Koronavirus v ČR

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Mám nebo měl jsem potvrzený Covid

Ano
96
39%
Ne
151
61%
 
Celkem hlasů: 247
Tonda
Příspěvky: 234
Registrován: 11.03.2020 11:48

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Tonda »

Nakazila se sestra ve FM :shock:
https://twitter.com/ivondrak/status/1238206759111725062

Nemá někdo více info? Pokud je nakažený špitál, pak to připomíná situaci v Itálii. Být zdravotník, tak bez ochranných pomůcek nenastoupím do práce. To je situace jak za černobylu :head
martuti
Příspěvky: 53
Registrován: 12.02.2020 19:25
Pohlaví: žena

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od martuti »

Respirateur píše: 12.03.2020 17:33 počkej, není to jen reakce na výprodej strateg. zásob kovů?
Měď jako stopový prvek? Dobrá, ale to se prodává? Mám nějaký měděný dráty. Olizovat?
Já ho koupila zde: https://www.swanson.cz/produkt/med-chelat-60-kapsli-2mg

- bereme obden, jelikož jedna kapsle je 200% DDD. Kámoška koupila v lékárně tekutej a nebylo jí z něj dobře, v lékárně se ale jiný koupit nedá. Na swansonovi jsem koupila i zinek a selen a další věci. Skoro u všeho mají 200-400% DDD, tak pozor na to. My si museli doma napsat tabulku, co který den brát. :D
Jo, a bere se měď proto, že když bereš zinek, tak zinek ubírá z těla měď.

Jinak díky za další tip na draslík. Normálně baštím dost banánů a denně si vymačkávám několik pomerančů, což by podle informací na netu mělo stačit, jenže teď omezujeme nákupy, co to jde a žijeme ze zásob. Poslední pomeranč mi došel včera. Takže tabletky to jistí. V naší zásilkovně naštěstí bývá 0 lidí, takže nákupy přes net zatím zvádáme.
martin951
Příspěvky: 81
Registrován: 09.12.2019 8:11
Pohlaví: malé, zrzavé

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od martin951 »

Bacha na to. U většiny vitamínů minerálů atd. je DDD vypočítávána jako minimální množství s kterým dokáže tělo normálně fungovat, ideální dávka je větší než 100 % DDD. Já osobně beru multivitamín a další doplňky (byl by to dlouhý seznam) s celkovým denním příjmem v rozsahu od 500 % DDD do 10000 % DDD jednotlivých složek, s vitamíny rozpustnými v tucích nebo třeba selenem musí být člověk opatrnější, ale více než 5 let jsem nebyl ani nachlazený. Taky je rozdíl jestli člověk bere 100 % DDD Vitamínu C ve formě kyseliny L-askorbové nebo ve formě lipozomálního vitamínu C. Bacha na to co berete, většina lékárenských vitamínů a doplňků stravy je ve formě s nejhorší možnou biologickou dostupností.
“Let your plans be dark and impenetrable as night, and when you move, fall like a thunderbolt.” Sun Tzu
Uživatelský avatar
Respirateur
Příspěvky: 142
Registrován: 31.01.2020 10:11

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Respirateur »

tak objednáno měď selen i draslík. Kdysi jsem četl článek o jakési uzavřené horské komunitě v pakistánu. Ti lidé nebyli nikdy nemocní a dožívali s úctyhodného věku. K dispozici měli pouze vodu, která stékala po skalách z ledovců a brala do sebe všechny možné minerály z hornin kudy tekla. Takže byli saturování všemi dostupnými minerály. A vvvotom to je.
„Člověk, na nějž nadávají blbci, je hoden důvěry.“
Jean Paul Sartre
Uživatelský avatar
Fraktál
Příspěvky: 263
Registrován: 25.04.2013 17:56
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Fraktál »

Jim Corbett píše: 12.03.2020 19:18 Jaky prakticky vyznam ma omezena otviraci doba v hospodach do 20.00?
Takový, že v těchto podnicích bývá večer největší nával? Teď neberu vyloženě restaurace, které se specializují hlavně na meníčka nebo bistra zaměřena třeba na burgery, co fungujou více přes den. Navíc, jak bylo zmíněno, může jít pouze o mezikrok.

Jinak jsem ten počet nově oznámených včera čekal horší, když navíc o něco zvedli kapacity na testování. Ale jeden den ještě nic neznamená.
Uživatelský avatar
Fraktál
Příspěvky: 263
Registrován: 25.04.2013 17:56
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Fraktál »

Patrol píše: 12.03.2020 20:53 Pokud jde o čokoládu, deset gramů je pouhý jeden jediný velký čtvereček. :yes

Draslík funguje nejlépe společně se sodíkem. Poměr těchto dvou látek je dvě ku jedné.
Tento minerál dokáže také zlepšit problémy, které nastanou, když se organismu zvýší množství kyseliny močové, což může navíc vyvolat dnu.
Takže člověk, který má doporučeno nejíst kvůli dně čokoládu, to může vyvažovat sodíkem a tu čokoládu si dát, chápu to dobře?
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3469
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Hohepa »

Jim Corbett píše: 12.03.2020 19:18 Jaky prakticky vyznam ma omezena otviraci doba v hospodach do 20.00?
To je snad jasné ne ?
Vožralí víc prskaj , víc gestikulují, víc se objímají nebo perou, víc olizují a ochlemtávají nádobí/půlitry.......
obecně v hospodě jdou po pár pivech všechny hygienické zvyklosti do :moon .
Předpoklad je, že do vosmi se nestihnou tolik zlískat......
tty123
Příspěvky: 54
Registrován: 11.01.2015 14:48
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od tty123 »

Kybernetický útok na FN nemocnici v Brně. Ruší se zákroky a asi i testování na Covid19. https://www.idnes.cz/brno/zpravy/brno-n ... zpravy_bur
tygrsdrakem
VIP
Příspěvky: 579
Registrován: 01.06.2013 18:23

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od tygrsdrakem »

@tty123: Pokud by někdo chtěl provést masivní kybernetický útok na ČR / EU, tak před kulminací pandemie bude ten správný čas. Nechci šířit konspirační teorie, ale kybernetický útok - to už je jasný a cílený záměr. Útočník si vybral cíleně nemocnici, stejně jako v minulém případě. Dost možná to předtím byl test a zkouška našich reakcí. Jestli má útočník prsty i té pandemii, nebo jen využil situace je otázka. Každopádně si myslím, že to není poslední útok. Což bude dál oslabovat náš zdravotnický systém.
„Naši experti tam provedli pár vrtů, a zjistili, že je tam ohrožena demokracie."
Uživatelský avatar
Jim Corbett
Příspěvky: 159
Registrován: 19.02.2016 8:21
Pohlaví: malé, zrzavé

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Jim Corbett »

Postreh z hospody. Indicka restaurace s rozlehlymi prostory vcera byla nucena snizit pocet mist na 30. Zavrela hlavni sal a ponechala otevreny salonek s triceti zidlemi. Driv tam byl prijemny klid se zakoutimi. Po restrikci sedi hoste jeden vedle druheho. A to se fakt vyplati. Nakouknul jsem i jinam a vsude to udelali podobne. Snizeni mist vetsinou znamena jen tesnejsi kontakt. Mestskou hromadnou dopravu nechavaji, protoze jeji zakaz by mohl obcany uz fakt nastvat a omezit velkym korporatum vydelky, kdyz by prisly o delniky. Jezdit narvanou zaflusanou tramvaji je v pohode, ale najist se v klidu neni dovoleno. Pres hranice mohou pendleri pracujici do 50km v Nemecku. Zamestnavatel 60km od hranice znamena ztratu prace. 10 km rozhoduje o ekonomickem preziti. Prostor pro uplatky a korupci vseho druhu na hranicich. Je to uplne stejne moudre jako nove multiDPH u piva. Tomuhle se rika populismus.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od devlop »

už by se asi mohla zavést nová jednotka arogance, sobeckosti a zmrdovství, nazval bych ji "český lyžař z Itálie", zkratka ČLI

https://www.novinky.cz/zahranicni/koron ... e-40316536

„Víme o případech, kdy lidé při vstupním třídění zapírali, že se vrátili z postižených oblastí, aby mohli jít na pravidelnou ambulantní kontrolu. Právě v této nemocnici onemocněla koronavirem zdravotní sestra z porodního oddělení. To se teď celé zavírá.“
Uživatelský avatar
Quido
Příspěvky: 855
Registrován: 13.03.2020 9:34

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Quido »

Zdravím, delší dobu čternář, nově registrovaný.

Kyberútok na FN Brno
https://www.novinky.cz/domaci/clanek/fa ... c-40316531
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od devlop »

QUIDO: no, asi ne tak pečlivý čtenář, to samé je 3 příspěvky nad tebou....
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Bill Masen »

Tak si četl špatné, je to o pár příspěvků výš. :head
Uživatelský avatar
Ibex
VIP
Příspěvky: 784
Registrován: 20.11.2015 8:48
Pohlaví: muž
Bydliště: Jihočech

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ibex »

dnes ráno viděla manželka na stole vrchní sestry dokument vydaný krajskou hygienou, kde bylo k 12.3. 24,00 uvedlo přes tisíc nakažených + regule postupu při vyhlášení karantény.
Tak by mě zajímalo, jestli se někdo uklepl v desetinné čárce nebo to lítá v úplně jiných cifrách a tutlaj to (za mě B je správně...)
Veškeré ochranné pomůcky, co měly přijít do DD byly převeleny do nemocnice. Nedostanou nic.
Naposledy upravil(a) Ibex dne 13.03.2020 9:55, celkem upraveno 1 x.
Jeste se nestalo, aby to nejak nedopadlo..
Indy
Příspěvky: 191
Registrován: 01.09.2017 21:50

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Indy »

Karantenni opatreni vcetne kontroly hranic schvaluju. Ale ted z jineho pohledu: predstavte si situaci, kdybyste se jako rozpadlici rozhodli, ze nezbyva nez opustit krasnou ceskou vlast-je videt jak rychle se bezne prechody s vozidlem (za predpokladu ze jedu minimalne osobnim aut., abych spakoval rodina a par veci) daji zavrit. Za chvili uz zbyde jen letadlem do zeme, ktera nas prijme a odtamtad vyrazit dal...
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od devlop »

tak prý Slovensko dnes uzavřelo všechny přechody s Českem... neprojdeme
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1037
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od vratnikp »

tak včera v makro Plzeň jely všechny pokladny a přesto byly dlouhé fronty. Plus v Plzni vyprodané všechny rozumné pistole. To už mi přijde docela šílený.
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
Nebojsa
Příspěvky: 375
Registrován: 30.01.2020 15:34
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Nebojsa »

Seďte doma na zadku vyzval hejtman Vysočiny... .

https://www.idnes.cz/jihlava/zpravy/epi ... -zpravy_mv


škoda na netu to video nemůžu najít, možná někdo znalejší tamních poměrů poradí.
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od viktor »

nikam nejdu, tady jsem doma.. a taky není kam utikat a ani proc
je snadne vycitat něco nekomu když za A ) nemas za nic zodpovednost B) ani si nedokazes představit o cem se musí rozhodovat C ) neexistuje dobra volba, jen musíš volit mensi zlo
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Odpovědět