Ochranné (plynové) masky, respirátory a protichem. obleky

...aneb co se jinam nevešlo.
Odpovědět
Uživatelský avatar
cortes
Příspěvky: 166
Registrován: 17.10.2014 22:29
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha

Re: Ochranné (plynové) masky, respirátory a protichem. obleky

Příspěvek od cortes »

Taky se snažím objednat dva ks, ale nedaří se. :ne
Tak zase ráno-))
CZ ŠKORPION VZ 61 S + Prcek 6,35 + Gladiator cal. 500 HD D2 - Limited Edition.
Tonda
Příspěvky: 234
Registrován: 11.03.2020 11:48

Re: Ochranné (plynové) masky, respirátory a protichem. obleky

Příspěvek od Tonda »

Prosím máte někdo informace zda a jakou normu splňují částicové filtry starých MOFů? Opravdu už v té době zvládali vyrobit takovou textilii, která umí filtrovat nano částice velikosti viru? "novým" MOFům věřím, ale nenašel jsem, jaké normy musí splňovat ty staré, kovové MOFy z roku 1980 a starší.

Díky.
floky píše: 03.03.2020 12:27 K odpovediam na použitelnost filtrov po záruke...

http://survive-ability.cz/ukryty/vops.pdf

V skratke, aj filtre ročníkov 1975 v roku 2010 vedeli filtrovať fosgén, kyanovodík v rámci normy...
Dokument doporučujem preštudovať celý, je tam kopec informácii a tabuliek...

V skratke, u filtrov zabalených / nepoužitých v dobrom stave by som sa rozhodne nebál ich použitelnosti aj po X-rokoch od ich expirácie...
Uživatelský avatar
cortes
Příspěvky: 166
Registrován: 17.10.2014 22:29
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha

Re: Ochranné (plynové) masky, respirátory a protichem. obleky

Příspěvek od cortes »

Dobré ráno
Tak se zadařilo objednat 2x, sice R-shield Charity Jam White ( chtěl jsem sice černé), ale co už.
Někdo,někde psal, že komunikoval s prodejcem.
Stačí to prát ve vodě-prášek?
Děkuju :)

Ps, pokud dnes někdo objednal černé a přitom chtěl ty co jdou mě-))) možná výměna.
CZ ŠKORPION VZ 61 S + Prcek 6,35 + Gladiator cal. 500 HD D2 - Limited Edition.
MrPorter
Příspěvky: 508
Registrován: 18.10.2012 13:50
Pohlaví: muž

Re: Ochranné (plynové) masky, respirátory a protichem. obleky

Příspěvek od MrPorter »

Ano, píšou buď v ruce nebo na ruční program, 30 stupňů, prášek nebo prací mýdlo. Nepoužívat bělidla, aviváž. U výrobce potvrzeno že Sanytol na prádlo je ok, protože neobsahuje chlor ani alkohol.
Uživatelský avatar
cortes
Příspěvky: 166
Registrován: 17.10.2014 22:29
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha

Re: Ochranné (plynové) masky, respirátory a protichem. obleky

Příspěvek od cortes »

Super, díky 👍 moc
CZ ŠKORPION VZ 61 S + Prcek 6,35 + Gladiator cal. 500 HD D2 - Limited Edition.
mhi
Příspěvky: 448
Registrován: 16.07.2015 16:37

Re: Ochranné (plynové) masky, respirátory a protichem. obleky

Příspěvek od mhi »

Co rikate na pouziti vysavacovych HEPA filtru do masky? Na thingiverse.com jsou ruzne konstrukce adapteru, dokonce i cele masky (nascanuje se oblicej a pak se odecte od "ploche" masky, cimz vznikne presne maska na profil obliceje a ta se vytiskne.

Nemyslim rozebrat vysavacovy HEPA filtr a pouzit z nej dily, ale mit "domecek" na cely filtr. Stale jsou dostupne a jsou za par korun. Asi to nebude uplne prakticke diky rozmerum a vaze filtru, mozna bude problem ho "udychat", ale podle norem na wikipedii by to melo byt lepsi nez N95 ?!
Pez
Příspěvky: 802
Registrován: 29.01.2020 16:14
Pohlaví: muž

Re: Ochranné (plynové) masky, respirátory a protichem. obleky

Příspěvek od Pez »

Řešilo se to na předchozí stránce.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8781
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Ochranné (plynové) masky, respirátory a protichem. obleky

Příspěvek od Fabulous »

Vzhledem k běžné dostupnosti P3 filtrů pro plynové masky a jejich rozumné ceny, považuji úvahy ohledně konstrukce masek z PET lahví a používání filtrů z vysavačů za naprostou píčovinu.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4351
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Ochranné (plynové) masky, respirátory a protichem. obleky

Příspěvek od bivoj »

Nóó... Už to tak růžové ohledně (nejen) P3 filtrů k maskám úplně není. Např Klimafil je úplně vybraný a nekoupíte tam už ani prd: https://obchod.klimafil.cz/obchod/filtr ... 7-cleanair. (Tj nejen nejsou P3 ale prostě není nic. Lidi vykoupili všechny filtry, jako by se blížila jaderná válka... (Ono co není, může být, že...)
Naposledy upravil(a) bivoj dne 13.03.2020 23:22, celkem upraveno 2 x.
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
mhi
Příspěvky: 448
Registrován: 16.07.2015 16:37

Re: Ochranné (plynové) masky, respirátory a protichem. obleky

Příspěvek od mhi »

Predchozi stranku jsem videl, ale je tam jeden jediny prispevek o HEPA. Ano, mozna resim p*covinu, nicmene kdyz nejsou ani rousky, prijde mi cokoliv lepsi nez nic. Abych byl konkretni jde mi o tyto druhy konstrukci:

- nejjednodussi maska typ "univerzal" https://www.thingiverse.com/thing:4193939
- jednoducha maska s nutnosti udelat 3D scan obliceje https://www.thingiverse.com/thing:4167649
- "slozite" vysavacove reseni https://www.thingiverse.com/thing:3454725 (daji se najit jine na 3M masky, bez vetraku, jen "krabice s filtrem od vysavace" na ten bajonetovy system

Tu prvni jsem jen tak ze zvedavosti poslal do tiskarny, uvidim za chvili co z toho vyleze.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8781
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Ochranné (plynové) masky, respirátory a protichem. obleky

Příspěvek od Fabulous »

Ok, uznávám, že Klimafil je nyní vyprodám. Ale v průběhu měsíce jsem tam dělal opakované nákupy filtrů. Nechápu, že to někdo z Rozpadlíků nechává na více než poslední chvíli a teď řeší nesmyslné náhražky :ne

Pokud bych já byl v nouzi, tak bych nevymýšlel uberchujoviny, ale vzal bych shemag, omotal ho kolem huby a zamotal do něj filtrační papír. Rychlé, jednoduché, nenápadné, znovupoužitelné.

A na oči libovolné pracovní brýle se zalepenými větracími otvory a zorníkem napatlaným mýdlem proti zamlžování.

Jak říkám, lékem na chujoviny z netu je dobře fungující vlastní mozek ;)
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4351
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Ochranné (plynové) masky, respirátory a protichem. obleky

Příspěvek od bivoj »

Já v Klimafilu taky "pár" obyčejných P3 přikoupil (cca více jak před měsícem a půl), když byly ještě běžně k mání. Taky nechápu, jak může regulérní rozpadlík řešit nedostupnost respirátorů či filtrů TEĎ. Sakra, proto tady to fórum je, ne?

Normálně a logicky myslící rozpadlík má základní zásoby na určité úrovni pro široké spektrum možných průserů. A v případě, že se začne SKUTEČNĚ dít nějaký ze scénářů SHTF, tak prostě strategicky přikoupí zásoby dle charakteru daného průseru. Takže když bylo na konci ledna jasné, že tady máme začátek solidní pandemie, považuji za normální, že se každý zodpovědný a přemýšlející rozpadlík zásobil nejen potravinami pro případnou karanténu, ale i ústenkami, respirátory i P3 filtry a to na dobu minimálně půl roku.

Ne? Nezásobili/nepřipravili jste se? Tak proč kurva vlastně čtete toto fórum?
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
Redneck
Příspěvky: 222
Registrován: 18.01.2016 21:28
Pohlaví: muž
Bydliště: Městecko

Re: Ochranné (plynové) masky, respirátory a protichem. obleky

Příspěvek od Redneck »

Ono to rozpadlictvi je taková cesta, nemůžeš čekat, že všichni mají připraveno všechno hned. Nemyslím teď to co je třeba při vypuknutí pandemie. Já osobně jsem se spíše soustředil na osvojení si nejrůznějších dovedností, řemesel a tak. Bral jsem to všechno jako dlouhodobou investici, podívej se kolik peněz máš třeba ve zbranich, nástrojích a jiném materiálu. Stal ses rozpadlikem ze dne na den ? Myslím, že ne.

Když se podíváš zpětně na svoje začátky, a v tu chvíli by se stalo něco podobného, jak bys reagoval ?

Tohle hledání a vymýšlení nouzovek je u novopecenych rozpadliku jasné, potřebný materiál není k sehnání, tak se snaží něco vymyslet. Ale ne vždy jdou tou nejsnadnější cestou.

Jinak samozřejmě signálů blížícího se pruseru bylo habaděj, osobně jsem to čekal tak o měsíc později, evidentně to urychlili lyžníci.....
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8781
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Ochranné (plynové) masky, respirátory a protichem. obleky

Příspěvek od Fabulous »

Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8781
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Ochranné (plynové) masky, respirátory a protichem. obleky

Příspěvek od Fabulous »

Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Ochranné (plynové) masky, respirátory a protichem. obleky

Příspěvek od DeadMan »

Taky jsem dneska přiobjednal 16 ks filtrů pro M10 :mrgreen:
You cannot kill me as I am already dead!
Zlejbrambor
Příspěvky: 3
Registrován: 11.03.2020 12:10

Re: Ochranné (plynové) masky, respirátory a protichem. obleky

Příspěvek od Zlejbrambor »

Ty opravdu fungují i proti virům?
mhi
Příspěvky: 448
Registrován: 16.07.2015 16:37

Re: Ochranné (plynové) masky, respirátory a protichem. obleky

Příspěvek od mhi »

Nejsem evidentne takovy prepper jako tu jste Vy. Je to dost offtopic, klidne o tom muzete nekdo zalozit vlakno "proc se mhi nepripravil". Obecne, delam obvykle jen pripravy ktere se pouziji i v realnem zivote, masky ani protichemicke obleky jsem nikdy nekupoval, zato mam hromadku respiratoru pro lakyrniky (FFP2,3) a ruzne jine ochranne pomucky. Zasoba na pulrocni noseni (=min 200ks per clovek) rozhodne nemam a kdo z vas dneska chodi v polomasce treba v Praze do obchodu ? Nikoho jsem zatim nevidel.

K prakticke strance. Vytisknul jsem tu prvni masku, nesedne mi na oblicej, bude potreba ji trochu deformovat. Az na to prijdu jak to udelat jednoduse, v nejakem CADu to provedu a vytisknu dalsi verzi. Jinak mi prijde, ze ta maska musi sedet daleko lip nez FFP2 respirator ktery mam na stole. Kdyz ucpu otvor u respiratoru to zacne tahat vzduch vsude okolo i kdyz si jej pritlacim na oblicej, maska jen pod nosem a citim daleko vetsi odpor. Bude nutne to striknout sprejem aby se zalily "spary" po 3D tisku (bakterie, viry, necistoty) a dale bude nutne u te prvni masky zlepsit vicko filtru (je mimo jine blbe navrzene pro tisk bez podpor). A pravdepodobne nejaky mekky material na dosedaci plochy na oblicej. No a najit vhodny filtracni material.
Uživatelský avatar
Redneck
Příspěvky: 222
Registrován: 18.01.2016 21:28
Pohlaví: muž
Bydliště: Městecko

Re: Ochranné (plynové) masky, respirátory a protichem. obleky

Příspěvek od Redneck »

mhi: myslel jsem to obecně, ne jen na Tebe. Je zbytečný se rozčilovat, protože nedo nemá zásoby.
mhi
Příspěvky: 448
Registrován: 16.07.2015 16:37

Re: Ochranné (plynové) masky, respirátory a protichem. obleky

Příspěvek od mhi »

No, ja to vidim tak, ze ucelem masky pro mne je nechytnout X nemoci a byt co nejlepe zdravotne pripraven na SARS-CoV2. I kdyby ty filtry P3 byly k dispozici i s maskami, stejne bych si to asi ted' nekoupil. Chodit v tom je myslim dost neprakticke a pak stejne staci aby se treba syn nekde nakazil a uz to mame doma.

Kdyby sly koupit rousky (za normalni penize), asi bych je koupil, abych pripadne ja nenakazil ostatni. Respiratory evidentne nebudou, a reknete kdo z vas tady ma doma treba 1000ks respiratoru (pri cene nevim kolik byla 80Kc/kus ?).

Prijde mi rozumnejsi ted treba zobat vitaminy a supplementy. https://www.youtube.com/results?search_ ... ty+booster
Odpovědět