Koronavirus v ČR

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Mám nebo měl jsem potvrzený Covid

Ano
96
39%
Ne
151
61%
 
Celkem hlasů: 247
Pez
Příspěvky: 802
Registrován: 29.01.2020 16:14
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Pez »

Tak v 8.00, bude tiskovka.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od proforma »

Sakra, nemuzou ji davat az po MASHi?! :)
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Oskeruše
Příspěvky: 47
Registrován: 25.01.2014 21:35

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Oskeruše »

Včera jsem obvolávala okolí, ať dětem vyzkouší jarní a letní boty a ev. jedou vše dokoupit, že zavřou obchody. Oblečení na děti se dá objednat online, kdyžtak to bude delší, širší, to je jedno. Boty jsou lepší vyzkoušet.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od proforma »

Koukam, ze vyhodu budou mit ti, kteri se vcas zasobili i v nasich oblibenych obchodech, protoze ty pres internet prodavat nemuzou, ze... No jo, no. Rikala jsem ty svoji kamaradce s cerstvym ZP, at kouka poridit neco rychle, ale to ne, nejdriv pry vybrat :D
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Bakly1
Příspěvky: 107
Registrován: 12.05.2017 11:55

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Bakly1 »

včera jsem si dokoupil nějaký prach a zápalky na přebíjení, krmení pro psa a barvu na vymalování dětského pokoje...koukám že na poslední chvíli :|
Pez
Příspěvky: 802
Registrován: 29.01.2020 16:14
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Pez »

Proforma
Tak, jestli jsem to správně pochopil, by mělo jít objednat přes e-shop a vyzvednout osobně. Otázka kolik prodejen tento režim zvolí.
Nebojsa
Příspěvky: 375
Registrován: 30.01.2020 15:34
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Nebojsa »

Začíní další tiskovka vlády. Vadí mi že není nikde celkový záběr i na ostatní členy vlády potažmo na celý plac s novináři ať vím co se tam organizačně děje.

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/koro ... 4_remy_460
Naposledy upravil(a) Nebojsa dne 14.03.2020 8:15, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
neviditelny
Příspěvky: 102
Registrován: 24.02.2020 22:16

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od neviditelny »

cepis:
V souvislosti se sex shopy mě napadá desinfekční gel vyrobený smícháním lihu a lubrikačního gelu.

Pez:
Slípky courají především po hadrech, takže jinak je z nákupních center nedostaneš, než zavřením hadráren a parfumárnic.
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od PeFi »

Na Facebooku se začínají množit případy navrátilců z IT, kteří mají příznaky, ale zdravotní systém (doktor, hygiena, linka 112) je posílá od čerta k ďáblu a nemohou se dostat k tomu, aby je někdo otestoval. Kdyby se testovalo, tak by už čísla za ČR byla o dost vyšší.
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3465
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Hohepa »

Na druhou stranu se není co divit.
Nikdo na ně nečeká s otevřenou náručí. Riskovali tak ať sedí doma na prdeli v karanténě a počkaj idioti až na ně příjde řada. :head :punch

Z mého pohledu by se systém měl přednostně starat o ohrožené (věk & nemoc) , co potřebuje (zdravotníci atd.) , lidi co to chytli né svou vinou aniž by někam cestovali (taxik nebo pacoši toho Mudr.)
Systém zvládne jen určitý počet testů za den. Logicky ti z vážnými a naprosto zřejmými příznaky maj na test přednost. Třeba mají lyžaři jen takovou chřipičku co přejde sama.

Že chtěj hned otestovat? Sakra vždyť ten viris má svou inkubační dobu a test může být negativní a negativní a negativní ... A tady máme změnu po týdnu je pozitivní :devil

Navrátivší z Itálie bych osobně soustředil na karanténu do nějakého k tomu vhodného ubytovacího zařízení.
Napadá mě třebá Mírov. :finger

P.S. Hlavně provedení testu nikoho nevyléčí. Musí dodržet karanténu test netest.
Naposledy upravil(a) Hohepa dne 14.03.2020 9:06, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od proforma »

Pez píše: 14.03.2020 8:09 Proforma
Tak, jestli jsem to správně pochopil, by mělo jít objednat přes e-shop a vyzvednout osobně. Otázka kolik prodejen tento režim zvolí.
Nemyslim si, podle toho vladniho narizeni obchody museji byt zavrene, takze nemas kde vyzvednout. Leda byste si to predali s prodejcem ma nadrazi :D
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
sphinx
Příspěvky: 86
Registrován: 13.09.2016 23:59
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od sphinx »

Kdy očekáváte plošnou karanténu a zákaz pohybu osob? Logické by ji bylo vyhlásit teď o víkendu, kdyz jsou lidi doma. Z dnešního nočního opatření je vidět, ze to je možné a otázka je jen kdy. Jde mi jen o to, ze par blizkych se chce přesunout a vyčkávají s tím, ze to snad stihnou.

Proforma: jsou prodejci, co nemaji klasický obchod a mají jen výdejní místo, takze tam půjde střelivo koupit, pokud budou mít vůbec neco skladem.
Be brave. Be honest. Be free.
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1036
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od vratnikp »

HDP musí rust. Celorepublikovou karanténu vidím realne až v momentě kdy se přestane vyrábět. Tj. Nebudou lidi nebo materiál.
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od proforma »

sphinx píše: 14.03.2020 9:05 Kdy očekáváte plošnou karanténu a zákaz pohybu osob?
Pristi vikend.

Mne spis vrta hlavou jina otazka: Kdy budou povolany Aktivni zalohy? Policie a armada na hranicich, uz ted se armada vyuziva taky na rozvoz zdravotnickych pomucek, v budoucnu bude treba hlidat strategicke objekty (velke nemocnice, rozdelovny pridelu apod.) a kritickou infrastrukturu...
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
sphinx
Příspěvky: 86
Registrován: 13.09.2016 23:59
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od sphinx »

To bude dřív si myslím. Už to připustil, ze pokud by se měla zavádět karanténa regionů, tak udělají rovnou celou republiku. A tyden je hrozně dlouhá doba, to uz budou mít mrtvé a stovky potvrzených nakažených. Moc dalších opatření, co udělali uz nemají, tohle je logicky na řadě. Nechají ještě lidi si nakoupit a firmy si doladit HO a zavřou to.
Be brave. Be honest. Be free.
jahaman

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od jahaman »

Mam uplne stejny nazor. Nechat lidi nakoupit a zavrit republiku.
Reccol
VIP
Příspěvky: 551
Registrován: 19.09.2011 14:43

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Reccol »

Proforma: AZ jen tak nebudou. Stále o jejich nasazení musí rozhodnout vláda (poměrně konkrétně, ne jen "přijďte všici, někdy vás pustíme domů). Všechno jsou to lidi, které musíš taky vybavit, platit, živit atd. a kteří by chyběli běžně v práci, což teď není žádoucí. V situaci, kdy je tu většina VZP nevytížených to nedává smysl.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od proforma »

@Sphinx: nemuzes udelat karantenu, kdyz jsou lidi v praci. Ne kazdy pracuje za rohem, vetsina lidi nekam dojizdi a dost se jich vraci domu treba jen na vikend. Vis, jaky by tim vyvolali zmatky, kdyby udelali zakaz vychazeni (karantenu pro republiku), kdyz lidi nejsou doma? Kazdy druhy by se snazil i pres zakaz se domu dostat, to by vyvolalo obrovsky zmatky a naroky na silovej aparat. Lepsi je je nechat v patek vecer odjet a udelat to od soboty, jako to ted predvedli s obchody.

@Reccol: Ale mame nouzovej stav, kdy rozhodovaci pravomoci jsou ponekud posunuty, na to nezapominej...
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
tygrsdrakem
VIP
Příspěvky: 579
Registrován: 01.06.2013 18:23

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od tygrsdrakem »

neviditelny píše: 14.03.2020 8:13 cepis:
V souvislosti se sex shopy mě napadá desinfekční gel vyrobený smícháním lihu a lubrikačního gelu.
No já jen nevím do jaké výjimky v tom zákazu by se sexshopy vešly. Žeby "vybavení pro domácnost"? :lol:
„Naši experti tam provedli pár vrtů, a zjistili, že je tam ohrožena demokracie."
Uživatelský avatar
neviditelny
Příspěvky: 102
Registrován: 24.02.2020 22:16

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od neviditelny »

Rozpadlík má přeci zásoby všeho. Nebo ne?
Odpovědět