Nenosíte/nosíte (co) zbraň? Aneb parťák do nepohody.

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: Nenosíte/nosíte (co) zbraň? Aneb parťák do nepohody.

Příspěvek od Ray »

Tak jestli žiješ v Japonsku, tak ji máš určitě nelegálně. Pokud jsi myslel Česko, tak to je sedmé :) (sry za OT)
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
Uživatelský avatar
brven
Příspěvky: 90
Registrován: 30.08.2012 8:20
Bydliště: na dědině

Re: Nenosíte/nosíte (co) zbraň? Aneb parťák do nepohody.

Příspěvek od brven »

Nevím jestli je to správné vlákno, když tak edit admine. Souvisí to s nošením, ale i se současnou epidemií. Stala se mi taková věc. Nenosím pravidelně, trenuji pravidelně, ale v poslední době si uvědomuji, že bych měl oprášit návyky související s nošením, což už po jistou dobu činím. Před týdnem jsem jel autem do města se ženou na nákup, ráno jsem se necítil zrovna dobře tak jsem qver nechal doma. Během cesty se stav natolik zhoršil, že mě žena musela rovnou zavést do špitálu. Měl jsem závrať a nemohl jsem otevřít oči. Nepoužitelnej chlap. No a v té chvíli mi došlo, že jsem měl v nose, když jsem nechal železo doma. A začal přemýšlet, co by asi následovalo při příjmu.
1) Žena ZP nemá a stejně bych jí podle zákona neměl B zbraň předat k odvozu domů, (ale asi bych to udělal).
2) Zatajit a nechat si ji šoupnout do osobních věcí ve špitálu a doufat, že to projde bez průseru, což je děsná představa
3) Upozornit lékaře, že mám u sebe zbraň a že má zavolat policii k jejímu zajištění, což by asi bylo podle mě to správné řešení
4) Můj případ nebyl infekční (už jsem doma), ale co by se dělo kdybych byl pozitivní na koronu? V podstatě se to může dneska stát každému kdo nosí a jako řidič neprojde kontrolou na teplotu. Už to vidím, jak si policie přebírá kontaminovanou zbraň :lol:
Hledal jsem pro takový případ v legislativě, ale jiné řešení než bod 3 mi nepřipadá průchodný. Rád bych znal váš názor, dík.
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Nenosíte/nosíte (co) zbraň? Aneb parťák do nepohody.

Příspěvek od Matěj »

Oznámit lékaři, ten ať si zavolá PČR, popř. někde může být místo k uložení (?), ale to si u nemocnic nejsem zrovna moc jistý. Určitě to bude pro ně relativně běžná věc, protože se zo může stát kdykoliv, že se k nim zbraň dostanete (autonehody apod.). Nicméně asi by mě zajímalo také info od někoho z praxe, jak tato situace probíhá přímo v nemocnici.

Mimochodem, možnost "manželka", logicky nejlepší, ale zákonem nepovolené, jak víme všichni. Leda by se zde nějaký právník vyjádřil, zda by to šlo vztáhnout na KN, ale moc tomu nevěřím, protože řešení s PČR viz výše, je možné vždy.
PaF
Příspěvky: 1525
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Nenosíte/nosíte (co) zbraň? Aneb parťák do nepohody.

Příspěvek od PaF »

Varianta s oznámením a žádostí o zavolání P ČR je správně. Ve špitálech s tím dokonce mají zkušenost. V případě, že mají ochranku volají tu, když ne a situace nesnese odkladu, převezme zbraň lékař. Doporučuji vybít ;) . Stejně to funguje, když máš u sebe ceniny, psa, nesoběstačné dítě.
Co mne straší, je situace, kdy člověk jede sám ze střelnice a v kufru auta má 3 dlouhé a 2 krátké. Autonehoda s takovou výbavou je černá můra...
skagerak
Příspěvky: 444
Registrován: 18.03.2018 14:25

Re: Nenosíte/nosíte (co) zbraň? Aneb parťák do nepohody.

Příspěvek od skagerak »

Protoze lekari nebo ochrankarovi na rozdil od manzelky predat zbran muzes..... ale notak
Ps.tim nerikam ze to tak nefunguje... ale v ramci kn klidne i manzelce...
Strelec45
VIP
Příspěvky: 1187
Registrován: 17.02.2013 9:59
Pohlaví: muž

Re: Nenosíte/nosíte (co) zbraň? Aneb parťák do nepohody.

Příspěvek od Strelec45 »

Hlavně nemusí o tom nikdo vědět, ne? :roll:
Všeliké to kvaltování, toliko pro hovado vhodné jest.
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Nenosíte/nosíte (co) zbraň? Aneb parťák do nepohody.

Příspěvek od viktor »

no hlavne by měli všichni cleni rodiny ( mimo malych deti a hodne starych rodicu ) umet zachazet se strelnou zbrani. Je pravda ze jsem deformovan asi tim ze u nas doma byly zbrane skoro vždy... takze to byla takova soucast domacnosti. Tatovo kulobrok a mamy dvojka plus hromady naboju nahore ve skrini..
Všechny me partnerky umely a umi zachazet se strelnou zbrani. Decka taky. Jak vlastní tak nevlastni.
Jsem před lety potkal v nakupaku známého policistu ze spravniho a mezi reci ...se u vas stavim potrebuju nakupku pro nejakou mensi malorážku, chci naucit strilet kluka...kolik mu je ? 12 let... no to ma nejvyšší cas...
Je tohle dostatecna odpověď ? :-)
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Uživatelský avatar
brven
Příspěvky: 90
Registrován: 30.08.2012 8:20
Bydliště: na dědině

Re: Nenosíte/nosíte (co) zbraň? Aneb parťák do nepohody.

Příspěvek od brven »

Tento názor podepisuji oběma rukama. Vždy jsem po ženě chtěl, aby byla v krizových situacích soběstačná, neměla papíry na auto, ale musíš umět řídit, co kdyby se mi něco stalo, pak šla do autoškoly a instruktor se divil... Se zbraní je to stejné, zvládá bezpečnou manipulaci natolik, že bych jí tu zbraň v nouzi svěřil bez obav. Navíc dobře střílí, i z .357. A jak jsem psal, já bych volil variantu 1. I když to čisté není. Názor, předat zbraň lékaři, se mi zdá sakra podivné, asi to nejhorší, co bych mohl udělat. Nemůžu tušit, že expert na medicínu nemá olšové ruce a neopatrnou manipulací nezastřelí sebe nebo někoho jiného. Pes, dítě, cennosti, nejsou regulovány zákonem na rozdíl od zbraní. Vybíjení zbraně na lehátku v polobdělém stavu asi taky není ten správný postup. Zatajení zbraně většinou není reálné. Asi by to chtělo opravdu někoho, kdo takovou situaci zažil a podělil se o zkušenosti. Zvláště teď, pokud by dotyčný byl odvezen infekčním vozem i se spolucestujícím.
to PaF tuhle myšlenku mám taky, když jedu ze střelnice, to jedu jak s vejci, vůbec nejhorší to je, když všechny svoje železa vezu ke kontrole na PČR. A pak je z parkoviště vláčím brněnským Bronxem mezi opálenejma. Ale to je už OT.
PaF
Příspěvky: 1525
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Nenosíte/nosíte (co) zbraň? Aneb parťák do nepohody.

Příspěvek od PaF »

Pokud omdlíváš, předáš lékaři, když ne, počkáš a předáš policistovi. Když se rozsekáš, vezme si zbraň, kdo ji najde první... Info ze špitálu mám z reality, nejde o nic mimořádného. Prý tak 1x do roka na urgentním příjmu, když nic jiného nezbývá. Na sál s krochnou nepouštějí :-).
skagerak
Příspěvky: 444
Registrován: 18.03.2018 14:25

Re: Nenosíte/nosíte (co) zbraň? Aneb parťák do nepohody.

Příspěvek od skagerak »

Zákonodárce nemůže pamatovat na vše, a tyhle situace výslovně neupravuje, ale nehledejme problémy kde nejsou.....
Odpovědět