Prenosne radio na klicku

Vysílačky, mobily, kódy a šifry...
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Prenosne radio na klicku

Příspěvek od proforma »

Uz je to nejakou dobu, co mi prislo moje Kaito. Asi mesic. Celou dobu stoji na okne, s panylkem pekne naklonenym ke slunci. Je naprogramovany, aby kazdej vecer v 18 hodin pustilo Radiozurnal a nechalo ho hodinu kecat, pak se ma vypnout. Bez zapojeni do site, bez baterek tenhle ukol plni bezvadne. Je videt, ze i malej panylek staci na dobijeni, kdyz se to nejak rozumne pouziva.

Za me celkem spokojenost.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
asterix
Příspěvky: 39
Registrován: 27.02.2020 18:08

Re: Prenosne radio na klicku

Příspěvek od asterix »

Vydrž až Ti aku stratí kapacitu, to ešte s radosťou tou kľukou zatočíš ;)
Nechcem to nejak zhadzovať, ten solár je ok, ale ak to živý akumulátor pochybných vlastností tak je to nespoľahlivé, radšej by som v núdzi batériu vytvoril, stačili by Zn a Cu elektródy, elektrolyt sa povaľuje všade naokolo.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Prenosne radio na klicku

Příspěvek od proforma »

Ma to i slot na baterie (3 AA), samozrejme, aku je vymenitelny a kupodivu to ma i zastrcku do elektriky 😀 Ja ted proste testuju schopnost toho solaru a zatim to vypada dost uspokojive.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
asterix
Příspěvky: 39
Registrován: 27.02.2020 18:08

Re: Prenosne radio na klicku

Příspěvek od asterix »

Vedieť čo to zvládne je veľmi dobre, chválim, šikovná ;)
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5322
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Prenosne radio na klicku

Příspěvek od Rafael »

Velmi zajímavé, začíná mě to rádijko hodně bavit a začínám o něm uvažovat.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2911
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Prenosne radio na klicku

Příspěvek od bacil »

Pořiď si něco s krátkýma vlnama a digi laděním, to tě bude bavit víc, my chlapi jsme hračičky. Nějaký Tecsun a pod.
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5322
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Prenosne radio na klicku

Příspěvek od Rafael »

Hračička, to jo, to jsem byl.
Ale ten tip, to psaní, mě hodně zaujalo
I ta recenze, praktické využiti...
No, nějak se mi to líbí i kdyz by to byla jen "uloženka"...
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Prenosne radio na klicku

Příspěvek od proforma »

@Bacil: ma to FM, AM, 2x SW, digi ladeni, ukazuje to teplotu a vlhkost, ve vypnutym stavu cas (ale to lze vypnout i uplne). Jediny, co to neumi, je jodlovat 😀(tedy kdyz zrovna nechytnes nejakou nemeckou stanici 😄).

Pro Amiky to ma predwolenych 7 stanic s informacemi o pocasi + automaticky alarm pri zmene pocasi. To tady v CR nevyuziju. Jednou se mi to radijko nejak samo spustilo, ani nevim jak, najednou zacalo neco kecat a ja se desne lekla, kdo je v byte 😀 A druhej den byly ty vichry. Ale myslim, ze to byla spis nahoda, ze jsem to asi nejak blbe nastavila nebo co, neni mi uplne jasne, na jakem principu by fungoval alarm pred tornadem v Evrope...
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
mhi
Příspěvky: 449
Registrován: 16.07.2015 16:37

Re: Prenosne radio na klicku

Příspěvek od mhi »

To jak se tu resilo na 1. nebo 2. strance generovani nejakeho stabilizovaneho napeti z "klicky" (6V, 12V), misto linearnich stabilizatoru doporucuji pouzit spis step-down menic. Zjednodusene to je tak, ze linear "urizne" jakekoliv vyssi napeti nez ma byt vystup a nadbytecnou energii premeni na teplo. Takze mame-li zdroj 20V 1A, po stabilizaci na 9V stale dostanu 1A proudu. Step-down menic je podstatne sofistikovanejsi a ma daleko vyssi ucinnost (muze byt az 95%, tzn. v takovem pripade dostanu treba 9V/2A.

Na Ali/Ebayi se da najit hromada modulu, pro male proudy pouzivam https://www.aliexpress.com/item/1496642621.html (je podstatne modernejsi a efektivnejsi nez drazsi s LM2596 ).

Krome toho jsou i step-up (boost) menice, ktere umi treba z 5V udelat 12V. Pouzival jsem to jednu dobu na napajeni LEDkoveho pasku z powerbanky (5V @ USB). Pro pripad vypadku el. energie mam krome jineho jeste nejake male solarni panely, s pomoci step-down menice, powerbanky a step-up menice se s tim da vyresit hromada problemu.
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2911
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Prenosne radio na klicku

Příspěvek od bacil »

Tento modul jede na poměrně nízkém kmitočtu kolem 150kHz a o to více ruší, než o něco větší dost podobný modul (nemá označení 360). Navíc bych ho nepoužíval tam, kde napájení může přesáhnout 20V (ten větší 27V). Taky to u vyšších napětí dost topí i bez odběru.
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
Uživatelský avatar
Foxy
VIP
Příspěvky: 534
Registrován: 13.10.2012 18:39
Bydliště: Jižně od Prahy

Re: Prenosne radio na klicku

Příspěvek od Foxy »

Provozovat poblíž citlivého přijimače jakýkoliv pulsní zdroj je k ničemu, ještě jsem neobjevil takový, který by rádio spolehlivě nezarušil (snad kromě specielního vojenského, od firmy Lambda, zabudovaného v solidním hliníkovém odlitku, ale i ten zbytkově vyzařoval).
Přijimač nechť má v sobě své vlastní (aku) baterky a zalézt s ním někam mimo rušení. Záložní baterky pak v klidu nabíjet někde jinde, co nejdál od rádia. Tam už se stabilisací a vyzařováním takové problémy nebudou.
Tož tak asi.
mhi
Příspěvky: 449
Registrován: 16.07.2015 16:37

Re: Prenosne radio na klicku

Příspěvek od mhi »

Uh oh, omlouvam se, ten ali odkaz je SPATNY. Nenapadlo mne to nejak proverovat, vybiral jsem podle vzhledu a evidentne se jich dela cela rada. Ten co jsem odkazoval bezi na 300kHz.

Ten co jsem koupil je s MP1584, ktery bezi na 1,5MHz. https://www.ebay.com/itm/10-PCS-Mini-MP ... 4057594071

Pokud jde o ruseni, u radia to je samozrejme problem, ale da se to pomerne snadno vyresit nekolika indukcnostmi/kapacitami, pripadne uzavrenim obvodu do plechove krabicky.

Nekde na Youtube je srovnavaci video techto ruznych modulu a resi tam nejen ucinnost, ale i to ruseni.

Napeti na vstupu lze omezit varistorem nebo zenerkou nebo zenerkou+tranzistorem.
pracintl
Příspěvky: 433
Registrován: 28.11.2013 9:37
Pohlaví: muž
Bydliště: okolí Prahy

Re: Prenosne radio na klicku

Příspěvek od pracintl »

Máte někdo zkušenost s Degen CY 1 ??
https://www.aliexpress.com/item/32841908287.html
dělník nejsem, rolník také ne, musím tedy asi být pracující inteligent
Odpovědět