Ochranné (plynové) masky, respirátory a protichem. obleky

...aneb co se jinam nevešlo.
Odpovědět
MrPorter
Příspěvky: 508
Registrován: 18.10.2012 13:50
Pohlaví: muž

Re: Ochranné (plynové) masky, respirátory a protichem. obleky

Příspěvek od MrPorter »

Dle vyjádření Respilonu na FB 7:00 a 16:00, ta 16 bývá o pár minut později, očividně mají už pak víc frmol než ráno.
legio
Příspěvky: 6
Registrován: 04.01.2018 15:33

Re: Ochranné (plynové) masky, respirátory a protichem. obleky

Příspěvek od legio »

Jak materiály chrání před virem 6x menším než koronavirus, který má 112 nanometru:

89% maska chirurgická
86% sáček do vysavače
73% kuchyňská utěrka
70% bavlněná směs
68% antibakteriální povlečení
51% bavlněné tričko
49% šála

Zdroj: Nova TV, Televizní noviny 17.03.2020
legio
Příspěvky: 6
Registrován: 04.01.2018 15:33

Re: Ochranné (plynové) masky, respirátory a protichem. obleky

Příspěvek od legio »

Hohepa
VIP
Příspěvky: 3465
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Ochranné (plynové) masky, respirátory a protichem. obleky

Příspěvek od Hohepa »

Pokud někdo má plynovou masku se závitem 40×1/7
Tak zubří má FFP3 filtr opět skladem. V tomto okamžiku sice mají pouze 9 ks ......
http://gumarny-shop.cz/product/detail?p ... 263D303133
filtr.jpg
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Ochranné (plynové) masky, respirátory a protichem. obleky

Příspěvek od Bill Masen »

A už jenom jeden. :hi
Uživatelský avatar
Quido
Příspěvky: 855
Registrován: 13.03.2020 9:34

Re: Ochranné (plynové) masky, respirátory a protichem. obleky

Příspěvek od Quido »

1) stále ho tam vidím, což je mi zvláštní. Přikládal bych to rozporu mezi údajem na eshopu a reálným množstvím na skladě.

2) není náhodou zákaz P3 prodávat až na výjimky uvedený v nařízení vlády? Nebo to je už taky stará informace?
zdroj: https://www.mzcr.cz/dokumenty/mimoradne ... 660_1.html
M I M O Ř Á D N É O P A T Ř E N Í
Ministerstvo zdravotnictví jako správní úřad příslušný podle § 80 odst. 1 písm. g) zákona
č. 258/2000 Sb., o ochraně veřejného zdraví a o změně některých souvisejících zákonů, ve znění
pozdějších předpisů (dále jen „zákon č. 258/2000 Sb.“), nařizuje postupem podle § 69 odst. 1
písm. i) a odst. 2 zákona č. 258/2000 Sb. k ochraně obyvatelstva a prevenci nebezpečí vzniku a
rozšíření onemocnění COVID-19 způsobené novým koronavirem SARS-CoV-2 toto mimořádné
opatření:
I.
Všem osobám se zakazuje s účinností od okamžiku vydání tohoto mimořádného opatření
prodávat všechny osobní ochranné prostředky dle nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU)
2016/425, třídy FFP3 vyrobené a uváděné na trh v souladu s technickou normou
EN 149:2001+A1:2009 jiným osobám, než jsou:
Česká republika a její organizační složky a
 osoby distribuující uvedené osobní ochranné prostředky, se sídlem nebo usazené
na území České republiky, které mohou uvedené osobní ochranné prostředky dále
prodávat či převádět pouze výše uvedeným osobám v souladu s tímto mimořádným
opatřením,
a to do odvolání tohoto mimořádného opatření.
Mimořádné opatření ze dne 3. března 2020, č.j. MZDR 5503/2020-8/PRO, se ruší.
II.
Toto mimořádné opatření nabývá platnosti dnem jeho vydání.
tty123
Příspěvky: 54
Registrován: 11.01.2015 14:48
Pohlaví: muž

Re: Ochranné (plynové) masky, respirátory a protichem. obleky

Příspěvek od tty123 »

V tom opatření je specifikovaná norma EN 149:2001+A1:2009 a prostředky třídy FFP3. Tyhle filtry nebo třeba 3M 6035 P3 jsou něco jiného ne? Takže by to mělo být v pořádku prodávat i teď. Nebo se mýlím?
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3465
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Ochranné (plynové) masky, respirátory a protichem. obleky

Příspěvek od Hohepa »

Už jsem to i někde snad psal ,
pokud si výrobce nenechal na to udělat certifikaci ISO na FFP3,
tak to pod tím označením nesmí prodávat a ani není ALE omezen tím zákazem to prodávat
není to FFP3 je to P3 :chuckle
IMHO :rock
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Ochranné (plynové) masky, respirátory a protichem. obleky

Příspěvek od PeFi »

filtry typu 6035 a polomasky, celomasky jsou podle jiné normy (má jiné číslo), než respirátory.
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Ochranné (plynové) masky, respirátory a protichem. obleky

Příspěvek od DeadMan »

Tak zásoba filtrů dorazila 8-)

Pokud někdo shání, potom nechť nahlédne na Military Range, je jich tam dost a reaguji docela rychle ;)
IMG_20200318_153828_resize_22.jpg
You cannot kill me as I am already dead!
mhi
Příspěvky: 448
Registrován: 16.07.2015 16:37

Re: Ochranné (plynové) masky, respirátory a protichem. obleky

Příspěvek od mhi »

Dovolil bych si jako laik otazku, da se v tech maskach s P3 rozumne pohybovat mezi lidmi, neco delat, chodit? Proste je pouzivat kdyz clovek bezne zije, jde po ulici, nakoupit, je v praci, atd.

Vytisknul jsem si to co je v priloze, mam v tom takhle naplocho F9 filtr (jiny jsem zatim nesehnal, viz https://www.emw.de/en/filter-campus/filter-classes.html ) a kdyz by mi maska 100% sedela na obliceji (jako ze si ji pro sebe domodeluji), tak uz citim znacne odpor toho filtru. Rozhodne vic nez kdyz si pritlacim FFP2ku, ktera podle me "podfukuje". OK, mozna to muzu zlepsit tim ze zvetsim filtracni plochu a udelam tam "box" na zvlneny filtr, ale i tak to myslim zustane dost nepohodlne (pretlacovat se s filtrem).

Kdyz vezmu FFP3 masku a naroubuju ji na tu svoji, takze cela sestava tesni, tak se pres to taky dycha celkem spatne, je to jen o trosicku pocitove lepsi nez F9. Tedy nadech, vydech je OK protoze ma ventilek, ale ten ani nechci resit abych nenekazil ostatni.
Přílohy
IMG_20200318_171506.jpg
Uživatelský avatar
Wwirusz
Příspěvky: 13
Registrován: 18.03.2020 18:01

Re: Ochranné (plynové) masky, respirátory a protichem. obleky

Příspěvek od Wwirusz »

Zdravim,
Potreboval bych se zeptat na ucinnost stare polske plynove masky MP4 buldok https://www.army-surplus.cz/plynova-mas ... ntId=38683 proti coronaviru.
Dnes jsem si ji poridil, jelikoz uz neni skoro zadna jina na sklade v armyshopech a maska je v poradku, neni ztrouchnivela, je v dobrem stavu a mela dokonce dva zabalene (plastovy pytlik, hlinikova folie - takze jeste nevybalene) filtry.
Vycistil jsem ji a pouzil pri prebirani posty, jelikoz se snazim byt kvuli rodine opatrny.
Dobre se v ni dychalo a stihl jsem vydesit i sousedku.
Opravdu nevim, kde zjistit ucinnost proti virum apod. Na netu nic neni.
Diky za odpovedi. Nevim, kde jinde se zeptat.
PS: brzy mi prijde i nepouzita M10 s novyma filtrama. Je to lepsi kousek, nez polska MP4?
Uživatelský avatar
Respirateur
Příspěvky: 142
Registrován: 31.01.2020 10:11

Re: Ochranné (plynové) masky, respirátory a protichem. obleky

Příspěvek od Respirateur »

maska je maska i když je to kopie čehokoliv. Pokud těsní tak gut, pak už záleží na filtrech, ale soudím že pro tvůj účel budou bohatě dostačovat.
„Člověk, na nějž nadávají blbci, je hoden důvěry.“
Jean Paul Sartre
Uživatelský avatar
malajizva
Příspěvky: 853
Registrován: 14.10.2014 20:46

Re: Ochranné (plynové) masky, respirátory a protichem. obleky

Příspěvek od malajizva »

Wwirusz vítám tě na fóru. prosím věnuj čas přečtení vláken, odpovědi najdeš.
dnes jsem dodělal první verzi brýlí do masky. docela to jde, musím vyzkoušet v praxi :)
Přílohy
IMG_20200318_195046010.jpg
Foedum inceptu, foedum exitu.
Quis autem custodiat ipsos custodes?
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1579
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Ochranné (plynové) masky, respirátory a protichem. obleky

Příspěvek od Grunt »

Wwirusz píše: 18.03.2020 18:09 PS: brzy mi prijde i nepouzita M10 s novyma filtrama. Je to lepsi kousek, nez polska MP4?
Přesně naopak. Díky tomu že poláci americkou M17 okopírovali trochu lépe by měla mít maska textilní předfiltr. Ten můžeš buď čistit nebo vyměňovat (pokud si jich seženeš víc) bez toho aby si musel měnit lícnicový filtr. Bacha jen na to že Poláci používali jako součást částicového filtru u některých svých masek azbest! Dobře si zjistit z čeho filtry jsou.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8782
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Ochranné (plynové) masky, respirátory a protichem. obleky

Příspěvek od Fabulous »

Zde k dispozici polomasky (ale i další zajímavé produkty). Běžně posílají do ČR. Doporučuji Aviva 40. Lze použít P3 filtry se závitem 40x1/7”.

https://en.safetygas.com/respiratory-pr ... respirator
Uživatelský avatar
Wwirusz
Příspěvky: 13
Registrován: 18.03.2020 18:01

Re: Ochranné (plynové) masky, respirátory a protichem. obleky

Příspěvek od Wwirusz »

Omlouvam se, ze se ptam na jiz zodpovezenou otazku, ale dva dny jsem tady brouzdal a nebyl jsem schopny najit odpoved.
Na netu jsem nasel jedine clanky, ktere stare masky shazovaly a tvrdily, ze jsou vlastne nefunkcni. Proto dekuji za odpoved, kterou jsem chtel slyset :D
Jinak pouzivate masky pri dnesni situaci? Ja uz bez ni nevylezu ven, lidi na to u nas docela kaslou. A to doslova.
Vzal jsem si neschopenku na deti, potom neschopenku na sebe a do prace me nikdo nedostane (nejsem zadnej povalec a vyzirka), ale dle meho by mela byt absolutni karantena jak v Cine. Jinak se tady z toho zblaznime.
Grunt píše: 18.03.2020 20:00
Wwirusz píše: 18.03.2020 18:09 PS: brzy mi prijde i nepouzita M10 s novyma filtrama. Je to lepsi kousek, nez polska MP4?
Přesně naopak. Díky tomu že poláci americkou M17 okopírovali trochu lépe by měla mít maska textilní předfiltr. Ten můžeš buď čistit nebo vyměňovat (pokud si jich seženeš víc) bez toho aby si musel měnit lícnicový filtr. Bacha jen na to že Poláci používali jako součást částicového filtru u některých svých masek azbest! Dobře si zjistit z čeho filtry jsou.

Filtry nemeli na sobe a u sebe zadny popis. Ale dle informaci z netu slo o novejsi typy (dle hlinikove folie, ve ktere byly zabalene), takze ty by nemely byt s azbestem. Ted uz je to jen o priorite, jestli trosku azbestu do plic a nebo zatracene neprijemnej vir. :head
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Ochranné (plynové) masky, respirátory a protichem. obleky

Příspěvek od Matěj »

DeadMan píše: 18.03.2020 15:44 Tak zásoba filtrů dorazila 8-)

Pokud někdo shání, potom nechť nahlédne na Military Range, je jich tam dost a reaguji docela rychle ;) IMG_20200318_153828_resize_22.jpg
Nějak málo, ne? Po 10 ks by mělo být zastaveno ve fólii. :)

Výhoda takto balených filtrů je, že tam máš papírek s datem výroby.
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Ochranné (plynové) masky, respirátory a protichem. obleky

Příspěvek od DeadMan »

Neřekl bych, že jich je málo.

Už nějaké doma mám z dřívějška a jen jsem přikoupil každému členu 4 pary.

Zatavené jsou v alu a pak ještě v sáčku, takže by měly být OK.
You cannot kill me as I am already dead!
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3465
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Ochranné (plynové) masky, respirátory a protichem. obleky

Příspěvek od Hohepa »

mhi píše: 18.03.2020 17:19 Dovolil bych si jako laik otazku, da se v tech maskach s P3 rozumne pohybovat mezi lidmi, neco delat, chodit? Proste je pouzivat kdyz clovek bezne zije, jde po ulici, nakoupit, je v praci, atd.

Vytisknul jsem si to co je v priloze, mam v tom takhle naplocho F9 filtr (jiny jsem zatim nesehnal, viz https://www.emw.de/en/filter-campus/filter-classes.html ) a kdyz by mi maska 100% sedela na obliceji (jako ze si ji pro sebe domodeluji), tak uz citim znacne odpor toho filtru. Rozhodne vic nez kdyz si pritlacim FFP2ku, ktera podle me "podfukuje". OK, mozna to muzu zlepsit tim ze zvetsim filtracni plochu a udelam tam "box" na zvlneny filtr, ale i tak to myslim zustane dost nepohodlne (pretlacovat se s filtrem).

Kdyz vezmu FFP3 masku a naroubuju ji na tu svoji, takze cela sestava tesni, tak se pres to taky dycha celkem spatne, je to jen o trosicku pocitove lepsi nez F9. Tedy nadech, vydech je OK protoze ma ventilek, ale ten ani nechci resit abych nenekazil ostatni.
To že se ti v tom blbě dejchá je dané PŘÍLIŠ MALOU FILTRAČNÍ PLOCHOU .
Vygůůgli si HEPA filtr a jeho historii. Zkus koupit HEPA do vysavače , taková ta vyskládaná fitrační harmonika v plastové kazetě a k ní si vytiskni těsnící futrál.

Vono i přes obyčejnou díru (nic/prázdnota v materiálu ) by se ti blbě dýchalo když bude mít průměr třeba 3-4 mm . Třeba takové nápojové brčko . :chuckle
Odpovědět