch by potřeboval odpočinout, aby nemusel z únavy zbytečně žvanit nesmysly – jsem v práci, za chvilku jdu domů. Těším se dobrému zdraví, jen mě trochu bolej záda, jak sedím u toho počítače. Hezký víkend všem!!,“ napsala doktorka Soňa Peková z Tilia Laboratories.

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/leka ... paign=null

Řek bych že Babiš už to má pro něj napsaný.
vg13
Příspěvky: 24
Registrován: 13.02.2020 13:54
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od vg13 »

proforma píše: 07.03.2020 6:07
Nebojsa píše: 06.03.2020 20:53 Tak chuděra doktorka co Kenovi zhatila PRka je na Bulovce kvůli špatnému odběru toho druhého pozitivního a právě se jí v tiskovce Ken vysmál před národem do ksichtu. To je hnus a smála se i ta kráva vedle něj. Oni z toho všeho maj prostě prd*l :-x . Tohle fakt nemůže u nás dopadnout dobře.
Zdroj?
Pokud je mi známo, tak ministr Vojtěch řekl, že je [doktorka Peková] na Bulovce. To mělo zjevně vyznít, jako že je nakažená koronavirem nebo alespoň v karanténě, ačkoliv to nebylo přímo řečeno (klasická marketingová technika používaná PR týmem ANO).

Na svém facebooku laboratoře na https://www.facebook.com/TiliaLaboratories/ Peková v komentáři píše "jsem v práci, za chvilku jdu domů. Těším se dobrému zdraví". Příspěvek byl publikován před 9 hodinami (tj. kolem půlnoci), takže po vyjádření ministra.

Z mého pohledu (= spekulace), laboratoř Tilia nepřistoupila na "gentlenmanskou dohodu" o netestování (rozuměj, nebyl právní nárok k zákazu, proto ministr později přestal o zákazu mluvit a vymyslel se termín gentemanské dohody ).
Ten zásadní rozdíl je v tom, že předtím se kdokoliv mohl rozhodnout, zda se nechá testovat nebo ne - nyní to opět stojí na rozhodnutí státu, zda test povolí. To státu umožňuje kontrolovat počet diagnostikovaných případů, a to je podle mě jeden z důvodů tohoto opatření - je evidentní, že lehké případy bez vážnějších symptomů proběhnou bez testování, pokud by lidi měli možnost nechat se testovat, zbytečně by čísla rostla. Další může být třeba ten, že stát chce být informován o nákaze v předstihu před pacientem (to se v prvním detekovaném případě touto laboratoří nestalo).
Ministr Vojtěch ze své funkce mohl klidně Pekové nařídit nějakou formu karántény (protože přišla do styku s infekčními vzorky), a tak efektivně a legálně odstavit laboratoř z provozu.
BiSon
Příspěvky: 434
Registrován: 20.12.2011 10:00
Bydliště: Olomouc

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od BiSon »

PeFi píše: 06.03.2020 18:19 Celní správa má k dispozici podle Schillerové asi 47 000 litrů zabaveného denaturovaného lihu. „Jednáme s firmou, která by nám z toho namíchala dezinfekční přípravky,“
Udajne vyrobci maji desinfekce relativne dost (nebo aspon materialu na vyrobu). Chybi obalovy material, hlavne asi mensi objemy.
Neoverene info od lidi z nakupu.
Uživatelský avatar
doom.vlk
Příspěvky: 7
Registrován: 25.06.2013 8:58
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od doom.vlk »

Mám přímo od známé potvrzené, že přímo na skladě ( jednoho velkého a známého obchodního řetězce) mají v barelech litry dezinfekce, ale nemají to do čeho dát...... :| :| :| :|
Optimismus je takový zažraný názor, že všecko je dobré, i když je to zlé.“ — Voltaire
Nebojsa
Příspěvky: 375
Registrován: 30.01.2020 15:34
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Nebojsa »

Tak ať to zředěj s vodou a nalejou hasičům do cisteren. Na jednu vesnici by to pro jeden den mohlo i stačit.
FMJ
VIP
Příspěvky: 806
Registrován: 30.09.2012 18:54

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od FMJ »

Na té tiskovce zaznělo: "Lekaŕka, zaměstnankyně laboratoře, která odebírala vzorek....." , což nemusí nutně být doktorka Peková. Je ale pravdou, že způsob, jakým pan ministr informoval o celé události, je přinejmenším neetický a mohl si odpustit (stejně, jako paní výživová poradkyně) ten skoro až škodolibý smích....
veve
Příspěvky: 121
Registrován: 27.02.2020 20:22

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od veve »

FMJ píše: 07.03.2020 10:14 Na té tiskovce zaznělo:
tak jsem to raděj dohledal přesně..

CT24 6.3 20:48
.. a odebírala ho zaměstnankyně, která vlastně toto má na starosti v té soukromé laboratoři a podle všeho velmi nestandardním způsobem tak, že sama ta paní doktorka nyní je v karanténě na Bulovce, protože je tam velké riziko, že se nakazila od tohoto pacienta, který nakonec byl pozitivní a sama si uvědomila, že to asi nebylo úplně v pořádku, takže teď je vlastně na klinice na Bulovce.
někdo neříká celou pravdu, uvidíme kdo :F

seznam lidí laboratoře
https://www.tilialaboratories.cz/index. ... 00&lang=cz
MUDr. Soňa Peková, PhD.
MUDr. Miroslav Pek
Radka Svačinová – Vrbová (Logistika svozů vzorků, objednávání kurýrní služby, odběry vzorků na klubových akcích)

takže když to není Peková, kdo zbývá?
Naposledy upravil(a) veve dne 07.03.2020 10:28, celkem upraveno 1 x.
vg13
Příspěvky: 24
Registrován: 13.02.2020 13:54
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od vg13 »

Podrobnější info k případu Tilia Laboratories:
https://www.novinky.cz/domaci/clanek/mi ... a-40315873
„Jsem doma, zcela v pořádku. Jsem jediná lékařka na našem pracovišti, takže pan ministr skutečně mluvil o mě. Ovšem to, co řekl, je hrubě nepravdivá informace a já bych skutečně byla ráda, kdyby pan ministr nešířil informace o mém zdravotním stavu, natož lživé,“ sdělila Právu Soňa Peková.

„U nás nemáme odběrové místo. Tedy nikomu vzorky fyzicky neodebíráme. Buď nám je vozí kurýr nebo je přinese klient osobně ve formě, která je předepsaná. Tak to bylo i u pána, kterého pan ministr zmiňoval. Tento člověk přinesl svůj vzorek důkladně zabalený a předal mi ho do ruky,“ dodala lékařka Peková.
Tahle kauza bude ještě zajímavá.
Ještě bych se chtěl omluvit za nepřesnou interpretaci vyjádření ministra v mém minulém příspěvku, nechtělo se mi pouštět záznam :(
Naposledy upravil(a) vg13 dne 07.03.2020 10:34, celkem upraveno 1 x.
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od PeFi »

doom.vlk píše: 07.03.2020 10:01 mají v barelech litry dezinfekce, ale nemají to do čeho dát...... :| :| :| :|
Stát fakt řídíme jako kabaret. :lol:
Můj zaměstnavatel má nakoupené ruční dávkovače desinfekce, ale zaslechl jsem, že mají problém sehnat do nich náplň. :lol:

Sice máme lidi i vybavení, aby se desinfekce namíchala, ale zaměstnavatel správně tuší, že existuje nějaký předpis (např. nařízení EU, které jsem dával do vtipů, protože to je fakt špatný vtip) který říká, že si vlastní desinfekci umíchat a použít nemůžeme. :head
---
Marně přesvědčuji rodiče, že nastal čas, kdy už by neměli chodit do obchodu - mají zásoby všeho, kromě jejich oblíbeného chleba zcela konkrétního druhu. Nemít svůj oblíbený chleba je rozhodně horší, než chytit ve věku 80 let COVID-19. A přitom jsou oba duší i dlouhá léta provozovanými nouzovými zásobami (včetně záložních kamen na dřevo) zkušení rozpadlíci. :sad
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od PeFi »

Ministr někomu šlápl na kuří oko, tak mu nasypali do hlavy nepravdivé informace, aby se sám v médiích dokonale znemožnil. Je hezké vidět jak tam nahoře táhnou za jeden provaz.
Odpovědět