Koronavirus v ČR

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Mám nebo měl jsem potvrzený Covid

Ano
96
39%
Ne
151
61%
 
Celkem hlasů: 247
veve
Příspěvky: 121
Registrován: 27.02.2020 20:22

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od veve »

A zdá se mi, že to zapadlo, ale

https://koronavirus.mzcr.cz/pokyny-pro- ... yto-osoby/
všem osobám se nařizuje v případě jakýchkoliv příznaků chřipkového onemocnění neprodleně oznámily tuto skutečnost, a to telefonicky nebo jiným vzdáleným přístupem, svému registrujícímu poskytovateli zdravotních služeb
BiSon
Příspěvky: 434
Registrován: 20.12.2011 10:00
Bydliště: Olomouc

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od BiSon »

Bakly1 píše: 13.03.2020 16:18 technického lihu z hornbachu
Testoval jsem technicky lih (oranzova flaska, ze?) vs lih do biokrbu. Ten technicky hori vyrazne hure, pricitam to nizsi koncentraci ethanolu. Moznost to zmerit ovsem nemam.

Vychazel jsem z teto informace:
https://www.nalehko.com/produkt/titanov ... ri-kotlik/

Takze bych ten technicky uz radsi tolik neredil.
veve
Příspěvky: 121
Registrován: 27.02.2020 20:22

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od veve »

Taky bych chtěl podotknout, upozorňuji, že jde o laický názor.. snad to může někoho uklidnit, určitě nenabádám k obcházení nařízení, nebo samoléčitelství..

Nikde se v příznacích nemluví o rýmě.

Potkáte-li běžně člověka, který smrká, případně jako první příznak je vyvýjející se rýma, pak je to pravděpodobně rýma, nachlazení, nebo jiná viróza. Stejně tak, člověk s rýmou může dost kašlat, protože mu to stéká do trubek, ale kašel je vlhký a produktivní.

Další věc rozdílu virózy oproti chřipkovému onemocnění je ten, že při viróze nejste schopni přesně určit, kdy se vám udělalo zle, typický popis bude, že poslední dny jsem se necítil fit.

Oproti tomu, člověk popisující nástup chřipky přesně určí čas zhoršení (přišel jsem z práce a najednou mi bylo zle apod).

Samozřejmě jakýkoliv boj s nákazou zvyšuje náchylnost k ostatním nemocem.

Proto mi chybí nějaký detailní popis příznaků, pocitů lidí, kteří s touto nemocí bojují, všude se zatím jen tak říká, že nepozorují příznaky, nebo příznaky jsou mírné, ale detail nic, takže těžko říct jak je výše uvedené platné pro covid.
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od PeFi »

Na obalu technického lihu by mělo být napsáno jaké má složení, tedy kolik procent Ethanolu tam je. Balení, které jsem měl v ruce, uvádělo něco jako 93% ethanol, zbylých 7 procent nebylo nijak upřesněno. Něco z toho bude voda, něco z toho bude denaturační složka( jejíž účinky na pokožku nelze příliš odhadnout, ale je to něco co smrdí a hlavně co zajistí, že člověku bude hrozně blbě, kdyby to po naředění zkusil vypít).
----
Jak se pozná suchý kašel ?
Rýmu mám už dva roky, takže podle rýmy na sobě nepoznám nic :lol:
euaqa
Příspěvky: 59
Registrován: 14.03.2016 18:34

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od euaqa »

Soukromé testy na koronavirus neprovádíme, zní z laboratoří, které lidem doporučují Vojtěch i Babiš

Zájemci o test na koronavirus bez doporučení hygienika mohou narazit. Přestože Adam Vojtěch (za ANO) a Andrej Babiš (ANO) opakovaně říkají, že laboratoře ze seznamu uveřejněném na Státním zdravotním úřadu otestují za poplatek osoby s příznaky i bez indikace, neděje se to. „O ničem takovém prý nic neví,“ řekla pro iROZHLAS.cz Veronika K., která se chtěla nechat otestovat právě kvůli výzvě ministra a premiéra. Příznaky pociťuje už týden.
https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/ko ... 131618_zit
Indy
Příspěvky: 191
Registrován: 01.09.2017 21:50

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Indy »

Obcas je jeste k dostani 70% alkohol co se prodava na flambovani jidla (v regalu s drahym pitim).
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od PeFi »

Laboratoř Tilia, která to prokazatelně umí, to dělat nesmí. Ti, kteří to dělat mohou, to pro změnu nedělají, protože nemají odběrové místnosti. A tam kde mají všechno jedou v příšerném režimu, který byl zdravotnickým zařízením vnucen, takže místo rychlého odběru to funguje takto:
"máme k dispozici pro toto jednoho lékaře a jednu sestru, a když s každým pacientem stráví 20 minut, zvládnou maximálně 30 lidí za den"
z toho většinu času obě kvalifikované osoby nejspíš tráví tím, že ťukají do počítače. Práci, na kterou v USA měli sekretářku nebo asistentku, protože čas lékaře je drahý, u nás mnohdy nesmí udělat ani zdravotní sestra. A sestra navíc často bere míň, než by chtěla použitelná sekretářka.
Organizace práce stále v duchu "nemocnice není fabrika a léčit lidi je poslání, není kam spěchat". Juchůůů.
Naposledy upravil(a) PeFi dne 13.03.2020 17:36, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Redneck
Příspěvky: 222
Registrován: 18.01.2016 21:28
Pohlaví: muž
Bydliště: Městecko

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Redneck »

Myslim, že je použitelná i francovka.
Tonda
Příspěvky: 234
Registrován: 11.03.2020 11:48

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Tonda »

Jsou dva druhy denaturantů,
https://cs.wikipedia.org/wiki/Denaturovaný_ethanol

směs 1a nebo 1b. Jakou máte je uvedeno v technickém listě. Zpravidla tedy ta nafta, petrolej, atd. Ale je tam toho jen malinko.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Bill Masen »

viktor píše: 13.03.2020 14:11...protože během několika hodin ci dni se provedly kroky které by byly před týdnem pro většinu lidi nemyslitelne a před 14 dny ciste fantazy...
a my už tady o nich měsíc kecáme. :clap
Banán
Příspěvky: 2
Registrován: 08.03.2020 12:07
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Banán »

FMJ
VIP
Příspěvky: 806
Registrován: 30.09.2012 18:54

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od FMJ »

Sleduju diskuzi se Šmuclerem a napada mě zlepšovák - vzhledem k problematickému zásobování lékařů ochrannými prostředky, tak jakoby formu bývalého regulačního poplatku zavést praxi - jdu k lékaři, donesu mu respirátor, který použije při ošetření či vyšetření mé osoby...... Pokud to udělají všichni pacienti, zvýší se pravděpodobnost, že tam ten lékař zítra bude taky....
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od PeFi »

Taky mě napadá zlepšovák - stát by měl těm, kdo doktorovi donesou respirátor, vrátit odvody na zdravotní pojištění za minulý rok.
Můj zubař nezískal smlouvu se ZP, takže u něj platím cash. Doktorka mi krevní testy, které bych chtěl, neudělá, takže si musím zařídit odběr a zaplatit rozbor opět cash. A ještě budu doktorovi nosit OOP? Klidně mu donesu i rukavice, zkumavky, hajzlpapír, stolní lampu, půjčím teploměr, tonometr, oxymetr, ale proč teda odvádím zdravotní "daň"?¨

Bavil jsme se s lékařkou, zda dostali nějaké manuály pro péči o pacienty s Covid-19. Neděděla o ničem, prej snad na infekčním by něco mít mohli. Kruci, nemají samozřejmě nic a když si donesu zahraniční manuál, tak podle něj stejně nebudou postupovat, protože SUKL. A v lékárně mi hartmanův roztok a infuze neprodají, protože nejsem MUDr., na veterině mě taky neošetří, protože nejsem pes.
Nemám daleko k tomu, abych si někde doma udělal aseptické prostory a začal míchat infuze z chemikálií o p.a. čistotě. :lol:
FMJ
VIP
Příspěvky: 806
Registrován: 30.09.2012 18:54

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od FMJ »

Souhlasim s tebou PeFi.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5322
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Rafael »

Titulek v TV:
V oblastech zasažených koronavirem může být až 205tis. Čechů
!
Co s nima?
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
lachim16
Příspěvky: 10
Registrován: 12.03.2020 15:11
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od lachim16 »

"Žena zkolabovala na ulici v centru Brna, test prokázal nákazu koronavirem"

Zdroj: https://www.idnes.cz/brno/zpravy/korona ... pravy_mos1

Tak kolik lidí stihla nakazit? :puke
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Bill Masen »

Rafael píše: 13.03.2020 19:26...Co s nima?...
Nic, nechat je tam :devil
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5322
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Rafael »

Lidé, pendleři, budou moci jezdit do Rakouska a Germanistánu už ne 50km, ale 100km. (Měřeno vzdušnou čárou).
Proč k té změně došlo?
Bez záruky a uvedení zdroje, jen jsem to zaslechl jedním uchem z TV!!!
Po konzultaci našeho a rakouského ministra. Údajně tam kvůli epidemiologické situaci potřebují naše zdravotníky....
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Pez
Příspěvky: 802
Registrován: 29.01.2020 16:14
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Pez »

No, aby je pak pustili zpátky až je budeme potřebovat sami. :roll:
Uživatelský avatar
neviditelny
Příspěvky: 102
Registrován: 24.02.2020 22:16

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od neviditelny »

Oni ti zdravotníci asi ani nebudou mít zájem.
Odpovědět