Dezinfekce filtrů/masky/oblečení (respirátoru)

Odpovědět
SkritekP
Příspěvky: 191
Registrován: 14.07.2015 15:45
Pohlaví: muž

Re: Dezinfekce filtrů/masky/oblečení (respirátoru)

Příspěvek od SkritekP »

1 ..Nezapomínejte že ozon degraduje gumu. Tedy na masky/polomasky pozor. Není to tak že se maska rozteče jak zmrzlina ale při častém použití to vliv mít bude. Roušky/respirátory/oblečení vpoho.
2.. nízká koncentrace ozonu je cítit jako vzduch po bouřce takový svěží ale vysoká normálně smrdí a fakt to nejde přehlédnout tedy přecitnout


Ozon degraduje i plasty. Zde plasty kterým ozon nevadí
https://www.craftechind.com/top-8-ozone-safe-plastics/
Uživatelský avatar
mahroch
Příspěvky: 124
Registrován: 20.12.2012 23:52

Re: Dezinfekce filtrů/masky/oblečení (respirátoru)

Příspěvek od mahroch »

tak ty ozonove generatory s bednou a casovacem jsou uz out of stock na ebay ... uz jsem to nestih ...
Neříkej, že to nejde, raději řekni, že to zatím neumíš.
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: Dezinfekce filtrů/masky/oblečení (respirátoru)

Příspěvek od hrd »

Ted jsem tam nejake nasel. Muze byt, ze jsou v dany moment vyprodane a pak nabidku zase dopni.
Uživatelský avatar
mahroch
Příspěvky: 124
Registrován: 20.12.2012 23:52

Re: Dezinfekce filtrů/masky/oblečení (respirátoru)

Příspěvek od mahroch »

jo, taky je uz vidim. Vcera byli za +-43 Eur, dnes ten samy za 85 Eur :)
Neříkej, že to nejde, raději řekni, že to zatím neumíš.
batrs
Příspěvky: 4
Registrován: 06.04.2016 14:44
Pohlaví: muž

Re: Dezinfekce filtrů/masky/oblečení (respirátoru)

Příspěvek od batrs »

Dnes za 4dny dorazil tento generátor oz. z Aliexp. Cena i s poštovným byla 1038kč.
Je potřeba zadat odeslání z CZ skladu a přišel z Německa. Vypadá dobře, ale ještě jsem nezkoušel.
Nechci dělat reklamu, popřípadě prosím smazat. https://www.aliexpress.com/item/4000492009921.html?spm=
vrabi
Příspěvky: 474
Registrován: 10.12.2019 11:48

Re: Dezinfekce filtrů/masky/oblečení (respirátoru)

Příspěvek od vrabi »

Jo, ten mám taky, včera proběhla zkouška, výsledek velmi uspokojivý :idea:
Okouknu jak je to zapojený a asi odpojím jeden pár desek pro delší životnost.
Výkon se mi zdá velmi slušný, i když číňan rád přehání ;)
Přkládám foto ze zkoušky (po kliknutí na obrázek se to otočí).
gen.jpg
cipis
Příspěvky: 4834
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Dezinfekce filtrů/masky/oblečení (respirátoru)

Příspěvek od cipis »

Každý deska dává 5g, tak podle těch odpojených musíš přepočítávat dobu, ale to asi víš.
Jinak bych teda u toho zrovna dvakrát dlouho neokouněl ...
Akras
Příspěvky: 7
Registrován: 11.03.2020 17:31
Pohlaví: muž

Re: Dezinfekce filtrů/masky/oblečení (respirátoru)

Příspěvek od Akras »

Po dnesni ceste mhd jsem chtel respirator v pekarne na program dzem zahrat a tim vydesinfikovat, jak se tu nekde na foru psalo. Respirator refil 651 se uplne roztekl. Buhuzel neumim nahrat fotku. Budiz to varovani pro dalsi. Jedna se o pekarnu Tefal PF611838, teplotu nelze nastavit.
Uživatelský avatar
Respirateur
Příspěvky: 142
Registrován: 31.01.2020 10:11

Re: Dezinfekce filtrů/masky/oblečení (respirátoru)

Příspěvek od Respirateur »

Džem z respirátorů? Co vy všechno neochutnáte člověče...
„Člověk, na nějž nadávají blbci, je hoden důvěry.“
Jean Paul Sartre
Tonda
Příspěvky: 234
Registrován: 11.03.2020 11:48

Re: Dezinfekce filtrů/masky/oblečení (respirátoru)

Příspěvek od Tonda »

Klasický mechanický, ale i elektronický termostat má jednu zásadní vadu. Reguluje s nějakou hysterezí a nezohledňuje tepelnou setrvačnost. Prostě nastavíš 70 a on vypne, ale mezitím teplota krátkodobě vyběhne třeba na 90.
Proto je trouba na tohle nevhodná.

Potřebujete PID regulaci, tam se zohledňuje tepelná setrvačnost a teplota je udržována zcela přesně.
steve_michalik
Příspěvky: 212
Registrován: 25.02.2020 15:27

Re: Dezinfekce filtrů/masky/oblečení (respirátoru)

Příspěvek od steve_michalik »

No, i to PIDcko ti klidně překmitne, záleží na systému a robustnosti regulátoru.
Já doma zapékám filtry v obyčejné troubě, ale nejdřív jsem si ji vyzkoušel. Teploměr dovnitř a sledovat průběh teploty.
Uživatelský avatar
Maric
Příspěvky: 1121
Registrován: 16.10.2018 23:26
Pohlaví: muž

Re: Dezinfekce filtrů/masky/oblečení (respirátoru)

Příspěvek od Maric »

PeFi píše: 10.03.2020 12:49 ... cítit to tam stejně bylo i za 48 hodin a úplně příjemné to nebylo.
Tohle je zvláštní. Pokud má ozon poločas rozpadu řádově v desítkách minut, tam by měl být prostor maximálně po třech hodinách čistý i bez větrání. Co je tedy v místnosti cítit? Materiály degradované vlivem ozonu? Myslel jsem, že práce s ozonem je za dodržení postupu jednoduchá s jasným výsledkem, ale zatím to vypadá jako složitá alchymie...
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Dezinfekce filtrů/masky/oblečení (respirátoru)

Příspěvek od PeFi »

On se ten ozon možná nerozpadá jako radioaktivní částice nezávisle na všem, ale pokud se někde ve skulinách, dutinách a pórech nahromadí, tak pak možná leze ven a rozpadá se při kontaktu s oxidovatelnými látkami. Nevím, nejsem chemik.
Každopádně v koupelně a sklepě zcela bez problémů, v kuchyni to bylo i po vyvětrání trochu cítit, ale hlavně v ložnici se muselo větrat dlouho a opakovaně.
cipis
Příspěvky: 4834
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Dezinfekce filtrů/masky/oblečení (respirátoru)

Příspěvek od cipis »

Respilon:
Dobrý večer, pane XXX, nedoporučujeme. Použijte prosím tak, jak je v návodu, jinak nemůžeme garantovat avizovaný záchyt.

Toliko k desinfekci ozonem. Osobně myslím, že to netestovali, tak jsem jen ještě k té odpovědi dodal, jestli by to mohli předat vývojářům ...
vrabi
Příspěvky: 474
Registrován: 10.12.2019 11:48

Re: Dezinfekce filtrů/masky/oblečení (respirátoru)

Příspěvek od vrabi »

cipis píše: 11.03.2020 15:57 Každý deska dává 5g, tak podle těch odpojených musíš přepočítávat dobu, ale to asi víš.
Jinak bych teda u toho zrovna dvakrát dlouho neokouněl ...
Fotil jsem venku na volném prostranství, proti větru a těch pár vteřin jsem se nenadechoval ;)
Akorát chci zkontrolovat, jestli náhodou chytrý asiat nedal dva 110V generátory a odpojením jednoho bych odpálil ten druhý ...
Uživatelský avatar
Respirateur
Příspěvky: 142
Registrován: 31.01.2020 10:11

Re: Dezinfekce filtrů/masky/oblečení (respirátoru)

Příspěvek od Respirateur »

to se mi nezdá. To by musel mít dvě verze. Jednu 230V pro jednojednotkové mašiny a verzi 110V pro ty dvoujednotkové.
„Člověk, na nějž nadávají blbci, je hoden důvěry.“
Jean Paul Sartre
pepaf
Příspěvky: 541
Registrován: 23.02.2018 18:27
Bydliště: blízko Brna

Re: Dezinfekce filtrů/masky/oblečení (respirátoru)

Příspěvek od pepaf »

Pokud jsou zapojeny paralerne, tak se odpojením jedné části nemůže nic stát.
vrabi
Příspěvky: 474
Registrován: 10.12.2019 11:48

Re: Dezinfekce filtrů/masky/oblečení (respirátoru)

Příspěvek od vrabi »

V prodeji jsou i verze 110V pro USA, teoreticky, když zapojíš dvě do série, můžeš je provozovat na 230V.
Takže chci jen zkontrolovat zapojení, pokud budou všechny červené vodiče na jedné svorce a všechny černé na druhé, je vše OK.
pepaf
Příspěvky: 541
Registrován: 23.02.2018 18:27
Bydliště: blízko Brna

Re: Dezinfekce filtrů/masky/oblečení (respirátoru)

Příspěvek od pepaf »

Objednal jsem si 6G/220V z ebay SRN a za tři dny mě prodejce napsal, že sorry, objednávku ruší, je -údajně- vadné zboží
Tak jsem objednal jiný (podobný jako u Tebe), ale 30G/220V z Česka. No PPL jde ale ze SRN..
Pokud je skutečně na 220V, tak budou/ měly by být paralerně dvě větve, tak že přepínačem rozdělit na 15, nebo 30G.
Mrkva
Příspěvky: 377
Registrován: 09.03.2013 2:02

Re: Dezinfekce filtrů/masky/oblečení (respirátoru)

Příspěvek od Mrkva »

Zapojovat dva menice do serie obecne neni dobry napad - pokud jeden bude odebirat vic (mit nizsi odpor), bude na nem nizsi napeti, a vyssi napeti na tom druhem - a to az do takove urovne, ze to muze shoret.

Generator ozonu jsem si uspesne zkusil vyrobit doma - 4kV VN zdroj a par podloznich sklicek s hlinikovou folii. Akorat zkoumam, jak zjistit, jaky to ma vykon - nebude rozhodne takovy, jako maji ty keramicke, ale nejake nizke jednotky gramu za hodinu to podle me da.
Odpovědět