Dezinfekce filtrů/masky/oblečení (respirátoru)

Odpovědět
Uživatelský avatar
mahroch
Příspěvky: 124
Registrován: 20.12.2012 23:52

Re: Dezinfekce filtrů/masky/oblečení (respirátoru)

Příspěvek od mahroch »

pepaf píše: 08.03.2020 16:43 Vybral jsem si komplet zařízení ve skříňce (včetně časovače) - nemíním nic doma dodělávat, tak že cena možná malinko vyšší. Včera objednáno a dodávka ze skladu SRN-Hamburg v termínu do 16.3.
Jasne, tve rozhodnuti. Ono asi nejde o nic moc, jen ti to pojede trochu delsi dobu nez se to napumpuje spravnou koncentraci. I tak - kdybych ja nechtel nic dodelavat, beru tenhle 24g z nemecka za 43eur, dodavka do 19.3 https://www.ebay.com/itm/Ozongenerator- ... SwFqJeYyD5
Neříkej, že to nejde, raději řekni, že to zatím neumíš.
vrabi
Příspěvky: 474
Registrován: 10.12.2019 11:48

Re: Dezinfekce filtrů/masky/oblečení (respirátoru)

Příspěvek od vrabi »

Pravděpodobně zítra, by měl dle trackingu dorazit z Hamburku tento na obrázku, dodání opravdu vychází na cca 10 dní a vzhledem k rozdílu ceny oproti "bezobalovému" provedení se s nerezovou bedýnkou a časovačem, která ve výsledku přišla na cca 150,- dělat nebudu ;) Zvolil jsem radši čtyřdeskové provedení, kdyby nějaká deska odešla. Díky snadno odnímatelné bočnici se budou dobře čistit desky. Balíček nechám pár dní v pytli v karanténě a pak odzkouším :D
20g.jpg
20g1.jpg
Uživatelský avatar
mahroch
Příspěvky: 124
Registrován: 20.12.2012 23:52

Re: Dezinfekce filtrů/masky/oblečení (respirátoru)

Příspěvek od mahroch »

Taky jsem si pozde vsiml, ze je taky verze s casovacem a uz uz jsem ji koupil. Pockam tedy na tvou zkusenost a treba pak.
vrabi píše: 09.03.2020 7:42 Balíček nechám pár dní v pytli v karanténě a pak odzkouším :D
Technicky vzato, kdyz ho pustis, tak dezinfikuje i sam sebe, takze neni duvod jej mit v pytli v karantene, ne? :D
Neříkej, že to nejde, raději řekni, že to zatím neumíš.
Uživatelský avatar
J-e-n-n-y
VIP
Příspěvky: 872
Registrován: 26.03.2015 8:56
Pohlaví: žena
Bydliště: Novojičínsko

Re: Dezinfekce filtrů/masky/oblečení (respirátoru)

Příspěvek od J-e-n-n-y »

vrabi: Prosím, kde jsi sehnal ten s tím časovačem? Děkuji
Kdo je připraven, není překvapen.
Uživatelský avatar
mahroch
Příspěvky: 124
Registrován: 20.12.2012 23:52

Re: Dezinfekce filtrů/masky/oblečení (respirátoru)

Příspěvek od mahroch »

J-e-n-n-y píše: 09.03.2020 9:27 vrabi: Prosím, kde jsi sehnal ten s tím časovačem? Děkuji
napr. zde: https://www.ebay.com/itm/20g-h-220V-Ozo ... SwlPZdXh9Q
Neříkej, že to nejde, raději řekni, že to zatím neumíš.
SkritekP
Příspěvky: 191
Registrován: 14.07.2015 15:45
Pohlaví: muž

Re: Dezinfekce filtrů/masky/oblečení (respirátoru)

Příspěvek od SkritekP »

Pokud má někdo homemade generator nebo verzi bez časovače tak není nic jednoduššího než:

za 89 korun:
https://www.alza.cz/emos-mechanicka-spi ... 096878.htm

nebo přesnější dražší:
https://www.alza.cz/emos-digitalni-spin ... 096874.htm

Dá se koupit i IP zásuvka ale to už je fakt hardcore...
Uživatelský avatar
mahroch
Příspěvky: 124
Registrován: 20.12.2012 23:52

Re: Dezinfekce filtrů/masky/oblečení (respirátoru)

Příspěvek od mahroch »

nad tim mechanickym ani nepremyslej, je to fakt sunt. Mel jsem ho na sviceni na rostliny, ale litali ty casy +- 2 hodiny ... na tak precizni casovani jako 30minut to rozhodne neni vhodne ...
Neříkej, že to nejde, raději řekni, že to zatím neumíš.
vrabi
Příspěvky: 474
Registrován: 10.12.2019 11:48

Re: Dezinfekce filtrů/masky/oblečení (respirátoru)

Příspěvek od vrabi »

J-e-n-n-y píše: 09.03.2020 9:27 vrabi: Prosím, kde jsi sehnal ten s tím časovačem? Děkuji
Zde to je vyfiltrované https://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R ... c&LH_BIN=1
Jinak: www.ebay.com , tam napsat "ozon generator" potom zaškrtnout dle obrázku v příloze, že nechceš aukce a sklad v evropě, seřadit od nejlevnějšího, tím toho už moc nezbyde a pak si vybereš něco z čech nebo německa
Jelikož se ty položky pořád mění, nechci sem dávat konkrétní odkaz, protože za chvíli nebude aktuální.
ebay.jpg
ebay2.jpg
Uživatelský avatar
J-e-n-n-y
VIP
Příspěvky: 872
Registrován: 26.03.2015 8:56
Pohlaví: žena
Bydliště: Novojičínsko

Re: Dezinfekce filtrů/masky/oblečení (respirátoru)

Příspěvek od J-e-n-n-y »

Děkuji moc za radu :yes
Kdo je připraven, není překvapen.
SkritekP
Příspěvky: 191
Registrován: 14.07.2015 15:45
Pohlaví: muž

Re: Dezinfekce filtrů/masky/oblečení (respirátoru)

Příspěvek od SkritekP »

!! POZOR !!

Hned v úvodu jsem asi měl zmínit bezpečnost. Ozón je opravdu mrcha a ničí NEVRATNĚ plíce.


1 určitě nelezte do místnosti kde generátor běží
2 než do místnosti vlezete počkejte alespoň 3h a více
3 až vlezete do místnosti tak nedýchat a hned začít větrat


Admine můžeš toto zdělení nějak zakomponovat hned do úvodu
vrabi
Příspěvky: 474
Registrován: 10.12.2019 11:48

Re: Dezinfekce filtrů/masky/oblečení (respirátoru)

Příspěvek od vrabi »

A ještě bych tam přidal domácí mazlíčky a kytky, těm to taky moc neprospěje ;)
Nevím jak s rybyčkama, možná když se vypne vzduchování a zakryje se hladina igelitem, tak to dají, ale pokus dělat nebudu ...
Uživatelský avatar
Zarozak
Příspěvky: 758
Registrován: 07.05.2017 12:29
Bydliště: Za Rohem

Re: Dezinfekce filtrů/masky/oblečení (respirátoru)

Příspěvek od Zarozak »

Máte to někdo skutečně odzkoušené? Nedávno jsem četl nějaký článek kde stálo,že je to víceméně na čištění neúčinné, jen to spíš kurví zdraví a nedá se to rovnat s klasickým filtrováním vzduchu.......ale těžko říct,jestli to je pravda nebo jen další marketingový žvást na prodej komerčních výrobků

http://www.geton.cz/clanky/cisticky-vzduchu-ozon/
Uživatelský avatar
Respirateur
Příspěvky: 142
Registrován: 31.01.2020 10:11

Re: Dezinfekce filtrů/masky/oblečení (respirátoru)

Příspěvek od Respirateur »

Nojo, IQ Air Group potřebuje prodat svoje inovativní čističjy vzduchu. Klasický PR článek.
„Člověk, na nějž nadávají blbci, je hoden důvěry.“
Jean Paul Sartre
vrabi
Příspěvky: 474
Registrován: 10.12.2019 11:48

Re: Dezinfekce filtrů/masky/oblečení (respirátoru)

Příspěvek od vrabi »

No v tom článku hlavně varují před tím, abys ten ozon nepoužíval v čističkách, které ho vyrábějí, když jsi přítomen v místnosti. Ani mne nenapadlo, že taková věc existuje a někdo jí používá :D Nikdo normální ozon dýchat snad nebude ...
Zde máš k ozonu docela hezký článek http://www.aplikaceo3.cz/?page=3&subp=2
Jsou tam i doby rozpadu ozonu: Při teplotě 20 °C, tlaku 101.3kPa je poločas rozpadu 45 minut. Při teplotě 30 °C a stejném tlaku je poločas rozpadu jen 20 minut
MainB
Příspěvky: 1
Registrován: 10.03.2020 9:13
Pohlaví: muž

Re: Dezinfekce filtrů/masky/oblečení (respirátoru)

Příspěvek od MainB »

Zdravím všechny rozpadlíky. Po několika letech pasivního čtení tohoto fóra, jsem dnes provedl registraci a vystupuji z ilegality :-)
Problematiku ozónové dezinfekce jsem pročetl tady i jinde a dospěl jsem k závěru, že je to skvělá věc. Objednal jsem několik generátorů (do firmy, domů i na chatu) a čekám až mi dorazí.

Mám ale několik otázek, na které jsem nenašel odpovědi.

1) Je nezbytně nutné vyvětrat místnost po aplikaci ozónu i přesto, že od aplikace uběhlo několik hodin?
Příklad: Provozujeme prodejnu, zaměstnanci končí a odcházejí domů v 17:00 hod. Před odchodem zapnou ozónový generátor s časovačem na 2 hodiny. Tzn. v 19:00 hod. se generátor vypne. Pracovníci přijdou do práce druhý den v 8:00 hod. - tedy po 13ti hodinách. Bude nutno prodejnu větrat aby koncentrace ozonu byla zdraví neškodná, nebo se lze spolehnout na poločas rozpadu... ?

2) Měl jsem za to, že ozon je voňavá záležitost, ale našel jsem v několika fórech informaci o tom, že po použití generátoru je v místnosti příšerný zápach. Jak to je?

3) Zaujalo mě i využívání ozonové vody, protože moje děti trpí na vyrážky. Napadlo mě, že bych koupil i nějaký ozonový generátor s výstupem do vody (třeba něco takového: https://tinyurl.com/qk5b6l5). Používal bych to tak, že bych dětem napustil vanu, vložil bych do vody (třeba na 30 minut?) hadičku z generátoru a pak nechal děti vykoupat. Je takovéto použití bezpečné? Nedojde k tomu, že ozon projde vodou a následně se dostane do vzduchu a děti tím přiotrávím?
cipis
Příspěvky: 4843
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Dezinfekce filtrů/masky/oblečení (respirátoru)

Příspěvek od cipis »

Na těch krabicích je napsáno, že máš buď 15-30 minut intenzivně větrat anebo tam dvě hodiny nechodit.
Viz. výše kolega, poločas rozpadu 45 minut. Už nevím, kde jsem to četl, ale lidský čich je prý na ozon poměrně dost citlivý, tj. ho cítíš už při nízké koncentraci, takže pokud nic necítíš, mělo by to být.
V daném případě (a asi jediný možný způsob, kdy to udělat v místech, kde jsi přes den a nejsi v noci) pustit při odchodu večer s časovačem, nechat běžet a ráno přijít třeba o těch 15-30 minut dříve a preventivně vyvětrat.

Strašný smrad z čeho? Ozon má naprosto charakteristický odér, tak to poznáš. Je fakt, že zkouška na odsmradění místnosti s fungl novým kobercem zrovna nedopadla dobře, zápach nového koberce byl snížen před tím sodou (posypat, nechat dva dny, vysát), po aplikaci ozonu se opět objevil v původní intenzitě. K třetímu pokusu jsem se ještě nedostal.
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: Dezinfekce filtrů/masky/oblečení (respirátoru)

Příspěvek od hrd »

Možná jsem to přehlédnul a už to tu bylo, tak se omlouvám, ale jak dlouhá expozice ozonem by měla stačit proti virům?
Nemyslím teď doporučení, že místnost tolik a tolik m2 je X minut běhu přístroje s daným výkonem, ale když bych nechal přístroj foukat např.přímo na masku s filtrem, jak dlouho to nechat běžet?
A druhý dotaz, nepoškodí ten ozon klasickou gasmasku? (přišlo by mi jednodušší sterilizovat komplet maska+filtr ozonem než demontovat filtr a masku potírat nějakým dezinfekčním roztokem)
Díky za odpověď.
Uživatelský avatar
mahroch
Příspěvky: 124
Registrován: 20.12.2012 23:52

Re: Dezinfekce filtrů/masky/oblečení (respirátoru)

Příspěvek od mahroch »

Ten ozon budes citit, ale kdyz je v nizke koncentraci, tak je to spis vune nez zapach. Ta vune takovy cerstvosti bych rekl. Jestli jsi za slunecneho pocasi nekdy vetral periny a nechal je na slunci nejakych 3-4 hodiny, tak to poznas. Je to v tech perinach citit i po dvou dnech a to jsi nepouzil zadny generator, jen slunce.

Ve vyssich koncentracich, a tim myslim i pouziti UVC v mistnosti, je to silnejsi verze toho stejneho zapachu co na tech perinach, ale to uz je fakt skoro nedychatelny, cili ti to neda a budes vetrat i preventivne a dobrovolne :)
Neříkej, že to nejde, raději řekni, že to zatím neumíš.
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Dezinfekce filtrů/masky/oblečení (respirátoru)

Příspěvek od PeFi »

Já jsem po ozonizaci místností minimálně na 30 minut otevíral okno. Ono to potom stejně ještě leze ze škvír a je to v místnosti cítit. Dobré jsou místnosti, kde nejsou porézní materiály (kobererc, závěsy) ani nábytek, protože tam se vyvětrá a místnost je ve výsledku voňavá (koupelny atd). V ložnici to příjemné není a dělal jsem to tak, aby tam aspoň 24 hodin nikdo nemusel pobývat, nicméně cítit to tam stejně bylo i za 48 hodin a úplně příjemné to nebylo.
Uživatelský avatar
Alstratt
Příspěvky: 1153
Registrován: 01.08.2015 16:34
Bydliště: US

Re: Dezinfekce filtrů/masky/oblečení (respirátoru)

Příspěvek od Alstratt »

Poustenim plynu ozonu do vody neni tak ucinny, nevzpomenu si ted jak se to nazyva ale pri produkci ozonu do vody misto plynu je lepsi primo ozon urcen do te vody co se vytvari ve vode. Ozon se navic ve vode rychle rozklada, tak je dobre znat i jeho vhodny vykon pro aplikaci do vody. Jinak ozon vylozene nesmrdi nejak strasne ale je dost reaktivni, vubec nedoporucuji dychat. Nekupujte ale neco moc levne/neoverene at vam to tam jednou nechytne.
The more you sweat in training, the less you bleed in combat.
Odpovědět