Koronavirus v ČR

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Mám nebo měl jsem potvrzený Covid

Ano
96
39%
Ne
151
61%
 
Celkem hlasů: 247
Roker
Příspěvky: 10
Registrován: 25.01.2020 19:45
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Roker »

OT

Tenhle svět je nemocnej nejen koronavirem....

https://magazin.aktualne.cz/televize/v- ... c47ab5f122
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od hrd »

https://www.parlamentnilisty.cz/profily ... mie-102574

Jinak autora znám, určitě si nic z toho nevymyslel.
Nuwara
Příspěvky: 553
Registrován: 17.02.2012 11:07
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Nuwara »

Tak Standu jsem už přes deset let neviděl, ale taky potvrdím, že ho znám jako rovného chlapa.
Ke mě se podobná informace donesla z přechodu v Českých Velenicích, ale nemám jí potvrzenou, tak jsem to nepouštěl dál...
„Náhoda nepomůže tomu, kdo si nepomůže sám.“
Sofoklés
Uživatelský avatar
Jason
Příspěvky: 662
Registrován: 19.11.2012 11:30
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Jason »

Prechod na Zelezna Rude - stale aktivne kontroluji, je videt i nekolik aut co otoci. Bez potvrzeni o zamestnani z DE nikoho nepusti. To chteji videt i vzdy pri prijezdu do CR (vcetne obcanek)
Říkali mi, že můžu být čím chci. Tak jsem se stal ostudou své rodiny.
lachim16
Příspěvky: 10
Registrován: 12.03.2020 15:11
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od lachim16 »

Psalo mi více lidí a děkuji všem za rady :yes Nakonec si to doktorka přes víkend rozmyslela a sestřička mamce sama volala, že chodit nemusíme :roll: :lol:
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od devlop »

primář ústecké nemocnice v přímém přenosu na TV Nova:
- máme už 3 uzdravené
- lehký průběh, nemají již žádné omezení, vše v pohodě
- virus sám tělo časem opustí
- těžší průběh je jen ve velmi řídkých případech, není se čeho bát atd, atd. vše uklidňující žvásty typu "jentojenchripka"

no nestačím se divit...
L.C.
Příspěvky: 351
Registrován: 26.06.2018 8:51

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od L.C. »

Grunt píše: 15.03.2020 20:16
Rampa píše: 15.03.2020 19:58 Samozřejmě jsou věci, které by se mohly do budoucna zlepšit a které se zanedbaly, např. větší zásoba roušek a ochranných pomůcek apod.
Tohle dost dobře nechápu. Roušky a respirátory vem čert, ale ČR nemá dostatečné množství celo-masek? Třeba v armádě nejsou nebo jak to vlastně je?
Jestli jsou, nebo nejsou v armádě, netuším. Já jich mám doma pět. Dvě starší OM-90 z army výprodeje (dle mého amatérského pohledu jsou v cajku - tlakové testy O.K., na hubě sedí) a tři funglovky OM-90 a CM-6 :-).
ἢ τὰν ἢ ἐπὶ τᾶς
Nebojsa
Příspěvky: 375
Registrován: 30.01.2020 15:34
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Nebojsa »

OT: Vyměním pytel pšenice za ty dvě funglovky s filtrama...sry předbíhám :) .
m.a.x.x.x.x
Příspěvky: 77
Registrován: 26.03.2016 9:02

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od m.a.x.x.x.x »

Dnes na Svobodném rádiu v rozhovoru s doc. Konvičkou zaznělo, že koronavirus i po vyléčení způsobuje jako trvalý následek neplodnost. Může někdo kvalifikovaný tuto informaci potvrdit nebo vyvrátit? Pokud by to byla pravda, je to zcela zásadní informace. Je mi jasné, že v ČT to říkat nebudou, aby se nešířila panika. Přes Google také nelze dohledat žádné relevantní info...
Batoo
Příspěvky: 17
Registrován: 03.09.2018 22:08
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Batoo »

Indy
Příspěvky: 191
Registrován: 01.09.2017 21:50

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Indy »

U SARS taky nekteri meli trvale nasledky, link napr. tady:
https://www.scmp.com/news/hong-kong/art ... scars-sars
Ortvar
Příspěvky: 288
Registrován: 03.01.2017 18:10
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ortvar »

To se nedá nyní říct. Vše jsou úvahy a domněnky, je málo dat, nejsou studie, a pokud ano, tak čínské, a je dlouhodobě známo, že čínské studie se nejvíc falšují. Ono je to tam třeba o tom, že máš PhD bydlíš, nemáš nebydlíš.
Takže na to je brzo. Nyní se jen počítají mrtví.
Warriors are not the ones who always win but the ones that always fight.
Uživatelský avatar
Respirateur
Příspěvky: 142
Registrován: 31.01.2020 10:11

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Respirateur »

Když zneplodnit dokážou příušnice, tak u sarsu 2 -covidu 19 to není zas tak velké překvapení. Jenže nejde pouze o neplodnost. Ona je to postupná kastrace. Tedy likvidace značné části syntézy testosteronu. Následuje nákup podprsenky, kalhoty dámského střihu a spousta volného času. :beer
„Člověk, na nějž nadávají blbci, je hoden důvěry.“
Jean Paul Sartre
gemini
Příspěvky: 74
Registrován: 02.03.2020 12:14

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od gemini »

Zajimavy clanek na tema podomacku vyrobenych rousek a srovnani pouzitych materialu:

https://www.okoronaviru.cz/nosit-vlastn ... erilizaci/
Roker
Příspěvky: 10
Registrován: 25.01.2020 19:45
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Roker »

Zajímal by mě váš názor na mou úvahu...

Vnímám v posledních hodinách / dnech jakýsi optimismus že se to "dá zvládnout" s odkazem na čínský vzor, jen je třeba "těch správných opatření".
Co jsem hledal grafy, tak nikdo, kromě Číny zatím nedosáhl zlomení vzestupné hrany křivky. Nejblíže k tomu má snad J. Korea (ale třeba se pletu a opravíte mě). Otázka je nakolik je to způsobeno přetížením zdravotního systému a částečnou rezignací na exaktní čísla.
Takže pokud máme jediný případ, kde se podařilo dosáhnout poklesu Čínu, říkám si, do jaké míry jsou tyto informace věrohodné, zejména k přihlédnutí k ochotě poskytovat informace na samotném začátku tohoto průseru...
Ono buďme pragmatici a přiznejme si, že v současné době už se dostávají do hry i ekonomické proměnné a ty mohou informace značně ovlivnit.
Jako fakt sorry, ale trochu to sleduju a těm číslům, co uvádí třeba Rusko se musím smát, když si dám dohromady souslednost opatření a vývoj (třeba ve srovnání s Austrálií). Jakože všude jo a u nich ne, i když neudělali nic mimořádného?
Takže si říkám, zda se vlastně vůbec podařilo kdekoli dosáhnout otočení křivky... :idea:
veve
Příspěvky: 121
Registrován: 27.02.2020 20:22

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od veve »

Máme-li strach, už jsme prohráli půlku bitvy. Když nebudou mít lidi naději, tak to bude smutné. Je to hodně individuální, ale po čase se mozek vždycky přizpůsobí, někdo se zblázní, ostatní přestanou být na nové podněty (prozatím nezvyklé) tak citliví (jako třeba že nemůžeš na pivo), to je jak když cítíš smrad, ale po určité době už ho nos ignoruje :D

Křivku se podaří zlomit nakonec každému státu, rozdíl bude v tom, jak vysoko vyletí.

Samozřejmě je tam milion věcí, které hrajou roli (hustota zalidnění, v jak velkých kolektivech se v místě pracuje, jaké tam je mhd apod), ale díky trendu dnešní doby je to v městech hodně podobné, proto bych to zanedbal a proto ty křivky jsou všude stejné (to že někde detekovali případ o týden dřív nebo později, to statisticky nic neznamená).

Obecně uvažujme o 5 až 30 násobku reálných případů oproti potvrzeným (protestovanost, ale ani vysoká protestovanost nemusí být v malých stovkách relevantní, protože můžeš mít pořád někde skryté ohnisko).

(veeelmi zjednodušeně)

Takže u nás jsme začali zavádět větší omezení styku dejme tomu na 300 pozitivních. To může být 1500 reálně. Ti než odešli do karantény tak nakazili každý další tři lidi. Takže kdyby se už nikdo jiný na ulici nenakazil tak konec masového šíření bude 1200/6000. Ale v karanténě se nakazí lidé ve stejné domácnosti (případně v práci). Ale už to nebudou tři, ale třeba jeden další. 2100/10500. A když se nakažlivost dostane v průměru pod 1, tak už je to na ústupu.

Takže si dosadíš pro různé scénáře různé úspěšnosti omezení šíření a uděláš si grafy. Pak koukáš v následujících 10-14 dnech jak se vyvýjí nové případy a za předpokladu určité přesnosti měření víš jak to zabralo :F
Indy
Příspěvky: 191
Registrován: 01.09.2017 21:50

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Indy »

Chemik o koronaviru

http://petr-kubac.blog.cz/
Argonaut
Příspěvky: 916
Registrován: 16.05.2014 15:25
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Argonaut »

to Roker: opatření v Rusku, Číně, J. Korei jsou o světelné roky jinde, než u nás, a o galaxie jinde, než z západní Evropě. Co vím, Rusové testovali všechny, kdo přijeli. Korejci testují masivně velkou část populace. Čínani testují a vynucují izolaci. A co víc, evidentně měli a mají technické prostředky, jako roušky, respirátory, obleky,...

U nás je vše na půl. Karanténa, aby nebolela. Testování, ale zase ne moc, roušky sice jsou, ale zase málo,...
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od proforma »

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/koro ... omaci_brzy

Vybornej rozhovor, predevsim jeho druha pulka. Vyuzitelne pro vysvetlovani detem nebo prarodicum.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
euaqa
Příspěvky: 59
Registrován: 14.03.2016 18:34

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od euaqa »

Proforma moc prosím o plné články, a děkuji ;)

Od „na skladě je milion roušek“ přes „osobně vám je rozvezu“ až po „otevřeme galanterie“. Jak vláda řeší chybějící materiál
https://denikn.cz/316889/od-na-sklade-j ... l/?ref=top

Koronavirový režim kolem prezidenta: „Ohrožený“ Zeman je v přísné karanténě a ruší návštěvy
https://denikn.cz/317163/koronavirovy-r ... y/?ref=top
Odpovědět