Koronavirus / Covid-19 v Evropě

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2911
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Koronavirus / Covid-19 v Evropě

Příspěvek od bacil »

Fraktál píše: 11.03.2020 10:10 Pravoslavní na Slovensku k tomu mají svérázný přístup. :yes

Vyhlásenie v súvislosti s epidémiou koronavírusu
https://orthodox.sk/vyhlasenie-v-suvisl ... onavirusu/

Ani Ježíš neskočil z útesu, když mu ďábel našeptával, že se nemusí bát, když je henten Boží syn....
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
Zen
Příspěvky: 1
Registrován: 12.03.2020 6:34
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus / Covid-19 v Evropě

Příspěvek od Zen »

Zdravím Vás tu na fóre zo Slovenska. Sledujem ho už vyše roka, ale až dnes mi to nedalo a zaregistroval sa. Som skutočne znepokojený zdravotníctvom na SK. Som v kontakte s viacerými ľudmi čo pracujú v nemocniciach a jednoducho dezinfekčné prostriedky nie sú. Neviem nakoľko to vláda rieši, ale momentálne nebudú mať dezinfekciu ani na bežné úkony ak neprídu dodávky. Rúška v Zornici sa začali vyrábať vo veľkom. O plúcnych ventiláciach radšej ani nejdem písať... Školy a Škôlky sú už pozatvárané, tak isto sa postupne zatvárajú aj podniky, Disco kluby atď. Mám pocit že je to všetko len hra s časom. Aj keď ku dnešnému dňu sú oficialne 10 ľudia nakazený, uvidíme čo to bude za týždeň/dva. Ale keď počujem od niekoho, že dnes som stretol známu, vrátila sa z Talianska (opatrovateľka) a kľudne si behá po Kauflande a nakupuje ako nič, tak ma ide poraziť :head . Stále je tu nálada že je to iba sranda a čo sa môže stať veď je to iba chrípka....
Vates
Příspěvky: 15
Registrován: 26.02.2020 17:26
Pohlaví: malé, zrzavé

Re: Koronavirus / Covid-19 v Evropě

Příspěvek od Vates »

Zdravim vsechny,

Tak ve Spanelsku se nam to poradne rozjizdi. Bohuzel lide jsou nepoucitelni a Madrid pomalu zacina zazivat to s cim bojuje sever Italie uz tyden... Ocekavam ze do soboty prijde sdeleni o kompletni karantene Madridu. Mezitim studenti odjizdeji z Madridu do ostatnich autonomnich oblasti (protoze jim zavreli skoly) a dale tak roznaseji vir.

Kdyz jsem v praci pred dvema tydny rikal kolegum ze by kolem Madridu meli zacit stavet polni nemocnice a povolat armadni doktory, tak jsem byl za blazna. Ted mi zacinaji pomalu davat za pravdu a zpetne se mi omlouvaji. Uz pres tyden delam z domova, prestoze teprve vcera poslali oficialni povoleni ze se muze delat z domova. Ale i tak se najde jeste velka spousta lidi ktera zada o opetovne povoleni publika na fotbalovych zapasech, chodi do hospod a restauraci apod. Vcera tusim jelo 3000 fanousku Madridu nekam do Anglie na fotbal :head V nedeli jeste povolovali feministicke demonstrace 8M po celem Spanelsku kde se srocovaly statisice lidi a vse bylo OK a v pondeli uz zakazovali srocovani nad 1000 lidi, to mi hlava opravdu nebere. :evil:

Ted se tu ma dost oteplit. Rikaji ze tu budou cervnove letni teploty, napriklad vcera Sevilla mela 32 stupnu Celsia, tak jsem zvedavy jaky to bude mit vliv na nemoc. Dle nemeckych vyzkumniku by to mohlo mit vliv, dle americkych ne, tak uvidime.

Pro ostatni cleny fora, rad bych se zeptal na jednu vec (i kdyz to tu jiste bylo nekde receno, a pokud ano, tak se predem omlouvam), ale v pripade pouziti rousek/masek typu FFP2 a FFP3 ktere by ten vir mely filtrovat dobre, jedna se pouze o jednorazove pouziti a nebo se da pouzivat opakovane? Priklad: prijdu z venka, rouska je pouzita a je zvlhcena dechem => polozim ji na stul, posprejuji alkoholem 96º, necham at uschne. Muze se potom opet pouzit? Muj predpoklad je ze se jedna o casteckovou filtraci, tj. pokud filtr nema nejake fyzicke defekty materialu, mel by byt ok. Predem dekuji za jakoukoliv odpoved.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus / Covid-19 v Evropě

Příspěvek od proforma »

Koukni se do respiratorovyho vlakna.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
singleshooter
Příspěvky: 21
Registrován: 20.07.2016 8:46

Re: Koronavirus / Covid-19 v Evropě

Příspěvek od singleshooter »

Europoslanec Uhrik o necinnosti Euro Parlamentu

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=IJpW6mb4u1A[/youtube]
NOE bol prvý prepper na svete a tiež sa z neho smiali...
Uživatelský avatar
Majkl Night
Příspěvky: 327
Registrován: 08.02.2013 23:26
Pohlaví: muž
Bydliště: JN89HF

Re: Koronavirus / Covid-19 v Evropě

Příspěvek od Majkl Night »

Vypadá to, že pokud se nezavedou velmi tvrdá opatření. Podobná těm v Číně. Čeká nás takové naše malé peklo. :evil:
Screenshot_2020-03-12-11-57-48-598_org.mozilla.firefox.jpg
Volí si stezku chodec, nebo stezka chodce?
Uživatelský avatar
J-e-n-n-y
VIP
Příspěvky: 872
Registrován: 26.03.2015 8:56
Pohlaví: žena
Bydliště: Novojičínsko

Re: Koronavirus / Covid-19 v Evropě

Příspěvek od J-e-n-n-y »

V textu je vyjádření italského lékaře, že jim na JIP začínají výrazněji přibývat mladí lidé s COVID v těžkých stavech.

https://www.notizie.it/cronaca/2020/03/ ... XNIWTjIgqk
Kdo je připraven, není překvapen.
veve
Příspěvky: 121
Registrován: 27.02.2020 20:22

Re: Koronavirus / Covid-19 v Evropě

Příspěvek od veve »

CT24 13:50
Slovensko zavírá hranice, vstup pouze občanům a přechodným pobytům, mezinárodní lety, vlaky, autobusy, dál školy, školky, lyžařské střediska, diskotéky, výřivky, rekreace apod.
Pez
Příspěvky: 802
Registrován: 29.01.2020 16:14
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus / Covid-19 v Evropě

Příspěvek od Pez »

V Itálii to opravdu houstne. :?

https://www.novinky.cz/zahranicni/koron ... paign=null

Španělsko začíná Itálii šlapat na paty.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4352
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Koronavirus / Covid-19 v Evropě

Příspěvek od bivoj »

Protože jim zkolabovalo zdravotnictví. To někteří tady pořád nedokážou pochopit, že tvrdé karantény slouží především k tomu, aby byl peak kulminace pandemie v daném státě pod limitem co můžou zvládnout zdravotnická zařízení. V Itálii už se dostal vysoce nad tento limit a tak nechávají (musí nechávat) lidi prostě umírat - nic jiného už dělat nemohou. Nemají personál, nemají prostředky. Nazval bych to třeba Jim Corbett efekt... (Ale bohužel to už není k smíchu.)

Jen doufám, že u nás v ČR se ten nástup podaří zpomalit a že křivka u nás bude kopírovat spíš Čínskou křivku vývinu pandémie, než Italskou...
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Pez
Příspěvky: 802
Registrován: 29.01.2020 16:14
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus / Covid-19 v Evropě

Příspěvek od Pez »

Raději Korejskou než Čínskou. Jinak souhlas.
Annele
Příspěvky: 222
Registrován: 07.04.2013 15:20

Re: Koronavirus / Covid-19 v Evropě

Příspěvek od Annele »

Jaký očekáváte další vývoj? Ve smyslu: na co se připravit?

Já situaci v Rakousku vidím vzhledem k počtu nakažených a poměrně laxním opatřením poměrně špatně a počítám s tím, že do dvou týdnů to tu bude jako v Lombardii (a něco podobného naznačil i kancléř).
Čili: uzavření prakticky všeho kromě obchodů a lékáren.

Otázky jsou:
Na jak dlouho?
Bude to vše, nebo budou následovat ještě tvrdší opatření (podobná těm v Číně)?
Co ještě se dá očekávat kromě toho, co se už děje v Itálii - ve smyslu: jak daleko to zajde? Očekáváte výpadky proudu, vody, zásobování, telefonní sítě, internetu - či čeho ještě?
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Koronavirus / Covid-19 v Evropě

Příspěvek od PeFi »

Kritická infrastruktura by až na případné krátkodobé výpadky fungovat měla, pokud nějaká "spřátelená" velmoc neusoudí, že je čas na nějaký mimořádně veselý kyberútok. Očekávám potíže se zásobováním a odvozem odpadků.

Kdybych byl nepřítel, tak bych kyberútok naplánoval na dobu těsně před kulminací epidemie (cca konec dubna?). V té době taky možná vzrostou migrační tlaky a snahy vniknout na území EU.
surikata
Příspěvky: 394
Registrován: 08.10.2012 22:56

Re: Koronavirus / Covid-19 v Evropě

Příspěvek od surikata »

Kolik lidí by muselo na západě zemřít, aby to zastavilo ekonomiku evropy? Od jakých % by to začlo být fatální? Je mi jasné že by se to týkalo populace 25-60let. Jestli je to zatím jen plašeni "rádoby ekonomů" a nebo už se připravit na horší časy v evropě?
Annele
Příspěvky: 222
Registrován: 07.04.2013 15:20

Re: Koronavirus / Covid-19 v Evropě

Příspěvek od Annele »

Jinak aktuální stav obchodů v Rakousku: lokálně téměř nejsou těstoviny a rajčatový protlak, je málo rýže, jinak jsem si nevšimla, že by něco výrazně chybělo.

Vláda zrušila od přístího týdne vyučování, ale kdo pro děti nemá hlídání, může je poslat do školy a tam se o ně postarají. :head
Bohoslužby jsou vládou zrušené od následujícího pondělí, muslimové zrušili společné modlitby v mešitách, nějaká omezení mají i židé, jenom křesťané zatím nic. Doufám, že do neděle církve také zruší mše...
Annele
Příspěvky: 222
Registrován: 07.04.2013 15:20

Re: Koronavirus / Covid-19 v Evropě

Příspěvek od Annele »

To Surikata: Myslím, že vymírání v tomhle případě ekonomiku nijak zásadně nepoškodí, to spíš karantény, výpadky kvůli nemoci a náklady na léčbu budou drahé.
surikata
Příspěvky: 394
Registrován: 08.10.2012 22:56

Re: Koronavirus / Covid-19 v Evropě

Příspěvek od surikata »

Léčba je placená od - do to je "jen o přelití" peněz. To jsou náklady které podle mne vyskočí až po nějaké době. ( tedy myslím)
Pez
Příspěvky: 802
Registrován: 29.01.2020 16:14
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus / Covid-19 v Evropě

Příspěvek od Pez »

Mám velkou, opravdu velkou obavu, že průběh v Evropě bude poměrně dramatický.
Pokud porovnáme Čínu s Evropou, tak když Čína zavřela Wuhan, tak Evropa měla zavřít Itálii. Velikostně to plus mínus odpovídá. To se nestalo a průběh karantén v Evropě je ve srovnání s Čínou zoufalý. Nekritizuji, jen konstatují, taky bych nechtěl skončit v bytě se zatlučenými dveřmi. Navíc karanténa v Číně ještě neskončila a nemyslím si, že v dohledné době skončí.
Evropa se svou politickou a společenskou kulturou a pohodlností, na podobné věci není připravená, tedy to odnese o poznání hůře než Čína.
Rád bych se mýlil, bohužel se zatím ukazuje, že postup nákazy Evropou je rychlý a brutální.
Uvidíme, kde bude Itálie za 14 dni a jestli v dalších zemích, jako je Španělsko a Francie se bude situace zhoršovat italským tempem.
Cep
Příspěvky: 1705
Registrován: 09.04.2015 11:22
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus / Covid-19 v Evropě

Příspěvek od Cep »

Dneska jsem to s klukem přepočítal - počet mrtvých na počet onemocněných je v Itálii horší než ve Wuhanu.
veve
Příspěvky: 121
Registrován: 27.02.2020 20:22

Re: Koronavirus / Covid-19 v Evropě

Příspěvek od veve »

na worldometrech se dostalo norsko na třetí příčku podle promořenosti na milion hlav, nemáte někdo info z tama?
145.9 / mil
Odpovědět