Koronavirus v ČR

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Mám nebo měl jsem potvrzený Covid

Ano
96
39%
Ne
151
61%
 
Celkem hlasů: 247
Uživatelský avatar
neviditelny
Příspěvky: 102
Registrován: 24.02.2020 22:16

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od neviditelny »

K vitamínu C je zdarma ke stažení obsáhlá publikace, autor Peter Tuhársky
http://www.fotodoma.cz/zdravi/vitamin-c/
Než to přečtete, stihnete se nakazit (snad ne) i vyléčit (snad) - má to 488 stran.
Uživatelský avatar
Maric
Příspěvky: 1121
Registrován: 16.10.2018 23:26
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Maric »

Docela důležité je užívat vitamín C na lačno.

Tučná strava může být příčinou toho, že se od vitamínu dočkáme místo pomocné ruky, rány do zad. Nebo spíše do žaludku.
http://www.osel.cz/2887-kdy-vitamin-c-skodi.html
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od PeFi »

veve: Pokud na tebe mají projímavý účinek už takovéto nízké dávky, tak jsi poměrně vzácný úkaz. Právě proto je nepoužitelné dávkování "one-size fits all".
Pokud nemáš jiné problémy, tak to může být, že tvoje tělo je z pohledu potřeby vitamínu C dokonale zdravé nebo si s ním z nějakého neobvyklého důvodu neumí poradit, ale to bys asi měla nějaké jiné problémy.

Já normálně můžu dávky kolem 6g/den, ale když na mě něco leze, tak není problém dostat se přes 20g/den a poznám na sobě, že 2g dávka mě během 30 minut nakopne, ale za cca dalších cca 90 minut potřebuji další dávku. Takže dávkování je nejen hodně individuální, ale taky se liší podle toho v jakém stavu tělo momentálně je.

Moje výše uvedené zkušenosti odpovídají tomu, jak byla nastavena tato studie, takže nejsem sám komu to takto funguje:
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/10543583

S těmi ledvinami je podle mě do značné míry hoax (oxaláty se našly v moči, která se sbírala 24 hodin a až pak šla do laboratoře, ale nikdy jsem nenašel zmínku, že by té postupně sbírané moči bránili tvořit oxaláty když už byla mimo tělo. Od té doby se traduje, že oxaláty jsou hrozný problém). Já to považuji za vysoce pravděpodobnou blbost, kterou furt opisují jeden od druhého ve snaze prokázat, že člověk je exotický živočich, kterému vitamín C ve větších dávkách škodí. Současně to totiž vypadá, že vitamín C umí některé typy ledvinových kamenů rozpouštět, takže pokud mi z něčeho hrozí oxalátové kameny, tak to nebude vitamín C, ale špenát. :lol:

Velké zatížení jater opravdu hrozí, pokud člověk v chronicky nedobrém stavu najede na vysoké dávky bez postupného nastoupání, protože při zvýšené dodávce vitamínu C tělo, které nemá akutní problém, zjevně začne řešit některé staré chronické problémy - opět mám vyzkoušeno na sobě.

Velké dávky vitamínu C brané dlouhodobě umí rozhodit metabolismus mědi, takže úplně bez problémů to samozřejmě není, ale vitamín C je to, na co se primárně spoléhám pro sebe a své blízké při setkání s koronavirem, ke kterému dříve či později stejně dojde.
----
Článek na Oslu je skvělý. Věděl jsem že na králících zjistili, že vitamín C nějak chrání proti dusitanům v potravě, ale to s tukem je pro mě novinka a to jsme toho přečetl fakt hodně. Díky.
Naposledy upravil(a) PeFi dne 07.03.2020 16:13, celkem upraveno 2 x.
morho
Příspěvky: 304
Registrován: 10.07.2016 19:57

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od morho »

Trasovat se bude jen do určitýho počtu, stejně jako v Německu kde to už vzdali protože na to není dost lidí - Prymula.
Co můžou ještě u nás udělat aby se to zpomalilo než se systém péče rozběhne - jestli vůbec, s těma chaotikama ve Strakovce - je zavřít školy.
veve
Příspěvky: 121
Registrován: 27.02.2020 20:22

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od veve »

PeFi píše: 07.03.2020 15:59 veve: tak jsi poměrně vzácný úkaz
testoval jsem to dva týdny po sobě, takže to statisticky nemusí být významné a může to být zkreslené :F
od té doby se držím doporučené dávky 120mg (150% RHP), čisté C v prášku do vody
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od PeFi »

neviditelny píše: 07.03.2020 15:47 K vitamínu C je zdarma ke stažení obsáhlá publikace, autor Peter Tuhársky
http://www.fotodoma.cz/zdravi/vitamin-c/
Než to přečtete, stihnete se nakazit (snad ne) i vyléčit (snad) - má to 488 stran.
Knihu znám v AJ, je opravdu extrémně dobrá a slovenský překlad je super - doporučuji jako čtení do karantény :lol:
Nebojsa
Příspěvky: 375
Registrován: 30.01.2020 15:34
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Nebojsa »

To zas byla fraška Ken+Bureš a vedle Schillerka jak vrah. Bureše to evidentně nudilo a otravovalo, ale ukončení tiskovky mu neprošlo fíkusovi.
https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/kara ... domaci_zaz
Naposledy upravil(a) Nebojsa dne 07.03.2020 16:29, celkem upraveno 1 x.
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od PeFi »

martuti píše: 07.03.2020 15:14 A co betaglukan? + vit. C samozřejmě taky. My doma teď bereme 12 různých vitamínů + stopových prvků.
U betaglukanů jsme sám na sobě nedokázal rozpoznat, že by to něco dělalo, což v žádném případě neznamená, že by nefungovaly. Jsou spíš jako dlouhodobá podpora imunitního systému nebo na řešení chronických problémů. Vitamín C se dá nasadit i na poměrně akutní problém a nástup účinku je opravdu rychlý. Bohužel, když bych se dostal do špitálu jako pacient s Covid-19, tak mám celkem jistotu, že by mě nechali umřít spíš, než by mi dali infuzi vitamínu C v dávkování dle doporučení ze Šanghaje (viz http://www.sukl.cz/vitamin-c-intravenoz ... kymi-davka).
Pez
Příspěvky: 802
Registrován: 29.01.2020 16:14
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Pez »

Dej si do pana googla infuze vitaminu C a vyskočí ti hodně soukromých klinik kde ti to bez problému aplikují. Ani jsem netušil, že se to mimo zdravotnictví dělá.
Dík za nakopnutí. :yes
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od PeFi »

Když s covid-19 přijdeš na malou soukromou kliniku, tak nejspíš budou mít v ruce dlouhou hůl a ne infuzi s vitamínem. U soukromníků se infuze dělají už dlouho, ale zkus to nadhodit ve fakultní nemocnici - mimo onkologii na tebe budou téměř určitě koukat jako na blázna a budou ti vysvětlovat, že dávky nad 60 mg/den jsou zcela zbytečné.
Pez
Příspěvky: 802
Registrován: 29.01.2020 16:14
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Pez »

Samozřejmě jsem myslel preventivně. :D :D
Uživatelský avatar
neviditelny
Příspěvky: 102
Registrován: 24.02.2020 22:16

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od neviditelny »

Z dnešní tiskovky našich nejvyšších vyplynulo, že cizinci bez trvalého nebo přechodného pobytu v ČR si nemusí s nějakou karanténou lámat hlavu a mohou spokojeně virotrousit, kde se jim zachce. Asi to bude mít nějakou souvislost s lidským právem na migraci.
veve
Příspěvky: 121
Registrován: 27.02.2020 20:22

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od veve »

neviditelny píše: 07.03.2020 16:56 Z dnešní tiskovky našich nejvyšších vyplynulo, že cizinci bez trvalého nebo přechodného pobytu v ČR si nemusí s nějakou karanténou lámat hlavu a mohou spokojeně virotrousit, kde se jim zachce. Asi to bude mít nějakou souvislost s lidským právem na migraci.
tuším, že říkali, že bez vyhlášení nějakých extrémních stavů (nejsem si jist.. války apod), nejde legálně pohyb osob v rámci EU omezovat
Nebojsa
Příspěvky: 375
Registrován: 30.01.2020 15:34
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Nebojsa »

Nechce se mě věřit že by podepsali smlouvu o přistoupení do EU a nebylo tam něco vágního o omezení v případě pandemie a pod. Podle mě se jim jen nechce cálovat.
JOBU
Příspěvky: 1820
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od JOBU »

Predchadzajuci príspevok sa necituje... :head toto pravidlo je azda na všetkách forach...
veve
Příspěvky: 121
Registrován: 27.02.2020 20:22

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od veve »

Svoboda (event. princip) volného pohybu osob je stanovena článkem 3 Smlouvy ES
Původně řešila 64/221/EHS, potom zrušena předpisem následujícím.
1. Důvodem odepření vstupu na území nebo vydání prvního povolení k pobytu mohou být výhradně ty nemoci nebo postižení, jež jsou uvedeny v příloze této směrnice.

A. Nemoci, které by mohly ohrozit veřejné zdraví:
1. nemoci podléhající karanténě uvedené v mezinárodním zdravotnickém nařízení č. 2 Světové zdravotnické organizace ze dne 25. května 1951;
2. tuberkulóza dýchacího ústrojí v aktivním stadiu nebo s tendencí k rozvinutí;
3. syfilis;
4. jiné infekční nemoci nebo nakažlivé parazitární nemoci, pokud jsou v hostitelské zemi předmětem ustanovení o ochraně státních příslušníků.
B. Nemoci a postižení, které by mohly ohrozit veřejný pořádek nebo veřejnou bezpečnost:
1. toxikomanie;
2. těžké duševní poruchy; zřejmé projevy psychotických poruch projevující se vzrušením, blouzněním, halucinacemi nebo pomatením smyslů.
2004/38/ES Směrnice Evropského parlamentu a Rady 2004/38/ES ze dne 29. dubna 2004 o právu občanů
https://esipa.cz/sbirka/sbsrv.dll/sb?DR ... 32004L0038
Článek 27

Obecné zásady

1. S výhradou této kapitoly smějí členské státy omezit svobodu pohybu a pobytu občanů Unie a jejich rodinných příslušníků bez ohledu na státní příslušnost z důvodů veřejného pořádku, veřejné bezpečnosti nebo veřejného zdraví. Tyto důvody nesmějí být uplatňovány k hospodářským účelům.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od proforma »

http://mzcr.cz/Soubor.ashx?souborID=404 ... =Mimořádné OOP - prodej osobních ochranných prostředků třídy FFP3.pdf

MZdr potichu zmenilo svoje narizeni ze 3. 3. o zakazu prodeje respiratoru. Zatimco predtim je smela nakupovat krome statu jenom zarizeni zdravotnicka a socialnich sluzeb, nove uz to muze pouze CR, tedy prelozeno do cestiny ministerstva, resp. ministerstvo zdravotnictvi. To je bude dal distribuovat dle sveho uvazeni. A k tomuhle zadna tiskovka nebyla, ze...
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
FMJ
VIP
Příspěvky: 806
Registrován: 30.09.2012 18:54

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od FMJ »

Hmmm, že by chtěli dočasně odstavit ústavy sociálních služeb, protože potřebují napřed zásobit zdravotnická zařízení? Nebo centralizovat distribuci?
neilz
Příspěvky: 144
Registrován: 02.03.2016 12:24
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od neilz »

kdyz uz tu vsichni resite tu desinfekci, proc si nekoupite isopropanol/isopropilalkohol :-P
Zatvrzelej ANTIVAXAK :devil
Uživatelský avatar
Maric
Příspěvky: 1121
Registrován: 16.10.2018 23:26
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Maric »

To myslíš vážně???? Ale o tom zde už dobré dva měsíce v jiných vláknech hovoříme, Mlho! A to včetně návodu jak z něj vyrobit desinfekční gel na ruce....
Odpovědět