Koronavirus v ČR

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Mám nebo měl jsem potvrzený Covid

Ano
96
39%
Ne
151
61%
 
Celkem hlasů: 247
martuti
Příspěvky: 53
Registrován: 12.02.2020 19:25
Pohlaví: žena

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od martuti »

Vymyslela jsem nové slovo a tímto si na něj dávám copyright: VIROTRUS.
Definice:
Virotrusové jsou lidé, kteří se navracejí z nakažených oblastí a nehodlají měnit svůj způsob života.

Jinak jsem chtěla poděkovat všem, co tady přispívají smysluplnými údaji, hlavně těm, kteří se namáhají vytvářet různé tabulky a srovnání, což je myslím hlavne Proforma (určitě i někdo jiný, ale ještě se tu tak neorientuju ve jménech). Fakticky díky od srdce, je to báječné. :yes
Uživatelský avatar
Jim Corbett
Příspěvky: 159
Registrován: 19.02.2016 8:21
Pohlaví: malé, zrzavé

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Jim Corbett »

Ano, takova spravne napsana statistika, prehledna tabulka, krasny, barevny graf, dokazou rozzarit oci mnohych a dychtiva srdce naplnit nadeji.
Presne vysledky z odhadnutych, nebo uplne imaginarnich cisel.
Je dokonce mozne, ze jste uz nakazu korona virem prodelali a ani o tom nevite.
Co kdyz jste vironosici prave vy?
Nemoc probiha casto uplne bez priznaku a nakazit jste se nemuseli zrovna v Italii. :mrgreen:
vg13
Příspěvky: 24
Registrován: 13.02.2020 13:54
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od vg13 »

Ministr Vojtěch se doktorce Pekové omluvil:
https://twitter.com/adamvojtechano/stat ... 4567529475

Na 13:00 je svolána (oznámeno už ráno) Ministerstvem zdravotnictví tisková konference.
Naposledy upravil(a) vg13 dne 07.03.2020 12:08, celkem upraveno 1 x.
FMJ
VIP
Příspěvky: 806
Registrován: 30.09.2012 18:54

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od FMJ »

Tak pan ministr se omluvil, nic jiného se čekat nedalo:

https://www.novinky.cz/domaci/clanek/mi ... e-40315881

Vhledem k tomu, jak absurdní informaci dostal (a nejen on) bych řekl, že si někdo opravdu moc přeje, aby se politicky znemožnil..... Nebo má v týmu totalního, ale fakt totálního #*!✩※... Ale to je jen můj dojem.

Edit: vg13 byl rychlejší...
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od PeFi »

Co jsem se doslechl, tak na nejvyšších místech byly poměrně značné tlaky nedělat rozumná opatření, protože opatření narušují některým ekonomicky mimořádně mocným a politicky vlivným jejich podnikání. Takže to klidně mohla být něčí pomsta za to, že nějakým zákazem někdo přijde o stamiliony Kč, zatímco kdyby se s opatřeními ještě pár dní počkalo ...
honzaH
Příspěvky: 116
Registrován: 18.02.2020 12:46

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od honzaH »

neviditelny píše: 07.03.2020 2:04 Podle grafu od proformy tady za dva, max. tři týdny bude 500 oficiálně nakažených (a další stovky až tisíce neoficiálních). A pak každý týden trojnásobek. Jenže podle množství viroturistů, co byli a někteří jsou ještě teď v Itálii, to může být klidně i 200.000 marodů, ne jen těch 500. Rozpad na vlastní kůži.
Otestovanych urcite tolik ne, kdyz nemame takovou testovaci kapacitu.
FMJ
VIP
Příspěvky: 806
Registrován: 30.09.2012 18:54

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od FMJ »

Že by vyjímka ze zjevných důvodů, aneb ekonomika musí běžet, ať se děje, co se děje?

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/kara ... domaci_zaz
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od PeFi »

Zásobování nemůžeš zastavit, do pár dnů by byly prázdné sklady, vše by se zastavilo a do týdne by pak byly prázdné i obchody. Proto Čína hned jak to jen trošku šlo zavelela "zpět ke strojům". V Evropě jsou státy na sobě závislé, takže přesuny zboží napříč státy opravdu musí fungovat.

Bohužel akce našeho vedení jsou zjevně reaktivní a ne proaktivní.
Čekal bych, že bude vyhlášeno jaká opatření se v jakém okamžiku začnou přijímat, aby se lidi mohli nachystat.
Při jakém počtu detekovaných nemocných nastane:
počínaje např:
- zavření škol, zákaz kulturních a sportovních či jiných postradatelných akcí, kde se sejde víc než N osob.
....
a konče:
- zákaz vycházení mimo návštevy obchodů a chození do práce, která je zařazena mezi nezbytné
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od PeFi »

neilz píše: 03.03.2020 15:35 zo jsou neskutecny pi*coviny co se kolem toho dejou, ma to umrtnost jako obycejna chripka, cca 0.2%, az od 50+ je to 2-3% a od 70+15%
Tak jsem si ta čísla našel sám i se zdrojem (CDC).

Obrázek
P.S. Jak se zmenšuje obrázek ?
Naposledy upravil(a) PeFi dne 07.03.2020 13:29, celkem upraveno 2 x.
TomSmith
Příspěvky: 1274
Registrován: 17.02.2015 14:33
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od TomSmith »

Pavučina lží ministra Vojtěcha. Ze superstar by měl zamířit rovnou mezi hvězdnou pěchotu
Většina z článku už tu padla, zajímavé je info o tom nakaženém doktorovi:
Toho se ministerstvo snaží očernit jako dalšího člověka, který nedodržel nastavená pravidla. Později se ovšem ukázalo, že se lékař dokonce dvakrát ptal hygieny, zda může jít po návratu z Itálie do práce. Ti jej tam v podstatě poslali, přičemž se následně při prvních příznacích sám udal. Zachoval se tak opět správně, ale Vojtěch a jeho kabaret mu znovu nasazují psí hlavu.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od proforma »

Takovej dotaz: pristi tyden mam skolit asi 40 lidi. Jak to vypada, pokud to nenaridi vlada, akce dobrovolne zrusena nebude. Jak jsem si prave vyzkousela, v respiratoru ani masce se moc dlouho mluvit neda (blbe se s tim dycha, spatne rozumeni). Nejaky napad na funkcni ochranu?
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3469
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Hohepa »

Jó školit, já to na poprvé četl skolit :rofl

Tlakový oděv/kápě nebo skype nepomůže ?
honzaH
Příspěvky: 116
Registrován: 18.02.2020 12:46

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od honzaH »

Na otočku do IT? :)
Nebojsa
Příspěvky: 375
Registrován: 30.01.2020 15:34
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Nebojsa »

Stačí obyčejnej hlavovej plastovej štít (kupoval jsem před 5 týdny cca 200Kč) dále nepřibližovat se pod 5m a jednorázový rukavice + sáčky na nohy. Oblečení poté nejlépe spálit plamenometem (vyprat v sanytolu).

Pokud to dáš, poprosil bych pak o fotku :) .
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od PeFi »

proforma píše: 07.03.2020 13:36 Takovej dotaz: pristi tyden mam skolit asi 40 lidi. Jak to vypada, pokud to nenaridi vlada, akce dobrovolne zrusena nebude. Jak jsem si prave vyzkousela, v respiratoru ani masce se moc dlouho mluvit neda (blbe se s tim dycha, spatne rozumeni). Nejaky napad na funkcni ochranu?
Jsem v podobné situaci. Zatím to řeším tak, že minimálně 30 minut před kontaktem s větším počtem lidí do sebe kopnu 2g vitamínu C a po skončení (tj. za 2 až 4 hodiny od první dávky) dám další 2 gramy. Minimálně částečně funkční by to být mělo. Když to zabírá jako lék, tak v menších dávkách musí zabírat i jako prevence. Ve Číně běží tři studie na různé dávky IV vitamínu C, výsledky zatím nejsou, ale hypotéza je tam solidní.

A) Shanghai - doporučení 50 až 200 mg/kg tělesné váhy za den, viz zde: http://orthomolecular.org/resources/omns/v16n16.shtml

B) Zkušenost z Wuhanu: http://www.orthomolecular.org/resources ... 6n17.shtml
neilz
Příspěvky: 144
Registrován: 02.03.2016 12:24
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od neilz »

PeFi píše: 07.03.2020 14:31 do sebe kopnu 2g vitamínu C a po skončení (tj. za 2 až 4 hodiny od první dávky) dám další 2 gramy.
:-D uz davno bylo prokazano ze je to naprosta hovadina a dokonce bylo prokazano ze uzivani vytaminu C pri nachlazeni atd nepomaha ale dokonce zhorsuje prubeh :-D dej si jeste spenat :-D
Zatvrzelej ANTIVAXAK :devil
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od PeFi »

Opakovaně prokazuješ, že se vyjadřuješ o věcech, o kterých víš ještě méně, než vůbec nic. Já jsem totiž, na rozdíl od tebe, desítky těch studií četl.

Buď máš seno v hlavě ty, nebo experti v Sanghai, jiná možnost opravdu není:
Expert consensus on comprehensive treatment of coronavirus disease in Shanghai 2019
https://mp.weixin.qq.com/s/bF2YhJKiOfe1yimBc4XwOA

Krom toho, že VitC funguje tak jak tam píšou, tak kromě antioxidační funcke umí působit i jako prooxidant, pomocí kterého imunitní systém generuje H2O2 a tím imunitní systém likviduje vetřelce. Orální podání bohužel neumožňuje dosáhnout takové koncentrace jaké se používají při IV podání.
neilz píše: 07.03.2020 14:38 uzivani vytaminu C pri nachlazeni atd nepomaha ale dokonce zhorsuje prubeh
Fajn, dej sem studie. Ideálně takové, kde dávkování vitamínu C neprobíhalo stylem "one size fits all", a překračovalo 50 mg/kg/den.
martuti
Příspěvky: 53
Registrován: 12.02.2020 19:25
Pohlaví: žena

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od martuti »

A co betaglukan? + vit. C samozřejmě taky. My doma teď bereme 12 různých vitamínů + stopových prvků.
veve
Příspěvky: 121
Registrován: 27.02.2020 20:22

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od veve »

PeFi píše: 07.03.2020 14:31
proforma píše: 07.03.2020 13:36 2g vitamínu C a po skončení (tj. za 2 až 4 hodiny od první dávky) dám další 2 gramy
Vitamín C a předávkování
https://www.rehabilitace.info/vitaminy/ ... davkovani/
Vitamín C je vitamín rozpustný ve vodě a jako takový není pro tělo toxický. Jeho vyšší dávky se rozpustí v moči a odejdou z organismu vylučovacími cestami ven, aniž by výrazně poškodili samotný organismu. Akutní toxicita vitamínu C je tedy malá. Citliví jedinci však mohou reagovat na dlouhodobě podávané dávky vitamínu C průjmem, nebo na jednorázovou vysokou dávku alergickou kožní reakcí, tzv. kopřivkou. Při dávkách nad 4 g denně (50000 % DDD) dochází k tvorbě ledvinových kamenů a velkému zatížení jater.

Samotný vitamín C nejeví akutní toxicitu, ale v kombinaci s některými farmaky může ve vysokých dávkách poškozovat organismus zprostředkovaně. Dále můžou vysoké dávky vitamínu C reagovat s léčivy podávanými při běžných biochemických vyšetřeních – pokud máte v dohledné době nějaké takové vyšetření absolvovat a užíváte ve vyšší míře potravinové doplňky obsahující vitamín C, bylo by vhodné o této skutečnosti ošetřujícího lékaře informovat.
Na mě osobně má C projímavý účinek už od dávky 500mg/den během 3 po sobě jdoucích dní (orálně, ne IV).
veve
Příspěvky: 121
Registrován: 27.02.2020 20:22

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od veve »

ct24 live krizový štáb
- karanténa pro všechny cizince s trvalým nebo přechodným pobytem vracející se z itálie
- pčr + celní správa + hasičský sbor rozdává od pondělí letáky, namátkové kontroly teploty na 10ti vybraných přechodech (hraniční ne pro chodce.. asi i vlaky)
- celkem 21 (jeden kontakt pacientky ze včera, druhý lyžařský zájezd z Paso blabla)
- drbe pána co se chlubil, že se stihl vrátit před půlnocí
- my trasujem, ostatní to vzdali, chválí ministerstvo zahradnictví
- řecku pomáháme, ne že ne (18 policistů, posíláme další 4 s termovizí)
- víza pro Irán ne
- omluva doktorce, chybovat je lidské
- letáky v mezinárodních vlacích (35 spojů), informace na nádražích, dálnicích, letištích (ruzyň, brno, ova, kv)
- program s rozvojovou bankou COVIN?, pro živnostníky, firmy, bezúročná půjčka, roční odklad splátek
Naposledy upravil(a) veve dne 07.03.2020 15:58, celkem upraveno 10 x.
Odpovědět